Contax T3.
Szukaj
Contax T3.
zależy ile masz kasy - ja polecam Ricohy, sam się przymierzalem do GR1, ma obiektyw 28/2.8, program + preselskcję przesłony i korektę EV, bardzo fajny, ale swoje kosztuje, jakieś ~$300.. No ale slajdy na takim jak najbardziej.
Völkchlor
ja tam sie nie znam na wspinaczce. Ale wydaje mi sie, ze w takich warunkach to automat i AF. Nie wyobrazam sobie wiszenia na linie i ustawianie ekspozycji.
Ale jak mowilem, wspinaczke znam tylko z filmow o Himalajach![]()
To maleństwo:
radzi sobie wyśmienicie, a do tego mieści się w kieszeni. Niestety, brak manuala - tylko automatyka i AF.
And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.
Na szybko da się ustawić parametry w górach, czasami "na odwal", ale nie miałem z tym problemów, byle był AF. Co to za maleństwo na zdjęciu powyżej? Widzę, że na te powyższe aparaciki trzeba polować, od ręki to chyba tylko na e-bayu. Dopóki nie ma kontrastowych scen, to automat da rade tak myślę.
Ja do tej pory targałem mju 2, ale za bardzo jednak ogranicza, af się myli no i 35mm to jednak ciut za wąsko w góry, teraz mam f80+24/2.8 i wydaje mi się że to dobry kompromis między wagą a możliwościami, jeszcze nie testowałem w górach ale powinno być ok.
Mju będę zabierał tylko gdy liczy się ultralight-and-fast bo wtedy i tak nie ma czasu na robienie zdjęć![]()
Może Olek XA? Malutki, leciutki, zasuwana klapa zasłania obiektyw, dalmierz, priorytet przysłony. Obiektyw 35/2.8 chyba w sam raz do takich zastosowań...
Rzuć okiem na Konicę Hexar AF
ma zarówno pełną automatykę jak i tryb manual, jedyna wada to brak możliwości ręcznego ostrzenia
polecany przez pastwisko ricoh jest jeszcze w wersji (bodajze) 21mm... jakby potrzeba bylo faktycznie bardzo szeroko
regulamin
Skontaktuj się z nami