Planuję zakup nowego aparatu. Skłaniałam się do zakupu D3100, ze względu na specyfikację, dobre opinie i cenę. Jedyny problem - brak silnika AF w korpusie. Wtedy poczytałam o D5100. Czy warto dopłacać i wybrać ten nowy model?
Szukaj
Planuję zakup nowego aparatu. Skłaniałam się do zakupu D3100, ze względu na specyfikację, dobre opinie i cenę. Jedyny problem - brak silnika AF w korpusie. Wtedy poczytałam o D5100. Czy warto dopłacać i wybrać ten nowy model?
Właśnie na optyczne.pl pojawił się test D5100. Rozpiętość tonalna jest powalająca. Brać 5100.
D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3
co wy z tymi silnikami..? jeszcze jakos tlumaczy 85/1,8D ale reszta..? masz jakies obiektywy na srubke??? akurat silnik to ostatnia rzecz na ktora warto patrzec choc nie mowie ze zla
To zależy ...
dwa tygodnie zrobiłem sobie założenie że lekki korpus plus uniwersalny spacer zoom i tylko jpg, które mają być bez obróbki ładne. Uznałem że lepsza jakosć niż z małpy mi wystarczy, założyłem sobie też że mam gdzieś stare zabawy z analogami, że teraz tego robił już nie będę.
I zonk - już wiem że będę kupował stałki, w tym choruję na 85 1.8 i 35tkę g - niestety zostawienie w sklepie D90 zaczyna się mścić
Miały być same jpgi ale jak widzę co można wyciągać z RAW to aż grzech nie ustawić zapisu jednego i drugiego. Karta 8GB czy płyta DVD do archiwizacji dzisiaj to nie koszt.
I generalnie 3100 bardzo mi sie podoba, nawet brak tych guziczków tak nie przeszkadza bo nastawy w miarę szybko można zmieniać, 18-105 poza ciemnością też bardzo przyjemne szkło i tylko ... no właśnie 85 1.8D
Jak mi nie przejdzie to sam będę się zastanawiał czy iść na jakiś kompromis i krótka portretówka 50 1.8 czy ... zmiana na D90.
A jeśli faktycznie olać 85tkę to 3100 + 18-105 bardzo miło mnie zaskakuje.
dlatego pisze, ze jedynie 85/1,8D przemawia za... Poza tym jeśli planujesz dużą szklarnie to coś więcej niż d5100.. tak to się rozkłada właśnie... jak ci nie straszne dżwiganie to nie systemowa 70-200 i też będziesz happy albo sigma 50-150
z tą archiwizacją na płycie dvd żebyś się nie zdziwił po np 2 latach...
a taj jak zaskoczenie było z 50mm/1,8g tak pewnie wkrótce może być z 85mm - tylko kwestia kiedy...
Ostatnio edytowane przez jarvik ; 15-06-2011 o 14:37
Chodzi o to, że już posiadam 85 mm 1.8 całkiem nowiutki i chciałabym nie musieć go wymieniać.
Odświeżę temat. Posiadam d3100 plus obiektyw 18-55 < kit-owy > i N50 1.8G. Zaczynam się zastanawiać czy ma sens zamienić d3100 na d5100 ? Cenowo mniej więcej przedstawia się tak, że za swoje body z kitem i jakimiś pierdołami mogę wziąć 2500 sek a samo body nowe d5100 mogę kupić za 3600 sek i z czasem dokupienie T17-50 2.8. Chyba największym plusem dla mnie w d5100 jest wyższe iso. Czy waszym zdaniem warto się bawić w taką zamianę czy gra niewarta świeczki ?
PS. Ceny podałem w koronach bo chwilowo przebywam poza granicami PL
D3100 N18-55 VR; N50 1,8G; Metz 50 i jakaś stara lampa Sunpak
Skontaktuj się z nami