Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: D3100 czy D5100

  1. #1

    Domyślnie D3100 czy D5100

    Planuję zakup nowego aparatu. Skłaniałam się do zakupu D3100, ze względu na specyfikację, dobre opinie i cenę. Jedyny problem - brak silnika AF w korpusie. Wtedy poczytałam o D5100. Czy warto dopłacać i wybrać ten nowy model?

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie na optyczne.pl pojawił się test D5100. Rozpiętość tonalna jest powalająca. Brać 5100.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej 5100, starczy na dluzej.
    NEX- 5R

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skowronek Zobacz posta
    Planuję zakup nowego aparatu. Skłaniałam się do zakupu D3100, ze względu na specyfikację, dobre opinie i cenę. Jedyny problem - brak silnika AF w korpusie. Wtedy poczytałam o D5100. Czy warto dopłacać i wybrać ten nowy model?
    W D5100 też brak silnika, ale gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami zdecydowałbym się właśnie na niego.
    DX & APS-C

  5. #5

    Domyślnie

    co wy z tymi silnikami..? jeszcze jakos tlumaczy 85/1,8D ale reszta..? masz jakies obiektywy na srubke??? akurat silnik to ostatnia rzecz na ktora warto patrzec choc nie mowie ze zla

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarvik Zobacz posta
    co wy z tymi silnikami..? jeszcze jakos tlumaczy 85/1,8D ale reszta..? masz jakies obiektywy na srubke??? akurat silnik to ostatnia rzecz na ktora warto patrzec choc nie mowie ze zla
    To zależy ...
    dwa tygodnie zrobiłem sobie założenie że lekki korpus plus uniwersalny spacer zoom i tylko jpg, które mają być bez obróbki ładne. Uznałem że lepsza jakosć niż z małpy mi wystarczy, założyłem sobie też że mam gdzieś stare zabawy z analogami, że teraz tego robił już nie będę.
    I zonk - już wiem że będę kupował stałki, w tym choruję na 85 1.8 i 35tkę g - niestety zostawienie w sklepie D90 zaczyna się mścić
    Miały być same jpgi ale jak widzę co można wyciągać z RAW to aż grzech nie ustawić zapisu jednego i drugiego. Karta 8GB czy płyta DVD do archiwizacji dzisiaj to nie koszt.
    I generalnie 3100 bardzo mi sie podoba, nawet brak tych guziczków tak nie przeszkadza bo nastawy w miarę szybko można zmieniać, 18-105 poza ciemnością też bardzo przyjemne szkło i tylko ... no właśnie 85 1.8D

    Jak mi nie przejdzie to sam będę się zastanawiał czy iść na jakiś kompromis i krótka portretówka 50 1.8 czy ... zmiana na D90.

    A jeśli faktycznie olać 85tkę to 3100 + 18-105 bardzo miło mnie zaskakuje.

  7. #7

    Domyślnie

    dlatego pisze, ze jedynie 85/1,8D przemawia za... Poza tym jeśli planujesz dużą szklarnie to coś więcej niż d5100.. tak to się rozkłada właśnie... jak ci nie straszne dżwiganie to nie systemowa 70-200 i też będziesz happy albo sigma 50-150
    z tą archiwizacją na płycie dvd żebyś się nie zdziwił po np 2 latach...

    a taj jak zaskoczenie było z 50mm/1,8g tak pewnie wkrótce może być z 85mm - tylko kwestia kiedy...
    Ostatnio edytowane przez jarvik ; 15-06-2011 o 14:37

  8. #8

    Domyślnie

    Chodzi o to, że już posiadam 85 mm 1.8 całkiem nowiutki i chciałabym nie musieć go wymieniać.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skowronek Zobacz posta
    Chodzi o to, że już posiadam 85 mm 1.8 całkiem nowiutki i chciałabym nie musieć go wymieniać.
    Jak ma być z silniczkiem w body to d80 lub d90. Co do wymiany 85 to jeśli zależy ci na tej ogniskowej to nie masz za bardzo na co wymienić, sigma jest dużo droższa.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Izdebno Kościelne/Sztokholm
    Posty
    18

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Posiadam d3100 plus obiektyw 18-55 < kit-owy > i N50 1.8G. Zaczynam się zastanawiać czy ma sens zamienić d3100 na d5100 ? Cenowo mniej więcej przedstawia się tak, że za swoje body z kitem i jakimiś pierdołami mogę wziąć 2500 sek a samo body nowe d5100 mogę kupić za 3600 sek i z czasem dokupienie T17-50 2.8. Chyba największym plusem dla mnie w d5100 jest wyższe iso. Czy waszym zdaniem warto się bawić w taką zamianę czy gra niewarta świeczki ?

    PS. Ceny podałem w koronach bo chwilowo przebywam poza granicami PL
    D3100 N18-55 VR; N50 1,8G; Metz 50 i jakaś stara lampa Sunpak

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •