Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: super biel?

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie super biel?

    Witam,

    Jak można osiągnąć efekt podobny do tego na zdjęciu? Nie mogę teraz znaleźć dokładnie takiego zdjęcia, jakie widziałem kiedyś ale to w przybliżeniu odpowiada efektowi jaki mnie interesuje:


    zdjęcie z: http://www.moment.com.pl/www_moment/ourpeople/index.htm

    Postaram się może opisać dokładnie o co mi chodzi.
    Chcę aby biel promieniała na zdjęciu, żeby wszystko co białe było śnieżnobiałe i dodatkowo aby jak gdyby samo świeciło, raziło dookoła swą białościa... (pewnie trochę się zagalopowałem )

    W każdym razie kombinuję ze zmiękczaniem zdjęć, zabawą z rozjaśnianiem świateł itp. ale nic mi nie wychodzi...

    Aha, no i nie używam PS tylko Corela Photo-Painta... bo tańszy...
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  2. #2

    Domyślnie

    to moze polaczyc proby w zmiekczanie/rozmywanie swiatel?
    ale to tylko taka koncepcja...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    w jaki sposób można w corelu rozmywać światła?
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmalkow Zobacz posta
    Jak można osiągnąć efekt podobny do tego na zdjęciu?
    "zwykly" diffuse glow -- jeden z filtrow PhotoShopa. Nie wiem czy jest tez w PhotoPaincie -- nie uzywam.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    O.K. widzę, że na Photo-Paincie za wiele nie pokombinuję...
    Czas zmierzyć się z PS-em, tylko czemu on taki drogi...


    Dzięki za pomoc, a jeśli ktoś bawi się photo-paintem to może podrzuci jakieś rozwiązanie? A może jakieś pluginy można pobrać z netu?

    Dzięki i pozdrawiam
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmalkow Zobacz posta
    Czas zmierzyć się z PS-em, tylko czemu on taki drogi...
    Twoj problem jest jedna z wielu odpowiedzi na to pytanie... Oczywiscie nie twierdze, ze sie tego nie da zrobic w PhotoPaincie, ale jednak wiekszosc "patentow" jest znana glownie z rozwiazan photoshopowych, a i pomoc najczesciej uzyskasz wlasnie w odwolaniu do dzialan w tym programie...


    Cytat Zamieszczone przez mmalkow Zobacz posta
    Dzięki za pomoc, a jeśli ktoś bawi się photo-paintem to może podrzuci jakieś rozwiązanie?
    Poszukaj sposobu na wyselekcjonowanie samych jasnych obszarow zdjecia z plynnym progiem. Nastepnie zrob z tego nowa warstwe, rozmyj i zmniejsz krycie tej warstwy (mozesz takze pokombinowac z trybem mieszania).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    dzięki stig
    Pewnie dobrze sie czujesz majac takiego poslusznego niewolnika jak PS
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  8. #8

    Domyślnie

    Jezu, przeciez całkiem niedawno pisałem o tym jak to uzyskać w PhotoPaint i dowolnym innym operującym na warstwach/ obiektach programie: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=19759 - dodatkowo można zastosować tą metodę progowania o której napisał już Stig

    PS Czemu ludzie nie szukają za pomocą wyszukiwarki? Może wzorem joemosntera powinno się oznaczać posty za pomocą:
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 03-03-2007 o 14:00
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9

    Domyślnie

    no tak - czasy cyfry i komputera.
    a o filtrze nakręcanym na obiektyw to nikt nie napisał.
    To sie uzyskuje filtrami Duto, ewentualnie softener.
    powoduje rozmycie świateł, słabiej działa na ciemne miejsca.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-03-2007 o 14:05
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    To jest to, ten biały domek i schody!
    Taki właśnie efekt, zaraz zabieram się do pracy...

    WIELKIE dzięki panowie za pomoc,
    dobrze, że wybrałem Nikona a nie coś innego,
    użytkownicy innych systemów nie maja takiego porządnego forum!
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •