Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: super biel?

  1. #21

    Domyślnie

    cena nie jest naciagana - trzeci filtr jeszcze jest licytowany - cena jest na razie jeszcze niższa - 12,50 - a to link na dowód:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=169726875
    (moim zdaniem ten filtr na cyfrze daje zbyt mocny efekt - totalnie załatwia kontrast)
    ceny nowych (markowych, nie myślę o tym ruskim photexie) filtrów tego typu poszły ogromnie w dół - mozna trafić za naprawde małe pieniądze na wyprzedażach.
    Oczywiście - w takich dynamicznych sesjach jak ślub nie kontrolujemny efektu - i lepiej PSuj, ale do spokojnej studyjnej sesji - mozna się pobawić.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #22
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Przypomina mi to odwieczny problem ewentualnej wyższości świąt jednych nad drugimi.

    Przecież ważny jest ostateczny efekt - czyli zdjęcie. Jeśli komyuś łatwiej, niech nakręci filterek, a jeśli komuś prościej komputerem, niech dłubie w PSie. Jeśli zrobi się dobrze i taką i taka metodą - to po co się targować, co lepsze?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    jest jeszcze jedna kwestia...nie wszyscy mają i muszą mieć psuje...
    A pewnie, ze nie... Tak jak nie wszyscy "wolni pstrykacze" mieli kiedys w swoim arsenale takie czy inne filtry.

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    z tymi kilkunastoma sekundami w psuju to też przesada...samo odpalenie psuja potrwa dłużej
    U mnie odpalenie PS CS2 zajmuje 4 sekundy. Wyciagniesz z torby i zamotujesz filtr w krotszym czasie? Co do zastosowania tego efektu -- to doslownie nascie sekund. I wole to, niz bym mial nakrecic filtr, a pozniej uslyszec od klienta, ze on nie chce takie "zamglonych", i jednoczesnie nie moc mu dac tego co oczekuje -- bo przeciez zrobilem te zdjecia z nakreconym filtrem...

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    oczywiście, że psuje w rękach mistrzów mogą dużo, a nawet więcej, ale jak wszystko z pokolenia dzieci neostrady...
    Alfie, wypraszam sobie takie okreslenia... Co maja moje zawodowe umiejetnosci wsplnego z "dziecmi neostrady"? Troszke sie hamuj, prosze...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #24
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    prawdę powiedziawszy...lotto mie kto czego używa...
    jeśli robi dobre zdjęcia, to ciekawi mnie jego warsztat, ale niekoniecznie aby go naśladować, ale żeby się czegoś nauczyć...
    ja wolę używać filtrów, inni psujów...i dobrze
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #25
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Alfie, wypraszam sobie takie okreslenia... Co maja moje zawodowe umiejetnosci wsplnego z "dziecmi neostrady"? Troszke sie hamuj, prosze...
    tempo?

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    U mnie odpalenie PS CS2 zajmuje 4 sekundy. Wyciagniesz z torby i zamotujesz filtr w krotszym czasie? Co do zastosowania tego efektu -- to doslownie nascie sekund
    co ty masz za maszynę...ja mam 3GHz i 1GB RAM, ale o takich wynikach mogę pomarzyć
    swoją drogą chciałbym kiedyś stanąć ze stoperem przy takiej robocie
    Ostatnio edytowane przez ALF ; 04-03-2007 o 01:58
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #26

    Domyślnie

    Stig ja tez jestem ciekaw jaką Ty masz maszynę - 4 SEKUNDY NA START CS2? U mnie to bydle przez prawie pół minuty startuje na 1 GB RAM i 2,4 GHz P4, między innymi dlatego wolę Corel PP - bo tam mam już skończone połowę korekcji zanim by CS2 wystartował. Na firmowym Core2Duo 2,4@3 GHz i 2 GB RAM CS2 - start 16 sekund.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    co ty masz za maszynę...ja mam 3GB i 1GB RAM, ale o takich wynikach mogę pomarzyć
    Core2Duo 6300 (1.86 podkrecony do 2.8 ), 2 GB RAM (TwinMos Twister) 800 MHz, i dysk WD Raptor 10.000 RPM.
    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    swoją drogą chciałbym kiedyś stanąć ze stoperem przy takiej robocie
    Butelka bourbona w lapke i kierunek Świecie... Zapraszam.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Na firmowym Core2Duo 2,4@3 GHz i 2 GB RAM CS2 - start 16 sekund.
    Hmmm... a jaki masz tam dysk? System plikow zdefragmentowny?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Core2Duo 6300 (1.86 podkrecony do 2.8 ), 2 GB RAM (TwinMos Twister) 800 MHz, i dysk WD Raptor 10.000 RPM.
    No to nie rozumiem czemu Tobie w 4 sekundy się CS2 uruchamia, chyba że wogóle nie masz pluginów i czcionek (w co raczej nie wierzę), bo sprzęt u mnie w firmie jest nominalnie szybszy... hmmm

    EDIT: Dyski SATA 7200 RPM połączone w macierz przyspieszającą odczyt/ zapis (RAID 0 bodajże się to nazywa), System jest czysty, a partycje (sztuk 2) mają co 7 dni pełną defragmentację robioną (w niedzielę w nocy)
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 03-03-2007 o 22:43
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    No to nie rozumiem czemu Tobie w 4 sekundy się CS2 uruchamia, chyba że wogóle nie masz pluginów i czcionek (w co raczej nie wierzę), bo sprzęt u mnie w firmie jest nominalnie szybszy... hmmm
    No tu tez trafiles. Pluginow faktycznie nie mam zadnych. Nawet czesc ze standardowej instalacji, ktorych nie uzywam -- wylaczone. A fonty -- tylko systemowe. Uzywam managera fontow i jak potrzebuje czegos do projektu to aktywuje tylko na czas roboty... W Shopie raczej napisow nie robie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •