Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Armageddon ??

  1. #11

    Domyślnie

    Jak już pisałem komuś

    Ziemia ma 4,5 mld lat (tak mniej więcej). Dinozaury (najprawdopodobniej) wyginęły 65 mln lat temu od uderzenia meteorytu (który spadł w okolicach półwyspu Jukatan). Tak więc biorąc pod uwagę wiek Ziemi, całkiem niedawno spadło małe coś

    A z bardziej współczesnych spraw: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_tunguska

    I lista kraterów na Ziemi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krater_...owych_na_Ziemi
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #12

    Domyślnie

    w tym czasie zaplanuje sobie urlop

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Jak już pisałem komuś

    Ziemia ma 4,5 mld lat (tak mniej więcej). Dinozaury (najprawdopodobniej) wyginęły 65 mln lat temu od uderzenia meteorytu (który spadł w okolicach półwyspu Jukatan). Tak więc biorąc pod uwagę wiek Ziemi, całkiem niedawno spadło małe coś

    A z bardziej współczesnych spraw: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_tunguska

    I lista kraterów na Ziemi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krater_...owych_na_Ziemi
    4.8mld - ale biorac pod uwagę wiek geologiczny to detal. A dlaczego dinozaury najprawdopodobniej ? Zgadza się - 65 mln lat temu (kreda) i nie od uderzenia meteorytu co od konsekwencji jakie owo uderzenie spowodowało
    Ostatnio edytowane przez stock ; 14-02-2011 o 15:48

  4. #14

    Domyślnie

    Teraz to się czepiasz

    Co do wieku planety to napisałem mniej więcej. A czy 4,8 mld lat?

    Nie pamiętam gdzie, ale czytałem że naukowcy ostatnio sami do końca nie są tego pewni.

    A najprawdopodobniej, bo to jednak hipoteza (nie że wymarły a że od skutków uderzenia meteorytu).
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 14-02-2011 o 15:50
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #15

    Domyślnie

    precyzuje jedynie pewne fakty, bo być może jest na forum młodziez która tego nie wiedziała - i potem powie ze od uderzenia skały o średnicy 11km umarły wszystkie dinozaury

  6. #16

    Domyślnie

    To poproszę źródło dot. wieku Ziemi
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Wtym roku pierwszy koniec świata bodajże w sierpniu, a drugi w listopadzie
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  8. #18

    Domyślnie

    a trzeci w wigilię :P

  9. #19

    Domyślnie

    i kolejny w czasie Euro 2012
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    To poproszę źródło dot. wieku Ziemi
    5 lat studiów geologicznych - co profesor to inny wiek w zależności od przyjętej metody badań

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •