Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Jaki analog?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FiIip Zobacz posta
    Szukam analoga Nikona(niekoniecznie nowego) tak do 300-350zł. Co polecacie?
    Zgroza mnie bierze, jak polecacie F90x, za ktorego ja 2 lata temu (w stanie idealnym co prawda) wraz z mb10 dalem 2k
    Yashica 124G|D3000|D700|S 12-24|N 24-70|N 50 1.4 AF-S|N 80-200 AF-S|SB-800|

  2. #12

    Domyślnie

    Rowniez polecam f90x. Swietny aparacik. Kilka miesiecy temu udalo mi sie kupic w idealnym stanie za 500zl.

    Fuji X-T1 | 14/2.8 | 35/1.4 | 55-200/3.5-4.8

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartmika Zobacz posta
    Rowniez polecam f90x. Swietny aparacik. Kilka miesiecy temu udalo mi sie kupic w idealnym stanie za 500zl.
    uuuaaaa..... alez te ceny ida w dol!!!

    No ale chyba za trzy stowy to nie kupi F90....?

    F60, F70, F75, F80...? czemu nie?

  4. #14

    Domyślnie

    Zależy tak naprawdę jakie zdjęcia chcesz robić tym aparatem - tego nie napisałeś, a to jest najważniejsze. Bo nie zawsze "lepszy" model będzie lepszy. Moja dziewczyna używa np. malutkiej i leciutkiej lustrzanki i wiem, że roześmiała by mi się w twarz, gdybym ją namawiał na F5
    tak bez żadnych informacji mogę polecić z tych tańszych f70 (mały, lekki zgrabny i cichy, ale niestety odlotowe baterie), f801s (większy zgrabny i cięższy+zasilanie dla normalnych ludzi) i mogę nie polecić f65 i pochodnych (można sobie nalepkę "nikon" strzelić na cokolwiek innego i na jedno nam wyjdzie)
    ps. f90 bym nie kupił nawet za 300, co innego f90x

  5. #15

    Domyślnie

    Zaraz!Kolega Filip nie określił czy to ma byc AF czy M.Jeżeli chcesz zacząc swoją przygodę z fotografią poleciłbym Ci poczciwego nikona fm(fm2) lub fe(fe2)z nikkorem 50/1.8.Ten zestaw zmusza nas do myślenia i jest najlepszy do nauki.Poza tym masz całą game bardzo dobrych tańszych obiektywów.Bardzo fajnym korpusem jest nikon 301,który sam przewija film i posiada kilka automatyk.Jego największą wadą jest brak gniazda wężyka.Z AF bym polecił f 801s,f70,f80(601 ma drogie zasilanie,chyba,że jest z pojemnikiem na paluszki).Wystrzegałbym się wszystkich f50,55,60,65!!!

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sztefanek Zobacz posta
    ...Ten zestaw zmusza nas do myślenia i jest najlepszy do nauki...
    Do robienia zdjęć też niczego sobie...

    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję wszystkim za odpowiedzi ale mam teraz inne pytanie. Znalazłem sobe na allegro N 75 i mam pytanie czy obiektywy do tych nowych nikonów(np.d 80 d 200) będą pasowały do N75? Z tego co wiem to Nikon miał dwa systemy mocowania...

  8. #18
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Myślę że F65z obiektywem,spokojnie znajdziesz za taką cenę.Wadą jest rzeczywiście to że nie mierzy światła z manualnymi obiektywami (sam mam teraz taki problem), więc jeśli chcesz je stosować, rozejrzyj się za czymś lepszym.Doświadczeni Nikonowcy mogą poradzić w tej sprawie.Chyba że wystarczy standardowy 28-80/3,3-5,6...

  9. #19
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Alem sie wyrwał sorki!!!!!!!!!

  10. #20

    Domyślnie

    Nowego i dobrego w tej cenie to nie ma nic.
    Dozbieraj trochę i kup F-90x.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •