Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jeśli chcecie, żeby to wszystko działało, jak chcecie...
    ...a no chcielibysmy.
    W d90 po zapieciu lampy iso z automatu spada do 200- a dlaczego w d5K podnosi sie do 800?
    ech...
    Z6III_10_10-Fisheye_14-30_15-Shift_24-120_26_28-75_45_50_105_100-400_180-600_TC2.0_DJI

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wikary Zobacz posta
    ...a no chcielibysmy.
    W d90 po zapieciu lampy iso z automatu spada do 200- a dlaczego w d5K podnosi sie do 800?
    ech...
    Dokładnie, właśnie obejrzałem zdjęcia syna z przedszkola zrobione kilka dni temu i jest właśnie tak jak napisałeś. D5k + lampa SB-400 i wszystkie zdjęcia iso 800, troszkę dziwnie...
    Canony PS, Panasonic FZ28, Olympusy E420, E450 + ZD14-54II, Nikon D5000 + 18-105, 35/1,8 + SB-400, powrót na Olimp, PEN E-PL2, E-PL3 + 14-42 + 40-150 + Lumix 20/1.7 + Oly 45/1.8 + FL-36R i teraz E-PL5+12-50+20/1.7+45/1.8+40-150

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek7001 Zobacz posta
    Dokładnie, właśnie obejrzałem zdjęcia syna z przedszkola zrobione kilka dni temu i jest właśnie tak jak napisałeś. D5k + lampa SB-400 i wszystkie zdjęcia iso 800, troszkę dziwnie...
    Dzieki za info, bo juz obawialem sie ze jest cos nie tak z body.
    W pierwszej chwili myslalem, ze z YONGNUO cos nie trybi, ale z systemowymi blyskotkami tez tak jest.
    Z6III_10_10-Fisheye_14-30_15-Shift_24-120_26_28-75_45_50_105_100-400_180-600_TC2.0_DJI

  4. #14

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest z lampą, ale jeśli możecie to sprawdźcie jak jest u was z czasem w d5k. Niby ustawiłem przy autoiso, że najdłuższy czas to 1/40, a on i tak ustawia dłuższe czasy. ;[

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Nie wiem jak jest z lampą, ale jeśli możecie to sprawdźcie jak jest u was z czasem w d5k. Niby ustawiłem przy autoiso, że najdłuższy czas to 1/40, a on i tak ustawia dłuższe czasy. ;[
    U mnie ustawiłem na 1/60 i na wszystkich fotkach trzymało czas, to na ile jeszcze Ci zeszło z czasem?
    Canony PS, Panasonic FZ28, Olympusy E420, E450 + ZD14-54II, Nikon D5000 + 18-105, 35/1,8 + SB-400, powrót na Olimp, PEN E-PL2, E-PL3 + 14-42 + 40-150 + Lumix 20/1.7 + Oly 45/1.8 + FL-36R i teraz E-PL5+12-50+20/1.7+45/1.8+40-150

  6. #16

    Domyślnie

    Do 1/13 s. -__- Czasami trzyma czasy, a czasami nie.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 24-12-2010 o 16:25

  7. #17

    Domyślnie

    Umbra, a nie masz synchro na drugą kurtynę?
    N

  8. #18

    Domyślnie

    Sprawdziłem jak moje D90 zachowuje się z auto ISO.
    Tryb M
    1/200, f6,3 ISO200
    1/200, f20 ISO wzrosło do 220
    1/200, f32 ISO wzrosło do 720


    Tryb A
    Pięć różnych przysłon 4,8,13, 20,32
    czas zawsze ustawił się 1/60
    ISO pozostało zawsze na poziomie 200
    Czyli lampa była w stanie sama sobie doświetlić temat - ale robiłem zdjęcia w domu więc max odległość to 5-6m przy jednej żarówce 60W

    Natomiast w trybie A, tylko w sytuacji gdy była włączona opcja SLOW dla lampy, czasy ustawiały się na poziomie 1/6s ! Ale ISO i tak pozostawało na tym samym poziomie.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  9. #19

    Domyślnie

    Posluchajcie rad JK moderator - to sa rady, ktore sprawdzaja sie w 100%. Robimy z corka razem zdjecia na roznych rodzinnych imprezach, ona D80, ja D90 - niby to samo, ale nie to samo, a dlaczego, bo ciagle jej tlumacze rob w manualu, a nie w A, P, S, ale ona nie slucha i pozniej mowi dlaczego moje fotki sa lepsze. A ja jej odpowiadam, ze idzie na latwizne, jej puszka glupieje w trudnym oswietleniu i ma tego efekty. Oczywiescie robie wszystko w RAW, a ona w skompresowanym formacie i pozniej ma niewiele do poprawienia. No i na koniec jej mowie, ty sie bawisz fotografia 4 lata, a ja w tym siedze 40 lat. A jak jeszcze na wigili majac SB 900 robila z lampki wbudowanej w aparacie, to mnie szlag trafil, no ale jajko madrzejsze od kury. Sluchajcie tych co maja doswiadczenie w temacie, a napewno wasze zdjecia beda ok, Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 09-01-2013 o 23:43 Powód: NIE STAWIAMY SPACJI PRZED ZNAKAMI INTERPUNKCYJNYMI!!!

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burz Zobacz posta
    Umbra, a nie masz synchro na drugą kurtynę?
    Nie używam lampy.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •