Szukaj
Canony PS, Panasonic FZ28, Olympusy E420, E450 + ZD14-54II, Nikon D5000 + 18-105, 35/1,8 + SB-400, powrót na Olimp, PEN E-PL2, E-PL3 + 14-42 + 40-150 + Lumix 20/1.7 + Oly 45/1.8 + FL-36R i teraz E-PL5+12-50+20/1.7+45/1.8+40-150
Nie wiem jak jest z lampą, ale jeśli możecie to sprawdźcie jak jest u was z czasem w d5k. Niby ustawiłem przy autoiso, że najdłuższy czas to 1/40, a on i tak ustawia dłuższe czasy. ;[
Canony PS, Panasonic FZ28, Olympusy E420, E450 + ZD14-54II, Nikon D5000 + 18-105, 35/1,8 + SB-400, powrót na Olimp, PEN E-PL2, E-PL3 + 14-42 + 40-150 + Lumix 20/1.7 + Oly 45/1.8 + FL-36R i teraz E-PL5+12-50+20/1.7+45/1.8+40-150
Do 1/13 s. -__- Czasami trzyma czasy, a czasami nie.
Ostatnio edytowane przez Umbra ; 24-12-2010 o 16:25
Sprawdziłem jak moje D90 zachowuje się z auto ISO.
Tryb M
1/200, f6,3 ISO200
1/200, f20 ISO wzrosło do 220
1/200, f32 ISO wzrosło do 720
Tryb A
Pięć różnych przysłon 4,8,13, 20,32
czas zawsze ustawił się 1/60
ISO pozostało zawsze na poziomie 200
Czyli lampa była w stanie sama sobie doświetlić temat - ale robiłem zdjęcia w domu więc max odległość to 5-6m przy jednej żarówce 60W
Natomiast w trybie A, tylko w sytuacji gdy była włączona opcja SLOW dla lampy, czasy ustawiały się na poziomie 1/6s ! Ale ISO i tak pozostawało na tym samym poziomie.
NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1
Posluchajcie rad JK moderator - to sa rady, ktore sprawdzaja sie w 100%. Robimy z corka razem zdjecia na roznych rodzinnych imprezach, ona D80, ja D90 - niby to samo, ale nie to samo, a dlaczego, bo ciagle jej tlumacze rob w manualu, a nie w A, P, S, ale ona nie slucha i pozniej mowi dlaczego moje fotki sa lepsze. A ja jej odpowiadam, ze idzie na latwizne, jej puszka glupieje w trudnym oswietleniu i ma tego efekty. Oczywiescie robie wszystko w RAW, a ona w skompresowanym formacie i pozniej ma niewiele do poprawienia. No i na koniec jej mowie, ty sie bawisz fotografia 4 lata, a ja w tym siedze 40 lat. A jak jeszcze na wigili majac SB 900 robila z lampki wbudowanej w aparacie, to mnie szlag trafil, no ale jajko madrzejsze od kury. Sluchajcie tych co maja doswiadczenie w temacie, a napewno wasze zdjecia beda ok, Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku
Ostatnio edytowane przez FHR ; 09-01-2013 o 23:43 Powód: NIE STAWIAMY SPACJI PRZED ZNAKAMI INTERPUNKCYJNYMI!!!
Skontaktuj się z nami