Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Kontrabas

  1. #11

    Domyślnie

    Na każdy instrument da się znaleźć wyjadaczy.
    Tu się zgadzam ale Bacha też znam i trochę grałem nawet na gitarze grałem też transpozycje ze skrzypiec Vanessy Mae i tutaj jest głównie ciężko z uwagi na totalnie inny strój dopasować to pod gitarę - tworzą się czasem bardzo niewygodne układy i nie powiem żeby było tak ciężko jak z niektórymi gitarowymi kawałkami chociaż nie mówię że jest prosto...

    mpwt - ok

    to na początek też uważam że nie ma się co pchać w drogie instrumenty - bo to jest uniwersalna zasada - ma być na początek solidnie i dobrze ale dosyć tanio - tak żeby grało ok a nie kosztowało połowę samochodu jak nie przypasuje to sprzedaż jak już ktoś wyżej napisał.
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Panowie, nie licytować się który instrument "trudniejszy" (bo i tak wiadomo, że basóweczka ) i trzymajmy się tematu a więc kontrabasu.
    Żeby trzymać się tematu potrzebujemy więcej informacji od zainteresowanego. Przede wszystkim czy miał styczność z muzyką. Tak sobie po prostu od zera zacząć na takim instrumencie to nie jest takie hop siup.

    Z drogimi instrumentami jest tak. Jeśli ktoś ma kasę to może i kupić ... jeśli się nie spodoba to przecież sprzeda w podobnej cenie. Jedyny problem może być jeśli ktoś nie umie się obchodzić z danym instrumentem, to później faktycznie może sprzedać go taniej.

    Ja polecam gitarę, bo:
    - stosunkowo mała i można zabrać wszędzie (kontrabas wchodzi do niektórych modeli samochodów + większości kombi)
    - łatwo jest się szybko nauczyć zagrać cokolwiek - to nie zniechęca do dalszej nauki (2 proste akordy, jedno bicie + trzeba śpiewać)
    - jest w miarę tania jeśli ma to być instrument na próbę. Dobrą gitarę akustyczną na początek dostaniesz za 500-600 zł - kontrabas nie wiem za ile, podejrzewam, że ok 2000-3000 zł - elektryczne droższe

    OT:
    Co do trudności to tak naprawdę nie da się określić prosto. Jak się chce być wirtuozem to i tak trzeba ćwiczyć kilkanaście lat i czy to ma być gitara, fortepian, flet poprzeczny, altówka czy kontrabas ...
    Ostatnio edytowane przez Sendilkelm ; 30-09-2010 o 12:59

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    EDIT
    Dedykuję wszystkim twierdzącym że na gitarze jest prosto - wg mnie najlepsza aranżacja tego kawałka:
    http://www.youtube.com/watch?v=RYvR1qeGMF8

    i solo którego zagranie wymaga już "trochę" wprawy szczególnie polecam od 2:20 posłuchać i co ważne - pooglądać
    http://www.youtube.com/watch?v=Yw74sDWPH7U&ob=av2e
    Podajesz skrajne przykłady. Vai to jest sam szczyt gitarowej wirtuozerii, a kolega pytający o kontrabas dopiero chce zacząć brzdąkać. To jakby ktoś chciał zacząć uczyć się jeździć samochodem, a Ty mu mówisz: Stary daj spokój, to trudne. Patrz na takiego Petter'a Solberg'a.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #14

    Domyślnie

    swider - ja się tylko odniosłem do "gitary łatwiejszej niż fortepian"

    ale tak jak Sendilkelm napisał -
    potrzebujemy więcej informacji od zainteresowanego
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #15

    Domyślnie

    wpuść wioślarzy do wątku o muzyce... zawsze to samo każdy instrument (perkusja również!) może być bardzo trudny lub bardzo łatwy - składowe - słuch wrodzony, trening słuchowy, szybki umysł (!!!), szybka ręka, zapał do pracy i ciężkie godziny z nutami i instrumentem. Nie ma instrumentu "prostego na początek" - są tylko mniej lub bardziej trudne, bo początki są zazwyczaj trudne. Trochę instrumentów w rękach miałem, więc naprawdę wiem, co mówię. Trzymajmy się dyskusji o kontrabasie. Jak ktoś dobrze ogarnie grę na kontrabasie, to przesiadka na basówce jest o wiele prostsza - bo i progi masz (chociaż ja preferuje bezprogowce pod wieloma względami) i dobre rozeznanie w podróżach po gryfie. A z basówki na kontrabas - to nie dość że brak progów nie pomaga, to chwyty 2x większe w dolnych rejestrach, więc trzeba się gimnastykować zapominając o prędkości... zaraz zaraz jaka prędkość? na kontrabasie lotu trzmiela, ani etiudy rewolucyjnej (polecam) się nie grywa... Czytając pierwszy post widzimy wyraźnie, że autor potrzebuje instrumentu do plumkania, hobbystycznej przygody z muzyką i poezją śpiewaną - no kontrabas jak w mordę strzelił moim zdaniem bardziej się nada na start do takich przedsięwzięć. Ma duszę!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macienty Zobacz posta
    Czytając pierwszy post widzimy wyraźnie, że autor potrzebuje instrumentu do plumkania, hobbystycznej przygody z muzyką i poezją śpiewaną - no kontrabas jak w mordę strzelił moim zdaniem bardziej się nada na start do takich przedsięwzięć. Ma duszę!
    Do poezji śpiewanej nada się flet czy jakaś inna fujarka - na wiośle gra prawie każdy, skrzypce za trudne, bas mało użyteczny. Ew. jakieś perkusyjne - djembe, cajon, czy nawet conga. Albo drumla - małe, tanie, łatwo przewozić a wrażenie robi
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Do poezji śpiewanej nada się flet czy jakaś inna fujarka
    Występuje tylko mały problem z jednoczesnym dmuchaniem w fujarkę i śpiewaniem...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stasio Zobacz posta
    Występuje tylko mały problem z jednoczesnym dmuchaniem w fujarkę i śpiewaniem...
    To zależy jak do tego podejść.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #19

    Domyślnie

    Ale na solówkę czy wstęp wystarczy
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    To zależy jak do tego podejść.
    Można i tak.

    http://www.youtube.com/watch?v=jiDWa...eature=related

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •