A nie lepiej jakieś tańsze obudowy?
Przykłady:
http://cgi.ebay.co.uk/YN-Wireless-Fl...item1c0bf42619
http://cgi.ebay.co.uk/Trigger-Transm...item1c127dd717
http://cgi.ebay.co.uk/PTN1-Wireless-...item5d292e127c
Szukaj
A nie lepiej jakieś tańsze obudowy?
Przykłady:
http://cgi.ebay.co.uk/YN-Wireless-Fl...item1c0bf42619
http://cgi.ebay.co.uk/Trigger-Transm...item1c127dd717
http://cgi.ebay.co.uk/PTN1-Wireless-...item5d292e127c
Ostatnio edytowane przez lazik_s ; 18-05-2010 o 17:01
Wymiar płytki nie sugeruje konieczności zakupu Phottixa w celu wykorzystania jego obudowy
43x37mm to dokładnie tyle by zmieścić wszystkie potrzebne układy nadajnika + baterię 23AE 12V.
Bateria zmieści się na górnej, wolnej części schematu jaki zamieściłem na poprzedniej stronie.
Można też odciąć górną część płytki, gdyż układy zmieszczą się na płytce o wymiarach 37x25mm.
Płytka nadajnika chyba gotowaMam nadzieję, że wszystko OK...
Wymiary 38x32mm (przy korzystaniu z obudowy Phottixa, można ją trochę przedłużyć by zyskać mocowanie na kołki)
Mam takie pytanie, Art Erie moduły radiowe które kupiłeś, jakie mają napięcia zasilania ?
TymancjO /Tomasz Tomanek/
głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|"...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson
To jest płytka odbiornika zwymiarowałem ją pod obudowę nadajnika
Nie ma to jak pierwszy raz wow!
Poprawiona wersja płytki odbiornika
Schemat odbiornika:
Rozmieszczenie elementów na płytce:
Do punktów A i B podłączamy diodę zewnętrzną IR, punkty C i D służą do łączenia z lampą za pośrednictwem dodatkowego gniazda na obudowie.
Druk (oczywiście lustrzane odbicie obwodu gotowe do naniesienia na laminat):
Wymiary płytki 41,5mm x 20,5mm. Płytka optymalizowana do obudowy ( pojemnik na baterie 9V http://www.allegro.pl/item1023988349...ryty_5632.html)
Zdjęcie poglądowe:
Płytka z obwodem ma być połączona z modułem radiowym pod kątem prostym
Tymancjo masz już moduły?
Andrstac chyba wystarczające dane do zaprojektowania płytki? Moduł odbiornika to Telecontrolli RRQ2-868, pozostałe parametry miałem z pdf. ( części i laminat jeszcze do mnie nie dotarły ).
Jak będziesz miał czas, to zrób jakąś alternatywny schemat płytki pod inną obudowę![]()
Myślę że wystarczające. Trochę co prawda inaczej to widzę (płytkę) - ale o tym dopiero w sobotę/niedzielę. Na razie to mam urwanie głowy w robocie. Jak się niewiele działo przez 2 miechy, tak ten tydzień...
A co z nadajnikiem?
D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200
Ok, ale nurtuje mnie jeden temat: czy ten schemacik z modułem Telecontrolli rzeczywiście działa? Bo że działa przeróbka Phottixa, to wiemy. A tutaj?...żeby para nie poszła w gwizdek...
D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200
Skontaktuj się z nami