Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Chrom :(

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    jaki rozpraszacz będzie lepszy od Stofena, a mniejszy od softboxa na lampę systemową?
    parasolka

    choć ja zapewne zastosowałbym rozpraszacz uwagi - inteligentna i oczytana koleżanka w samochodzie skutecznie odwróci uwagę od każdego przepału, chyba, że jej dekolt przepalisz


  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docentx Zobacz posta
    Filtr polaryzacyjny powiadasz? Nowe zasady fizyki wprowadzono?
    Tak, można posłuchać o tym na lekcjach religii.

    A poważnie to odpowiednio ustawione lampy plus odpowiednio ustawiony kąt filtra znacznie pomaga wygasić wszelkiego rodzaju świecidełka w kadrze. Bajer stary jak świat.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Bajer stary jak świat.
    tyle tylko ze strasznie "splaszcza" rysunek. odbicie swiatla rzezbi nam zdjecie - jak ma byc ciekawie to musi byc. wazne by bylo pod odpowiednim katem.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #14
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    tyle tylko ze strasznie "splaszcza" rysunek. odbicie swiatla rzezbi nam zdjecie - jak ma byc ciekawie to musi byc. wazne by bylo pod odpowiednim katem.
    Ale to chyba jedynie w przypadku gdy mamy pełną kontrolę na oświetleniem (studio), w plenerze jest dużo trudniej zapanować nad światłem wpadającym przez szyby, głownie przez szybę przednią. Do tego dochodzą różne kąty nachylenia płaszczyzn odbijających światło. Jak pisałem wyżej polara używam do niwelowania odbicia na podszybiu (głównie); zależy od modelu auta, ale przeważnie niewiele jest powierzchni o podobnym nachyleniu, więc działanie filtra jest chyba mocno ograniczone.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Ale to chyba jedynie w przypadku gdy mamy pełną kontrolę na oświetleniem (studio), w plenerze jest dużo trudniej zapanować nad światłem wpadającym przez szyby, głownie przez szybę przednią.
    a ja myslalem ze umiejetnosc fotografii polega wlasnie w duzej mierze na zapanowaniu nad swiatlem
    plener czy studio - kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca przysloniecia za jasnych czesci i doswietlenai za ciemnych
    Do tego dochodzą różne kąty nachylenia płaszczyzn odbijających światło. Jak pisałem wyżej polara używam do niwelowania odbicia na podszybiu (głównie); zależy od modelu auta, ale przeważnie niewiele jest powierzchni o podobnym nachyleniu, więc działanie filtra jest chyba mocno ograniczone.
    skoro wiesz to po co pytasz? wg mnie polar bardzo niechetnie ale kazdy ma inne metody pracy. skoro masz doswiadczenie z roznymi modelakmi aut jak mozna wywnioskowac z tego c piszesz to nie powienienes miec problemu z uniknieciem niechcianych blikow na chromie.
    z drugiej storny - jak nie bedziesz miec bliku na chromie to odbije ci sie w nim cale otoczenie.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    tyle tylko ze strasznie "splaszcza" rysunek. odbicie swiatla rzezbi nam zdjecie - jak ma byc ciekawie to musi byc. wazne by bylo pod odpowiednim katem.
    Masz rację, ale coś za coś. Do tego bliki na chromie, jeśli tylko są podane umiejętnie i z umiarem mają swój urok, więc nie ma co rozpaczać, że się chrom "świeci".
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #17
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    [...]skoro wiesz to po co pytasz? .[...]
    Bo pomiędzy moim i Twoim "wiem", nie można postawić znaku "="
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #18

    Domyślnie

    Zdjęcia do Allegro już potrafię zrobić, a może tylko tak sądzę
    nie napisałem tego żeby ci dogryzać bo chyba tak mnie zrozumiałeś pytałem o jakie zdjęcie ci chodzi żeby może coś doradzić jak nie masz lamp to oklej szyby czymś białym dyfuzyjnym jakiś cienki materiał papier itd i nawet światło słoneczne itd będzie robiło za lampy, a szyby za ścianki namiotu bezcieniowego drugą fotke zrób bez oklejenia i miejsce szyb zasłoniętych wymazać tak żeby było widać lusterka widok za szybą i już

  9. #19
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    nie napisałem tego żeby ci dogryzać bo chyba tak mnie zrozumiałeś pytałem o jakie zdjęcie ci chodzi żeby może coś doradzić jak nie masz lamp to oklej szyby czymś białym dyfuzyjnym jakiś cienki materiał papier itd i nawet światło słoneczne itd będzie robiło za lampy, a szyby za ścianki namiotu bezcieniowego drugą fotke zrób bez oklejenia i miejsce szyb zasłoniętych wymazać tak żeby było widać lusterka widok za szybą i już
    Spoko, przyjąłem to jako żart, a o moje poczucie humoru nie musisz się obawiać

    Oklejanie szyb tkanina dyfuzyjną, to jest pewne rozwiązanie; jednak wymaga ingerencji w zdjęcie przy pomocy komputera i odpowiedniego softu. Póki co staram się nie ingerować w zdjęcia jakie robię, by nauczyć się je robić poprawnie przy pomocy aparatu i światła. Może trochę ascetyczne podejście na dzisiejsze czasy, ale z natury jako człowiek leniwy szybko zacząłbym pstrykać bezmyślnie, licząc na poprawianie błędów w PS-sie Więc póki co ograniczam się do minimalnych korekt w Gimpie...
    Oczywiście można by taki materiał o odpowiednio większej powierzchni rozpiąć wokół samochodu, ale taki żagiel byłby wysoce problematyczny...
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Może trochę ascetyczne podejście na dzisiejsze czasy
    podejsice jak najbardizej sluszne i godne pochwaly

    Oczywiście można by taki materiał o odpowiednio większej powierzchni rozpiąć wokół samochodu, ale taki żagiel byłby wysoce problematyczny...
    chalupniczym sposobem - jak powiesisz gesta firane na 2 statywach to bedize w miare stabilnie. jak troceh pofruwa to najwyzej bedziesz mial ciekawszy efekt za oknem. glebia ostrosci ladnie ci to co za oknem rozmyje o ile nie postawisz zbyt blisko.
    z zaawansowanych - stawiasz bardzo duze zastawki czarne biale lub transparentne , ale to rozwaiazanie dosc kosztowne.
    jak bedziesz mial wiecej pytan zawsze mozesz zagadac na privie
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •