Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 149

Wątek: D300 vs D300s

  1. #1

    Domyślnie D300 vs D300s

    pewnie ten problem był poruszany w wielu wątkach...(przepraszam za powtórkę..ale wole upewnić się przed zakupem)

    Tak więc muszę wybrać body, które z paroma szkiełkami będą moim narzędziem pracy w fotografii portretowej,albumowej i okolicznościowej a także krajobrazu i architektury.
    Wiem że dużo zależy od szkiełek, ale sam korpus to też ważna część...

    Tak więc proszę o pomoc- zależny mi głównie na opiniach użytkowników którzy mieli przyjemność pracy z tymi dwoma modelami
    N14-24/2.8 N70-200/2.8 N85/1.4 N50/1.8 Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    Co prawda korzystam tylko z D300, ale mocno się interesowałem nowościami w D300s. Jeśli nie masz zamiaru filmować, to moim zdaniem zmiany są jedynie kosmetyczne i nie warto dokładać. Chyba że tryb cichej migawki (który wcale tak bardzo nie wycisza), podwójny slot (fajna rzecz, ale da się żyć bez tego), przycisk LV (mega wygodny, ale pytanie czy będziesz używał) są dla Ciebie warte ponad 1000 zł. Szybkość z gripem i tak sie wyrównuje, obrazowanie niemal identyczne. Mini HDMI jak również D-ligting extra to szczegóły. Odpowiedz sobie sam
    Ja bym brał jednak D300s bo mam zacięcie filmowca, fotografuję w kościołach i wolałbym mieć dwa sloty dla bezpieczeństwa. Ale napaliłem się na D3s i on też ma te bajerki
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Byłem, oglądałem, bawiłem się D300s i... jakoś mnie nie powalił na kolana, zwłaszcza w tej cenie - tych kilka zmian wymienionych przez Moonbeam to są tylko IMO zbędne dodatki. Poza tym zaoszczędzone 1000-1300zł to już 1/5 na dobre szkło ; )

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grr Zobacz posta
    tych kilka zmian wymienionych przez Moonbeam to są tylko IMO zbędne dodatki
    Gdybyś fotografował często w trybie LiveView z racji statywu lub manualnego ostrzenia (kropka jest omylna, wizjer zbyt mały w D300 + mam wadę wzroku a LV daje 100% celności) to byś nie twierdził że zbędne. Szukanie pozycji LV na kółku trybów tylko po to aby wyostrzyć a potem przełączanie się na Mup by wyzwolić przez wężyk szczególnie w ciemnościach lub grubych rękawiczkach potrafi przyprawić o rozstrój nerwowy. Co więcej, sama ta zmiana jest dla mnie warta 1000 zł, bo właśnie przez tandem LV-Mup powstaje 3/4 moich zdjęć statycznych obiektów - czyli cała architektura i krajobraz.

    Zdaję sobie jednak sprawę, że mało kto w ten sposób robi zdjęcia i ten przycisk nie gra żadnej roli.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Przed podjęciem decyzji o zakupie lustrzanki "bo ma filmiki" obejrzałbym jak toto pracuje - także przy szybkich ruchach APARATU bo pływania obrazu nie zredukujesz żadnym programem
    Z testów wynika że d300 i d300s nie różnią się niczym dla fotografa (moonbeam - może jemu to pasuje)

  6. #6

    Domyślnie

    polecam nowe dfv.....jest tam artykuł o 300s....podobno przeprogramowali matryce z deczka w stosunku do 300 i osiąga lepsze wyniki....m in w czułościach iso.....a to wg mnie nie jest kosmetyczna zmiana: )

  7. #7

    Domyślnie

    Też uważam że jakichś szczególnych różnic nie ma, chociaż ja kupiłem 300s bo korzystam z 2 kart raw CF + jpg SD
    natomiast z filmowania w ogóle a z LV raczej też nie, czasem korzystam z przycisku info
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  8. #8

    Domyślnie

    Co! Wymieniać D300 na D300s? Mój Boże....Jeśli już to na D700. Nie dajmy się zwariować.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9

    Domyślnie

    feuerwehrmann ja się zastanawiam nad kupnem D300s i powiem Ci tak:
    wolę dołożyć ten 1tys by podczas sprzedaży mniej stracić na nim. D300 wyszedł z produkcji więc i z ewentualnym opchnięciem może być więcej problemu.
    Poza tym mam też jeden dylemat i może mi podpowiecie jakie macie zdanie na ten temat:
    Wolelibyście kupić body za 5729zł z 12msc gwarancji czy w Vobisie za 6099zł + 89 za dodatkowe dwa lata gwarancji? - mają też możliwość ubezpieczenia ale nie pamiętam jaka to dopłata.
    A może nikon oferuje dokupienie dodatkowej gwarancji u siebie? Jeśli tak to brałbym za tą niższą kwotę i dokupił gwarancję bezpośrednio u nikona.
    Ostatnio edytowane przez MikeS ; 08-11-2009 o 12:09
    Nikon L20 + MB-D10 + SB-900 + C17-40
    Nigdy nie oceniaj człowieka po kilku postach z forum bo będziesz nikim

  10. #10

    Domyślnie

    Staszku,
    chyba nie o wymianę chodziło... po prostu o wybór kupic z "s" czy bez Tak ja rozumiem ten wątek
    Nie miałam żadnego z wymienionych lecz poza wspomnianymi różnicami, czytałam, że wersja 300s ma słabszy filtr AA - co skutkuje..."lepszą" ostrością.

    Zresztą skoro jest nowszy model, brałabym nowszy, a poza tym zanim się autor rozezna i zdecyduje, to juz D300 może byc nieosiągalne - mowa o nowym egzemplarzu
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •