Witam. Ponieważ dopiero uczę się aparatu mam pytanie czy podłączając poprzez adapter do tego aparatu Heliosa 44M/2 oprócz zmiany Focus-a na manual coś jeszcze musze ustawić w menu, np. w zakładce dotyczacej obiektywu bez komputera??
Szukaj
Witam. Ponieważ dopiero uczę się aparatu mam pytanie czy podłączając poprzez adapter do tego aparatu Heliosa 44M/2 oprócz zmiany Focus-a na manual coś jeszcze musze ustawić w menu, np. w zakładce dotyczacej obiektywu bez komputera??
Wybaczcie pytanie profana ale jakim adapterem idzie toto podłączyć? Może jeszcze mi się do czegoś szkła z mojego Zenita przydadzą![]()
np takim Link ale nieostrzy na nieskończoność
N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,
A jak podepnę szkło DX z kompem to musze to wykasować z menu??
Mój stary Helios 44M/2 jest raczej w kiepskim stanie ale czy ktoś próbował podpiąć pod Nikona Jupiter-a 135/3.5 ?
Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek
Ja dokupiłem do Jupitera wymienny tylny element z bagnetem nikonowskim, wymieniłem i mam fajnego manuala, ostrzącego na nieskończoność.
Pozdr.
Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko
to poproszę namiar na typ tego "elementu"
model jakiś ...
acha i czy toto zadziała razem z zenitowym telekonwerterem?
Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek
Skontaktuj się z nami