Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 98

Wątek: D40 czy D60??

  1. #31

    Domyślnie

    sory, ale entry level od sony to po prostu porażka

    miałem w ręce a200 i jakość plastiku/wykonania była na poziomie chińskiej zabawki, z nikonem d50 nie ma w ogóle porównania
    nie mówię tego z jakiejś sympatii dla marki (?!), ale tak po prostu jest

  2. #32

    Domyślnie

    a200 to jest jakiś żart... natomiast w przypadku a380 o entry levelu chyba mówić nie można, prawda?
    miałem w ręcach niedawno...tak z ciekawości i żeby nie ganić czegoś, czego nawet nie oglądalem...
    słyszałem wiele szyderczych opinii, ale tak naprawdę poziom jest naprawdę żenujący o_O
    za tą cenę-grip tego aparatu jest kpiną, jescze gorzej jest w momencie spojrzenia przez wizjer o_O wtf?
    naprawdę brałbym D40 albo wspominanego D50 i dobre szkło niż alfę....nawet, gdyby mi dopłacali do alfy ;D poważnie!
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  3. #33

    Domyślnie

    Sa jeszcze cztery rzeczy, które są jednak lepsze w D60:

    1. Zakres tonalny D60 jest ponad 1EV większy od D40 - nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jest to bardzo duża różnica
    2. Pomiar światła w D60 nie ma tendencji do prześwietlania jak to ma miejsce w D40 (oraz d80)
    3. D60 ma możliwość włączenia Active D-LIghting - wprawdzie jest to wersja okrojona i bardzo opóźnia pracę, jednak często pomaga przy kontrastowych scenach.
    Ostatnio edytowane przez mister ; 04-10-2009 o 15:11
    MISTER
    ------------------------------------

  4. #34
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    196

    Domyślnie

    Moim zdaniem jesli mamy wybór D40/D60 to nie warto dopłacac do tego drugiego. Akurat 6MP w D40 to moim zdaniem przewaga nad D60, ponieważ jest mniejsza gestość upakowania pikseli co przekłada się na mniejsze szumy. Co do wyswietlacza - ja w D40 mam go cały czas wyłączonego i uzywam tylko do podgladu zdjęć - nie widze celu mieć go caly czas właczonego, ponieważ praktycznie wszystkie znaczące ustawienia widoczne są w wizjerze. Oba body nie posiadają silnika ani górnego wyswietlacza ... tak więc ja bym się za bardzo nie zastanawiał i wział D40, a zaoszczędzone pieniądze lepiej dolozyć do lepszego szkła. Taka kombinacja da ładniejsze zdjęcie.

  5. #35

    Domyślnie

    I odnosząc się do ostatniej wypowiedzi wstępna decyzja zapadła na wybór D40(body) plus lepsze szkło. Nie mniej jak zaczynam przeglądać ogłoszenia to w zasadzie D40 sprzedawane są w komplecie z Kit-em, ładowarką, czasami karta plus torba. To ostatnie akurat uważam za zbędne bo wolę sam wybrać no ale...Natomiast ceny różnie od 1050 do 1250 pln. Jak trafię za 900-1000 to biore i szukam dobrego szkła jak na początek dla amatora.

    pzdr.

  6. #36

    Domyślnie

    Ja do D40 używam 18 - 105, przepaść w porównaniu do kita. Ba, udało mi się nawet zarobić jakieś pieniądze tym zestawem. Działalności zarobkowej z tym sprzętem nie planuje ale jakaś tam satysfakcja jest. No i bliżej do 35

  7. #37
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amidas Zobacz posta
    Natomiast ceny różnie od 1050 do 1250 pln. Jak trafię za 900-1000 to biore i szukam dobrego szkła jak na początek dla amatora.
    hmm .. wydaje mi się to dosyć drogo. Ja bym raczej nie wychodził znacząco powyżej 1000zł za D40+18-55. Samo body to raczej w okolicach 750-800zł

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bednario Zobacz posta
    hmm .. wydaje mi się to dosyć drogo. Ja bym raczej nie wychodził znacząco powyżej 1000zł za D40+18-55. Samo body to raczej w okolicach 750-800zł

    a pomyślec że rok temu nowe body plus kit było za 949...

  9. #39

    Domyślnie

    Tak też Panowie właśnie się zreflektowałem. Faktycznie wiecej niz 9 stówek z kitem i pozostałą gwardia akcesoriów nie ma co dawać. A swoja droga poszukam jeszcze w normalnych sklepach <>

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amidas Zobacz posta
    Iceny różnie od 1050 do 1250 pln. Jak trafię za 900-1000 to biore i szukam dobrego szkła jak na początek dla amatora.
    kilka tygodni temu kupilem body d40 za 600zl. w tym samym czasie rownolegla aukcja zakonczyla sie na 700zl. szukaj na allegro.

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •