Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Wątek: Leica S2

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Paśnik Zobacz posta
    Leica skończyła się na M6. Cyfrowa Leica to moim zdaniem porażka na całą skalę. Ostatnio w labie robiłem komuś fotki z M8 - wyglądały jak z jakiegoś samsunga
    Jakieś bzdury waść piszesz...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Tylko pewnie ciężko będzie wypożyczyć produkt firmy, która zbankrutuje...
    Eeetam. W UK Leica wciąż trzyma się mocno, dookoła świata też. Jestem pewien, że i na S2 znajdzie się popyt. Calumety i tego typu firmy bez problemu kupią kilkaset sztuk, które będą wypożyczać tak, jak dzisiaj Hassele. Zresztą Leica zawsze będzie trendy (to zboczone, ale to kwestia na inną pogawędkę). Utrzyma się.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #23

    Domyślnie

    Ku...wa, co Wy tu piszecie... mamy Leica M8 (i trzy szkiełka) w kadrze i nie po to by szpanować czy się nosić i obnosić snobistycznie, ale po to by nie straszyć lufami i dużymi lustrzankami... Na prawdę w backstage wypada najlepiej, bo po prostu jest mała, brzydka prawie nikt nie zwraca na nas uwagi i nikt nie traktuje poważnie... To taki wielkościwo i dla nie wtajemniczonych kompakt z niepokonaną optyką jak dotąd... - to na prawdę się sprawdza i przydaje. A ileż przyjemności, kiedy mieści się w aktówce, kiedy idąc na spacer chowasz do kieszeni szkła - a Wy tu pity pitu, że snobizm...
    Ja rozumiem... może to jest tak, że jak nie stać, to od razu się wroga robi...
    Czy tak trudno zrozumieć jedno, że można mieć aparat do konkretnych celów? Mamy L M8 - do cichej i bezinwazyjnej reporterki, mamy ND3 do inwazyjnej reporterki i C 5D - to zabawy

    Do tego jest jasno i na w miarę rozsądnej wielkości matrycy. Szumy (te legendarne i tu opisywane i szkalowane) mamy najnormalniej w świecie w dupie. Bo nie forma a treść przeważa..
    Aha... i nie bronię zaciekle i na ślepo tego blaszaka, bo ma też wiele wad, ale nie ma ideałów to jedno, a drugie - jego walory rekompensują wady
    Ostatnio edytowane przez ovserwator ; 30-07-2009 o 23:52

  4. #24

    Domyślnie

    faktycznie ta cena trochę z kosmosu. drugi minus do niewielkie rozmiary matrycy - 30x45mm to taki niezbyt średni format. moim zdaniem uznana marka nie wystarczy, żeby S2 osiągnęło sukces.

    troszkę tylko ciekaw jestem właściwości optycznych obiektywów Leici. Może ktoś zrobi małe porównanie szkiełek Leica vs Hassel vs Sekor
    Mamiya + Sony

  5. #25

    Domyślnie

    Ovserwator: Myślę, koledzy mieli w domyśle porównanie do przeciętnej współczesnej lustrzanki ze średniej półki pod kątem jakości oraz ceny.
    Zalet samego dalmierza jako takiego, nikt nie będzie przecież kwestionował. Ale trochę szkoda, że nie zrobili go na miarę swojej ceny.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkl Zobacz posta
    Leica to chyba aparat dla snobów. Podobno w takim towarzystwie dobrym tonie jest wyciągnąć z kieszeni Leicę M6...
    Niee... ktos Ci bzdur nagadal. To obiegowa opinia powielana chetnie przez malkontentów, ktorzy pod przykrywką zdrowego rozsądku i skromności odmawiają innym ludziom cieszenia się z posiadania i używania tego wspaniałego aparatu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ovserwator Zobacz posta
    Ku...wa, co Wy tu piszecie... mamy Leica M8 (i trzy szkiełka) w kadrze i nie po to by szpanować czy się nosić i obnosić snobistycznie, ale po to by nie straszyć lufami i dużymi lustrzankami...
    Zgadzam się z kolegą (choć M8 czy jakakolwiek Leica jest trochę poza moim budżetem). Im mniejsze i cichsze i mniej zawodne tym lepiej. Z takim maleństwem można wtopić się wszędzie, pod tym względem żaden krowiak Nikona do pięt L nie dorasta Inne aparaty, po prostu...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ovserwator Zobacz posta
    Jakieś bzdury waść piszesz...
    "Waść" pisze się zazwyczaj wielką literą. Wracając do meritum - leica to wielka romantyczna przygoda zwana fotografią analogową. Cyfra to nie to samo - jest wiele innych aparatów, które sa w stanie wykonać zdjęcie na poziomie matrycy leici . Optyka to inna bajka - noctilux i takie tam dają piękną GO, to fakt (tylko kogo na to stać?) Rozumiem posiadaczy tych aparatów, którzy cenią sposób pracy i niezawodność systemu. Uważam jednak że firma jedzie na opini sprzed lat, lekko naciągając klientów

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Paśnik Zobacz posta
    "Waść" pisze się zazwyczaj wielką literą. Wracając do meritum - leica to wielka romantyczna przygoda zwana fotografią analogową. Cyfra to nie to samo - jest wiele innych aparatów, które sa w stanie wykonać zdjęcie na poziomie matrycy leici . Optyka to inna bajka - noctilux i takie tam dają piękną GO, to fakt (tylko kogo na to stać?) Rozumiem posiadaczy tych aparatów, którzy cenią sposób pracy i niezawodność systemu. Uważam jednak że firma jedzie na opini sprzed lat, lekko naciągając klientów
    Ciekawe, że taki np. James Russell, na zawodowo fotografujący średnioformatowym Contaxem z różnymi cyfrowymi ściankami PhaseOne, Canonami serii 1D i Nikonami serii D3 dlaczegoś nie czuje się oszukany i uważa M8 za swój ulubiony aparat... Pewnie się głupi wał nie zna i nawet nie zdaje sobie w swej naiwności sprawy, że Leica wyrąbała go na kasę, bo spokojnie mógłby łupać zdjęcia Samsungiem i dalej mieć to samo.

  10. #30

    Domyślnie

    Pomińmy animozje ortograficzne... (bo np. nie zakończyłeś wywodu kropką) . Jednak uważam, że się mylisz, bo Ty patrzysz na fotografię cyfrową możliwościami matrycy w tym co tu piszesz. A ja Ci na to, że matryca nie jest istotna w swych szumach w tym wypadku, a fotografie na papierze i tak piękne i plastyczne (także przy wysokich ISO) wychodzą z tego blaszaka (ale nie nosimy do labu, tylko drukujemy sami). To dalmierz, 1/6 sekundy, 1/15 sekundy to normalne czasy przy których robi się nim zdjęcia, nie potrzeba krócej, ma jasne szkła (wystarczą aby pracować przy nie za wysokim ISO) i w zupełności to wystarcza. Nie ma aparatu na rynku o podobnych możliwościach (zdjęcie nie jest samo w sobie wyrocznią, ale sposób jego robienia, wygoda, wielkość, cisza i parę jeszcze innych).
    I proszę nie piszmy o cenie, bo nas stać w kadrze na niego (i szkła) i tym się nie sugerowaliśmy, nabywając go. Nikt nikogo nie naciąga

    O... kolega Czornyj dobrze napisał - zresztą na forum "rangefinder" jest całą masa nabitych w butelkę - tylko nikt tego nie mówi...hm....
    Ostatnio edytowane przez ovserwator ; 31-07-2009 o 14:38

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •