Hej
Jestem swiezym posiadaczem D300 i starym posiadaczem SB800.
Mam pytanie, jak wspolpracuje generalnie d300 z sb800?
ja mam wrazenie ze wiekszosc zdjec robionych na matrycowym pomiarze swiatla lub usrednianym jest niedoswietlona o okolo +0.5 do +1 EV
Wychodza w miare oki jesli uzyje pomiaru punktowego.
Hm... ten typ tak ma czy moja pucha lub lampa jest jakas nie taka?
Mam rowniez D70 i tu wydaje mi sie ze lampa lepiej wspolpracuje, tez jest jakies niedoswietlenie ale mniejsze.
Poradzcie cos?
Jak ewentualnie sprawdzic czy lampa jest w porzadku?
Aha i jeszcze jedno spostrzeżenie. Lampa w zasadzie caly czas lekko piszczy nawet jesli pali sie dioda ze jest naladowana i gotowa do strzalu. Szczerze mowiac dawno jej nie uzywalem i nie pamietam czy ten ciagly cichy pisk ladowania to cos normalnego czy swiadczy o jakims problemie technicznym. Dodam lampa kupiona nowa jakies 2 lata temu i w zasadzie nie uzywana, bardzo malo.
Jak sprawdzic palnik, przetwornice (bo to ona piszczy jesli dobrze kojarze)?
Pomozcie
Pozd
Jasiek
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami