Nie jedyne, ale jest ich coraz mniej. Liderem w dupach cyfrowych jest obecnie PhaseOne, do tego jest Leaf, Sinar, Hasselblad oraz Mamiya. Średnioformatowe korpusy pod dupy cyfrowe produkują już obecnie praktycznie tylko Hasel i Mamiya, Franke&Heidecke (Rollei) właśnie wyniosło się z tego łez padołu, wcześniej darował sobie Pentax (proforma odgraża się jeszcze, ale to tylko czcze gadania). Coś-tam-coś-tam produkuje jeszcze Sinar, ale bardzo niszowe i bardzo drogie - wcześniej Sinar z Leafem i F&H stworzyli na bazie Rolka platformę AFi, która wraz z bankructwem F&H poszła do piachu, co stawia na nienajlepszej pozycji.
Ogólnie małoobrazkowe lustrzanki cyfrowe osiągnęły już taki poziom jakości, że inwestycja w systemy średnioformatowe nie stanowi takiej konieczności jak dawniej, a producenci cyfrowych systemów średnioformatowych gonią już chyba resztkami sił. Średniacy weszli do gry albo za wcześnie, albo za późno, a potworna dynamika zachodzących na rynku zmian zaskoczyła ich wszystkich.
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami