O takim coolpixie http://www.centrumpromocji.pl/produc...f389d358e203d6 myślałeś?![]()
Szukaj
O takim coolpixie http://www.centrumpromocji.pl/produc...f389d358e203d6 myślałeś?![]()
Jacek
Photoartbox mi się wydaje że właśnie "uszczelnienia, magnezowa konstrukcja, inna zywotnosc migawki" czyni puche pro lub nie.
Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120
IMHO dxxx to semi-profi ale może ja się nie znam![]()
Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120
W tej dziwnej dyskusji chodzi jedynie o to (moze nie doczytales), ze w pewnym momencie grzecznie zwrocilem uwage, ze Nikon umieszcza D300 na polce profi, mozesz sprawdzic na stronie polskiej i niemieckiej. Czy robi to slusznie i jak niektorzy potem sobie ustawiaja poprzeczki dla poszczegolnych body, bylo dla mnie nieistotne (ja to wiem). Wiele czasopism fotograficznych, rowniez pisze o D300, jako jedynej do tej pory puszce profesjonalnej DX, wiec chyba cos w tym jest... Linki, jeszcze raz:
http://www.nikon.pl/product/pl_PL/pr.../overview.html
http://nikon.de/family/de_DE/categories/broad/318.html
Ostatnio edytowane przez Photoartbox ; 01-06-2009 o 18:10
tzn że seria d1 i d2 nie była pro ??chyba nie mają tega na myśli
Nie ulega jednak wątpliwości, że pomimo tego że można zauważyć różnicę w konstrukcji d300, d700 a d3 i d3x to nikon umieścił wszystkie te aparaty na półce PRO ze wszystkimi tego konsekwencjami (np. wsparciem w progreamie NPS). Pewnie nikon stawia sobie taki wymogi dla sprzętu PRO, że już takie "amatorskie" (jak sporo osób na tym forum pisze) puszki jak d300 i d700, natomiast d3 i d3x spełniają je z nadwyżką. Mogę się mylić, ale myślę że m.in. dlatego d300 kosztuje tyle ile kosztuje.
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
W jednym ze sklepów D300 z obiektywem 50/1.8 za 5777zł. Czyżby wyprzedaż zapasów przed D300s?
PS
Opłaca się?
Skontaktuj się z nami