Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    W menu jest opcja usuwania skaz - nie można tego zrobić samemu? Przyznam że instrukcja leży więc nie bijcie
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    .... Przyznam że instrukcja leży więc nie bijcie
    Zauważyliśmy.
    Jacek

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Trochę Ci się miesza co obiektywne - co subiektywne, co byś chciał a co Ci przysługuje. Zanim zaczniesz radzić innym, zapoznaj się z obowiązującym prawem i zapisami w gwarancji bo odpowiedzialność gwarant czy sprzedawcy, to nie koncert życzeń.
    A nie można w tym przypadku skorzystać z rękojmi : "niezgodność towaru z umową" ???
    Przecież tego rodaju wada matrycy praktycznie czyni aparat bezużytecznym - wszelkie naprawy programowe gotowego zdjęcia, to tylko "pudrowanie s...y".
    Ja mogę dyskutować odnośnie "czerownych plamek" na obudowie, ale nie na zdjęciu.

    pozdrawiam
    Nikon D300 ; Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX ; Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM; AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G; Metz 58 AF-1 MECABLITZ; Coolpix P6000
    http://www.flickr.com/photos/jarek_wt

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek_wt Zobacz posta
    A nie można w tym przypadku skorzystać z rękojmi : "niezgodność towaru z umową" ???
    Przecież tego rodaju wada matrycy praktycznie czyni aparat bezużytecznym - wszelkie naprawy programowe gotowego zdjęcia, to tylko "pudrowanie s...y".
    Ja mogę dyskutować odnośnie "czerownych plamek" na obudowie, ale nie na zdjęciu.
    To trzeba było przeczytać warunki gwarancji przed zakupem cyfrowego aparatu. Teraz jest już po sprawie.
    Jacek

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To trzeba było przeczytać warunki gwarancji przed zakupem cyfrowego aparatu. Teraz jest już po sprawie.
    Gwarancja a rękojmia to dwie zupełnie różne sparwy - jedno z drugim od strony prawnej nie ma nic wspólnego.

    Gwarancja jest nieobowiązkowa i świadczona przez wytwórcę sprzętu. W szczególności może jej wogóle nie być - i wtedy do klienta należy decyzja czy "ryzykuje" zakup towaru bez gwarancji.

    Rękojmia wynika bezpośrednio z ustawy i jest świadczona przez sprzedwcę. W szczegóności sprzedawca nie może pozbawić klienta rękojmi, jak klient nie może się jej zrzec - taki akt będzie nieważny z mocy prawa.

    Moim zdaniem w tym konkretnym przypadku klient ma prawo do pisemnego wystąpienia do sprzedawcy z roszczeniem na podstawie "niezgodności towaru z umową". Zupełnie inną sprawą jest to czy sprzedawca uzna roszczenie za zasadne - to już zależy od konkretnego przypadku jak i sprzedawcy.

    pozdrawiam
    Nikon D300 ; Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX ; Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM; AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G; Metz 58 AF-1 MECABLITZ; Coolpix P6000
    http://www.flickr.com/photos/jarek_wt

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek_wt Zobacz posta
    ..
    Przecież tego rodaju wada matrycy praktycznie czyni aparat bezużytecznym ..
    no to chyba wszyscy mamy albo będziemy mieli bezużyteczne aparaty.
    PS - przyjmę parę bezużytecznych D3x
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek_wt Zobacz posta
    ..... Moim zdaniem w tym konkretnym przypadku klient ma prawo do pisemnego wystąpienia do sprzedawcy z roszczeniem na podstawie "niezgodności towaru z umową". Zupełnie inną sprawą jest to czy sprzedawca uzna roszczenie za zasadne - to już zależy od konkretnego przypadku jak i sprzedawcy.
    Jaaasne. Napisze reklamację, odda sprzedawcy aparat, nie będzie go miał przez jakieś 1, 2 lub 3 miesiące i na koniec dowie się, że zgodne ze specyfikacją techniczną prducenta na matrycy może być ileś tam wadliwych pikseli. Dostanie swój stary aparat i być może rachunek za nieuzasadnioną reklamację. Zapewne będzie szczęśliwy.
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    sami optymiści na tym świecie
    jarek_wt kup samochód i pojedź go oddać po tygodniu bo powietrze z koła schodzi
    ciekawe co powiedzą

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jaaasne. Napisze reklamację, odda sprzedawcy aparat, nie będzie go miał przez jakieś 1, 2 lub 3 miesiące i na koniec dowie się, że zgodne ze specyfikacją techniczną prducenta na matrycy może być ileś tam wadliwych pikseli. Dostanie swój stary aparat i być może rachunek za nieuzasadnioną reklamację. Zapewne będzie szczęśliwy.
    Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do pisma klienta. Jeżeli nie odpowie to roszczenie z automoatu staje się zasadne, bez względu na "normy".

    pozdrawiam

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    sami optymiści na tym świecie
    jarek_wt kup samochód i pojedź go oddać po tygodniu bo powietrze z koła schodzi
    ciekawe co powiedzą
    Nie interesuje mnie co powiedzą.
    Będą zobowiązani usunąć usterkę, ile była to wada fabryczna, a nie np. przykład uszkodzenie mechaniczne powstałe skutek najechania na krawężnik.
    Gwarancją/rękojmią objety jest cały samochód, a nie tylko od poziomu koła bez koła do poziomu lusterka bez lusterka ))

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jarek_wt ; 30-05-2009 o 23:27
    Nikon D300 ; Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX ; Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM; AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G; Metz 58 AF-1 MECABLITZ; Coolpix P6000
    http://www.flickr.com/photos/jarek_wt

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek_wt Zobacz posta
    Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do pisma klienta. Jeżeli nie odpowie to roszczenie z automoatu staję się zasadne.
    Pod warunkiem, że sprzęt nie spełnia norm. Hotpiksel nie jest powodem uznania sprzętu za niesprawny.

    Nie znam norm nikona, ale np monitory NEC mogą chyba mieć do 5 wadliwych pikseli.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •