Close

Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 173

Wątek: d5000 czy d90

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yavol Zobacz posta
    czyli ostatecznie lepiej brać 18-55 i 55-200VR, zamiast 18-105? w sumie zawsze miec dwa niz jeden
    Napisałbyś do czego konkretnie chcesz wykorzystywać aparat?
    Jak zalezy na jakości, to może lepiej wziąć 18-70, a tele dokupić później...

  2. #52

    Domyślnie

    glownie przyroda i góry wiec 55-200 bedzie w sam raz jak na początek

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez horn3t Zobacz posta
    Ja jestem ciekaw kiedy tu zjawi sie D5000 i czy pobije 11 pozycję.

    http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor
    ...już 13 (pechowa) ale i tak stawiam na D90 ...

  4. #54
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Wągrowiec
    Posty
    202

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych Nikonem D5000 - świeży test na foftopolis.

  5. #55

    Domyślnie

    wracając do mojego wątku to w końcu mam D90 z 18-105

    w związku z tym proszę o poradę, co sądzicie o tym :

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=639458977

    czy później w trakcie ewentualnej wymiany lub ściągania osłon nie istnieje obawa uszkodzenia LCD? ma ktoś może tego typu osłony? czy pozostawić na głównym wyświetlaczu oryg osłonę a na pomocniczy nakleić folię GSM?

  6. #56

    Domyślnie

    no ja bym zdecydowanie brał D90, choć nie jestem zwolennikiem lv.

    pozdrawiam życzę dobrego zakupu

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tygryso Zobacz posta
    wracając do mojego wątku to w końcu mam D90 z 18-105

    w związku z tym proszę o poradę, co sądzicie o tym :

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=639458977

    czy później w trakcie ewentualnej wymiany lub ściągania osłon nie istnieje obawa uszkodzenia LCD? ma ktoś może tego typu osłony? czy pozostawić na głównym wyświetlaczu oryg osłonę a na pomocniczy nakleić folię GSM?
    Nie bierz g^^^^. Lepiej kup folię Brando i będziesz miał święty spokój i na pewno nie będzie problemów ze zdejmowaniem, bo nie ma tam kleju.
    D7100+11-16 2.8; 35 1.8; 17-55 2.8; 70-200 2.8 VC

  8. #58

    Domyślnie

    Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie wątku - wolałbym D90, ale jak się poczyta o tych nieszczęsnych "zwisach" w tym modelu to w sumie niewiadomo co robić. Najbezpieczniej byłoby chyba dozbierać jeszcze tych "parę groszy" do D300


    Pzdr
    M
    http://www.flickr.com/photos/marcinko137/

  9. #59

    Domyślnie

    a czy to nie jest tak, że zdjęcia z d90 i d5000 będą takiej samej jakości, z tym, że d90 ma swój silnik i więcej przycisków, wyświetlacz itp? raczej właśnie tak jest

  10. #60

    Domyślnie

    teoretycznie tak, na ustawieniach auto, ale nie można tak porównywać, bo niejeden zrobi lepsze fotki na gorszym modelu niż ja na dzień dzisiejszy a nawet w ciągu najbliższego dłuższego czasu na D90.

    wybrałem D90 bo jednak jak pisał wcześniej ktoś D90 to taki "semi-pro" (może trochę na wyrost ale najbardziej pasuje to określenie) a D5000 "high-amateur" i z niego pewnie na D90 nie przesiadłbym się bo bez sensu by to było, a na wyższy model finansowo niektórym jak i mnie ciężko. mógłby przy wyborze D5000 pozostać jakiś niedostatek...

    co do folii to faktycznie okleiłem protektorem na chwilę obecną, najbardziej chodzi o ewentualne zarysownie

Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •