Close

Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 173

Wątek: d5000 czy d90

  1. #41

    Domyślnie

    no właśnie, pierwsze zastosowania do głównie wycieczki po lasach i po łąkach, i się zastanawiam czy brać dwa 18-55 i 55-200 czy tylko 18-105?
    czy rożnica w jakości zdjęć jest zauważalna na korzyśc 18-105?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    Nie gniewaj się ale chyba trochę przesadziłeś... Co Twoim zdaniem o tym decyduje?
    No może faktycznie. Ale w porównaniu z D5000 obsługa CLS, motorek AF, górny wyświetlacz, o! firmowy grip dostępny, osobne przyciski do ISO, Drive'a, pomiaru światła. Może faktycznie nie czynią z niego D700, ale moim zdaniem to spore różnice. Oczywiście zależy jak dla kogo, ale jesli kto chce się rozwijać, to zapewne lepiej się nada D90.

  3. #43

    Domyślnie

    Ten test porównawczy D 500 i D 90 nasuwa mi takie myśli,na innych forach dotyczących np.sprzętu elektronicznego zaraz by taki teścik podważyli
    argumentując to marketingowym działaniem firmy X by zwrócić uwagę na nowe i oczywiście lepsze ???
    Interes ma się kręcić a testami ponoć też łatwo manipulować.
    A co szkodzi by troszkę ubarwić rzeczywistość.
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yavol Zobacz posta
    no właśnie, pierwsze zastosowania do głównie wycieczki po lasach i po łąkach, i się zastanawiam czy brać dwa 18-55 i 55-200 czy tylko 18-105?
    czy rożnica w jakości zdjęć jest zauważalna na korzyśc 18-105?
    Jeśli wycieczki to 18-105 z pewnością się przyda, bo jest bardzo uniwersalny. Ale tak tylko wnioskuję, sam używam 18-55 i 55-200VR i mimo konieczności zmieniania szkieł nie narzekam

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozi1024 Zobacz posta
    Jeśli wycieczki to 18-105 z pewnością się przyda, bo jest bardzo uniwersalny. Ale tak tylko wnioskuję, sam używam 18-55 i 55-200VR i mimo konieczności zmieniania szkieł nie narzekam
    Też mam 18-55, 55-200VR i najczęściej korzystam z zakresu z grubsza mieszczącego się w 18-105, b. rzadko używam końca 200mm.
    D40 · D90 · 35 f/1.8 · Samyang 8 · S10-20 · 18-105 · 18-55 · 55-200 VR · SB-400 · SB-600 · Naneu Pro K3L & Sierra ·

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin K Zobacz posta
    Też mam 18-55, 55-200VR i najczęściej korzystam z zakresu z grubsza mieszczącego się w 18-105, b. rzadko używam końca 200mm.
    a jak wygląda jakość w okolicach 200mm? niby jedno szkło 18-105, bardziej uniweralne, ale z drugiej strony 18-55 i 200VR daja wieksze możliwosci, tak mi się zdaje

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pieczarek Zobacz posta
    Piszecie, że to przepał zdecydował o lepszej bieli na zdjęciu z D5000 w porównaniu z D90. Być może. Ale do tej pory takie szczegóły w bieli miały tylko Canony. Wszystkie inne aparaty też przepalały? Tylko Canony prawidłowo mierzyły światło?
    Jeśli interesuje Cię "bielszy odcień bieli" i przewaga pracy w studio...to może np. Fuji S5 (chociaż sam też bawię się D90) ale robiłem kiedyś zdjęcia tym Fuji i wg mnie matryca rewelacja w kwestii "wyciągania" odcieni bieli. Każdy sprzęt służy do innych zadań.
    Nikon D90 + nikkor 18-105, 70-300, Tokina 11-16, Nissin Di622 +T350 z fotocelą, szkiełka M42 pierścienie filtry i inne...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yavol Zobacz posta
    a jak wygląda jakość w okolicach 200mm? niby jedno szkło 18-105, bardziej uniweralne, ale z drugiej strony 18-55 i 200VR daja wieksze możliwosci, tak mi się zdaje
    Popieram Jakość na 200 jest dobra, czasem troche winiety, ale PS CS3 i po sprawie

  9. #49

    Domyślnie

    czyli ostatecznie lepiej brać 18-55 i 55-200VR, zamiast 18-105? w sumie zawsze miec dwa niz jeden

  10. #50

    Domyślnie

    Nie chce się wypowiadać, bo 18-105 nie używałem. Myslę, że jeśli chcesz się zająć fotografią "na poważniej" to lepiej dwa szkła, a jak chcesz używać lustrzanki tylko na spacerach do po prostu lepszych zdjęć to zdecydowanie jedno szkło.

Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •