Close

Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 173

Wątek: d5000 czy d90

  1. #61

    Domyślnie

    Zdecydowanie D90 - apetyt rośnie w miarę jedzenia - ja już powoli odkładam na D300. (Zaczynałem od D40X). Ale dla początkującego fotoamatora D5000 jest idealny na pierwsze dwa lata przygody. Znam wiele osób (amatorów) z D90, które przeraża mnogość "przycisków" na body
    F90; D300s; N AF-S 10-24 3.5-4.5; N AF 50 1.8; N AF-S VR 70-300 4.5-5.6; S 70-200 2.8 II; T 28-75 2.8; T SP AF 90 2.8 Di Macro 1:1; T AF 35-90 4-5.6; Metz 58 af-1,

  2. #62
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tygryso Zobacz posta
    ...a D5000 "high-amateur"
    Chodzą słuchy, że niedługo D60 wyjdzie z produkcji. Wtedy D5k będzie "low-amateur"... a jak wyjdzie D90, to będzie "semi-profi"!
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  3. #63

    Smile

    Witam

    od kliku dni czytam i czytam, a im więcej czytam tym większy mętlik

    jak myślicie które rozwiązanie będzie korzystniejsze:
    1. D5000 18-105 za 3360 - co daje body za jakieś 2360
    2. D90 18-55 za 3580 - czyli body ~3280

    w przyszłości czeka mnie sporo wydatków - wiec prędko dużo szkiełek nie do kupie...
    a moja hybryda zaczyna mi nie wystarczać

    nastawiam się głównie na:
    - plener (aczkolwiek zoom tutaj nie jest priorytetem)
    - foto-reporataż
    - imprezy okolicznościowe (zwłaszcza te rodzinne... sporo się ich szykuje )
    - makro (w przyszłości z dobrym szkiełkiem)
    - portrety (spontanicznie)

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metal137 Zobacz posta
    Najbezpieczniej byłoby chyba dozbierać jeszcze tych "parę groszy" do D300
    niestety nawet z D300 różowo nie jest ;p

    Cytat Zamieszczone przez redredomega Zobacz posta
    Witam

    od kliku dni czytam i czytam, a im więcej czytam tym większy mętlik

    jak myślicie które rozwiązanie będzie korzystniejsze:
    1. D5000 18-105 za 3360 - co daje body za jakieś 2360
    2. D90 18-55 za 3580 - czyli body ~3280

    w przyszłości czeka mnie sporo wydatków - wiec prędko dużo szkiełek nie do kupie...
    a moja hybryda zaczyna mi nie wystarczać

    nastawiam się głównie na:
    - plener (aczkolwiek zoom tutaj nie jest priorytetem)
    - foto-reporataż
    - imprezy okolicznościowe (zwłaszcza te rodzinne... sporo się ich szykuje )
    - makro (w przyszłości z dobrym szkiełkiem)
    - portrety (spontanicznie)
    zdecydowanie brałbym D90 (z mojego punktu widzenia)
    aczkolwiek jeśli masz zamiar strzelać same jotpegi i nie zależy Ci na śrubokręcie, a każdy grosz się liczy D5000 wcale zły chyba nie jest i nie można za wiele złego o nim powiedzieć
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  5. #65

    Domyślnie

    Puszki dają teoretycznie takiej samej jakości zdjęcia. 18-105 jest o wiele lepszym obiektywem, jesli chodzi o jakość i wiadomo zakres, jest na prawdę super. Do takich zastosowań będzie o niebo lepszy, 18-55 niewiele da się podziałać. D90 ma więcej przycisków i wyświetlacz, wygodniej więc jest nim manewrować i dostosowywać do danej chwili. Silnik pozwala na używanie AF w większej ilości obiektywów. Moim zdaniem D5000 w zupełności Ci wystarczy, a obiektyw na dłuugo zaspokoi twoje potrzeby, bez koniecznosci ładowania sporej kasy w następny. To na prawdę świetny sprzęt nawet dla zaawansowanego amatora, wcale nie sluży do robienia jotpegów Do drugiego zestawu będziesz musiał coś dokupić, a na byleco szkoda kasy, więc jeśli nie zamierzasz tego robić, będziesz mocno ograniczony w możliwości. Jestem za d5000.

  6. #66

    Domyślnie

    dzięki za rady...

    dzisiaj byłem w mm i zauważyłem jeszcze jedną wadę D5K o której nikt wcześniej nie pisał...
    D5K ma mniejszy obraz w wizjerze - może to utrudnić kadrowanie... no chyba że to było tylko złudzenie (d5k nie był włączony)

    z drugiej strony przekroczenie magicznej granicy 3,5k mnie nie kreci zwłaszcza że trza będzie dokupić filtr uv, kartę pamięci, futerał, no i może statyw
    z chęcią bym poczekał jak się d90 zniży do 3k, ale coś czuje że prędko to nie nastąpi a promocje bez vatu się pokończyły...

  7. #67

    Domyślnie

    w D90 jest inny wizjer o większym pokryciu kadru - około 96% krycia (wizjer z pryzmatem pentagonalnym)
    w D5k jest ten z D60 i ma 95% krycia

    D90 był już niedawno w granicach 3k zł, ale od maja nastąpiła podwyżka cen, więc jak będzie jakaś promocja na ten model to chyba coś koło Bożego Narodzenia ;D
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  8. #68

    Domyślnie

    --------
    Ostatnio edytowane przez satcom ; 22-05-2009 o 23:47 Powód: blad ;)

  9. #69

    Domyślnie

    o matko, mowa o wizjerze(!) nie o przekątnej LCD xD
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  10. #70

    Domyślnie

    a jak jest ze słabo wzrokowcami ?
    wiem że tam można ustawić korekcje od do w pewnym zakresie... ale jak radzą sobie osoby z jeszcze bardziej słabszym wzrokiem ? szkła kontaktowe ?

Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •