Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95
  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neomarcel Zobacz posta
    Canona nie dopadł kryzys finansowy i pozowlił sobie na wyppuszczenie odmłodzonej 450
    Canona dopadł kryzys i to ogromny, całą sieć MM i Saturn w Europie mają wojnę z canonem, nie przyjmują towaru od początku roku, więc to co było jeszcze z dostaw grudniowych przed konfliktem to jak sie wyprzeda to nie zobaczymy canona w tych sklepach, może i bardzo dobrze bo widziałem nowe dostawy w FJ canona w ajkich pudełkach są dostarczane i jak zabezpieczane, poprostu komuna, prawie jak w gazecie owinięte.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kriso Zobacz posta
    ciekawe co się stanie z matrycą po nagraniu 30 min filmu, hehe.
    Zajmie się ogniem piekielnym, z prochu powstałeś w proch się obrócisz. A potem z popiołów, niczym feniks, powstanie Nikon

    A tak na serio to w trybie bulb też naświetlać można tylko 30min, i gdzie się podziały czasy gdy analogiem naświetlałem 6,5h?
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 26-03-2009 o 02:01 Powód: styl do rzyci
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    A tak na serio to w trybie bulb też naświetlać można tylko 30min, i gdzie się podziały czasy gdy analogiem naświetlałem 6,5h?
    Robiłeś zdjęcia w zadku murzyna po czarnej kawie?
    Piotr

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neomarcel Zobacz posta
    Ciekawe co teraz zrobi Nikon......, a wy co o tym sądzicie?
    500D, zdecydowannie.
    D90 tak samo jak 500D jest mały więc oba do zagrypienia.
    500D zostawia więcej detalu (nie wiem ile MPx ma D90) już w standardowym (NR-standard) jotpegu.
    500D ma iso do 12800 - srebrzanka (kit VR) dobije w prawo.
    500D ma 15 MPx - na niskich iso z drogimi FX stałkami ta budżetówka potnie każdy papier (na CB - jest mikro sampel przyprawy KAMIS zrobiony 50D i otwartym 135/2-> bez komentarza)
    video: najtańszy sposób na profesjonalne efekty w stylu TS-E/PC-E.

    Nikon:
    - wsadzić do nowej puszki najsłabszy filtr AA ever (D70/D40) !!!
    - wypuścić, drugą, sprytną, econo, jasną (dyfrakcja, filtr AA) stałkę DX, której brak w Canonie
    - wsadzić VR 4-stops do 17-55 i poprawić optycznie (jeśli to w ogóle możliwe) lub walnąć update z grubej rury: AF-S 17-55/2.0
    - wsadzić światłomierz z D200, AF z krzyżakami, AF-On - odpowiednio agresywnie wyartykułować to w ulotkach/ marketingowych akcjach
    - zjechać z ceny?
    NYCH - Americana

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kriso Zobacz posta
    ciekawe co się stanie z matrycą po nagraniu 30 min filmu, hehe.
    z matryca nic sie nie stanie. i z aparatem ogolnie tez nie. sek w tym, ze na nosnik z systemem plikow FAT nie nagrasz wiecej niz 4GB w jednym pliku.

    gdyby Canon to olal i zapisywal dane na zywca to taki 500D moglby krecic filmy i po 5 godzin. tylko by uzyszkodnicy darli morde, ze sie karty pamieci nie da bez dedykowanego oprogramowania odczytac. a to nie o to chodzi. 30 minut na pojedyncze ujecie wideo to i tak zaje.... dlugo


    a co do uwagi o naswietlaniu tylko 30 sekund... a nie lepiej siegnac do instrukcji i sprawdzic do czego sluzy tryb Bulb?


    EDIT: a tym ludziom, ktorzy tak deprecjonuja 500D - jesli ten aparat wejdzie do sklepow z cena 700 EUR (co jest
    zupelnie prawdopodobne) to to bedzie hit sprzedazy. bo to jest, w rozwinietych ekonomicznie krajach, nieco tylko
    wyzsza polka niz entry-level i tu sa tlumy konsumentow z kasa na takie przyjemnosci i z przyzwyczajeniami z malpek.
    15Mpix i filmiki to sa mokre majty dla targetu 500D i ten aparat bedzie schodzil jak cieple buleczki.
    D90 tez znajdzie swoich nabywcow, ale przy 500D traci swoje na atrakcyjnosci, podobnie jak D60. z marketingowego
    punktu widzenia to 500D to strzal w dziesiatke - praktycznie zadnym kosztem Canon wypuscil puszke, ktora bedzie
    silnym konkurentem na rosnacym rynku...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 26-03-2009 o 09:42

  6. #26

    Domyślnie

    W necie zostały opublikowane pierwsze zdjęcia z Canona 500D

    http://programy.pcworld.pl/pc/progra....EOS.500D.html

    oraz

    http://fotopolis.pl/index.php?n=8689

    i na koniec ceny:

    List price (US)
    • Body only: $799
    • Kit: $899 (with 18-55 mm IS lens)

    List price (EU)
    • Body only: €799
    • Kit: €899 (with 18-55 mm IS lens)
    • Kit: €1299 (with 18-200 mm IS lens)

    List price (UK)

    • Body only: £869.99
    • Kit: €969.99 (with 18-55 mm IS lens)
    • Kit: €1399.99 (with 18-200 mm IS lens)

    Wybór jest tylko jeden.... co najmniej D90
    Ostatnio edytowane przez neomarcel ; 26-03-2009 o 13:18
    | Nikon | D4 | D800 | N.16 f2.8 fisheye | N.24 f1.4 | N.24-70 f2.8 | N.58 f1.4 | N.70-200 f2.8 VRII | SB600 | SB900 | SB910

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    500D, zdecydowannie.
    D90 tak samo jak 500D jest mały więc oba do zagrypienia.
    chyba nigdy nie miałeś Canona z serii xxxD od modelu 350 w górę w rękach, bzdura co piszesz
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    500D zostawia więcej detalu (nie wiem ile MPx ma D90) już w standardowym (NR-standard) jotpegu.
    No ok, zgodzę się, ale kto robi JPG?
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    500D ma iso do 12800 - srebrzanka (kit VR) dobije w prawo.
    Nigdy nie użyjesz ISO 12800. Zdjęcia testowe pokazane były w dobrym świetle, choć może mieć używalne 1600, jak będzie miał używalne 3200 to się zgodzę nad wyższością. Górne ISO na pewno nie jest używalne
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    500D ma 15 MPx - na niskich iso z drogimi FX stałkami ta budżetówka potnie każdy papier (na CB - jest mikro sampel
    przyprawy KAMIS zrobiony 50D i otwartym 135/2-> bez komentarza)
    Już doszliśmy kiedyś na tym forum do tego, że więcej jak 12Mpix nie trzeba. D3 ma 12 i zje 500D na śniadanie I tak na papierze nie widać różnicy. Przecież nie robisz odbitek formatu B0.1
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    video: najtańszy sposób na profesjonalne efekty w stylu TS-E/PC-E.
    Eeee, w jaki sposób?
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    - wsadzić do nowej puszki najsłabszy filtr AA ever (D70/D40) !!!
    to się da zrobić
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    - wypuścić, drugą, sprytną, econo, jasną (dyfrakcja, filtr AA) stałkę DX, której brak w Canonie
    po co?
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    - wsadzić VR 4-stops do 17-55 i poprawić optycznie (jeśli to w ogóle możliwe) lub walnąć update z grubej rury: AF-S 17-55/2.0
    - wsadzić światłomierz z D200, AF z krzyżakami, AF-On - odpowiednio agresywnie wyartykułować to w ulotkach/ marketingowych akcjach
    - zjechać z ceny?
    i teraz ostatnie trzy...Chcesz żeby zjechali z ceny, i chcesz 17-55/2.0?! Powitalibyśmy obiektyw za 10k zł, o przedniej soczewce wielkości 90mm. Biorąc pod uwagę ceny 135/2 i 17-55/2.8. Wsadzenie światłomierza z D200 jest po pierwsze strzałem w kolano, bo jak chcesz ficzery z D200 kup D200, poza tym to stara technologia (4 lata), i kto by to wsadzał do nowych puszek?

    Ostatni punkt Twojej wyliczanki "zjechać z ceny" wyklucza wszystkie pozostałe co do Nikona
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 26-03-2009 o 13:38
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    chyba nigdy nie miałeś Canona z serii xxxD od modelu 350 w górę w rękach, bzdura co piszesz

    No ok, zgodzę się, ale kto robi JPG?

    Nigdy nie użyjesz ISO 12800. Zdjęcia testowe pokazane były w dobrym świetle, choć może mieć używalne 1600, jak będzie miał używalne 3200 to się zgodzę nad wyższością. Górne ISO na pewno nie jest używalne

    Już doszliśmy kiedyś na tym forum do tego, że więcej jak 12Mpix nie trzeba. D3 ma 12 i zje 500D na śniadanie I tak na papierze nie widać różnicy. Przecież nie robisz odbitek formatu B0.1

    Eeee, w jaki sposób?

    to się da zrobić

    po co?

    i teraz ostatnie trzy...Chcesz żeby zjechali z ceny, i chcesz 17-55/2.0?! Powitalibyśmy obiektyw za 10k zł, o przedniej soczewce wielkości 90mm. Biorąc pod uwagę ceny 135/2 i 17-55/2.8. Wsadzenie światłomierza z D200 jest po pierwsze strzałem w kolano, bo jak chcesz ficzery z D200 kup D200, poza tym to stara technologia (4 lata), i kto by to wsadzał do nowych puszek?

    Ostatni punkt Twojej wyliczanki "zjechać z ceny" wyklucza wszystkie pozostałe co do Nikona
    Skrzynkę Piwa dla tego Gościa lepiej tego nie można było podsumować , dodam tylko tyle ,że proponuje dopiąć do canona xxxd jakieś tele to Kolega się przekona który ma lepszą ergonomie (uprzedzam ,że nadgarstek boli od canona )
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  9. #29

    Domyślnie

    No piwo za młody jestem Jeszcze 4 miesiące

    Przerobiłem Canony 300D, 350D, 400D, i tylko 300D miał jakieś sensowne wymiary. Potem mniej i mniej, i mniej...
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  10. #30

    Domyślnie

    Na dpreview już jest test tego Canon-a : tutaj
    Tyle, że jeśli jest do czegoś już porównywalny to do D60.

    Zachęcam do lektury ... wnioski same się nasuwają ... D90 to wyższa półka (w Canon-ie nawet nie ma pryzmatu pentagonalnego z prawdziwego zdarzenia tylko lusterka, o górnym wyświetlaczu i jeszcze innych takich pierdołach nie wspominając).
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •