Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: D70 na D80

  1. #11

    Domyślnie

    też się napaliłem na taką przesiadkę ale po namyśle stwierdziłem ,ze d200 jest chyba lepszym pomysłem .
    TERAZ POLUJĘ
    ________________________
    Dąbek GG: 1610441 > > > Aparat Fotograficzny Nikon

  2. #12
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Ale jak Cię nie stać na wyższą półkę, to ja bym się za dwie stówy przesiadał bez namysłu. Chyba, że przebieg jakiś duży...
    Do D200 ile byś musiał dopłacić? (z małym przebiegiem kosztuje ok 2kzł)
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 15-01-2009 o 20:56
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  3. #13

    Domyślnie

    Mam D80 i D50. D50 wróciło do łask. W 4 miesiące po zakupie D80. 50siątka lepiej sobie radzi w słabym oświetleniu, w dobrym 80 lepiej, ale za to pomiar matrycowy w D80 to kompletna kpina, a w 50 poezja. W 80 pomiar jest nieprzewidywalny.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o szumy to ma sens przesiadka z D70 na D90.
    Dokładne porównanie szumów można zobaczyć dla różnych modeli na stronie http://www.dxomark.com/ .

  5. #15

    Domyślnie

    Z tego co wiem to za cenę nowego D80 można upolować używane D200 z niezłym przebiegiem. Tylko trzeba poszukać.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  6. #16

    Domyślnie

    powiem tak, jak bym mial ok 2 tys zlto bym zastanawial sie moze nad D200, ale sprawa wyglada tak ze d70 sprzedam za 700-800 zl a d80 bede mial za 900 !
    znajomy chce sprzedac
    przebieg d80 ok 5-6 tys !
    juz zdecydowalem probuje teraz sprzedac d70
    N D80 | N 18-70 f3.5-4.5 | S 70-300 f4-5.6 Macro| N 50 f1.8 | Samyang 8mm | N SB-600 |
    Galeria Zapraszam do ogladania i komentowania

  7. #17

    Domyślnie

    Przy tak małej dopłacie się opłaca, o ile przebieg jest potwierdzony ! Lepiej mieć swoje i znane niż niepewne i lepsze Różnica kilkuset do 1000zł niewarta dopłaty większych pieniędzy na D80. Jeśli ja miałbym się przesiadać, to o duży skok do przodu czyli na D300. Półśrodki w postaci tylko trochę lepszego nie mają sensu finansowego / uzyskanego zadowolenia.
    Nikon i podróże ...


  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PabloF1fan Zobacz posta
    Witam. Mam taki dylemat. Mam okazje przesiasc sie z d70 na d80 za niewielkie pieniadze.

    Mysle ze warto. Porownuje teraz te dwa aparaty i stwierdzam ze d80 ma

    wieksza matryca
    jasniejszy wizjer
    szybszy AF
    11 pol AF
    polskie menu
    wiekszy lcd
    mniej szumi od d70

    jest jeszcze cos ?

    Pozdrawiam
    ISO 100
    CLS

    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weelkoo Zobacz posta
    ISO 100
    CLS

    Pozdrawiam
    D70/s też ma CLS.

    D70 ma 1/500 z lampą, ergonomia wg mnie lepsza w D70/s. Ale to moje zdanie. Mam oba korpusy i częściej focę D70s. Taki dziwny ze mnie człek
    A odpowiadając na pytanie, jeśli wymieniać to na coś Dxxx.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 16-01-2009 o 08:46
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #20

    Domyślnie

    Ja dokonałem takiej zamiany około rok temu - uważam, że warto. I dopłaciłem znacznie więcej, niż ty będziesz musiał.
    Na niższe szumy raczej nie licz. Większa matryca praktycznie nie ma żadnego znaczenia - może oprócz spowolnienia komputera ze względu na większe pliki. To co dla mnie było dużym plusem po zmianie, to:
    - Duuużo lepszy wyświetlacz - bez porównania do D70, zarówno wielkość, jak i rozdzielczość
    - Znacznie jaśniejszy (większy) wizjer
    - Dostęp do trybów AF "wyrzucony" na korpus
    - Możliwość podglądu wartości ISO w wizjerze
    D850 | D5300| D780 | N80 | S 24-105/4 | N18-140 3,5-5,6 | N28-105 3,5-4,5 | N 50 1,4D | N 85 1,8G | T 17-35 2,8-4 | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •