też się napaliłem na taką przesiadkę ale po namyśle stwierdziłem ,ze d200 jest chyba lepszym pomysłem .
TERAZ POLUJĘ![]()
Szukaj
też się napaliłem na taką przesiadkę ale po namyśle stwierdziłem ,ze d200 jest chyba lepszym pomysłem .
TERAZ POLUJĘ![]()
________________________
Dąbek GG: 1610441 > > > Aparat Fotograficzny Nikon
Ale jak Cię nie stać na wyższą półkę, to ja bym się za dwie stówy przesiadał bez namysłu. Chyba, że przebieg jakiś duży...
Do D200 ile byś musiał dopłacić? (z małym przebiegiem kosztuje ok 2kzł)
Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 15-01-2009 o 20:56
Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia...Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8
Mam D80 i D50. D50 wróciło do łask. W 4 miesiące po zakupie D80. 50siątka lepiej sobie radzi w słabym oświetleniu, w dobrym 80 lepiej, ale za to pomiar matrycowy w D80 to kompletna kpina, a w 50 poezja. W 80 pomiar jest nieprzewidywalny.
Jeśli chodzi o szumy to ma sens przesiadka z D70 na D90.
Dokładne porównanie szumów można zobaczyć dla różnych modeli na stronie http://www.dxomark.com/ .
Z tego co wiem to za cenę nowego D80 można upolować używane D200 z niezłym przebiegiem. Tylko trzeba poszukać.
"Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche
powiem tak, jak bym mial ok 2 tys zlto bym zastanawial sie moze nad D200, ale sprawa wyglada tak ze d70 sprzedam za 700-800 zl a d80 bede mial za 900 !
znajomy chce sprzedac
przebieg d80 ok 5-6 tys !
juz zdecydowalem probuje teraz sprzedac d70![]()
N D80 | N 18-70 f3.5-4.5 | S 70-300 f4-5.6 Macro| N 50 f1.8 | Samyang 8mm | N SB-600 |
Galeria Zapraszam do ogladania i komentowania
Przy tak małej dopłacie się opłaca, o ile przebieg jest potwierdzony ! Lepiej mieć swoje i znane niż niepewne i lepszeRóżnica kilkuset do 1000zł niewarta dopłaty większych pieniędzy na D80. Jeśli ja miałbym się przesiadać, to o duży skok do przodu czyli na D300. Półśrodki w postaci tylko trochę lepszego nie mają sensu finansowego / uzyskanego zadowolenia.
Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 16-01-2009 o 08:46
Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko
Ja dokonałem takiej zamiany około rok temu - uważam, że warto. I dopłaciłem znacznie więcej, niż ty będziesz musiał.
Na niższe szumy raczej nie licz. Większa matryca praktycznie nie ma żadnego znaczenia - może oprócz spowolnienia komputera ze względu na większe pliki. To co dla mnie było dużym plusem po zmianie, to:
- Duuużo lepszy wyświetlacz - bez porównania do D70, zarówno wielkość, jak i rozdzielczość
- Znacznie jaśniejszy (większy) wizjer
- Dostęp do trybów AF "wyrzucony" na korpus
- Możliwość podglądu wartości ISO w wizjerze
D850 | D5300| D780 | N80 | S 24-105/4 | N18-140 3,5-5,6 | N28-105 3,5-4,5 | N 50 1,4D | N 85 1,8G | T 17-35 2,8-4 | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800
Skontaktuj się z nami