Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: D70 na D80

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brzezior Zobacz posta
    Ja dokonałem takiej zamiany około rok temu - uważam, że warto. I dopłaciłem znacznie więcej, niż ty będziesz musiał.
    Na niższe szumy raczej nie licz. Większa matryca praktycznie nie ma żadnego znaczenia - może oprócz spowolnienia komputera ze względu na większe pliki. To co dla mnie było dużym plusem po zmianie, to:
    - Duuużo lepszy wyświetlacz - bez porównania do D70, zarówno wielkość, jak i rozdzielczość
    - Znacznie jaśniejszy (większy) wizjer
    - Dostęp do trybów AF "wyrzucony" na korpus
    - Możliwość podglądu wartości ISO w wizjerze
    Ok. Tylko jak się to ma do jakości fotek. Zmiany na lepsze w obrazowaniu nie będzie.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    D70/s też ma CLS.

    D70 ma 1/500 z lampą, ergonomia wg mnie lepsza w D70/s. Ale to moje zdanie. Mam oba korpusy i częściej focę D70s. Taki dziwny ze mnie człek
    A odpowiadając na pytanie, jeśli wymieniać to na coś Dxxx.
    Pozdr.
    Ale mowa tutaj o D70 a nie D70s. Fakt, 1/500 to już coś.
    Tylko przy dopłacie rzędu 100-200 PLN można zapomnieć o Dxxx.
    Według mnie warto się przesiąść na D80.

    Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brzezior Zobacz posta
    ...To co dla mnie było dużym plusem po zmianie, to:
    ......
    - Możliwość podglądu wartości ISO w wizjerze
    Rozumiem, że piszesz o D80. Mógłbyś napisać jak udało Ci się zrealizować podgląd ISO w celowniku? Miałem D80 przez ponad rok i nigdy nie dopatrzyłem się tego patrząc na matówkę. Dopiero przesiadka na D90 pozwala widzieć wartość ISO. Ale nie upieram się, że w D80 jest to niemożliwe, po prostu pytam.

  4. #24

    Domyślnie

    Pod klawisz funkcyjny przypisujesz ISO. Ale niestety wartość ISO widać będzie dopiero wtedy, gdy go naciśniesz. Ze swego doświadczenia wiem, że jest to mało wygodne.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weelkoo Zobacz posta
    Ale mowa tutaj o D70 a nie D70s. Fakt, 1/500 to już coś.
    ...

    Pozdrawiam.
    W tej materii D50/70/70s niczyn się nie różnią. Wszystkie mają synchro na 1/500s.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #26

    Domyślnie

    D70 - dlaczego się pozbyłem:
    - loteria z balansem bieli w zdjęciach robionych nawet jeden po drugim
    - nienaturalne zielenie
    - uporczywa mora
    - słaba dynamika (rozpiętość walorowa)
    - blooming
    - słaby wizjer
    - słaby wyświetlacz
    - kolorowy szum na wysokich ISO
    - mocno walące lustro (nie tyle głośność co wyraźnie kopnięcie)
    - przednie kółko za wąskie
    - RAW+jpg tylko BASIK
    - niemożność ustawienia precyzyjnego balansu bieli
    Co w nim lubiłem:
    - ergonomia
    - bardzo dobry rysunek zdjęć
    - możliwość zrobienia zdjęć z lampą z czasami krótszymi niż 1/500 s

    W D80 nie lubiłem:
    - pomiaru matrycowego (w D90 jest możliwość stałej kompensacji)
    - sposobu odszumiania na wysokich ISO
    - przesycone kolory w standardowych ustawieniach (zwłaszcza czerwienie)
    Lubiłem:
    - wizjer
    - wyświetlacz
    - piękny rysunek zwłaszcza na niskich ISO
    - nie tyle ergonomia (o parę mm mógłby byś wyższy jak D70) co waga i guzikologia
    - polskie menu

    Tyle pamiętam...
    Nie podpowidam, czy się przesiadać
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    D70/s też ma CLS.

    D70 ma 1/500 z lampą, ergonomia wg mnie lepsza w D70/s. Ale to moje zdanie. Mam oba korpusy i częściej focę D70s. Taki dziwny ze mnie człek
    A odpowiadając na pytanie, jeśli wymieniać to na coś Dxxx.
    Pozdr.
    Różnica chyba polega na tym, że D70/D70s pozwalają na sterowanie jedną grupą lamp a D80 - dwoma. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

  8. #28

    Domyślnie

    Różnicy w obrazowaniu i jakości fotek pomiędzy D80 a D70 nie ma. Powiem nawet, że obrazy z D70 wydają się być ostrzejsze - pewnie to kwestia filtra dolnoprzepustowego. Dlatego właśnie napisałem, żeby kolega nie myślał, że po zmianie będzie miał lepszej jakości zdjęcia. Różnica jest właściwie w komforcie pracy, który zawsze jest odczuciem subiektywnym. Dla mnie duże znaczenie ma różnica w LCD - po zmianie na 2,5" wyświetlacz w D70 jest po prostu niewygodny i niewiele na nim widać. Podobnie sprawaa wizjera.
    Jak dla mnie jakość obrazów generowanych przez D70 była bez zarzutu, więc nie poprawy jakości oczekiwałem od zmiany korpusu.
    D850 | D5300| D780 | N80 | S 24-105/4 | N18-140 3,5-5,6 | N28-105 3,5-4,5 | N 50 1,4D | N 85 1,8G | T 17-35 2,8-4 | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  9. #29

    Domyślnie

    D80 jest wyraźnie zrobiony z gorszych materiałów niż d50. Plastik taki bardziej tandetowaty.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #30

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden aspekt cenowy tej operacji - D70 ma karty CF a D80 ma karty SD - więc do tych 100 PLN musisz dodać jeszcze wymianę kart pamięci.

    pozdrawiam

    Dominik

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •