PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 6D



Strony : 1 2 [3]

Witek.K
17-02-2014, 15:36
Rysiu, zaraz bedziesz mial przechlapane... ;)

Witek.K
17-02-2014, 20:53
Z Tamrona 17-35/2.8-4 @17/2.8 blysniete w sufit 430II Kupilem go z rozpaczy po doswiadczeniach z 16-35/2.8 :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12561966463_9e8bc4f724_c-1.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3697/12561966463_9e8bc4f724_c.jpg)

Witek.K
18-02-2014, 16:03
Kilka "zdzisiow" Sigma 35/1.4 Art jedynie na pierwszym zdjeciu F1.6, pozostale F1.4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12611949673_c694c6efb6_c-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5479/12611949673_c694c6efb6_c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12611864595_ff3a84e8cf_b-1.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3710/12611864595_ff3a84e8cf_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12611868655_9578e6175b_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7324/12611868655_9578e6175b_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12611967463_abb7460b30_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7331/12611967463_abb7460b30_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12611876885_7012d09c6c_b-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7376/12611876885_7012d09c6c_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12612294944_1e3267e593_c-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7334/12612294944_1e3267e593_c.jpg)

dem
19-02-2014, 10:53
Ładnie, ładnie, szkoda tylko, że niemal wszystkie kadrowane centralnie (centralny AF). Mnie bardzo ciekawią punkty boczne, zwłaszcza w servo.

deep
19-02-2014, 10:54
Centralnie bo to 6D ze swoim super AF (centralnym :) )

Witek.K
19-02-2014, 10:59
Centralnie bo to 6D ze swoim super AF (centralnym :) )

No wlasnie, po za tym wyczuwam na razie szkielko a jakby co, to mozna zawsze wykadrowac pikseli nie brakuje ;)

Fatman
21-02-2014, 17:56
Kilka przykładów jak działa AF-C czyli AI Servo (które w 6D "nie działa") w połączeniu z bocznym punktem (który oczywiście "nie działa") ;)

6D + 85 1.8 @1.8. Cropy 1:1


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/4504/mvx8.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/3084/odjg.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/2662/s3l0.jpg)

Pierwsza klatka i ostatnia klatka (pełny kadr):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/5133/xidd.jpg)

barkowx
21-02-2014, 18:33
No to jak na to że nie działa... to działa całkiem całkiem... :-D

Fatman
23-02-2014, 19:49
Z wątka o D800 i AF:


Czy poza oczywistymi, typu wielkosc, pancernosc, fjuczery itp sa w tych 2 canonach jakies roznice, ktore uwazasz za istotne?
PS. Moze odpowiedz w watku canonowskim, bo nas pogonia ;)

Na plus 5D3: AF, bufor, szybkość serii
Na plus 6D: wygodniej mi się go trzyma, czytelniejsze (znacznie) punkty AF w wizjerze

To tak na szybko, może coś jeszcze sobie uświadomię to dam znać ;)

Witek.K
23-02-2014, 19:54
Z wątka o D800 i AF:



Na plus 5D3: AF, bufor, szybkość serii
Na plus 6D: wygodniej mi się go trzyma, czytelniejsze (znacznie) punkty AF w wizjerze

To tak na szybko, może coś jeszcze sobie uświadomię to dam znać ;)

OK, dzieki. Przewagi III-ki mnie nie zaskoczyly, ale te plusy 6D to zdziwko... :shock:

Fatman
23-02-2014, 19:57
Zapewne chodzi o punkty AF w wizjerze ? ;) W 6D są naniesione na matówkę. Czarne ramki widać ciągle, co przy niedużej ich liczbie nie przeszkadza. Kiedy spustem uaktywniamy AF wybrany punkt natychmiast zostaje podświetlony. W 5D3 niestety tak nie jest -zostaje podświetlony dopiero kiedy złapie ostrość, co bardzo utrudnia celowanie w ciemności.

Do przewag 5D3 można by oczywiście dopisać lepszej jakości filmy, ale to zaliczyłem do "fjuczerów" ;)

gibber
23-02-2014, 20:55
Dzisiejszy poranny spacer na rozlewiskach Warty. 6D + Zeiss 35/2 ZE.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12726090045_6d60e5ae30_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7380/12726090045_6d60e5ae30_b.jpg)

Przy okazji. Zna ktoś jakiś porządny darmowy host do zdjęć, bo imageshack się zrobił płatny.

matys
23-02-2014, 21:13
Może flickr, google, dropbox?
Flickr się reklamuje 1tb, google daje 15gb, dropbox chyba 2gb.

Aaaa edytka mówi, że zdjęcie kapitalne i pomimo mgły ciepłe ;)

<| MICHAŁ |>
23-02-2014, 21:34
ładnie ładnie
miałeś farta z tymi mgłami - u mnie nawet grama nieba nie było, o słońcu nawet nie wspominając....

wain
24-02-2014, 12:06
Kilka przykładów jak działa AF-C czyli AI Servo (które w 6D "nie działa") w połączeniu z bocznym punktem (który oczywiście "nie działa") ;)

6D + 85 1.8 @1.8. Cropy 1:1

Pierwsza klatka i ostatnia klatka (pełny kadr):



Heh. Canony poniżej serii 1 zawsze tak dzialaly tzn.
1. AF One Shot - tylko na statyczne.
2. AF Servo - TYLKO na obiekty poruszające się.

W servo AF zawsze "szukał" na statycznym obiekcie.
Na obiekcie w ruchu skuteczność w 5dII z 85 1.8 jest na poziomie 80%(na oko).
Jak się zapnie cos pokroju 35L 50L 85L jest już gorzej. Ale znam
osoby które w zadziwiającym stopniu opanowały i takie "zamulone" szkła i trafiają
nimi jak 85 USM (mnie po 5 latach nie udalo sie takiego skila osiągnąć).

Witek.K
24-02-2014, 12:25
6D na statycznych daje rade z Servo, przynajmniej takie sa moje spostrzezenia. Moze niech sie wypowie Fatman, on ma szersze horyzonty :) No i dziwi mnie opinia o 35L, co prawda mam Sigme 35Art, ale nawet z jej AF-em nie mam problemow. W kazdym razie nie nazwalbym go, zamulonym.

Witek.K
25-02-2014, 15:33
Troche wiosny 135L@2 prosto z puszki :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/12770073623_730c75fc00_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5548/12770073623_730c75fc00_b.jpg)

Witek.K
04-03-2014, 19:13
Sigma 35Art @1.4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/12770166985_a1f34d0fde_c-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3780/12770166985_a1f34d0fde_c.jpg)

i wiosny CD... @135L na F2


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/12853327983_944446d8b0_b-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3815/12853327983_944446d8b0_b.jpg)

tomek67
05-03-2014, 09:03
6D na statycznych daje rade z Servo, przynajmniej takie sa moje spostrzezenia.
A po co używać Servo na statycznych ?? :)

Witek.K
05-03-2014, 10:33
A po co używać Servo na statycznych ?? :)

Spytaj @waina, ja tylko odpowiadalem na jego post. Moge sie domyslac, ze chodzi o obiekty, ktore pomimo, ze sa zaliczane do statycznych, moga sie lekko poruszyc np. modelina ;)



Heh. Canony poniżej serii 1 zawsze tak dzialaly tzn.
1. AF One Shot - tylko na statyczne.
2. AF Servo - TYLKO na obiekty poruszające się.

W servo AF zawsze "szukał" na statycznym obiekcie.
Na obiekcie w ruchu skuteczność w 5dII z 85 1.8 jest na poziomie 80%(na oko).
Jak się zapnie cos pokroju 35L 50L 85L jest już gorzej. Ale znam
osoby które w zadziwiającym stopniu opanowały i takie "zamulone" szkła i trafiają
nimi jak 85 USM (mnie po 5 latach nie udalo sie takiego skila osiągnąć).

wain
05-03-2014, 10:42
A po co używać Servo na statycznych ?? :)

Po to żeby ciągle nie żąglować AF. W przypadku reportażu jest to męczące kiedy obiekt stoi za chwile idzie poźniej snowu przystaje... W seriach pro AFServo/AF-C trzyma się obiektu niezależnie od tego czy stoi czy się porusza i nie trzeba niczym majtać.

cz4rnuch
05-03-2014, 13:10
Jedno jest pewne. Dzięki promocji Canona mamy teraz na alledrogo wysyp tanich pakietów LR5 + PE11, także i zatwardziały Nikoniarz może skorzystać :)

superkomornik
05-03-2014, 13:13
Nielegalnych ;)

cz4rnuch
05-03-2014, 13:20
Wydaje mi się, że raczej tak bardzo potrzebna była ta promocja. Człowiek się przez chwile cieszy, że niby kilka stówek zarobił a potem przychodzi myśl co ja z tym zrobię(bo LR przecież już mam) i sprzedają za połowę rynkowej ceny.

Pawel Pawlak
05-03-2014, 13:25
no własnie... też podejrzewam że "nielegalnych", a "pirat" za połowę ceny rynkowej to mało opłacalna "okazja"

mateo912
05-03-2014, 14:39
Ok, już nie wnikam. Co zaś się tyczy ceny to są to w większości(lub przynajmniej były) aukcje od złotówki a nie kup teraz. To licytujący ustalili ceny.

Ale to nie zmienia faktu że nadal nielegalnych lr i ps z zestawu z body są wersjami oem a nie box więc nie mozna ich sprzedawać bez body ;)

Pawel Pawlak
05-03-2014, 15:06
A przede wszystkim ich nabywca i użytkownik jest traktowany tak samo jak użytkownik oprogramowania pirackiego. Więc nie ważne za ile kupowane - za każdym razem się przepłaca.

Fatman
05-03-2014, 19:09
Dla rozluźnienia atmosfery wstawię 3 zdjęcia ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/564/0bcb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/6152/2nll.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/6030/yc09.jpg)

Exif prawdę powie ;)

mateo912
05-03-2014, 19:14
Może najpierw sprawdź, wygugluj, rzuć okiem na aledrogo ;) Premiere Elements 11 na 100%
hmm teraz sprawdziłem i masz racje, ale dałbym głowę(no dobra może nie głowę ale byłem pewny ;)) że jak czytałem o tym pierwszy raz jakiś czas temu to było info o PS elements a nie premiere.

Mnie dodali koszulke z nadrukiem, podyskutujemy?

a co to wnosi do wątku? Bo info że LR i PR elements nie wolno sprzedawać (a raczej można ale jest świadomym wprowadzeniem klienta w błąd, bo myśli że kupuje legalną wersje) jest dość istotne prawda? Kilka razy nawet były takie ogłoszenia na naszej giełdzie i szybko znikały po "uświadomieniu" sprzedawców. Tak więc wątek o 6d w którym jest najwięcej potencjalnych sprzedawców jest najlepszym miejscem na to.

Fatman
05-03-2014, 19:16
Potencjalny klient pokazuje kopię paragonu (bo oryginalny wyblakł, to normalne), oraz oryginalny nośnik. A aparat ? aparat u siostrzeńca, cioci, wujka. Problem ?

mateo912
05-03-2014, 19:30
Potencjalny klient pokazuje kopię paragonu (bo oryginalny wyblakł, to normalne), oraz oryginalny nośnik. A aparat ? aparat u siostrzeńca, cioci, wujka. Problem ?

to że się "da" wykombinować żeby przeszło nei znaczy że jest legalne prawda? ;)
równie dobrze można resetować triala co 30 dni i działać, ale to nie zmieni faktu że jest wbrew licencji.

Fatman
05-03-2014, 19:54
Jasne, że to nie jest legalne. Nie pisałem, że to jest legalne, podałem na tacy rozwiązanie problemu, które mam nadzieję zakończy ten straszliwy spór i oczyści atmosferę w wątku :) Robimy wiele nielegalnych rzeczy. Mniej więcej za rok będę robił kolejną nielegalną rzecz (będę wędzić szynkę, przynajmniej taki mam plan).

Resetowanie triala jest moim zdaniem ciut bardziej nielegalne ;)

mateo912
06-03-2014, 17:45
Czyżby? A na jakiej podstawie to jest nielegalne? Czy powstał już jakiś wątek w tej sprawie? Bo bardzo mnie ta kwestia ciekawi, czy nie ma tu jakiegoś związku z http://autorskie.kancelaria.pl/sprzedaz-uzywanych-licencji-na-oprogramowanie-komputerowe/ ?


Warto zauważyc, ze soft o ktorym mowa został wprowadzony na rynek legalnie, a sprzedający zapłacił za tenże łącznie z aparatem. Porównywanie do nielegalnych kopii, torrentów itp jest nie na miejscu. Nikt nie neguje respektowania praw własności intelektualnej lub przemysłowej, ale swobodą dysponowania nabytym legalnie towarem powinien się zając unijny ustawodawca. Ograniczenia forsowane na tym polu przez firmy ograniczają prawa konsumenta, co gorsza zakorzeniają się w ich swiadomości;)

zainteresujcie się oprogramowaniem typu OEM a wiele rzeczy się wyjaśni ;)

mateo912
06-03-2014, 18:21
Warto by również zbadać legalność obostrzeń licencyjnych jeśli takowe występują przy tej sprzedaży łączonej. Nie bardzo widzę możliwości ograniczenia dysponowania legalnie i za pieniądze (bo chyba nikt nie wierzy że ten soft rozdają z dobrej woli i za darmo) nabytym towarem obawiam się że jeśli takie istnieją to mogą być niezgodne z prawem.

a co nielegalnego jest w licencji OEM? jak kupujesz kompa/laptopa to też masz dodanego windowsa OEM i jakoś nikt nie wpada na to że można go sprzedać. Co więcej nawet jak za niego zapłacisz to nei możesz go sprzedać bez kompa do którego jest "przypisany" ;)

>>mateo912
a raczej skomplikuje;) co innego preinstalowane oprogramowanie, a co innego dodawany program, który w okreslonych sytuacjach może więcej szkody niż korzysci przynieśc, gdy np nie będzie go mozna powiązac z zagubionym aparatem lub dok. zakupu - skoro tak Ci się to podoba - OK;)

>>jaś
tez tak myślę
j/w

mateo912
06-03-2014, 20:43
aha i dostajesz fakturę z dwiema pozycjami na tego laptopa i na windowsy oem oczywiście? czyli jest cena za laptopa i cena za windows?, życie jest niestety bardziej skomplikowane niż się wydaje. Święte prawo własności, podstawa ustroju pozwala na zrobienie ze swoją własnością cokolwiek na co masz ochotę, jeśli producent aparatu i wytwórca oprogramowania zawierają umowę (bardzo oględnie i nie po imieniu sprawę nazywając) mającą na celu utrzymanie ceny produktu, nie dostarczają na rynek "gołego" produktu uniemożliwiając wybór konsumentowi to mowa o jakiejkolwiek "moralności" tych działań jest chyba zbyt daleko posuniętą interpretacją, moim zdaniem sprawa nadaje się do zbadania przez UOKIK pod kątem po pierwsze primo naruszenia praw konsumenta, po drugie primo próby ograniczenia świętego prawa własności, po trzecie primo (jak już jedziemy z grubej rury) ustalania cen co jak wiadomo jest w Unii Europejskiej nielegalne i może w przypadku stwierdzenia takiego procederu zakończyć się sporą karą pieniężną - krótko mówiąc uważam że właściwy urząd powinien zbadać te kwestie i wtedy możemy na podstawie wyroku niezawisłego sądu ocenić tą sprawę od strony prawnej i moralnej. Dalej chcesz dyskutować o moralności?

wtf?
1: albo winda jest "gratis" w cenie kompa/laptopa albo musisz sobie ją kupić (ale taniej niż box) i masz wtedy na fakturze/rachunku że kupiłeś i zapłaciłeś ALE mimo wszystko nadal nie możesz odsprzedać dalej tej kopi windy.
2: Szczerze? generalnie to nie ogarniam całego tego oburzenia godnego świętej sprawy że nie można odsprzedać LR dodanego GRATIS do puszki.
Canon zrobił prezent dla ludzi chętnych na tą właśnie puszkę bo dodał 2 programy warte co najmniej 600-700 zł ZA DARMO (cena zestawu z i bez była taka sama) a wszyscy się nagle oburzają że nie mogą sprzedać tego prezentu? Serio? to by było naprawdę zabawne jakby ktoś chciał "pozwać" Canona że ten dał prezent do swojej puszki:D
3: Święte praw własności? Przecież nie kupiłeś tego LR a dostałeś (z ograniczoną licencją do używania)

Fatman
06-03-2014, 21:49
Ale kto się oburza, że nie może sprzedać tego prezentu ? :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/7579/sac3.jpg)

;)

Fatman
06-03-2014, 23:45
Nasz forumowy kolega Fraglesso jest zdziwiony ostatnią dyskusją w tym wątku............... albo sprawnością AF w 6D ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/3460/w27h.jpg)

Jacek_Z
07-03-2014, 13:47
Własnie widzę. Przy okazji zostały usuniete moje linki do stron omawiających problematykę i rzucających nieco inne światło na kwestię legalności tych "oem"ów. Mam niejako wrażenie że "prawda została ustalona i żadne fakty tego nie zmienią" :D
Czytałem je (przed czyszczeniem). Napisano, że w niemczech jest podobne ustawodawstwo i tam udało się to zakwestionować, więc u nas analogicznie powinno się udać (niuanse są ważne).
Tylko, że to takie wprowadzanie w błąd, bo nas nie dotyczą niemieckie precedensy (w ogóle polskie prawodawstwo nie opiera się na tej zasadzie jak anglosaskie, więc inny sąd w Polsce może dac inny wyrok w nieoczywistej sprawie), a na dziś u nas nie ma wyroku, który pozwala na proceder o którym tu mówimy.

wyrwiflak
07-03-2014, 14:44
Czytałem je (przed czyszczeniem). Napisano, że w niemczech jest podobne ustawodawstwo i tam udało się to zakwestionować, więc u nas analogicznie powinno się udać (niuanse są ważne).
Tylko, że to takie wprowadzanie w błąd, bo nas nie dotyczą niemieckie precedensy (w ogóle polskie prawodawstwo nie opiera się na tej zasadzie jak anglosaskie, więc inny sąd w Polsce może dac inny wyrok w nieoczywistej sprawie), a na dziś u nas nie ma wyroku, który pozwala na proceder o którym tu mówimy.

A czy jest wyrok który zabrania? Rzecz w tym że dyrektywa UE 2001/29 w której jasno stoi, że sprzedaż pierwszej kopii oprogramowania wyłącza prawo twórcy do kontroli odsprzedaży. Jest to prawo obowiązujące takze w RP i powołanie się na ową dyrektywę działa np. z firmą Corel która nagle stwierdza ze wbrew zapison licencyjnym jednak pozwala na odsprzedaż i ułatwia przeprowadzenie całej sprawy. Jeśli płacisz za cały pakiet pudełkowy (np. aparat z lr5) to wszystko co jest w środku jest twoje. I masz prawo zrobić z tym co chcesz, np. spalić w kominku, dać dzieciom w domu dziecka, albo sprzedać.

Jacek_Z
07-03-2014, 14:54
Powiedz to firmie nikon, która to sprzedając D4 żada podpisania oswiadczenia, że się jest nabywcom końcowym (czy jakoś tak) - wbrew prawu unijnemu.
Prawo UE zabrania kontrolowania dalszej odsprzedaży oprogramowania, ale tu nie sprzedano oprogramowania tylko aparat. Czy odsprzedaż wersji OEM jest możliwa bez body 6D - niuansik, który jak zinterpretuje nasz sąd?
Tak czy siak kupując Lr z 6D naraża się ktoś na precedensową w Polsce rozprawę sądową. Ktorą być może wygra. Dasz za to głowę?


I masz prawo zrobić z tym co chcesz, np. spalić w kominku, dać dzieciom w domu dziecka, albo sprzedać.Ja tak, oczywiście, że mogę spalić. Ale tu nie chodzi o taką sytuację, ale o dalszą odsprzedaż. Czy kolejny nabywca ma prawo legalnie używać oprogramowania nie będąc posiadaczem aparatu?

wyrwiflak
07-03-2014, 15:01
A nie dziwi cię że takiej sprawy jeszcze nie było? Ludzie sprzedają systemy OEM od dawna. I co? Najprawdopodobniej koncerny, które wymagają jakichś naruszających dyrektywy unijne oświadczeń czy naruszają je w zapisach licencyjnych robia to po to by zniechęcić masy, natomiast jeśli ktoś tych zapisów nie respektuje pozostaje nieruszony dlatego, że firmy znają faktyczny stan prawny i nie chcą się narażać bo z góry znają wynik procesu. Działanie mające na celu zbudowanie pewnego przekonania daje im wystarczająco dużo korzyści.

Jacek_Z
07-03-2014, 15:32
To jest temat o 6D. Chciałem zostawic tylko klka wpisów o Lr, a tu się ciągnie dyskusja. Nie rozwijajmy tego, bo i tak to nie my decydujemy o wyrokach sądu. Kupując od kogoś Lr w wersji OEM możemy narazić się na kwestionowanie jego legalności np przy kontroli firmy przez US. Możemy sprawę w sądzie wygrać (albo i przegrać - nigdy nie wiadomo).
Są osoby, które nawet jak mają rację to im sie nie chce walczyć z "systemem". Te wpisy są dla nich.
Jak ktoś chce wojować - to proszę bardzo, reszta świata ;) będzie mu nawet wdzięczna. Ale nie każdy ma taką naturę. Bo trzeba poświęcić spooooro czasu, wyłoźyć trochę pieniędzy itd (przy niewiadomym efekcie końcowym).
Myslę, że to podsumowanie jest rzetelne, więc skończmy na tym. Będę czyścił (bez ostrzeżenia :)).

wyrwyflak - zgłoś sprawę do odpowiedniego urzedu, powinni wpisać to na listę klauzul zabronionych.

Witek.K
09-03-2014, 17:29
Pare zdzisiow. 135L i 35-ka Sigmy, pelna dziura.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13035178384_7002219400_c-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2398/13035178384_7002219400_c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13035171594_01b51263ce_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7428/13035171594_01b51263ce_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13035152204_7c2c76d36c_b-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3090/13035152204_7c2c76d36c_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13034801055_fdf84f83db_c-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7396/13034801055_fdf84f83db_c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13034841465_11b5992fae_b-2.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2653/13034841465_11b5992fae_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13035212694_e7ee206df8_b-2.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7356/13035212694_e7ee206df8_b.jpg)

Fatman
09-03-2014, 21:26
6D + 40 2.8 STM


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img513.imageshack.us/img513/8995/jfxy.jpg)


6D + 85 1.8 USM


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/4780/mnrj.jpg)

Witek.K
11-03-2014, 13:21
Sigma 35/1.4 @1.4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13081038234_c665a1aec5_b-3.jpg
źródło (http://farm3.staticflickr.com/2688/13081038234_c665a1aec5_b.jpg)

Fatman
13-03-2014, 23:14
Tobiś uchwycony w biegu przez naszego forumowego kolegę deepa :)

6D + 85 1.8 (AI SERVO)

cały kadr:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img600.imageshack.us/img600/7460/1nvj.jpg)

cropy 1:1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img191.imageshack.us/img191/5542/pipj.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/4822/qb2c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img401.imageshack.us/img401/4376/c6yc.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img716.imageshack.us/img716/1778/5kf7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło

Witek.K
14-03-2014, 07:27
Fatman, fajny psiak :) Moglbys napisac male conieco o ustawieniach Servo? Testowales juz rozne mozliwosci? Czy te ustawienia maja realny wplyw na dzialanie AF, czy to tylko sciema?

wain
14-03-2014, 11:04
Tobiś uchwycony w biegu przez naszego forumowego kolegę deepa :)

6D + 85 1.8 (AI SERVO)

cały kadr:


cropy 1:1




Czyli działa Servo? Widać że tutaj odległość spora więc AF miał łatwiej. Aha pojawiły się jakieś nowe wnioski po w sumie dłuższym użytkowaniu tego body? (na plus i minus).

PS. Widze że nawet Tobiś zmienił barwy smyczy na Canona ;)

deep
14-03-2014, 11:09
Gdyby miał żółtą smycz to na 100% zdjęcia byłyby nie trafione :)

shaolin
14-03-2014, 11:10
Gdyby miał żółtą smycz to na 100% zdjęcia byłyby nie trafione :)

Raczej 'byly by nietrafione'... :twisted: To kolejne klatki czy tylko te, ktore udalo sie trafic? ;)

deep
14-03-2014, 11:12
kolejne, tylko ostatnia była "nietrafiona":evil:

shaolin
14-03-2014, 11:14
Myslicie, ze ML mogl wprowadzic jakies poprawki co do AF na servo? Chyba, ze tu golas 6d, a nie z dodatkami ;)

Fatman
14-03-2014, 11:31
To 6D z wgranym ML -ale ML na działanie (precyzję, szybkość) AF nie ma wpływu. Ustawienia w puszce standardowe, w 6D właściwie nie ma co ustawiać :)

W menu wygląda to tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/img691/5406/96j.gif)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/2281/mb4.gif)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img28.imageshack.us/img28/447/vet0.gif)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/861/66b.gif)

Jai pur
16-03-2014, 01:26
kilka prawie wiosennych z 6d i 85 1,2
1a.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img843/1008/6akt.jpg)

1b.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img198/6817/o2sj.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img59/4593/01i1.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img849/1355/zbxo.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img542/3345/ye8x.jpg)

5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img829/6799/0naj.jpg)

6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img22/4251/sbst.jpg)

7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img842/1574/50bo.jpg)

Jai pur
23-03-2014, 00:07
wrzucę coś, aby wątek nie spadł w otchłań zapomnienia;)

zaczyna mnie cieszyć mój mini zestaw Canona


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img853/2285/hc7h.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img706/3150/qkx2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img835/967/qvpz.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img18/678/8z50.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img809/3457/83q1.jpg)

Witek.K
23-03-2014, 10:55
Wrzucaj, wrzucaj, od razu widac, ze sie polubiliscie (Ty i mini zestaw) ;) Ja na razie balansuje miedzy brakiem czasu a kiepska pogoda :)

gibber
23-03-2014, 11:04
Też lubię zestaw 6D, szczególnie z Distagonem 35/2, najlepsze szkło 35mm, jakie miałem. Ma klimat Biogona 35/2 pod mocowanie ZM.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/29vxcnp-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/29vxcnp.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/nz0wvp-1.jpg
źródło (http://i61.tinypic.com/nz0wvp.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/9tj37p-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/9tj37p.jpg)

Witek.K
23-03-2014, 13:13
6D +135L @2 dosyc mocny crop.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13350508314_471177d134_b-1.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7043/13350508314_471177d134_b.jpg)

Witek.K
25-03-2014, 10:53
Troche bokeju z Sigmy 35/1.4 @1.4

moj gamoń @1.4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13399786023_a525dbf911_c-1.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3827/13399786023_a525dbf911_c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13399786173_a1e5b3c1b9_c-1.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7272/13399786173_a1e5b3c1b9_c.jpg)

Witek.K
25-03-2014, 15:56
Jacek, mogles tez wyrzucic teks, bo bez zdjecia jest troche bez sensu... od kiedy 1024mpx jest za duze?

Jeszcze raz bokej z S5/1.4 rozmiar 1024


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/13399662335_f39dbcdf93_b-1.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3795/13399662335_f39dbcdf93_b.jpg)

Jai pur
27-03-2014, 00:28
jeszcze jedno próbne (bagienno-leśne) ode mnie ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img28/5162/73rt.jpg)

MC_
27-03-2014, 08:51
No, klimat jest :)

P.R.P.
27-03-2014, 11:24
Normalnie Lagertha Lothbrok. ;)

trzecie oko
05-04-2014, 14:25
Ma ktoś porównanie z własnego doświadczenia, czy przeskok z 5D mkI na 6D jest bardzo zauważalny w obrazie? Podejrzewam z Waszych wypowiedzi, że AF działa na pewno lepiej.

zoom2
05-04-2014, 15:19
Zmartwie cie,
jest zauwazalny i to wyraznie.

p.s 5d mk1 uwazam za kultowy ale czas robi swoje

trzecie oko
05-04-2014, 15:23
Akurat mnie to cieszy, bo zamierzam kupić 6-kę :)
Trudno znaleźć taki sam kadr zrobiony starą 5-ką i 6-ką.

zoom2
05-04-2014, 15:28
Jedynie na minus 6 to guzikologia.
gabaryty (mniejsze) bardzo mi odpowiadaja , ale guzikologie wolalem "piatkowa"
oczywiscie to moja osobista opinia i nie generalizuje ocen ergonomi.

wain
06-04-2014, 00:40
Jedynie na minus 6 to guzikologia.
gabaryty (mniejsze) bardzo mi odpowiadaja , ale guzikologie wolalem "piatkowa"
oczywiscie to moja osobista opinia i nie generalizuje ocen ergonomi.

Fakt inaczej ale nie wygląda że gorzej. Po 5 latach używania 5dII od kilku dni bawię się 6D i wg mnie zmiana na duuuuży +. Wszystko (chyba dosłownie) jest pod kciukiem i palcem wskazującym. Flash compensation ustawiłem pod 'OK', punkty AF pod wybierakiem i co najważniejsze One Shot <-> Servo pod podglądem GO (genialne).
Ogólnie jestem pod wrażeniem puchy. AF bajka i boczne punkty działają! Niby liniowe ale ich celność jest dużo lepsza niż środkowy w dogorywającej 5D której używałem -.- (400tys klapnięć).

Jai pur
08-04-2014, 12:49
6D + 85L wspomagane wyzwalaczami Yongnuo z trybem HSS i lampą Canona z nałożonym słoneczkiem


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img823/4014/ucyr.jpg)
reszta tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=246472

trzecie oko
08-04-2014, 19:43
Piękne zdjęcie, niby prosty kadr, ale rysowanie tego szkła + matryca 6-ki, robią magię :)

focjusz
08-04-2014, 22:40
Piękne zdjęcie, niby prosty kadr, ale rysowanie tego szkła + matryca 6-ki, robią magię :)
AD OEM

Po co powtarzać głupoty lansowane przez branżowe stowarzyszenia zainteresowane dezinformacją ( BSE ) bez żadnego umocowania prawnego. ?
http://prawo.vagla.pl/node/9813

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie C-128/11 - wyczerpanie prawa do cyfrowej kopii programu komputerowego
Śr, 2012-07-04 10:19 by VaGla
» biznes ue prawo autorskie przechowywanie danych real life społeczeństwo wymiar sprawiedliwości własność intelektualna
Wczoraj (3. lipca) Trybunał sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie C-128/11 (orzeczenie wydane w trybie prejudycjalnym dotyczy prowadzonej w Niemczech sprawy UsedSoft GmbH vs. Oracle International Corp.) Trybunał dokonał wykładni m.in. art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych. Uznał, że należy jej dokonywać w taki sposób, że "prawo do rozpowszechniania kopii programu komputerowego zostaje wyczerpane, jeśli podmiot praw autorskich, który zezwolił, choćby i nieodpłatnie, na pobranie tej kopii z Internetu na nośnik danych, również przyznał, w zamian za zapłatę ceny mającej umożliwić mu uzyskanie wynagrodzenia odpowiadającego wartości gospodarczej kopii dzieła, którego jest on właścicielem, prawo do nieograniczonego w czasie korzystania z tej kopii".

Jacek_Z
09-04-2014, 00:01
focjusz - o czym ty piszesz????

kazak
09-04-2014, 00:06
focjusz - o czym ty piszesz????
też nie załapałem

mateo912
09-04-2014, 01:10
focjusz - o czym ty piszesz????

wydaje mi się że Focjusz powinien dostać "nagrodę" złotego kilofa bo chciał odkopać dyskusje na temat LR dodawanego gratis do 6d ;)

Witek.K
22-04-2014, 15:16
Z cyklu zdjec "bez ostrosci" Sigma 35/1.4Art @1.4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/13946066196_26d851374b_b-2.jpg
źródło (https://farm3.staticflickr.com/2929/13946066196_26d851374b_b.jpg)

gibber
23-04-2014, 19:13
Tez bez ostrości ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/30c3h3t-2.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/30c3h3t.jpg)

6D + Biogon 35/2

Witek.K
29-04-2014, 13:38
Moj pies udaje foke ;) Sigma 35/1.4 @1.4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/14062227265_402020e4d0_c-2.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7336/14062227265_402020e4d0_c.jpg)

trzecie oko
29-04-2014, 16:02
Witek.K zapytam z czystej ciekawości, bo widzę, że masz 6D i bezlustro Fuji. Gdybyś miał zostawić sobie tylko jeden system, który by to był?

Witek.K
29-04-2014, 16:25
Witek.K zapytam z czystej ciekawości, bo widzę, że masz 6D i bezlustro Fuji. Gdybyś miał zostawić sobie tylko jeden system, który by to był?

Fuji. Dokupilbym wtedy X-T1 nie czekajac na nastepce PRO i dwa obiektywy XF23 i XF56. Nawet czasem mnie kusi, ale chyba jeszcze sie powstrzymam.

trzecie oko
29-04-2014, 16:35
Kurcze ja właśnie sprzedałem starą 5-kę mkI i chciałem kupić 6-kę. Mam do tego 24-105, 35f1.4 i 85/f1.8 i teraz czytam tutaj i forum canona o tych Fuji X-T1 no i robi mi się woda z mózgu :x

Franek_
29-04-2014, 16:37
Zacząłbym od odpowiedzi na pytanie, do czego ten aparat ma w ogóle służyć.

Witek.K
29-04-2014, 16:40
Spokojnie, 6D jest OK i w wiekszosci zastosowan przerasta Fuji nawet nie jest taki duzy jak inne lustrzanki, ale mimo to ja, jesli musialbym wybierac, wybralbym mobilnosc systemu Fuji.

gibber
29-04-2014, 16:52
Małe jest mobilne, ale miałem X-E1 jakiś tydzień. Totalnie się nie polubiliśmy, może dlatego, że miałem Leikę M6 i tutaj da się to jedynie zastąpić M9. Zostawiłem 6D i z Distagonem 35/2 to mój zestaw podróżny.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/29bbm00-2.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/29bbm00.jpg)

trzecie oko
29-04-2014, 16:53
Zacząłbym od odpowiedzi na pytanie, do czego ten aparat ma w ogóle służyć.

wszelakiej maści zdjęcia z życia codziennego, z naciskiem na portret, zero sportu i długich tele.

Franek_
29-04-2014, 16:55
Marcin, bo ten XE-1 nie ma normalnego wizjera i jest taki wydmuszkowy. Druga sprawa, że distagon 35 z pełną klatką jest jednym z fajniejszych szkieł lustrzankowych w ogóle.



wszelakiej maści zdjęcia z życia codziennego, z naciskiem na portret, zero sportu i długich tele.

Do tego typu zdjęć miałem x100, nie zamieniłbym go na lustrzankę. Fuji robią ładne zdjęcia, na fotografię z życia codziennego jakości wystarczy Ci i z jednego i drugiego systemu. Fuji jest natomiast małe, wygodne i poręczne. Można zabrać na spacer. Do x100 porobili chyba jakieś przejściówki, dokładając niejako możliwość fotografowania na trzech ogniskowych (28, 35, 50, poprawcie jeśli się mylę). Taki zestaw jest absolutnie wystarczający na praktycznie każdą okazję. x100 ma normalny wizjer, ma sensowny rozmiar, przyzwoity feeling i dobrą obsługę. Jest też opcja x-pro, który też ma 16 megapikseli i jest coraz tańszy w zakupie. Generalnie wybrałbym do takich zastosowań jeden z tych dwóch aparatów. Inne modele, jakieś x-e, x-m, x-cośtam nie przekonują mnie. Fuji namnożyło bez sensu tych puszek od cholery. X-pro i x100 mają optyczne wizjery, co ważne. Kupując ten pierwszy możesz go dorwać za dobre pieniądze, wybrać odpowiadające Ci szkła, a jak w końcu wypuszczą x-pro2, pomyśleć czy jest sens przesiadki, optykę już będziesz miał. X100 jest natomiast chyba jeszcze lepsze. Żadnych przesiadek, jeden obiektyw (+ ewentualnie te przejściówki), nic więcej nie potrzeba.

trzecie oko
29-04-2014, 17:25
Właśnie looknąłem, że mają wprowadzić na rynek zaje-fajne zoomy w tym roku :)
http://www.fujirumors.com/fujinon-xf-16mm-f1-4-thats-fujis-new-high-speed-wide-angle-lens-trusted-source/

Franek_
29-04-2014, 17:29
Oksymoron - antylogia, epitet sprzeczny; figura retoryczna, którą tworzy się przez zestawienie wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach.

BugsBunny
29-04-2014, 18:04
wszelakiej maści zdjęcia z życia codziennego, z naciskiem na portret, zero sportu i długich tele.

Akurat do tego 5D1 było doskonałe :-)

Ja też zmieniłem 5D1 na Fuji ale głównym kryterium była waga i rozmiar. Gdyby nie to - nie zmieniłbym. Jak masz taką fajną szklarnie i nie przeszkadza Ci dźwiganie jej, to raczej nie ma sensu zmieniać, chyba że dla ciekawości.

trzecie oko
29-04-2014, 18:12
Teraz zaczynam to lepiej rozumieć ;)
Chyba powiew wiosny gna człowieka do nowości :) Na sprzedaży szkieł dużo stracę, a z 6-ką będzie z pewnością lepiej niż z poprzednikiem.

Witek.K
03-09-2014, 19:24
Ozywiam watek, nowy 16-35/4L IS


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/15117118531_52434fc687_b-2.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3900/15117118531_52434fc687_b.jpg)

Fatman
03-09-2014, 19:46
Hmmm, to ja też ;) Jeszcze nowszy Samyang V-DSLR 50mm T1.5 AS UMC


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/IMG_1104s-2.jpg
źródło (http://rafalglebowski.pl/blog/pliki/samyang50/IMG_1104s.jpg)

http://rafalglebowski.pl/blog/pliki/samyang50/IMG_1104.jpg

Witek.K
04-09-2014, 20:08
No to jeszcze jedno z nienajnowszego 16-35/4L IS ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/14953332647_ec53e1f56d_c-2.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3863/14953332647_ec53e1f56d_c.jpg)

Jai pur
08-09-2014, 12:48
ja swojego 6D też jeszcze mam;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img661/2126/W3YUFG.jpg)

kilka więcej tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=252419

akustyk
08-09-2014, 12:51
no na takie dictum...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/15078585031_38e93ac24c_b-1.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3843/15078585031_38e93ac24c_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
\n\n[img]https://farm4.staticflickr.com/3867/14894958390_280aeb7ae0_b.jpg]źródło (https://farm4.staticflickr.com/3877/15081246552_282393397a_b.jpg/img)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/14894958250_262f6f0a44_b-2.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3925/14894958250_262f6f0a44_b.jpg)

Jai pur
08-09-2014, 13:09
widziałem już w krajobrazie;) pięknie - szczególnie pierwsze

Jacek_Z
08-09-2014, 16:12
Nie bardzo wiem co wrzuty zdjęciowe mają wspólnego z oceną 6D. To ewidentnie przykłady odpowiednie do działu optyka pt jak rysują/malują obiektywy. Tylko informacji o obiektywach najczęsciej brak, w efekcie wartość informacyjna jest (jak to oceniam) żadna.
Dawajcie po prostu ładne zdjęcia do działu krajobraz, a nie do tematu o aparacie.
Te zdjęcia nie świadczą o sprzęcie tylko o fotografach.

Witek.K
08-09-2014, 19:21
No i mozna chyba watek zamknac, bo co tu jeszcze mozna o 6D napisac? Osobiscie wole zdjecia niz pyskowki, ale widocznie to drugie jest wazniejsze ;)

GonzoG
08-09-2014, 19:27
No i mozna chyba watek zamknac, bo co tu jeszcze mozna o 6D napisac? Osobiscie wole zdjecia niz pyskowki, ale widocznie to drugie jest wazniejsze ;)
Tylko co możesz takimi zdjęciami powiedzieć ?? - nic ponad to, że aparat je robi - z resztą jak każdy inny, nawet Sony a3000 za 500zł.

Fatman
08-09-2014, 19:32
Ja mogę napisać, że "rozgryzłem" jak fotografować za pomocą 6D dynamiczne sceny w słabym świetle :) Trzeba zdać się na automatyczne wybieranie czujników AF. Skuteczność jakieś 40 do 50%, ale to i tak więcej niż jak się samemu wybiera np. tylko górny czujnik AF ;)

tomek s
08-09-2014, 20:17
Podobną uwagę o wrzucaniu zdjęć można by umieścić w wątku o nexach, czy fuji jeśli faktycznie komuś to przeszkadza :roll:
Pozdr

Jacek_Z
08-09-2014, 20:22
Powinienem. Tam jest taki sam sens ich umieszczania. naprawdę łądne obrazki dajcie do działu krajobraz. Będą zbierały pochwały. Poważnie to piszę. Są na forum działy zdjęciowe. Nie ma zakazu umieszczania tam zdjęć z NEX, Fuji itp. Można podpisac czym robione by nikon nie zebrał niezasłużonych pochwał.
Mi zalezy by w tamtych działach sie pojawiały zdjęcia - to kwestia mojego zamiłowania do porządku.

Czornyj
09-09-2014, 00:40
Powinienem. Tam jest taki sam sens ich umieszczania. naprawdę łądne obrazki dajcie do działu krajobraz. Będą zbierały pochwały. Poważnie to piszę. Są na forum działy zdjęciowe. Nie ma zakazu umieszczania tam zdjęć z NEX, Fuji itp. Można podpisac czym robione by nikon nie zebrał niezasłużonych pochwał.
Mi zalezy by w tamtych działach sie pojawiały zdjęcia - to kwestia mojego zamiłowania do porządku.

Jacku, z całym szacunkiem - nie zgodzę się z Twoją oceną, a Twoje zamiłowanie do porządku w tym wypadku jest sprzeczne z literą regulaminu, cytuję:


*** PRAWA UŻYTKOWNIKÓW FORUM ***


5. Każdy użytkownik forum ma prawo do:

a) umieszczania merytorycznych wpisów oraz zdjęć w poszczególnych działach forum;

Jacek_Z
09-09-2014, 09:36
No pewnie ze mozna umieszczac zdjecia w watkach. Gdyby tu robiono cos karalnego to by lecialy kartki.
Kazdy z nas chce ogladac te ladne obrazki, stad byc moze żal ze ja chce by ich tu nie bylo tylko nikt nie widzi tego ze chce by one byly gdzie indziej!

Witek.K
09-09-2014, 09:50
No pewnie ze mozna umieszczac zdjecia w watkach. Gdyby tu robiono cos karalnego to by lecialy kartki.
Kazdy z nas chce ogladac te ladne obrazki, stad byc moze żal ze ja chce by ich tu nie bylo tylko nikt nie widzi tego ze chce by one byly gdzie indziej!

Tak, ale one byly juz w krajobrazie i tam zapewne bym na nie nie trafil a tu lepiej "dzwiecza" ;) w kontekscie sprzetu jakim zostaly zrobione. Po za tym, to takie miejsce w ktorym mozna spotkac znajomych i ich prace, w innym przypadku trzeba troche poszukac ;) Tak jak juz napisalem, o 6D powiedziano juz chyba wszystko a zdjecia sa zawsze nowe.

Jacek_Z
09-09-2014, 11:15
Tak, ale one byly juz w krajobrazie i tam zapewne bym na nie nie trafil ....A to przepraszam, nie wiedziałem ze były. Ale nie wszystkie (jak sądzę), bo ja sie nie odnosiłem do jednej, konkretnej wrzuty zdjęć, ale do całości watku (tego, a nawet innych).

Czornyj
09-09-2014, 11:44
Wiele osób po prostu z różnych przyczyn nie ma ochoty publikować w galeriach, w wątkach sprzętowych panuje sympatyczniejsza atmosfera i można wrzucać zdjęcia bez spinki. Zabraniając tego procederu po prostu fotograficznie zubożymy forum niczego nie osiągając w zamian (vide fatalny dla naszych łamów przykład AO).

Argument, że te zdjęcia nic nie wnoszą do tematu jest kompletnie bez sensu. W wątkach sprzętowych na dobrą sprawę 99,9% wypowiedzi również*nic nie wnosi do tematu i jest czczym biciem piany, więc idąc tym tokiem rozumowania należało by całkowicie zakazać zakładania tego typu wątków.

Doskonale rozumiem że masz dobre intencje Jacku, sam życzyłbym sobie w galeriach więcej zdjęć fotografów formatu m.in. Maria, Asi Kustry, Adasia Trzcionki, Marcina Stawiarza, Bartka Brudka czy Woytka, których rozwój obserwowałem na łamach naszych forumowych galerii z dziką rozkoszą, w duchu mocno im kibicując. Jestem jednak w stu procentach przekonany, że na siłę nie da się*nikogo do galerii zagonić - łatwo natomiast w ten sposób zniechęcić ciekawych autorów do jakichkolwiek publikacji, z olbrzymią szkodą dla poziomu tego miejsca.

cz4rnuch
09-09-2014, 12:00
W myśl zasady "jeden obraz wart tysiąca słów" zdjęć także w wątkach sprzętowych powinno być jak najwięcej. Może nie są do końca na temat, ale stanowią miły dla oka przerywnik w paplaninie o sprzęcie. Na pewno lepiej jak są niż gdy ich nie ma. Wolę zdjęcie w wątku o 6D niż tysiąc zapytań typu co po 18-105. Mimo, że nie mam Sonacza ani Fujika to te wątki najlepiej mi się czyta. Jest w nich mnóstwo ciekawych (co nie zawsze znaczy najlepszych i nadających się do działów tematycznych) zdjęć a do tego panuje w nich koleżeńska atmosfera, chęć dzielenia się doświadczeniami i niesienia pomocy. Coś czego ciężko doświadczyć w działach Nikonowskich.

Jacek_Z
09-09-2014, 12:03
Może tak, może nie. Są argumenty w dwie strony. Np AO pozwolono za duzo, a jak ściągnięcto cugle to się obrazili. Gdyby nie pozwolono na zbyt wiele to by było może mniej luzacko (nie przeczę), ale by trwało do tej pory. A tak popuszczenie cugli w efekcie końcowym zamordowało watek.
AO to trochę inny temat, tam przecież wyraźnie (moderując) pisaliśmy - nie usuwamy zdjęć.
OK, nie ciągnę OT, wrzucajcie gdzie chcecie, Polacy ze swoją ułańską fantazją nie bardzo lubią słuchać i trzymać się porządków.
To co pisałem to był APEL, nie rozkaz.

Edit:
w tych wątkach o 18-105 już lepiej mieć zdjecia, by było wiadomo jaki jest bokeh, winieta, czy da się i kiedy osiągnąć małą GO itd. W tematach o optyce jest większy sens niż w tematach o body.

Witek.K
09-09-2014, 12:24
No to otrzepmy sie po dyskusji ;) 6D + 135L oczywiscie na F2.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/14933575917_03f3323b63_b-2.jpg
źródło (https://farm6.staticflickr.com/5561/14933575917_03f3323b63_b.jpg)

Aeon88
15-10-2014, 07:56
Powiedzcie mi czy to ja jestem lewy czy to Canon to shit... Gdy mam ustawiony AF pojedynczy czyli ONE SHOT jak docisnę spust migawki to aparat nie zrobi zdjęcia dopóki nie ustawi ostrości, i to mi jak najbardziej pasuje. Dlaczego jak wybiorę AI SERVO czyli AF ciągły (śledzący) to robi zdjęcia niezależnie od tego czy ostrość jest ustawiona czy nie? Przyprawia mnie to o szewską pasję... Jak do cholery zmienić mu to ustawienie? Przecież podczas repo nie zawsze widzę w wizjerze czy ostrość jest dokładnie tam gdzie chcę czy pół metra bliżej. O ile punkty boczne w 6D jeszcze sobie jakoś radzą z ogólnym ustawianiem ostrości, to podczas śledzenia muszę bardzo uważać kiedy wciskam spust.. Niestety masa zdjęć jest przez to do wywalenia, co jak dla mnie jest nie do przyjęcia :/

Próbuję jakoś przeboleć że joy jest na dole i zmiana punktu ostrości to istna udręka w porównaniu do nikonów, ale tego że aparat strzela fotki bez ustawienia ostrości to już przegięcie.. Przecież to istna loteria :/ Pomóżcie, bo zanim kupię D800 zdążę wywalić ten aparat przez okno...

Pawel Pawlak
15-10-2014, 08:08
Wywal, po co się denerwować ;)

Aeon88
15-10-2014, 08:18
Gdyby nie to że nim filmuję to by dawno poleciał do ludzi. To co, jest gdzieś jakaś opcja żeby to zmienić czy 6D nie potrafi robić zdjęć na ciągłym dopiero po ustawieniu ostrości?

tomek67
15-10-2014, 08:21
Powiedzcie mi czy to ja jestem lewy czy to Canon to shit... Gdy mam ustawiony AF pojedynczy czyli ONE SHOT jak docisnę spust migawki to aparat nie zrobi zdjęcia dopóki nie ustawi ostrości, i to mi jak najbardziej pasuje. Dlaczego jak wybiorę AI SERVO czyli AF ciągły (śledzący) to robi zdjęcia niezależnie od tego czy ostrość jest ustawiona czy nie?
Jest opcja priorytetu ustawiania ostrości w menu (nie pamiętam dokładnie nazwy).
Domyślnie dla ONE SHOT czeka na ustawienie ostrości a dla SERVO nie.
Mam po prawdzie 5DIII, ale 6D pewnie też to ma.

Aeon88
15-10-2014, 08:31
Przewertowałem już całe menu i niestety nigdzie tego nie widzę. Może ktoś powiedzieć gdzie to jest, jeśli w ogóle jest?

PS. Dobrze wiedzieć że chociaż w 5D3 raczyli takie ustawienie zapodać, szkoda by było lepszego AF.

shaolin
15-10-2014, 08:45
Adrian instrukcje Ci ukradli?!

Strony 308 i 309.
http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/0300009238/01/eos6d-im-en.pdf

MC_
15-10-2014, 09:00
Prawdziwy mężczyzna instrukcji obsługi nie czyta.

tomek s
15-10-2014, 09:52
Jeśli masz tylko to co w podpisie, to słabo wybrałeś jak na początek przygody z Canonem.
Niestety C50 1.4 to jedno z najsłabszych szkieł w systemie pod względem Af-a, stary i dość awaryjny m.usm nie jest demonem szybkości, ani celności.
Przy statycznych portretach byłem nawet z niego zadowolony bo obrazek na 5D był przyjemny dla oka.
Pozdr

Aeon88
15-10-2014, 18:15
Adrian instrukcje Ci ukradli?!

Strony 308 i 309.
http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/0300009238/01/eos6d-im-en.pdf

O matko byłem pewien że gdzieś na body sa klawisze funkcyjne (bo w nikonie Fn oznaczalo w menu przypisanie funkcji do przycisku Fn na body) i te opcje to przypisanie ekspozycji, af i operowania (cokolwiek by to miało znaczyć) do tych przycisków stąd nawet tego nie otwierałem tylko szukałem tych opcji po innych zakładkach... Ja pierdziu...

Faktycznie, nie dość że ustawiłem że zarówno pierwsze jak i drugie zdjęcie w AF ciągłym ma być robione dopiero po złapaniu ostrości, to jeszcze mam bajer w postaci tego że w zależności od trzymania aparatu (poziomo lub pionowo) mogę wybrać osobne punkty ostrości, więc na imprezie w ogóle nie będę musiał punktów zmieniać jak zmienię trzymanie aparatu bo odrazu wybierze się mój domyslny punkt. Mało tego, jest też opcja zmiany tego co robią guziki więc mogłem do joysticka (który sam domyslnie nic nie robi) przypisać zmianę punktu af, więc już nie muszę wcześniej wciskać guzika na górze.

Noo to teraz ten aparat nadaje się do pracy :D

Co do szkieł już tłumaczę; zdjęcia robię nikonami, filmuję canonem (niedługo canonami). Ale sprzedaję obie 700tki na rzecz jednego D800. Z racji tego, że potrzebuję często dwóch body do zdjęć jednocześnie to chcąc z D800 użyć canona 6D musiałem go wyposażyć w conajmniej dwa użyteczne szkła z AF. Zdecydowałem się na 28/1.8 (lub 20/1.8 sigmy żeby nikkora nie dublować) i 50 1.4 USM, z czego 50tkę już mam, 28 dopiero chcę kupić. Reszta szkieł pod Canony będzie kupowana pod filmy, więc albo samyang, albo sigmy, albo Lki, albo zeiss.

Z moich doświadczeń 50tka nie ma problemu z ustawieniem ostrości, bo potrafi złapać na imprezie punkt. Tylko z drugiej strony jak miałem priorytet migawki to czy ostrość była czy nie, zawsze mogłem fotkę zrobic, i to może być u mnie mylące, bo może się okazać że teraz kiedy mam w końcu priorytet ostrości ustawiony to się okaże że jak będe mógł robić zdjęcia tylko jak będzie złapana ostrość, to będę mógł je robić rzadko.... :D Ale to się zobaczy na kolejnej imprezie.

Tak czy siak nie pasuje mi pierścień ostrości do filmu w tym szkle, bo jest badziewny. Będę pewnie chciał wymienić canona 50 1.4 na sigmę 50 1.4. Myślę że to będzie lepsza opcja. Co myślicie?

fafniak
15-10-2014, 18:21
kup sobie zestaw ciamciangów
24,35,50,85 w wersji V

Aeon88
15-10-2014, 18:30
Ciamcianga kupię pewnie tylko 85, bo 20 będzie sigmy z AF, 50tka sigmy 1.4 tez z AF, a 35tki chyba do filmu nie kupię, bo do filmu to taka nijaka ogniskowa, ani na glida, ani na rig bo już za wąska, a za szeroka na monopod/statyw do ściągania ludzi z daleka.. Choć mogę się mylić, ale to jak kiedyś gdzieś ją założę to potestuję.

fafniak
15-10-2014, 18:56
żaden z obiektywów wybranych przez ciebie, nie zaoferuje ci płynnej zmiany przysłony

Aeon88
15-10-2014, 19:06
To prawda, ale szczerze mówiąc zawsze kiedy robię ujęcie ustalam przysłonę wcześniej i nigdy jej nie potrzebuję zmieniać przez te kilka sekund nagrania. O ile zdjęcia robię nie tylko na ślubach, o tyle filmów poza ślubniakami robić raczej nie będę, bo jestem głównie fotografem, filmy to uzupełnienie oferty, a nie mam pojęcia gdzie podczas wesela mógłbym tego ficzeru potrzebować. Pewnie dlatego, że dopiero zaczynam.

fafniak
15-10-2014, 19:42
Wydaje mi sie że właśnie na takich zdjęciach bardziej sie przyda możliwosc korekcji przysłony ?

Aeon88
15-10-2014, 19:50
Być może jeśli będę miał przyjemność filmować w warunkach gdzie muszę mieć ciągłe ujęcie kiedy zmienia się ilość światła w pomieszczeniu, albo osoby filmowane będą przechodzić z jaśniejszego miejsca w ciemniejsze itp, z tym że takich sytuacji raczej nie spotykam na ślubach, bo nawet jak mi wyjdą z kościoła to tam już ktoś inny bedzie na nich czekał.. Tak czy siak zastanowię się jeszcze nad tym.

Jacek_Z
15-10-2014, 19:54
...zdjęcia robię nikonami, filmuję canonem (niedługo canonami). Ale sprzedaję obie 700tki na rzecz jednego D800....Mocno się zastanów czy chcesz D800 do repo. Ja osobiscie odradzam. I w watkach o wadach D800 też przeklinano ten aparat. Bierz D750, w ostateczności D810, albo i nawet D610. D800 bym ustawił na ostatnim miejscu jeśli chodzi o repo.

Aeon88
16-10-2014, 08:32
Jeśli lewy punkt skrajny AF będzie działał sprawnie tak jak i reszta, to jedyny minus jaki widzę w używaniu D800 do repo to wymagane krótsze czasy migawki. Ale wg optycznych format FX ma 3 wielkości plików, tak jak w canonie mam RAW, mRAW i sRAW. Jeśli idę na repo mogę robić zdjęcia w rozdziałce 5520 x 3680 co daje około 20mpix - to i tak jest spora rozdzielczość i jest w stosunku do D700 dużo więcej możliwości kadrowania, a wymagane czasy znacznie się wydłużą. Szybkośc na ślubach i w foto reklamowej 4kl/s mi wystarczą, sportu i przyrody nie robię, zresztą do tego bym wziął jakiegoś nowego cropa albo D3.

Jeszcze się waham ale dla mnie D800 jest tak wszechstronnym aparatem że ciężko mi go sobie odmówić... W stosunku do D700 to same zalety, matryca przepaść, lepszy AF. Jedyne co mnie wkurza to że muszę poświęcić 2 700 żeby kupić jeden D800.. D750 napewno nie kupię, bo chcę wydać 6-7k na aparat, więc wchodzi w grę D610 lub używka D800. Używek D750 niestety w tej kasie nie ma, w ogóle używek nie ma bo to nowy aparat.

shaolin
16-10-2014, 08:57
Masz 3 rozmiary plikow - ale JPG, a nie NEF ;) W D810 masz sNEF, ktory do niczego sie nie nadaje bo zajmuje prawie tyle co duzy ;)

D750 bez problemu mozna wyrwac <7k, tylko nie w kraju trzeciego swiata jakim jest Polska...

Aeon88
16-10-2014, 09:21
Shaolin nie o wagę tu chodzi, bardziej o rozdzielczość. Im mniejsza tym dłuższe czasy będzie można używać żeby nie poruszyć zdjęcia. Rozmiar zdjęcia zbliżony do pełnego nefa by mi nie przeszkadzał jeśli rozdzielczość byłaby np o połowę mniejsza, bo na tym mi najbardziej zależy. Ale skoro D800 tego nie ma to lipa, to jest minus którego będę musiał jakoś przegryźć jeśli się zdecyduję na tą puszkę.

shaolin
16-10-2014, 09:26
Na razie wyglada na to, ze jeszcze musisz poczytac troche bo wybierasz z puszek, o ktorych malo wiesz ;)

cz4rnuch
16-10-2014, 09:34
sRaw (w D810) ma niestety 4 razy mniejszą rozdzielczość więc do niczego się to nie nadaje, ale skoro sam rozmiar pliku (w MB) to nie problem to w czym rzecz? Można przecież zmniejszyć pliki na kompie do dowolnej wielkości.

jaś
16-10-2014, 09:37
Próbuję jakoś przeboleć że joy jest na dole i zmiana punktu ostrości to istna udręka w porównaniu do nikonów, ale tego że aparat strzela fotki bez ustawienia ostrości to już przegięcie.. Przecież to istna loteria :/ Pomóżcie, bo zanim kupię D800 zdążę wywalić ten aparat przez okno...

instrukcja, CFn tym steruje, z tego co pamiętam bo przeczytałem instrukcję jak kupiłem ;) - lepsza jest ta większa instrukcja ze strony a nie ta makulatura dodawana z aparatem.

Aeon88
16-10-2014, 09:53
sRaw (w D810) ma niestety 4 razy mniejszą rozdzielczość więc do niczego się to nie nadaje, ale skoro sam rozmiar pliku (w MB) to nie problem to w czym rzecz? Można przecież zmniejszyć pliki na kompie do dowolnej wielkości.

Rozdzielczość ma być mniejsza już przy robieniu zdjęcia. W tym rzecz, że jeśli będzie duża, np 36mpix, to żeby na tańcach zrobić nieporuszone zdjęcie z N85mm to Ci nie wystarczy 1/160s tak jak mi w D700, tylko będziesz musiał ustawić 1/250 lub nawet 1/320s. A to daje 2x ciemniejsze zdjęcie, więc to co zyskam na matrycy, że będę mógł mieć wyższą czułość na sali bez lampy i mieć ok kolory, to stracę na czasie naświetlania. I suma sumarum żeby zrobić na D800 tak jasne nieporuszone zdjęcie jak na D700 ISO1000 1/160s, będę musiał użyć ISO2000 i 1/320s, a żeby mieć jaśniejsze niż na D700 to ISO bedzie musiało być jeszcze wyższe.

Zmniejszanie rozdziałki na kompie nic nie da, bo na kompie jest już po frytkach. Jaś, znalazłem już to ustawienie :)

cz4rnuch
16-10-2014, 09:56
Nie rozumiem tej magicznej zależności. Jeśli w pełnej rozdzielczości wyłapiesz jakieś minimalne poruszenie to wg mnie wraz ze zmniejszaniem rozdzielczości będzie ono coraz mniej widoczne. Ktoś może mi wyjaśnić na czym to polega bo nie rozumiem w czym rzecz.

tmk_t
16-10-2014, 10:02
Aeon88 przecież masz to wszystko w 6D i jeszcze z iso możesz iść w górę znacznie wyżej
Jak wg Ciebie wygląda iso 12800 lub 16000 ? Dla mnie w pełni używalne
No wiem że inny system ale już go masz
Nie widzę żądnych zalet w D800, kombinuj D750/810

Aeon88
16-10-2014, 10:59
Ale 6D mam do filmu. Zdjęcia nim robię tylko od wielkiego dzwonu, jak potrzebuję drugiego body bez zmiany szkieł i to jeśli nie filmuję, ale do zdjęć zawsze to będzie drugie body z jednym, góra dwoma szkłami z AF. Do Canona będę miał raczej same manuale do filmu, więc Canona w ogóle nie biorę pod uwagę przy decyzji, bo on będzie filmował w tym czasie, kiedy nikon będzie robił zdjęcia. Obecnie mam przesiadkę z D700 na coś nowszego, i tylko w tej kategorii będę to rozpatrywał (bez brania canona pod uwagę), a tu jest przepaść do D800.

Nie wiem jeszcze co kupię, gdyby D750 był w cenie do 7k gdzieś dostępny to brałbym go pod uwagę (przy filmie 60p FHD + płynna regulacja przysłony to spore zalety), ale nie wiem gdzie go w tej cenie kupić, z USA nie mam jak go ściągnąć obecnie.


Nie rozumiem tej magicznej zależności. Jeśli w pełnej rozdzielczości wyłapiesz jakieś minimalne poruszenie to wg mnie wraz ze zmniejszaniem rozdzielczości będzie ono coraz mniej widoczne. Ktoś może mi wyjaśnić na czym to polega bo nie rozumiem w czym rzecz.

Wydaje mi się, że jak skalujesz poruszony obraz w dół, to masz gorszą jakość, niż jeśli odrazu robisz mniejsze zdjęcie. Bo jak robisz mniejsze zdjęcie pixele są jakby większe (fizyczne do tego co jest na obrazku) więc łatwiej zrobić nieporuszone zdjęcie bo ruch mniej wpływa na te pixele, natomiast jeśli masz poruszone 36mpix to program będzie łączył rozmyte pixele i pewnie nie zrobi tego tak dobrze, żeby nagle zdjęcie było ostre... Dobrze myślę?

Kolekcjoner
16-10-2014, 12:11
A nie lepiej mieć jeden rodzaj mocowania, po kiego grzyba Ci tyle tych gratów? Zamiast się rozdrabniać kupić lepsze szkła i puszki (obojętnie jaki system).

wain
16-10-2014, 13:36
A nie lepiej mieć jeden rodzaj mocowania, po kiego grzyba Ci tyle tych gratów? Zamiast się rozdrabniać kupić lepsze szkła i puszki (obojętnie jaki system).

No wlasnie. Nie lepiej kupic d750 do filmu i zdjec? Dodatkowo oszczednosc na obiektywach - jeden system. Nikkory w wersji D maja dodatkowo pierscien przyslon i podejrzewam ze lepiej sie nimi ostrzy niz canonami.

Natomiast jak sie uprzesz na pozostawienie 6d to z ergonomii warto jeszcze pod przycisk DOF podpiac zmiane trybu pracy AF (AF One <-> AI Servo).

Aeon88
16-10-2014, 16:40
A nie lepiej mieć jeden rodzaj mocowania, po kiego grzyba Ci tyle tych gratów? Zamiast się rozdrabniać kupić lepsze szkła i puszki (obojętnie jaki system).

Pewnie że lepiej. Próbowałem się namówić na zakup D800 zamiast 6D żeby mieć dwie osiemsetki jedną na film jedną na zdjęcia + do filmu coś mniejszego typu D7100. Ale żaden z moich znajomych nie filmuje nikonami. Nie znam ani jednej takie osoby. Kilku po kamerze przesiadło się na nikona bo miało nikony do zdjęć, ale po kilku zleceniach kupili canony i nie wracają. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego, oni to tłumaczą to kolorami, że surowy materiał z canona jest bardziej filmowy, lepiej wygląda itp. Skoro wszyscy siedzą w canonie to kupiłem canona.

Ale zanim kupię drugi chcę kupić D800 lub innego nowego nikona, nagrać materiał obiema puszkami i się samodzielnie przekonać czy rzeczywiście jest się nad czym spuszczać. Jeśli po gradingu i obróbce w premierze nie będzie różnicy w materiale to z chęcią sprzedam 6D i kupię do filmu nikona. Ale muszę porównać te puszki dokładnie.

tmk_t
16-10-2014, 17:00
Ale nie zapomnij podzielić się uwagami bez względu na wynik

Kolekcjoner
16-10-2014, 19:45
Pewnie że lepiej. Próbowałem się namówić na zakup D800 zamiast 6D żeby mieć dwie osiemsetki jedną na film jedną na zdjęcia + do filmu coś mniejszego typu D7100. Ale żaden z moich znajomych nie filmuje nikonami. Nie znam ani jednej takie osoby. Kilku po kamerze przesiadło się na nikona bo miało nikony do zdjęć, ale po kilku zleceniach kupili canony i nie wracają. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego, oni to tłumaczą to kolorami, że surowy materiał z canona jest bardziej filmowy, lepiej wygląda itp. Skoro wszyscy siedzą w canonie to kupiłem canona.

Ale zanim kupię drugi chcę kupić D800 lub innego nowego nikona, nagrać materiał obiema puszkami i się samodzielnie przekonać czy rzeczywiście jest się nad czym spuszczać. Jeśli po gradingu i obróbce w premierze nie będzie różnicy w materiale to z chęcią sprzedam 6D i kupię do filmu nikona. Ale muszę porównać te puszki dokładnie.

Warto sprawdzić czy te różnice są rzeczywiście istotne, szczególnie że według mnie 6D tytanem jakości w video nie jest.

Jacek_Z
16-10-2014, 20:54
Wydaje mi się, że jak skalujesz poruszony obraz w dół, to masz gorszą jakość, niż jeśli odrazu robisz mniejsze zdjęcie. Bo jak robisz mniejsze zdjęcie pixele są jakby większe (fizyczne do tego co jest na obrazku) więc łatwiej zrobić nieporuszone zdjęcie bo ruch mniej wpływa na te pixele, natomiast jeśli masz poruszone 36mpix to program będzie łączył rozmyte pixele i pewnie nie zrobi tego tak dobrze, żeby nagle zdjęcie było ostre... Dobrze myślę?
Wrecz przeciwnie. Zdjęcie jestlepsze. Masz mniejsze szumy, a nieostrośc per piksel też się zmniejsza.
Natomiast co do wyliczania skracania czasów teoretyzujesz. Praktyka jest taka, że źle wytłumiono migawkę i lustro, co poprawiono w D810 (zmieniono lagi). Dlatego od biedy D810- styknie, a D800 nie. Zmieniono tez AF-C, podobno w D800 jest nieużywalne (ja nie wiem, nie używam AF-C).
Co do poruszeń - ja by być spokojnym na 85 mm używam 1/250, czasami 1/200, max co schodzę to 1/160. W dłuższych tele to już w ogóle masakra, szkło 200 mm (i to ten super nikkor 200/2) używałem z czasem 1/1000 i było bez róznicy czy miałem VR czy nie.
Odradzam D800 do ślubów - nie nadaje się ze względu na słaby AF-C i na koniecznośc stosowania krótkich czasów.
Jak się uprzesz na D800 to radzę pierw zrób pożyczonym 2 imprezy, bys sie nie wtopił. Nie rozumiem dlaczego nie chcesz D750 - zapowiada się, że to będzie 3x lepszy do tego celu aparat (lepszy AF-C, mniejsze pliki, więcej fps, lepsze filmy). Jest lepszy i kosztuje tyle samo - dlaczego go nie rozpatrujesz?

Fatman
16-10-2014, 20:55
Ale 6D mam do filmu.

Hmmm, zdecydowanie kiepski wybór. Podobnie zresztą jak D800 -do filmowania. O wiele lepszą jakość obrazu da D750 (i o ile dobrze widziałem D810) -inna metoda skalowania do FHD.

Aeon88
17-10-2014, 00:43
Jacek_Z, bo nie dołożę 2k z 7 na 9000 żeby kupić nowy D750 a używek tego aparatu nie ma. Najbardziej wkur... fakt, że wyszło kilka aparatów poniżej 9k i dalej nie ma na co wymienić 700tki :/

Mam problem z 6D i szkłami nikona. Kupiłem adapter z regulacją przysłony, bez soczewki. Zakładam Samyanga 14/2.8 na nikona - żyleta na 2.8, ostrość wskazywana na pierścieniu zgadza się z tym gdzie jest ona na zdjęciu. Zakładam ten sam obiektyw na 6D z adapterem i ostrość totalnie mi się rozjeżdża... Np teraz postawiłem aparat w oknie, to osiedle zamiast ostre na ustawieniu pomiędzy 3m a nieskończoność lub na nieskończoności, mam ostre na 1.5m!!!

To jest spowodowane że canon to nie nikon i jest inna odległość od matrycy soczewek stąd pierścień przekłamuje? Czy adapter mimo że bez soczewki robi problem?

GonzoG
17-10-2014, 00:54
To jest spowodowane że canon to nie nikon i jest inna odległość od matrycy soczewek stąd pierścień przekłamuje? Czy adapter mimo że bez soczewki robi problem?

Adapter musi mieć soczewkę. Nie ma adapterów, które mają 2mm grubości, bo taka jest różnica w odległości mocowania w Nikonie i Canonie.

Aeon88
17-10-2014, 01:37
Nie widziałem jeszcze przejściówki EOS->Nikkor z soczewką.. A kupiłem ten: http://allegro.pl/adapter-obiektywy-nikon-nikkor-g-do-canon-eos-i4696098309.html

puch24
17-10-2014, 07:26
Jeśli adapter ma więcej niż 2 mm grubości od płaszczyzny bagnetu do płaszczyzny bagnetu, to ostrość się rozjedzie.
Soczewka w innych adapterach jest słabiutkim telekonwerterem i pozwala obejść ten problem, leciutko wydłużając ogniskową, ale zawsze psuje trochę ostrość, i m.z. nie warto.

tomek s
17-10-2014, 08:25
Hmmm, zdecydowanie kiepski wybór. Podobnie zresztą jak D800 -do filmowania. O wiele lepszą jakość obrazu da D750 (i o ile dobrze widziałem D810) -inna metoda skalowania do FHD.

Gorszy niż leciwy już 5D II? Bo chcąc mieć dodatkowe body tylko do filmowania, po taniości to 5-tka chyba daje rade.
Pozdr

Fatman
17-10-2014, 08:41
Nie. Od 5D2 lepszy (szumy). Jak by miało być "po taniości" to chyba najlepiej wypada Nikon D5200 (wiem, crop i niestety czasem problemy z HOTami). Kolorystykę da się uzyskać taką jak z Canona bez problemu, a od większości Canonów daje lepszy obraz (brak mory i aliasingu, niższy szum niż z 5D2).

grissley
17-10-2014, 08:44
No - to jest przepis dla Aeona. Sprzedać 6D ze szkłami i 700tkę, kupić D5200 i D750. Będzie Pan zadowolony ;)

Aeon88
17-10-2014, 08:54
Podoba mi się w 6D taki ficzer, że oprócz balansu bieli w kelvinach mogę też przestawić przesunięcie punktu bieli na wykresie, dzięki czemu równiez od ręki mogę zmienić kolorystykę między magentą i zielonym, dzięki czemu balans bieli mogę ustawić idealnie już podczas robienia zdjęć. Na starym D700 mogę tylko ciepło zimno przestawić, więc jeśli zdjęcie mi wpada w jakiś zafarb różowy lub zielony to nie mogę tego skorygowac. Jak to jest w nowych nikonach? W D800/D610/D750 jest taki ficzer?

Co do soczewek do Canona 6D, jak wejde na allegro i wpiszę adapter canon nikon to jest duży wybór od 25zł do 500zł, ale żaden nie ma soczewki. Ten mój (aukcję podałem wyżej) jest cieniutki, raczej nie ma więcej niż 2mm grubości międzybagnetami, a mimo to się rozjeżdża. Używa ktos z Was nikonowskiego samyanga na canonie z adapterem?

PS. Mam D5200. Filmuje nawet nieźle, ale brak dokładnego ustawienia temp w kelvinach go dyskwalifikuje, bo film to nie zdjęcie i ciężko ze złego balansu coś potem uratować.

Jai pur
19-10-2014, 15:34
ja odkurzyłem swego 6D wczoraj


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img910/9025/t7xnJY.jpg)

więcej tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=254018

Aeon88
21-10-2014, 23:36
A ja cofam to co powiedziałem że się ciężko pracuje 6D. Po odkryciu brakujących opcji i poznaniu nowych możliwości stwierdzam że jest to mega wygodny w użytkowaniu aparat. Teraz z priorytetem ostrości w trybie ciągłego focusa zobaczę w sobotę czy AF się sprawdzi, i jeśli będzie ok (a 50tka 1.4 USM to podobno istny żółw) to chyba będę bardzo polecał tą puszkę.

tmk_t
21-10-2014, 23:47
Tylko nie zapomnij podzielić się wnioskami
Naprawdę, bardzo się dziwiłem poprzednio czytając tamten wpis
Jeszcze pare eLek podepnij dla większej zabawy:D

Aeon88
22-10-2014, 01:46
Ej mam głupie pytanie ;D

Podepnę lampę Nissin Di622 zrobioną pod nikona do aparatu Canon 6D? Czytam sobie CB i tam piszą że działa ale tylko manualnie (co mi akurat nie przeszkadza bo nigdy automatu nie używam w lampie).. Już miałem sprzedawać jednego nissina pod nikona żeby kupić pod Canona, ale może jednak będzie to działać? :D

RAF7705
22-10-2014, 06:18
Styki do wyzwalania manualnego się pokrywają, bo kupowałem lampę do makro manualną i było tam napisane z jakimi puszkami działa, bez żadnych adapterów.
Tylko do Sony trzeba było adapter, do reszty plug and play.
Inna sprawa, że nissin ma słaby tryb manualny.

Aeon88
22-10-2014, 09:19
I napewno nic z aparatem się nie stanie? Tak czy siak sprzedam jednego nissina z nikona i kupię takiego pod canona, ale na jedną imprezę w tą sobotę się nie wyrobie i pasuje mi użyć niestety nikonowskiego modelu, a nie chcę nowego 6D ze sklepu uwalić po miesiącu używania...

puch24
22-10-2014, 12:28
Na wszelki wypadek włóż w stopkę kawałek papieru, żeby odizolować dodatkowe styki. Mnie np. lustrzanka Nikona zgłupiała po podłączeniu lampy od bezlusterkowca Samsung NX. Na szczęście po zdjęciu lampy wróciła do normalności.

tomek67
22-10-2014, 12:35
Ej mam głupie pytanie ;D

Podepnę lampę Nissin Di622 zrobioną pod nikona do aparatu Canon 6D? Czytam sobie CB i tam piszą że działa ale tylko manualnie (co mi akurat nie przeszkadza bo nigdy automatu nie używam w lampie).. Już miałem sprzedawać jednego nissina pod nikona żeby kupić pod Canona, ale może jednak będzie to działać? :D
A nie ma on własnej automatyki ??
Wyższe modele Nikona czy nawet Olympusa posiadają własny pomiar światła.
Trzeba wtedy tylko ustawić aparat w tryb M, ręcznie wybrać ISO.
Potem na lampie ustawiamy ISO i przesłonę.

Aeon88
22-10-2014, 14:13
Podłączyłem, zakleiłem styki plasterkiem taśmy izolacyjnej, został tylko jeden styk środkowy do wyzwalania błysku. Lampa działa bez problemu na manualu, nic się złego nie dzieje.

Aeon88
26-10-2014, 21:50
Jestem już po bojach ślubnych z 6D. Nie miałem czasu podczas wesela na testy bo robiłem foty cały dzień D800, więc zabrałem się za nie dopiero na końcu przy zabawie "chusteczka". Jak wiadomo wtedy tłum chodzi kompletnie nie przewidzianymi ścieżkami, a ja z głupa strzelałem zdjęcia gdzie popadnie i komu popadnie, byle tylko robić to szybko i przypadkowo, jak na jakimś reportażu a'la paparazzi. Po ustawieniu priorytetu ostrości w trybie AF ciągłym aparat odżył, wkońcu da się na nim pracować. Radził sobie bardzo dobrze, odsetek pudeł był bardzo mały. Zdjęcia robiłem w sali gdzie do jasnych zdjęć wymagałem otwarcia przysłony na 1.4, czas 1/200, ISO1600. Zdjęcia bez lampy, a więc bez wspomagania AF. Nie musiałem czekać na ostrość, aparat śledził obiekty na tyle dobrze, że kiedy chciałem wcisnąć spust żeby zrobić zdjęcie, to aparat zdjęcie wykonywał, a ostrość była tam gdzie być powinna, z małymi wyjątkami, nie wpływającymi jednak na ogólne pozytywne wrażenie z używania tego body.

MC_
27-10-2014, 09:10
Czyli jednak lektura instrukcji to nie jest taki zły pomysł... ;-)

Aeon88
27-10-2014, 11:14
PS. Dodam, że użyłem C50 1.4 USM i wyłącznie bocznych punktów AF, centralnego nie używałem.

Witek.K
22-11-2014, 00:23
Dawno zdjec nie bylo - wiem, ze wyszlo sztucznie, ale mnie sie podoba 16-35/4 na 16mm i F6.3 posuwaczone w LR ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/15748071191_e7d0164f5d_b-2.jpg
źródło (https://farm4.staticflickr.com/3937/15748071191_e7d0164f5d_b.jpg)

Witek.K
02-01-2015, 11:57
Tym razem 6D + EF135/2 @2


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/16138120076_0fd3ca0e93_b-2.jpg
źródło (https://farm8.staticflickr.com/7498/16138120076_0fd3ca0e93_b.jpg)

Jai pur
26-02-2015, 10:59
kilka zdjęć z lustrzanki, w tym dziale to już sprzęt z minionej epoki ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img661/5649/xuNVJN.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img540/9981/My7qrJ.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img913/8163/eL4v1Z.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img537/7662/Jve8lU.jpg)

Duca
02-03-2015, 04:51
jaipur, rozumiem ze 6D, a jakie szklo?

Jai pur
02-03-2015, 08:42
jaipur, rozumiem ze 6D, a jakie szklo?

tak - 6D, obiektyw 85L, na marginesie jedyny jaki mam do Canona

Duca
02-03-2015, 08:57
tak - 6D, obiektyw 85L, na marginesie jedyny jaki mam do Canona

nooo, robi pięknie :), ładne kadry

Jai pur
02-03-2015, 10:18
dziękuję, to świetny zestaw, jeśli ktoś lubi zabawę płytką GO, ale bez specjalnie zaznaczonego charakteru szkła, co ważne używalnego od 1.2
zrobiłem nim w ubiegłym roku trochę zdjęć dla znajomych na FB;) oraz córce do albumu i daje ten zestaw dużo zadowolenia
kilka przykładów, już gdzieś pokazywanych, ale przepadły po reorganizacji ImageShacka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img537/4796/JUOJxp.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img661/6550/pQz8BC.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img909/4460/qarCAZ.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img903/2305/Uzp5ro.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img537/9710/RfBXy1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img901/790/ahbuJi.jpg)