PDA

Zobacz pełną wersję : Srebrne usta - pt. cytaty z czornego i calej reszty



Strony : [1] 2 3 4 5 6

szymony
14-02-2007, 12:48
Czyli najlepsze cytaty z mniemanologi stosowanej, jakie pojawiły się na tym zacnym forum.

jchyra
14-02-2007, 13:18
D40 - aparat, co zmysły pieści :D (tytuł zmieniłem ja - Czornyj) (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12885&highlight=aparat+co+zmys%B3y+pie%B6ci)

szymony
14-02-2007, 13:23
"Nie moge wyszukac swiatlomierza(nie wiem czy podaje wartosc czy w postaci obrazka jest pokazane w wizjerze)"

darsedz
14-02-2007, 13:37
Pług w fotokomisie... http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=212081#post212081

...mysle, że znakomicie się spisze podczas przygotowania terenu pod krajobraz...

Jakubas
14-02-2007, 13:45
Znalezione na www.bash.org.pl (http://www.bash.org.pl) :


<Czornyj > Nie słuchaj ich. Ani Pentax, ani Canon, ani Nikon, ani nawet Sony. Zobaczycie - Fuji zaprezentuje nowe Fufu S4Pro z 5-cioma dodatkowymi pikselami na matrycy Super-hiperCCD. Ponoć będzie miał taką rozpiętość tonalną, że będzie robił zdjęcia nawet z deklem założonym na obiektywie. Fantastyczna sprawa dla zapominalskich.

:lol::lol::lol:

Vadim
14-02-2007, 13:47
"...na razie tylko w Saturnie macałem(szkło całe podrapane i odciski palców conajmniej 100 osób), a i z kobietą byłem, a Ona strasznie jęczy takie rzeczy"

Pozdrawiam

odie83
14-02-2007, 17:54
:-D

W tym całym zgiełku bitew działów marketingów wielkich korporacji: przy szczęku luster, skwierczeniu matryc, szumie szumów i wyciu rozciąganych rozpiętości tonalnych, podsycanym przez wrzawę fanatycznych zwolenników danej marki, często umyka naszej uwadze podstawowa prawda - niewiele się tak naprawdę te wszystkie zabawki od siebie różnią.

Zink
14-02-2007, 19:54
Wracając do kwestii obiektywów to sprawa była niesłychanie czesto maglowana na forum a w skrócie konkluzje są nastepujące:
1) opcja dla osób poszukujących orginalnej zatyczki korpusu - Nikkor 28-80 f/3,5-5,6
2) opcja dla osób poszukujących droższej orginalnej zatyczki - Nikkor 18-55 f/3,5-5,6
...
8) Opcja dla szcześliwców którzy s...ją kasą: Nikkor 17-55 f2,8
8) Opcja dla szcześliwców którzy jeszcze bardziej s...ją kasą i potrzebują arcyszerokiego kąta: Nikkor 12-24 f4 + Nikkor 28-70 f/2,8

Czornyj wymiata :)

I jeszcze jedno (to było w sumie niedawno, ale może niektórzy nie widzieli):

Nie jest to oczywiście najjaśniejszy Nikkor - to bzdura, ale ponoć soczewy do tego cudeńka były ręcznie szlifowane wyłącznie przez nagie, japońskie dziewice w celu całkowitego wyeliminowania aberracji komatycznej.

Gawronnek
14-02-2007, 20:16
a mnie się spodobało to :

W twojej obecności nie, ale jak tylko opuścisz warsztat, to rajtuzy mają do kolan osikane.

NiseriN
14-02-2007, 20:47
Półtora roku temu, jak byłem podjarany kupnem D50 założyłem temat:

jaka najlepsza przysłona dla N 18-55 ? Jak w temacie: na jakiej przysłonie w tym kicie osiąga się najlepszą jakość i ostrość. Również których wartości przysłony raczej nie używać (domyslam sie że powyżej f11) ?
Na co Czarnoryj odpisał:

Jest kwestią sporną i dzielącą społeczeństwo użytkowników 18-55 czy lepsza jest przysłona 8, czy jedenaście. Kolejne dziesiątki testów nie są puki co w stanie rozwikłać tej zagadki. Należy unikać przysłony 5,6 - już lepiej użyć 6,3 lub 4,5 - choć 7.1 też jest niczego sobie (oczywiście przy 8 nie istnieje). Przysłony 13,14 mają wielu zwolenników i wielu wrogów, acz tych pierwszych zdecydowanie więcej. 22 ma w pewnych kręgach opinie przynoszącej szczęście. Reszta przysłon jest nudna i nie budzi emocji...

orion_64
14-02-2007, 21:26
Pół roku temu, jak byłem podjarany kupnem D50 założyłem temat:
Na co Czarnoryj odpisał:..........
Uhhh się ubawiłem :D - "a liczbą ta będzie trzy, i trzy będzie tą liczbą"

Czornyj
14-02-2007, 21:32
Uhhh się ubawiłem :D - "a liczbą ta będzie trzy, i trzy będzie tą liczbą"

Wpierw wyjąć musisz świętą zawleczkę... :lol:

Jakubas
14-02-2007, 22:18
Na co Czarnoryj odpisał:

Hit! :lol: Chce to do stopki, proosze.... :lol:

Ludmar
14-02-2007, 22:30
a mnie się spodobało to ;)

też Wszystkim Walentynkom dużo buziaków i miłości, tylko się zastanawiam komu buziak wysłać Marcie czy Piotrowi ;)

NiseriN
14-02-2007, 22:43
Hit! :lol: Chce to do stopki, proosze.... :lol:

Dobra tylko nie umieszczaj tam, że to ja zalozylem ten post. Nie chcę mieć opinii forumowego lamera :D ( mimo, że to było półtora roku temu :D )

Jakubas
15-02-2007, 00:00
Spoko, tylko mi chodzilo o to:


Na co Czarnoryj odpisał:

a dokladniej o to:


CzarnoryjNie moge jak na to patrze... Nikt nie zwrocil na to uwagi, czy to ja mam dziwne poczucie humoru a to tak naprawde nie jest wcale smieszne? ;)

Czornyj
15-02-2007, 00:57
Hit! :lol: Chce to do stopki, proosze.... :lol:
A proszę cię bardzo. Trochę to nawet przypomina "tako rzecze Zaratustra" :D . Cóż - każdy ma takiego proroka, na jakiego sobie zasłużył... Od razu jednak zaznaczam, że w lodowatych wodach Pamiru nie mam zamiaru się topić...

Seeker
15-02-2007, 01:09
Tak sobie czytajac watek, dochodze do wniosku, ze bywaja jednak w zyciu piekne chwile...
Rzadkie, jak rodzynki w kaszance, ale bywaja.

Vadim
15-02-2007, 01:27
"...a teraz juz wiem, matol jeden mi ustawil doastrzanie w puszcze i dlatego tak sciemnial ze tylko w jpg moze sprawdzic a mial photoshopa cs2. a na dodatek zajebal mi zatyczke od akulumatora. no co za bydlak."

A mówią, że to kierowcy są nerwowi...

Pozdrawiam

Władca Pixeli
15-02-2007, 04:11
O qva! Noct Nikkor! Cena jest wysoka, ale nie jakość przerażająco zawyżona. Nie jest to oczywiście najjaśniejszy Nikkor - to bzdura, ale ponoć soczewy do tego cudeńka były ręcznie szlifowane wyłącznie przez nagie, japońskie dziewice w celu całkowitego wyeliminowania aberracji komatycznej.
:mrgreen:

zwolak
15-02-2007, 10:36
Ludmar, nie bądź taki skromny. :D

kochajmy bliżniego swego jak nikona własnego ;)

Ludmar
15-02-2007, 20:16
no to kolejny do kolekcji :)


... zamiast BMW i Nikona ma malucha i Canona :lol:
tu jest cała wypowiedz (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=221831&postcount=4)

odie83
16-02-2007, 01:07
jeszcze ciepłe :)


A co takiego złego jest w IE7?


IE służy do przeglądania Internetu, i na odwrót.

Kuba_eM
16-02-2007, 09:29
Dla mnie fajniejsze jest to:

Internet Explorer służy do sciągnięcia Firefoxa

jameski
16-02-2007, 11:22
dosłownie sprzed chwlili:

mam swietlowki z funsportu ( najwieksze)
nieprawda ze maja poszatkowane jak napisal kolega widmo, nie ma migotania - zaplonniki bardzo dobre.

goldie
16-02-2007, 11:30
tak czytam i widzę że Czornyj wyjątkowo dużo miał "kwiatuszków" na forum :):):)

Ludmar
16-02-2007, 14:33
goldie77 na ciebie też się znalazły 'kwity' ;)

raz ciach/
mnie to sie podoba jak te wlosy jej tam zamiata wiatr

dwa ciach/
byłem, widzialem, napisalem, skasowalem

trzy ciach/
zdjęcia spoko majonez

cztery ciach/
a mnie tradycyjnie bujało w obie strony


:p

puchbeary
16-02-2007, 17:46
u mnie bez niespodzianek - znów Czornyj :mrgreen: (może mu jakąś statuetkę ufundujemy co ?)
Odpowiedź w kwestii szybkości śrubokręta w F100 i D2H

Nie ma wogóle o czym mówić, wykonałem megawyj....nie profesjonalnie dokładne testy, polegające na sprawdzeniu jak korpus przelatuje przez zakres 80-200 w tę i nazad.
Wyniki były jednoznaczne:
D2H - fffffft... - ffft (przynajmniej sqr jest cichy)
F100 - WIIZD - WIZD

Dla porównania sprawdziłem też
na F80 - PRRRRRRRRRRY! - PRRRRRRRRY!
I po cholerę latać na Fotopolis, optyczne itd jak Nasz Czornyj to na co oni potrzebują 4 stron zawiera w 4 zdaniach. :D
Czornyj NA PREZYDENTA !!!

Vadim
16-02-2007, 17:50
...

I po cholerę latać na Fotopolis, optyczne itd jak Nasz Czornyj to na co oni potrzebują 4 stron zawiera w 4 zdaniach. :D
Czornyj NA PREZYDENTA !!!

Zanim zaczną testować i pisać swoje komentarze i opinie, na forum sprawdzają, co Czornyj na to...

jchyra
16-02-2007, 19:10
wiadomo, że to nie z naszego forum, tylko z Allegro, ale daję"

"Nikon F3 jest aparatem, który nie robi złych zdjęć" -> (http://www.allegro.pl/item163801096_nikon_f3_doskonale_analogowe_pudelko _nikona.html):-D

grzegorzant
19-02-2007, 17:35
"Pospolicie wiadomo, że Nikkor AF-S VR 300/2.8 jest w laboratoriach analitycznych niezbędny do przeprowadzania obserwacji Bulbulierów za pomocą Infundybuły Chronosyklastycznej i tego żaden urzędas nie może zanegować.

No ale z tym, że nie jesteś płatnikiem VAT-u to jest zonk..."

BugsBunny
20-02-2007, 13:47
szukałem ci ja posta...:


"No Wątek specified. If you followed a valid link, please notify the administrator" (http://forum.nikon.org.pl/sendmessage.php)

szymony
20-02-2007, 17:45
"To jest niezrównane "Czorny's kastom jultra wiwyd, nion kolor seting". "

Seeker
20-02-2007, 22:11
"kasa jest Twoja więc Ty określasz co chcesz (no chyba że jesteś żonaty to wówczas nie Ty określasz)"

Erie

Jakubas
21-02-2007, 05:08
Czytaj uwaznie, Master, bylo... ;)

To jest dobre :D

Popijając swój ulubiony napój stałem sie wynalazczy i skonstruowałem ZORC-a (Zajebisty Odbłyśniko-Rozpraszacz Czornyja)

ALF
21-02-2007, 18:15
się ubawiłem :D
a konkludując myśli głównego bohatera...tylko człek o nietuzinkowej inteligencji, astronomicznej wyobraźni i bezgranicznym poczuciu humoru może tworzyć takie kwiatki :D

Seeker
22-02-2007, 10:13
Napisał stig

"No prosze... 10 fps, 110 JPGow w buforze i ISO 6400.
Ciekaw jestem jak na to odpowie Nikon..."


D2hs firmware update (Kaleid)

Jacky
22-02-2007, 23:28
Tekst z dzisiejszego wątku o nowym Canonie:

Napisał Robert S w kontekście polityki firmy:
"co kto woli:wink: wolałbyś być dojony czy dymany? :mrgreen: :grin:"


"...Co tu się porobiło...":-D

vasco
23-02-2007, 13:12
Kiedy mialem 14 lat mialem nadzieje, ze kiedys bede mial dziewczyne.

Kiedy mialem 16, mialem dziewczyne, ale byla beznamietna. Wiec zdecydowalem, ze potrzebuje dziewczyny z uczuciami.

Jak mialem 18 lat spotykalem sie z dziewczyna, ktora byla bardzo namietna. Jednak byla zbyt uczuciowa, o wszystko plakala, latwo sie denerwowala Ciagle grozila samobójstwem. Postanowilem, ze musze znalezc jakas "stabilna" dziewczyne.

Jak doszedlem do 25 znalazlem dziewczyne stateczna, ale bylo to strasznie nudne. Wszystko mozna bylo przewidziec, nie cieszyla sie z zycia. I zycie stalo sie przygnebiajace. Trzeba bylo znalezc dziewczyne, z która mozna
byloby przezyc cos podniecajacego.

W wieku 28 lat znalazlem ekscytujaca dziewczyne, ale nie moglem za nia nadazyc. Wciaz sie spieszyla, nigdzie nie zagrzala miejsca. Ciagle z kims flirtowala. Z poczatku bylo zabawnie i ciekawie. Ale byl to zwiazek bez przyszlosci Wiec postanowilem znalezc dziewczyne z ambicjami.

Kiedy juz mialem 31 lat spotkalem madra, ambitna dziewczyne stojaca
twardo na ziemi i sie z nia ozenilem. Ale niestety byla tak ambitna, ze sie ze
mna rozwiodla i zabrala wszystko co mialem.

Teraz mam 40 lat i szukam dziewczyny z duzymi cyckami.


Smutne, jestem prawie u kresu tej drogi :D


Ja tam byłem sprytny - od razu szukałem takiej z dużymi cyckami i nie musiałem sie użerać z całą armią idiotek :lol: :lol: :lol:
:mrgreen:

bukowy dziad
23-02-2007, 20:19
ja pierdziele, po tym ostatnim cytacie z czornyja pomyslalem, ze warto by bylo, by zalozyl jakas sekte:) taka prosta, a zarazem pewnie skuteczna recepta na zycie - od razu szukac tej z duzymi cyckami, hehe.

Patio
25-02-2007, 10:42
no to może tylko ja jakiś jestem "lewy" i mam skrzywienie psychiczne :/
:D Orion_64 o sobie :D

tito
25-02-2007, 11:07
umarlem :-D

Napisał Czornyj
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=43391#post43391)
Ja tam byłem sprytny - od razu szukałem takiej z dużymi cyckami i nie musiałem sie użerać z całą armią idiotek :lol: :lol: :lol:

Czornyj - gdybym ja cie 14 lat temu poznal, to bym dzisiaj nie musial nic kombinowac...
...taka zyciowa rade miales :-)

Patio
25-02-2007, 12:32
PYTANIE:

Czy jest jakis niekoniecznie oryginalny soft do nikona d 50??
ODPOWIEDZ:

hmm Możesz spróbować wgrać soft od drukarki. Potem przez slot na kartę pamięci wkładasz kartkę i z miejsca, gdzie jest bateria wychodzi gotowe zdjęcie. Ot takie D50 ala Polaroid.

:D

kronos28
25-02-2007, 23:18
mnie to przed chwila rozbawilo :


zalecałbym ostrożność, nikon to taki skośnooki hamlet.


Link do watka --> (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=20021)

Jakubas
26-02-2007, 11:25
Pobożne zyczenie:

"to chyba jakas specjalna wersja tego 18-70 moze ma stale swiatlo???"

Które Wujek Seeker Mistrz Cietej Riposty skomentowal:

Ta, dekiel przyklejony na stale...

Archangel
26-02-2007, 11:35
ktoś ma cytat czornego o D2h?
coś tam szybki jak kobra, AF widzacy w ciemnosci jak nietoperz itd.
nigdzie nie moge znaleść :(

Seeker
26-02-2007, 11:49
"Jak już będziesz szukał lustra to nie myśl czasami nad D40, może nie wiesz ale i tak wolisz D70s"

(Master)

Erie
26-02-2007, 12:02
ktoś ma cytat czornego o D2h?
coś tam szybki jak kobra, AF widzacy w ciemnosci jak nietoperz itd.
nigdzie nie moge znaleść :(

ech a szukajka i wpisać "kobra"?


D200 ze swoimi śmiesznymi 5-ma klatkami to jest ślimok. Do reporterki najlepszy jest D2Hacz - 8 kl/sek, 40 jpegów w serii, AF szybki jak kobra działający w ciemnościach jak nietoperz, bateria ciągnąca tak długo, że ciągle zapomina się gdzie jest ładowarka, a do tego niskoszumny i pancernoszczelny. Naciskasz spust i...

Boom, boom, boom, boom, boom
Boom, boom, boom, kutz, kutz ehy ja
Boom, boom, boom, boom, boom
Kana hi naj kutz, kutz ehy ja
Devla, mi dzav te mange an(do) for?
Jek bar? kalashnikov
Kalashnikov
Kalashnikov
Kalashnikov, kalashnikov
Eeeeeeh...

admin
03-03-2007, 01:08
Przeczytalem to wszystko i zszedlem. Szukajcie mnie pod swoimi biurkami... Dlugo nie musicie, bedzie slychac moj nieustajacy rechot :)

Czornyj, kochamy Cie!

Zink
03-03-2007, 10:41
No to jeszcze jeden - tym razem od Ala:


Gorąco i serdecznie kalam się do stóp i proszę o okaleczenie – najchętniej przyjmę razy od 70-200VR lub 17-55 ale i jakąś ostrą portretówką nie pogardzę...:twisted:

Seeker
03-03-2007, 11:28
"Taka widać jest dziejowa sprawiedliwość : Smiena-Fed-Zenit-Canon i w wieku dojrzałym Nikon. Po co z tym walczyć skoro to przeznaczenie"

(Temporalis)

Imago
03-03-2007, 12:05
ciekawe czy trafię znów do srebrnych ust :D z moim hasłem przewodnim
Proszę bardzo Erie... trafiasz... ale za ten tekst ;).

Jakon
03-03-2007, 12:11
Niech juz bedzie 8 marca. Starlem sobie spodnie w kroku od przebierania nogami ;)
Piotrze ten tekst jest cudny :D

flyski
05-03-2007, 01:52
rzecz o tym co kto wozi w bagażniku:

Ja od paru lat wożę nocnik. Dwa lata temu miałem go zlikwidować, ale się okazało, że jeszcze musi pojeździć :-D

Wini
05-03-2007, 02:10
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=19792&page=8


Bardzo proszę nie wspominać przy mnie o szczelnych prezerwatywach :evil: ...

Jakubas
06-03-2007, 00:43
Napisał krzyto - Traci na tym fotografia, jako pasja.

Odpisał Czornyj - Matko Boska! A jakież mogą być tego konsekwencje?

Wymieklem :lol:

fotone
06-03-2007, 13:07
Bez 2 zdan Czornyj rulez.
komentarz do jeden z fotek w galerii:


Seria śliczna jak sen o plaży pełnej seksownych nudystek.

bukowy dziad
06-03-2007, 15:01
orion_64:

tak tak, kobietom czasem nie wiele do szczęścia potrzeba, czasem wystarczy że opuścisz deskę od sedesu, a już masz mniej problemów.

Kuba_eM
06-03-2007, 16:30
Al Bundy:
Nikon jest jak piękna kobieta o jedrnych piersiach i pełnych sutkach. Gdy go dotykasz to dreszcze przeszywają całe Twe ciało, masz ochotę polizać, possać, pieścić a gdy zasypiasz już o niczym innym nie myślisz. Jarzębina czerwona, wrzos, świerząb w szerokim stepie - tym jest dla duszy posiadanie tego cudu. Jest jak lekarstwo na nieuleczalną chorobę. Kochasz go i nienawidzisz jednocześnie ale przywiązanie i uczucie jakim go obdarzasz jest piękniejsze niż miłość matki do dziecka...A Canon?buhahahahahaha

Seeker
06-03-2007, 19:53
8 marca musze sie pilnowac... Zeby nie wreczyc kolezance "po fachu" kwiata ze slowami "Wszystkiego najlepszego z okazji PMA"


(Jakubas)

Kyo
09-03-2007, 12:52
lol xD

aj tak na marginesie jeszcze, nie z forum a rozmowa z kolezanka. Kiedys jej kolezanka dostala d70s bo zerwala z chlopakiem i nie znala podstawowych okreslen.

Tulivien (22-02-2007 15:05)
moj kolega sobie kupil nikona D200 (swiat jest nie sprawiedliwy) i nosi go do szkoly codzienie
Ja (22-02-2007 15:07)
:/
Ja (22-02-2007 15:07)
o to bym sie wqrwil
Tulivien (22-02-2007 15:08)
ale on przynajmniej wie co to jest migawka

bukowy dziad
09-03-2007, 14:03
Kyo - nie do konca czaje, ale i tak podoba mi sie zwiazek przycyznowo skutkowy:

Kiedys jej kolezanka dostala d70s bo zerwala z chlopakiem. ja dla s5pro to bym nawet rozwod bral (jakbym wczesniej zone mial);)

qczman
10-03-2007, 19:54
A ja widzę syfa na matrycy :P

Brawa za spostrzegawczość! W nagrodę fundujesz jurgenowi czyszczenie w NP :mrgreen:

Zapomnialem dodac, ze to oczywiscie Czornyj :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Darek Jankowiak
10-03-2007, 21:33
Użyj 50-tki i światła zastanego. Tej wbudowanej popizdułki lepiej nie używać. Pilnuj się by mieć światło raczej z tyłu niż z kontry, lub użyj blendy.

:) :)

Vadim
11-03-2007, 01:58
...
Dla zorientowania możesz przydzwonić do serwisu na czapskich w Krakowie to będziesz miał zorientowanie.

:)

Squier
16-03-2007, 13:45
Co jak co, ale akurat orginalny pasek "Najkon fsto prafeszonal" to jest cieńki jak guano zaskrońca. Odradzam :lol:

:)

Czornyj
17-03-2007, 21:55
...Niestety już zauważyłem pewną denerwująca rzecz. Kiedy przeglądam zrobione zdjęcia na ekranie LCD w miejscach najjasńsiejszych, np. białe chmury lub biale sciany pojawiają sie migające czarne plamy. Proszę pomóżcie.

:mrgreen:

seth
17-03-2007, 23:43
piterdm:

D50 i wbudowana lampa błys.
Martwi mnie taki problem, bo zauważyłem, że w trybie auto lampa otwiera mi się nawet przy dość krótkich czasach np. 1/150 1/200, natomiast czasami przy krótszych się nie podnosi.
Wczoraj na spacerze to zauwazyłem, dzisiaj skierowałem aparat na lampę w pokoju i też się podnosiła.
Czy to normalne?

seth
18-03-2007, 00:11
Cytat:Napisał nikoniara
kurde muszę sobie gruchę wreszcie kupić ...

teh_14m3:
sorry ale zabrzmiało to conajmniej dwuznacznie

Seeker
18-03-2007, 19:58
Watek p.t. "Jaka kawe pijecie?"


Archangel:
"zadko pije ale jak juz to mam torebeczke ziarenek mlynek i czarna gorzka mm

bo nie po to Bóg stworzył kawe czarna i gorzką żeby ją wybielać i słodzić"

Czornyj:
"A kotlety też jesz szczeciniaste, nie solone, bez panierki, utytłane w błocie i śmierdzące? Bo taką właśnie Bóg stworzył świnię..."

mziel
19-03-2007, 09:38
A mi się coś we łbie poprzewracało... Czytam:
"A kobiety też jesz szczeciniaste" - słabo mi się zrobiło ale myślę sobie "jesz" będzie synonimem wiadomo czego, "nie solone" - no już mały mętlik w głowie, "bez panierki" - zgłupiałem... "utytłane w błocie i śmierdzące" - szczena mi opadła na wulgarność tej wypowiedzi... Dobiło mnie ostatnie stwierdzenie "Bo taką właśnie Bóg stworzył świnię...". Odczekałem, przestałem kipieć, przeczytałem jeszcze raz... Sam sobie monitor wyczyściłem :-)

Al Bundy
19-03-2007, 22:26
Czornyj powraca w ocenie jednego ze zdjęć...:D

"BTW - przypomniało mi się, jak to kiedyś stojąc na parterze Akademii miałem podobne widzenie - nagle z góry, po olbrzymich kamiennych schodach zstępuje autentyczna Bogini Słońca - piękna, wysoka, zgrabna jak antylopa!!! Przy każdym kroku burza hebanowych włosów unosi się i opada na jej smagłe ramiona, zaś strzeliste piersi falują tak, że zdaje się, jakby lada moment miały rozerwać materię letniej, kremowej sukienki, podobną obawą (czy raczej nadzieją) napawała mnie wężowa akcja bioder (a d... miała jak dzwon!!!). "

flyski
23-03-2007, 19:54
Dysputa o zaletach systemu Nikon...
Napisał Czornyj:

"Nikon nie ma żadnych zalet.

To są aparaty dla twardzieli, którzy lubią walczyć z przeciwnościami losu.

[...]

To jest hardkorowy sprzęt dla ludzi żyjących na krawędzi, kąpiących się w przerębli, golących się tępą brzytwą, przepijających płonący spirytus gorzałą, palących diesle bez filtra - jednym słowem dla takich, którzy nie pier....ą się w tańcu.

Canony to aparaty dla mięczaków, którzy by chcieli żeby aparat za nich sam zdjęcia robił. Zakładają ultraszeroki kąt, ISO3200, tryb "hiperostry + mega wypasione, landrynowate kolorki z lukrem" i jadą z koksem... :lol: :wink: :twisted:"

Przepraszam deczko skróciłem.... w razie czego proszę o opeer :)

Jacek_Z
23-03-2007, 21:42
pominełeś właśnie to co mi sie w tej wypowiedzi nabardziej podobało :-D :

"Nikon nie ma żadnych zalet.
To są aparaty dla twardzieli, którzy lubią walczyć z przeciwnościami losu. Szumi na wysokich ISO? To fotografuję na niskich. Jest problem z szerokim kątem bo nie ma pełnej klatki? To fotografuję wąskim. Rozdzielczość za mała? To składam kilka ujęć do kupy. Kolory wychodzą do d....? To poprawiam je przy wywoływaniu NEF-ów"

flyski
24-03-2007, 01:07
pominełeś właśnie to co mi sie w tej wypowiedzi nabardziej podobało :-D :

"Nikon nie ma żadnych zalet.
To są aparaty dla twardzieli, którzy lubią walczyć z przeciwnościami losu. Szumi na wysokich ISO? To fotografuję na niskich. Jest problem z szerokim kątem bo nie ma pełnej klatki? To fotografuję wąskim. Rozdzielczość za mała? To składam kilka ujęć do kupy. Kolory wychodzą do d....? To poprawiam je przy wywoływaniu NEF-ów"

No tak , źle zinterpretowałem dział Srebrne Usta, to nie zawsze tylko śmieszna wypowiedzi :) a w tym fragmencie faktycznie zawarta jest skompresowana rozterka (wraz z jej rozwiązaniem) spędzająca wielu osobom sen z powiek co do wartości ich Dx czy xD

Seeker
27-03-2007, 16:28
JK:

"To tylko teoria. Zrobią takiego HDRa o rozpiętości 12EV, to się zawsze znajdzie jakiś fotopstryk z potrzebami rzędu 13EV i będzie narzekał, jak (ustawa o ochronie danych osobowych) na przepalanie D80."

Czornyj:

"Ja raczej miałem na myśli coś rzędu 20-30EV. Chodziło mi o matrycę o możliwościach, wobec których nawet największy lamer byłby bezradny"

pinio
02-04-2007, 10:27
a ja kiedyś poznałem pewną nastolatkę, która brała coolpixa od brata i robiła zdjęcia. Świetne zdjęcia - i własnie bardzo lubiła makro. Zaczełem uczyć ją zasad fotografii i dałem do reki swój sprzęt. I zaczeły się kłopoty ...


:)

Antonina
03-04-2007, 15:53
Unikaj matryc TN (co przy tym budżecie będzie cholernie problematyczne).

Co to jest matryca TN?


to skrót od Twoje Nieszczęście:
:mrgreen:

Seeker
05-04-2007, 22:21
"piękna ta nauka fizyka... dzięki niej można położyć dwa budynki nie niszcząc żadnego"

( Thor88 )

puchbeary
12-04-2007, 13:19
może nie jest to nic śmiesznego ale jak to przeczytałem to mi stanęły przed oczami te wszystkie hamerykańskie filmy psychologiczne o terapiach

glenio[/FONT]"] Jestem Michał, mam F 80 i robię na slajdach (...)
:lol:

bukowy dziad
12-04-2007, 17:34
może nie jest to nic śmiesznego ale jak to przeczytałem to mi stanęły przed oczami te wszystkie hamerykańskie filmy psychologiczne o terapiach

:lol:

az chcialo by sie dodac: "wspieramy cie michal"...

:)

madmips
12-04-2007, 17:40
właśnie sobie wyobraziłem film z tekstami na podstawie tego wątku :D

bukowy dziad
12-04-2007, 17:43
właśnie sobie wyobraziłem film z tekstami na podstawie tego wątku :D

taki "lot nad kukulczym gniazdem" z carreyem zamiast nicholsona?:)

err
13-04-2007, 09:09
Młody Stuhr byłby lepszy :D

madmips
13-04-2007, 09:10
ale może faktycznie coś takiego sklecić? :D

err
13-04-2007, 10:20
No i gdzie ten D3 ? :| Ponoć poodwoływali wszelkie zapowiedzi...


Pewnie był za dobry i nindże z Canona zasabotowały nową fabrykę matryc pełnoklatkowowysokorozdzielczoniskoszumnych LBCAST-ów...
:D

pinio
13-04-2007, 13:59
do profi szkiel przydajas sie profi puchy zebys widzial w wizjerze co sie dzieje i gdzie oszczy ...

:)

thor88
13-04-2007, 14:33
można i film zrobić ale warunek jest jeden. CZORNYJ (lub jak ktoś kiedyś napisał Czarnoryj.. nie moge tego nigdzie znaleźć) musi zostać reżyserem :):)

err
13-04-2007, 14:37
Scenarzystą :D

Jakubas
13-04-2007, 15:11
A z pręgierza wybierzemy chętnych na kaskaderów :twisted: ;)

aTomek
16-04-2007, 23:47
...Osobiście nic nie mam przeciwko zadawaniu pytań po raz milionowy na wszelki możliwy sposób, wspak czy po chińsku. Ale chamstwa i kur.... nie zniosę. nich wiedzą że jest nad nimi bicz Boży, który sprawiedliwie wymierzy karę...



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)

Kolekcjoner
17-04-2007, 22:19
No to ja na świeżo :mrgreen: zacytuję czornyj'a z wątku "Test D80 na optyczne.pl":


Tematy testów na optycznych są nudne jak oazowe dziewczęta. Już z dwojga złego wolę pogadać o gamutach.

:lol: :lol: :lol:

Seeker
18-04-2007, 09:27
"Te wszystkie zasady nie zostały wprowadzone za karę przez nawiedzonych filologów-sadystów, lecz służą temu, byśmy się mogli szybko i sprawnie porozumieć. A o ile się nie mylę, nie jest to forum kryptologiczne!!!"

( Czornyj )

Czornyj
18-04-2007, 14:24
Widać na pierwszych fotach straszne artefaki
normalnie hardkor :lol:!

ALF
18-04-2007, 20:39
normalnie hardkor :lol:!

nie hardkor, ale erotyka...przeca pisze arte...to chyba z francuska :)

Karl Johansson
26-04-2007, 23:55
A ja tak z nudów sobie po archiwum grzebałem i wygrzebałem wątek (n-ty) dotyczący "wojny" canon-nikon.
I w tymże wątku, Admin nasz wspaniały, napisał te oto słowa:

"Przepychanki kto ma najlepszy sprzet zostaw na forum gejowskie. Tam znacznie latwiej jest to udowodnic."

Czym udało mu się położyć mnie, marnego szaraczka, na łopatki :]

bukowy dziad
27-04-2007, 10:46
A ja tak z nudów sobie po archiwum grzebałem i wygrzebałem wątek (n-ty) dotyczący "wojny" canon-nikon.
I w tymże wątku, Admin nasz wspaniały, napisał te oto słowa:

"Przepychanki kto ma najlepszy sprzet zostaw na forum gejowskie. Tam znacznie latwiej jest to udowodnic."

Czym udało mu się położyć mnie, marnego szaraczka, na łopatki :]

hehe - przy czym tak naprawde w temacie przywolanym przez admina obowiazuja dokladnie te same zasady co w dyskusji co jest lepsze: canon czy nikon:D:D:D bo to nie aparat robi zdiecia itd...:)

Seeker
27-04-2007, 12:30
Nie wiedzialem, ze kolega Bukowy taki obeznany... ;) (w tym przywolywanym temacie oczywiscie)

bukowy dziad
27-04-2007, 13:22
Nie wiedzialem, ze kolega Bukowy taki obeznany... ;) (w tym przywolywanym temacie oczywiscie)

o curves! faktycznie zabrzmialo dosc niefortunnie;) coz - zamilkne, bo jak znam zycie kazde nastepne wypowiedziane slowo bedzie sluzyc przeciwko mnie;)

ale admina to sie nie przyczepil...;p

Karl Johansson
27-04-2007, 13:49
bukowy dziad (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=7119) różnica taka, że Admin to...no...Admin, a Ty jesteś tylko "zwykłym szaraczkiem";]
Aczkolwiek faktycznie, zabrzmiało dość niefortunnie, czym tylko dołożyłeś trochę do efektu wywołanego u mnie przez wypowiedź Admina ;]
(http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=7119)

thor88
04-05-2007, 07:46
To_ti napisał:

"ja widziałem kiedyś jako dziecko biegnących Murzynów na 100 metrów poniżej 10-ciu sekund i mimo opalania i biegania za cholerę nie stałem się czarny i szybki...:smile:"


i poprawił mi humor w piątkowy poranek:)

Radosso
04-05-2007, 22:52
Ja tak z pamięci i nie pamiętam autora ale....
"Jeśli kupisz statyw za 100 zł to prędzej czy później dasz go psu do zabawy"

JK
06-05-2007, 13:00
Próbowałem coś wybrać z tego wątku: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=25396, ale jest tam tyle krasomówczych popisów panów: stig, swiatlo i jasiu102, że nie mogłem się zdecydować, który wybrać. :wink: :grin:

bukowy dziad
06-05-2007, 13:15
Próbowałem coś wybrać z tego wątku: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=25396, ale jest tam tyle krasomówczych popisów panów: stig, swiatlo i jasiu102, że nie mogłem się zdecydować, który wybrać. :wink: :grin:

e tam - bylo caly przekleic;) watek tak niebanalny, ze nawet nie zajrzalem w podany przez ciebie link, a wiem o czym mowisz;)
inna sprawa, ze raczej powinno sie go przekleic do pregierza, niz do srebrnych ust:)

mziel
06-05-2007, 14:56
wątek odszedł w całkiem zasłużony niebyt
tym samym pozostawiając mnie w niepewności co zawierał... Teraz po nocach będę się zastanawiał :-(

Zbigniew
06-05-2007, 14:57
Ja dziwnym trafem przeczytałem go chwilę przed posprzątaniem. Zawierał to i owo, i wcale nie różowo :)

Czornyj
06-05-2007, 14:58
tym samym pozostawiając mnie w niepewności co zawierał... Teraz po nocach będę się zastanawiał :-(

Nawet nie wiesz, jak mało tracisz... Był to jeden z tych wątków, od których ręce poniżej d... opadają.

mziel
06-05-2007, 15:03
Dzięki Czornyj, teraz będę mógł zasnąć! Dobranoc ;-)

adrian
09-05-2007, 08:37
[...]jak chcesz aby ludzie przychodzili ogladac twoje krajobrazy to musisz wrzucic troche golych babeczek i wtedy masz szanse ze ktos, przez przypadek obejzy tez te krajobrazy i je skomentuje :)

:mrgreen:

Seeker
09-05-2007, 15:45
"czegoś takiego (2 dziury w jednym) szukali pewnie kiedyś bracia K, ale nie znależli no i jeden został z kotem"

(Darsedz)

boobass
09-05-2007, 17:46
Jednak mam pomysl, ze mozna swiatlo z lampy skierowac na gola dupe i odbite powinno sie ladnie rozlozyc, poniewaz dupa ma owalny ksztalt ... nadmiar swiatla zostanie zaabsorbowany przez .... delikatnie mowiac szczeline miedzy posladkami.

rotfl

ozzy
09-05-2007, 19:25
taaa, pierwszy post z wątku cytowany przez boobass'a też by się nadawał ;)

Imago
15-05-2007, 10:10
człowieku, ale czym się przejmujesz? bla bla bla słabe, bla bla bla niezbyt mocne, bla bla bla?

przeważnie jak czytam takie głosy to wyobrażam sobie, jak powinny wyglądać te prace, żeby się podobały... i tu mam kilka wersji podobającego się zdjęcia dmuchawca:

dmuchawiec pokazany dramatycznie na tle nieba ze skłębionymi chmurami, poziom kolorów i kontrast ustawiony tak, żeby było widać, iż mleczyk zwiastuje koniec świata, ogniskowa oczywiście 10mm, mleczyk może lecieć

mleczyk glamour, płatki przyczesane równo, ale nie przylizane, nóżka, przepraszam-łodyżka, koniecznie wydepilowana i zapudrowana, główka z subtelną zmysłowością odgięta w prawo, mleczyk oczywiście w luksusowym pomieszczeniu na fotelu, przed nim drink na stole

mleczyk ekstremalny na desce... tutaj przede wszystkim kontrast na max i zamrożenie zwałów śniegu lub wody, mleczyk w jakiejś akrobatycznej figurze, tak żeby było widać przeciążenie

myślę, że takie mleczyki to wszyscy uznaliby za fajne :)
Mleczyk glamour z wydepilowaną nóżką to jest to :lol:

bukowy dziad
16-05-2007, 19:26
po prawdzie to bedzie z goscinnych wystepow czarnoryja na CB, ale jest tak przednie, ze nie moglem sie oprzec - mam nadzieje, ze bedzie wybaczone;) :

wypowiedz zatwardzialego analogowca z CB:


Prawdziwi mezczyzni foca analogami. Manualami z matowkami wielkimi jak boisko do rugby i jasniejszymi niz supernova. Obiektywy maja pierscienie mieciutko pracujace, z lekkim oporem ( lekki opor jest wskazany) a pierscienie przyslony robia cichutko, klk, klik.

odpowiedz czornyja:


Prawdziwi mężczyźni focą wielkoformatowcami. Z matówkami wielkimi jak stepy akermańskie i ciemnymi jak noc listopadowa. Obiektywy nie mają wogóle pierścieni, bo ostrość ustawia się wyciągiem miecha, a przysłonę ustawia dzyndzlem. Lustrzanki małoobrazkowe to przy nich pedalskie utensylia...

Megazordon
17-05-2007, 02:35
Uwielbiam ironię. W liceum i na studiach mawiano o mnie "ironizer", ale do Czornyja mi daleko. Powinni dla niego stworzyć wydział Ironii Stosowanej na UJocie. To nie przychodzi z wiekiem, z tym trzeba się urodzić...

Kolekcjoner
17-05-2007, 04:45
po prawdzie to bedzie z goscinnych wystepow czarnoryja na CB, ale [...]



Czornyj'a. .. czornyj'a jeśli już :D. Ja bym uważał z tym przekręcaniem :) A nuż chłop będzie miał słabszy :lol: dzień i trafi się jakiś banik :mrgreen:..

Fenek
17-05-2007, 09:07
@Kolekcjoner
Trudno, będzie wtedy przynajmniej kolejny cytat do kolekcji. ;)

bukowy dziad
17-05-2007, 10:27
Czornyj'a. .. czornyj'a jeśli już :D. Ja bym uważał z tym przekręcaniem :) A nuż chłop będzie miał słabszy :lol: dzień i trafi się jakiś banik :mrgreen:..

oj w srebrnych cytatach sobie pozwolilem tylko (bo chyba czornyj tu nie ma moderacji;p)- w koncu to tylko aluzja do innego srebrnego cytatu ("a wtedy czarnoryj napisal...":)) chyba nigdy nie rozstrzygnelo sie, czy autor powyzszego zrobil o celowo, czy tez nie...

Jakubas
17-05-2007, 13:04
tia... kolejny punkt na liscie wielkich pytan ludzkosci ;)

flyski
17-05-2007, 13:22
tia... kolejny punkt na liscie wielkich pytan ludzkosci ;)

...Jak na przykład: kto na prawdę zabił Kennedy'ego :) ...

Erie
17-05-2007, 14:45
...Jak na przykład: kto na prawdę zabił Kennedy'ego :) ...

no chyba nie Czornyj :-? :confused:

MsbS
17-05-2007, 14:59
...Jak na przykład: kto na prawdę zabił Kennedy'ego :) ...

Eee tam... PRAWDZIWE pytanie brzmi: kto zabił Laurę Palmer?

Erie
17-05-2007, 15:02
Eee tam... PRAWDZIWE pytanie brzmi: kto zabił Laurę Palmer?

Reticulanie (czyli pospolicie szaraki, choć czasem nazywają ich zielonymi ludzikami)

adrian
17-05-2007, 18:43
(...) Szklo tymczasowo bangla z D40 ;-)..., wiem, wiem... glupio to musi wygladac...


Taka trochę większa osłona tylnej soczewki. :wink: :D



:mrgreen:

adrian
22-05-2007, 17:19
Tak, tak, stara śpiewka - "Sony na stadiony", Nikonowi matryc nie sprzedadzą (no straszne, takie śśświetne matryce - co to będzie!!!), Zniszczą najpierw Nikona, potem Canona, a Pentaxa nie będą musieli nawet niszczyć, bo zbankrutuje sam. Już nawet niemal podbili rynek swoją jakże szeroką, prześwietną i różnorodną ofertą!

;)

hicks
23-05-2007, 22:21
Zdjecia z 400D mają znakomitą plastykę, posiadają coś co ja nazywam "planktonem",

I wszystko jasne :)

ku6i
23-05-2007, 23:32
Wypowiedź świeżo upieczonego Nikoniarza nt. dlaczego wybrał Jedyny Słuszny System:

Wachałem się pomiędzy Canonem oczywiście. (...) Z jednej strony rozum mówił mi "wybierz mniejsze szumy" ale serce mówiło "nikon ma serce, piękne przyciski, i ten plastik fantastik, jest jak piękna kobieta"
Takich argumentów nie da się przebić :-D

pikaczu
24-05-2007, 11:45
Wojtek J.K:

Po drugie primo: qmunikancja pomiędzy qmandrem a remotką wygląda pi razy drzwi tak: (wyobraź sobie, że to tak jak na okrętach podczas II WW - Morsem do siebie nadają :wink: ):

[Zakładamy iTTL'a, jedną remutkę i "podtryb" TTL - tzn. nie AA, nie M]

:idea: Commander do Remote:

1. "Pobudka, panienki (bo lampa może być przyśnięta, znaczy w standby). Będzie robótka !!!" Remotka powstaje z martwych.

2. Po chwili: "Na: JUŻ - proszę mi tu błysnąć z 1/16 mocy, bo światło potrzebuję zmierzyć: uwaga, JUŻ". Remotna lampa zapodaje błysk pomiarowy. Korpus mierzy światło, trawi, miesza, liczy i jak wyliczy, to:

3. "No dobra, z tego co zmierzyłem wychodzi, że należy dać po oczach taką a taką mocą. Prosze na: JUŻ błysnąć z taką właśnie; uwaga JUŻ !

4. Remotka błyska, korpus pokazuje światu matrycę, kolejny knot zagnieżdża się nam na karcie.

Całość w/w procesu zajmuje ok 0.2 sekundy.

Mam nadzieję, że zrobiło się jaśniej od tego błyskania :?:

orion_64
24-05-2007, 14:20
shadowArt
pełny post http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=309335&postcount=12

Zawarto tam wiele prawd.
Okazuje sie, że jest w tym sporo prawdy.:mrgreen:

Jakubas
28-05-2007, 14:16
Jak sie chce miec dobre zdjecie to sie nawet po Kolendzie chodzi :wink:

łłaaa, Nemeth, Klaun Szuderca :D Mocne :lol:

Nemeth
28-05-2007, 14:25
łłaaa, Nemeth, Klaun Szuderca :D Mocne :lol:

Spamuje i spamuje a dopiero teraz trafiłem do cytatów...
Czuje spełnienie.... :)

flyski
30-05-2007, 12:03
Al pyta się czy jego praca (przedstawiająca płeć piękną) się podoba :



Napisał pebees
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nikon.org.pl/showthread.php?p=314361#post314361)
Podoba się :smile: Ale .. po co Ci do tego był aparat? :grin:



Inaczej nie chciała się rozebrać ;)
:)

Sebastiann
31-05-2007, 14:18
odpowiedz Czornyja na pytanie Fireboya czemu artykuł był po niemiecku czyli jak Fireboy nazwał " w niechrześcijańskim jezyku":)


Jak to "niechrześcijańskim"? A kto teraz niby jest Papieżem? A kto tak zajadle chrystianizował pogan?

:D

puchbeary
01-06-2007, 00:41
W kolejnym wydaniu "Faktu" zostanie opublikowany artykuł na temat osoby przegranej. Po tej publikacji osoba ta będzie przegrana w znacznie większym stopniu
Nie dość że śmieszne to jeszcze jakie trafne :mrgreen:

NiseriN
01-06-2007, 17:18
oj w srebrnych cytatach sobie pozwolilem tylko (bo chyba czornyj tu nie ma moderacji;p)- w koncu to tylko aluzja do innego srebrnego cytatu ("a wtedy czarnoryj napisal...":)) chyba nigdy nie rozstrzygnelo sie, czy autor powyzszego zrobil o celowo, czy tez nie...

a prawdę znam tylko ja - autor cytatu... :D:mrgreen:

flyski
02-06-2007, 09:17
Rzecz o zapachach:


Kobieta po kąpieli - to jest to!
Potem długo nie ma nic, potem jakieś tam bzy, dobra kiełbasa, chińskie jedzenie, itd., a na samym końcu kobieta nad ranem przed kąpielą..

Jakubas
04-06-2007, 09:16
"Natrafiliśmy na projekt ciekawej cyfrówki umożliwiającej w założeniu wykonanie pełnej panoramy 360°. Autor pomysłu opatrzył ją logiem Nikona, ale japońska firma zapewne nic jeszcze nie wie o tym modelu"

Wie, wie. Tylko narazie zastanawiaja sie nad nazwa tego modelu. Najprawdopodobniej nie bedzie to Coolpix, a Panoramix.

Marnypopis ;)

Zbigniew
05-06-2007, 01:16
Czytając to i owo sprzed półtora roku natrafiłem na całkiem emocjonujące wątki o D200. Mała próbka :)



(...) Powoli zaczynam się zastanawiać, czy to może ze mną nie jest coś nie tak? Może ja CZEGOŚ nie widzę? Może niespełna jestem władz umysłowych? Wzrok mam wg okulisów sokoli, okularów nigdy nie nosiłem, ale może coś mi się z percepcją zje...ło? Oglądam już te sample z trzech forów foto aż do zerzygania (ściany, maskotki biurka i badyle) doktoryzuję się nad każdym pikselem z osobna na powiększeniu 400%, forsuję zdjęcia o 10EV żeby przyglądnąć się strukturze szumu i wychodzi mi że jest super, a tu słysze lament jakby nagle moherowym beretom ojciec Rydzyk kopnął w kalendarz zamykając jednocześnie na wiekiwiekówamen, specjalnym dekretem zawartym w testamencie, swoją najcudniejszą najcudniejszą rozgłośnię...
Oświećcie mnie, bo może ja błądzę?

:-D :-D :-D

i akapit wyżej



(...) d200 jest ostrzejszy, w dodatku jak zauważyłem stracił wqrviającą mnie tendencję do robienia chłodnych cyanowych-zielonkawych zafarbów wszędzie gdzie podpadnie i idzie w taką samą sympatyczną d2xsowato-EktachromeVS-owatą dominantę "sunshine regge". (...)

No i wreszcie po kilkunastu stronach zrobiło się spokojniej, wręcz świątecznie, a dyskusja zeszła na tematy poboczne :)


Stig, jestem z Tobą. Robienie JPG-ów DLSR-rem to jak picie wódki łyżeczką. Jak ktoś ma preferencje do łyżeczki, niech se kupi bobo-fruta!

:) ;)

Archangel
05-06-2007, 08:39
z tym bobo-frutem padałem :D:D

adrian
07-06-2007, 19:57
Jeśli chodzi o obiektywy ze stałym światłem, to jest z nimi tak jak z Canonami - człowiek wydaje kupę kasy, a jak przychodzi co do czego to i tak okazuje się, że jednak trzeba jeszcze samemu zdjęcie zrobić.

;)

pilon
09-06-2007, 12:47
Przepraszam, że nieforumowe, ale właśnie oglądam TVN24, jest relacja z kongresu autodefensywy i Pan Lepper rzekł:

"...nie możemy w naszym kraju rozwijać naszego rolnictwa kosztem własnego rolnictwa..."

Cóż za logika :D

Rafał_Sz
09-06-2007, 13:04
Przepraszam, że nieforumowe, ale właśnie oglądam TVN24, jest relacja z kongresu autodefensywy i Pan Lepper rzekł:

"...nie możemy w naszym kraju rozwijać naszego rolnictwa kosztem własnego rolnictwa..."

Cóż za logika :D
"I nikt na nie powie, że czarne jest czarne, a białe jest białe..." :)

Jakubas
10-06-2007, 17:11
Sprzedam osobno pod warunkiem, że sprzedam wszystko na raz.

Byla kreatywna ksiegowosc, teraz czas na kreatywny marketing :lol:

Al Bundy
11-06-2007, 20:32
... gust głosujacych już znam i statystycznie rzecz ujmując jest mi on absolutnie obcy...

Iście Lepperowa wypowiedź :mrgreen:

Bjania
12-06-2007, 20:34
Przepraszam, że nieforumowe, ale właśnie oglądam TVN24, jest relacja z kongresu autodefensywy i Pan Lepper rzekł:

"...nie możemy w naszym kraju rozwijać naszego rolnictwa kosztem własnego rolnictwa..."

Cóż za logika :D

"I nikt na nie powie, że czarne jest czarne, a białe jest białe..." :)


Tak tak, ale najwazniejsze jest to ze nastapil zwrot o 180 procent!

Al Bundy
12-06-2007, 21:19
Tak tak, ale najwazniejsze jest to ze nastapil zwrot o 180 procent!

4 posty wcześniej jest to samo - wyedytuj...

Jacek_Z
12-06-2007, 23:55
a ja zamiast cytatu wkleję tu link do wątku w którym jest full cytatów.
zastanawiałem się czy to dać tutaj czy do humoru
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=28998

pilon
13-06-2007, 17:29
Nie pamiętam kto to powiedział, nie mogłem znaleźć :D To było około marca...

"Myślę, że sprzęt mam niezły. Żona też ma wiele radości. Chciałbym jednak mieć coś dłuższego..."

:mrgreen:

Kolekcjoner
13-06-2007, 22:56
(....)

"Myślę, że sprzęt mam niezły. Żona też ma wiele radości. Chciałbym jednak mieć coś dłuższego..."

:mrgreen:

Poległem :lol: :lol: :lol:.

ku6i
14-06-2007, 00:38
Oczywiście rozumiem że chodziło o obiektyw? :mrgreen:

Sebastiann
14-06-2007, 11:48
"Myślę, że sprzęt mam niezły. Żona też ma wiele radości. Chciałbym jednak mieć coś dłuższego..."

:mrgreen:

rotfl:D

pilon
14-06-2007, 19:00
Oczywiście rozumiem że chodziło o obiektyw? :mrgreen:
Tak, chodziło o obiektyw :D

MzMarcin
27-06-2007, 02:23
Cytat:
Napisał Pawel Pawlak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=339736#post339736)
IS w tym obiektywie canona to podobno nawet potrafi ruchome obiekty przymrozić. Spokojnie można przy przy 1/10 focić siatkówkę i akcje pod siatką wychodzą nieporuszone.

darsedz (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=759) vbmenu_register("postmenu_339739", true); :"tak, tak, a świstak siedzi i zawija te L-ki w sreberka :smile:"

ku6i
28-06-2007, 12:49
I nadszedł czas piosenek o D3:

"Widziałem ja i De-Trójkę
i nową VR-kę
- na konto ich zakupu
już sprzedałem nerkę"
Może jakiś festiwal piosenki fotograficznej zorganizujemy? :D

wojteh
29-06-2007, 12:32
Tylko trzeba uważać, żeby D40 przypadkiem nie wpadł pomiędzy przednią soczewkę, a dekielek. :-D

:D

konradek26
02-07-2007, 16:28
wojteh - z mojego tematu o stalkach SWM :mrgreen:

mskowronski
05-07-2007, 14:44
(...)I mam w dupie jakieś teoretyczne opinie. Sam to sprawdziłem i tak jest naprawdę. Pozdrawiam.
i basta! :)

glenio
05-07-2007, 21:05
może nie jest to nic śmiesznego ale jak to przeczytałem to mi stanęły przed oczami te wszystkie hamerykańskie filmy psychologiczne o terapiach

:lol:


Jestem Michał, mam F 80 i robię na slajdach (...)



Abyście mieli pełen i dokładny obraz mojej skromnej osoby, dodam tylko, że od dwudziestu lat naprawiam pralki...

kubedes
05-07-2007, 23:40
Abyście mieli pełen i dokładny obraz mojej skromnej osoby, dodam tylko, że od dwudziestu lat naprawiam pralki...
no i od razu samodzielnie się umieściłeś w odpowiednim wątku.

mww7
06-07-2007, 18:11
Napisał AMI
Ostatnio jak robiłem zdjęcia na Warsaw Street Fashion na jednego nikona przypadało 5 canonów. Ehhh.



Napisał Jeremy
Szlachty zawsze było mniej.

:)

Zbigniew
06-07-2007, 18:12
Hehehe. Dobre :-D

Piotr_
06-07-2007, 20:19
Jest uroczy, milutki, pasuje w łapki idealnie, lubię się nim bawić...daje tyle przyjemności i radości...teraz będzie moim "jedynym" przyjacielem:)

:mrgreen:

Zbigniew
08-07-2007, 13:10
http://www.bash.org.pl/82378/

jchyra
08-07-2007, 16:33
http://www.bash.org.pl/82378/
już było :-)

Zbigniew
08-07-2007, 16:34
Tak też myślałem - niezmierzone są bowiem złote myśli Czornego :)

mskowronski
11-07-2007, 10:17
zapytanie w sprawie filtra polaryzacyjnego:



Tak btw, jak to sie montuje na obiektyw? Po prostu sie "wciska" i sie trzyma?

uśmiałem się :)

Erie
11-07-2007, 10:31
zapytanie w sprawie filtra polaryzacyjnego:

uśmiałem się :)

to akurat źle świadczy o Tobie - człowiek wykazał się niewiedzą (nie wszyscy urodzili się od razu geniuszami fotografii), zaś Ty wykazałeś sie prostackim poczuciem humoru - wybacz niemiłe słowa, ale tak po prostu jest

bukowy dziad
11-07-2007, 15:30
z watku o wpadkach:) :


Moja żona robiła zbiorówkę po ślubie przy głównym wejściu do kościoła, patrzyła w wizjer i cofała się do tyłu, mały włos a poleciałaby do tyłu po schodach ze 20 metrów w dół i aż strach pomyśleć co byłoby ze sprzętem:-D .

grzegorzant
12-07-2007, 22:02
z watku o wpadkach:) :
:mrgreen: :mrgreen:

MsbS
13-07-2007, 09:32
Czyli powoli wychodzi na to, że w dzisiejszych czasach gruszka do lewatywy staje się kluczowym sprzętem w wyposażeniu. Ha! Zawsze twierdziłem, że żeby być dobrym fotografem to trzeba mieć zaparcie...

Z wątku o plamkach na zdjęciach...

Bjania
16-07-2007, 00:02
znajomy poprosil bym mu zrobil dziecko w czasie komunii

:mrgreen:

Archangel
18-07-2007, 21:20
Dobra przyznać sie kto dał mnie i Czornego na basha ? :mrgreen:

Yelen
18-07-2007, 21:22
Hah:)
http://bash.org.pl/233615/


Oczywiście to nie ja:P
(http://bash.org.pl/233615/)

ku6i
18-07-2007, 21:38
Zamiast pytania "kto", zapytajmy "dlaczego tak późno", bo z tego co pamiętam, ten tekst nie powala świeżością

Nivelen
18-07-2007, 21:44
widzę że tu stali klienci basha bo wpadłem na forum z myślą że pierwsyz oświadczę to :D

Imago
19-07-2007, 10:48
Ale Seeker i tak był pierwszy - zerknijcie na stronę 9 (przynajmniej u mnie ona jest 9) tego wątku
post: http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=249712&postcount=81

ozzy
23-07-2007, 19:22
wrażenie jak z anala.

ekhm, gdyby ktoś pytał to było o zdjęciach. Choć zabrzmiało niefortunnie :D

Archangel
23-07-2007, 19:36
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Eric T. Cartman
24-07-2007, 18:26
To cytat z zaprzyjaźnionego forum (bo przecież powszechnie wiadomo jak optyczne.pl kochają Nikona :twisted: )

poradzcie mi czy obiektywem 18 mm można juz zrobic efekt rybiego oka czy to jest wada dystorsyjna obiektywu bo na zdjeciu architektory linia wysokiego budynku powinna byc tylko pod kątem do linii horyzontu a ta linia dodatkowo jest zakrzywiona i czy tojest rybie oko czy dystorsja??
pisownia oryginalna

Zbigniew
25-07-2007, 17:16
Nawet wypasione kompakty mają tak ospały autofokus, że nawet myślenie Giertycha jest szybsze.
I szumy a`la Niagara gratis!

W ramach odwodzenia jednego z kolegów od zakupu małpki ;)

mskowronski
26-07-2007, 11:23
w D3 będzie nadfulfrejmowa matryca crop x0,75 - tzw. UFF!!! (Ultra Full Frame)

:D:D

Paprycjusz
29-07-2007, 23:28
Ta, i rybie oko będzie miało kąt widzenia 360 stopni :D

ku6i
29-07-2007, 23:43
To musiałaby być baaardzo dziwna ryba :D

pdzran
29-07-2007, 23:46
Seria troszke swinskich z serii "dziura" ale to w sumie Wy piszecie ;)
Jesli za bardzo swinskie, prosze o wykasowanie.

DTX
[...] nie jest ostra na pelnej dziurze ... okazalo sie ze i jest i nie jest [...]

bipi87
[...] na pelnej dziurze jest bardzo dobrze [...]

!AGresT
[...] zwłaszcza przy otwartej dziurze i ruchomym obiekcie, były nikłe szanse [...]

BugsBubby
[...] ustępują trochę przy pełnej dziurze, zwłaszcza na długim końcu [...]

tomhagen
[...] na pełnej dziurze mam wrażenie że boki ma mniej ostre niż środek [...]

bogdi64
[...]problemy z ostrością przy duże dziurze i małych odległościach, później doszedłem, że mają problem z AF - pomaga ręczne ogniskowanie [...]

fridrih
[...] ja zawsze potrzebowałem krótkie czasy i robiłem na pełnej dziurze. Za to powiem że między 135mm-200mm była bardzo ostra [...]

bukowy dziad
[...] gdzieniegdzie sie przewija watek, ze stara pompka nie jest tak dobra na pelnej dziurze [...]

bukowy dziad
30-07-2007, 01:29
hahahahaha:D:D:D fajna zbiorowka - gratuluje pomyslu:D

pdzran
30-07-2007, 06:56
hahahahaha:D:D:D fajna zbiorowka - gratuluje pomyslu:D

To tylko wynik z pierwszej strony szukajki - tego jest znacznie wiecej.
Ale przyznam, ze smieszy mnie to iz wiem o co chodzi w tych cytatach ale jakbym tak powiedzial np. na imprezie rodzinnej wsrod doroslych (robilem fotki na pelnej dziurze) to byloby smiechu :)

Sebastiann
09-08-2007, 12:59
pdzran (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=5566) nie moge....:D:D:D oplułem monitor :D i teraz ludzie w pracy się na mnie dziwnie patrzą:D

Seeker
12-08-2007, 17:41
Seba, kup ludkom po Nikosiu i wszystko woci do normy a ty bedziesz mial blisko na zloty forumowe ;)

bukowy dziad
17-08-2007, 01:52
Bracia i siostry w nikonie,
zaprawdę sorry, że na tym forum, ale to jedyne forum gdzie są ludzie kumający technikę i jednocześnie jestem w miarę szanowany.
:D

pdzran
17-08-2007, 11:27
Polecam bardzo goraco kolege muddy - ego. Zakupilem 50 1.8. Kolega bardzo cierpliwy, podeslal zdjecia testowe zrobione samym obiektywem jak i samego obiektywu. Sprawna wysylka wszystko w jak najlepszych przyjaznych stosunkach.

Nie moglem sie powstrzymac, bo brzmi fajne fragment :
" [...] podeslal zdjecia testowe zrobione samym obiektywem [...] " :D

mww7
17-08-2007, 21:06
TTL nie ma detekcji lampy - bo jest analogowy

jedyne sygnaly poza wyzowleniem to glownie Ready i Quench
ready mowi body - "jestem max napalona lampa"
quench - body wola "wyluzuj stara - nie po oczach bo slepne juz" - ...




a ze sluby maja specyfike ze w kadrze jest ciemny garnitur, ciemne wnetrze kosciola i oczojebnie biala suknia - wymyslono TTL - jako najbardziej pewny



:grin:

flyman7
20-08-2007, 16:19
I będziesz miał cudownie prześwitujące dzieci. :)

:D

Zbigniew
20-08-2007, 16:26
Co chwile cytuje się Czornyja, tymczasem niedoceniamy innych moderatorów. Np. Alf przy robieniu zdjęć twierdzi, że:


ja używam wyłącznie małego...

:) :) :)

Czornyj
23-08-2007, 09:58
Cytat tygodnia :lol:

tak nawiasem mówiąc jaka matryca jest nikona od 4 lat? w sumie żadna..
w 40,80,200(d2 ma ok 4 lata) jest ta sama matryca to jest śmieszne ale prawdziwe, ktoś kto sie łudzi że nikon ma coś w zapleczu jest w błędzie. niestety najprędzej doczekamy sie kodaczka z FF. Z tym ze tym razem będzie doceniony dziwie sie ze jeszcze nie wypuscili kodaka FF for nikon lens.

A to ze sony zrobi matryce to wcale nie jest dobry pomysł bo być może trafi do d3h za 3500$(super szybki bo skopiują 2 procesory od canona wezmą matryce od sony dodadzą niskie szumy(zasługa sony) i nikon jest super a bebechy od d2 no i może skopiują af od canona, choć po ich przejściach zostawia pewnie cam2000 i nazwa go "super nova")

sony zrobi coś podobnego za 2000$ i będzie szoczek. Jak jeszcze wytną silniczek AF co nie jest niemożliwe, bądź zmienia bagnet(cena obiektywów spadła nagle o ok 25%-bardzo dużo i w nikon polska nie ma już obiektywów). w każdym razie nie ma co gdybać. Tylko przyznać ze inne firmy są dużo wyżej na drabince rozwoju technicznego...

Medal za najbardziej wnikliwą analizę sezonu :mrgreen:

Kaleid
23-08-2007, 09:59
hoho :)

ozzy
23-08-2007, 10:01
hehe :) autor się pewnie nie odezwie przez jakiś czas, jak zobaczy specyfikacje nowości:)

flyski
23-08-2007, 10:02
Tak to jest jak się bączeczek wymsknie... :)

Kaleid
23-08-2007, 11:19
Te premiery maja jeszcze dodatkowy smaczek.
Siedzieli cicho, knuli, a jak przy...dolili to aż drzazgi poszły. To lubie.
Pawle mamy najlepszy i najpełniejszy sytem do FP :mrgreen:

:)

Nemeth
23-08-2007, 18:40
Witam. Czy w lustrzankach też jest tak jak w hybrydach, że jak da sie większy zoom np. 6x-10x to pograsza się jakość obrazu, nie ma takich odwzorowan szczegółów jak bez zoomu??

:)

ozzy
23-08-2007, 18:53
a nr przy jego nicku to pewnie nr pytania o różnice w lustrach/hybrydach ;)

Nemeth
24-08-2007, 09:55
MTF-y świetne, a ten 14-24 to wręcz budzi grozę. Oba szkiełka powinny być kontrastowe jak nagi murzyn na lodocu i cholernie ostre.

Od razu mi sie humor z rana poprawił :]

kronos28
26-08-2007, 20:00
z rozmowy na temat awaryjności d80: (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=34348&page=3)


Dobra rada: Jak wbijasz nim gwoździe to tylko podstawą wokół mocowania statywowego bo tam jest metal :D


piękne :lol:

Megazordon
27-08-2007, 11:59
Witam.

To dość, chyba, rzadko spotykane, ale po potrząśnięciu moim d50 wydaje mi się że coś w środku lata - bliżej lewej części aparatu patrząc od tyłu ), może ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
Warto oddawać aparat do serwisu?

pozdrawiam


Rzadko spotykane hehehe :)

ufolek
28-08-2007, 04:09
Mi np w DEADPIXELTEST pokazuje że w ISO 100 czas 1/400s, F5,6 - 3 736 daed pixels / 8 902 800 hot pixels :) chyba cos nie tak :)

I niech ktoś powie, ze D80 nie robi przepałów ;-)

Sebastiann
28-08-2007, 14:05
:D wątek pt: "jak powiedzieć drugiej połówce, że zakup jakiejś foto rzeczy był naprawdę niezbędny" :D


....Żona po wysłuchaniu, wyraziła zgodę. Kolega zakupił wszystko na co zbierał kasę od dawna, pierwszy raz legalnie....

W piątek żona wraz z koleżanką pojechały na wycieczkę do Pragi, po powrocie kolega odebrał swą panią w nowej sukience, pantofelkach z nową torebką itp. zakupy były niezbędne okazyjne i w ogóle....

Zakończenie tej opowieści: Kolega po otrzymaniu rachunku z visy wyszedł z osłupienie po kilku dniach.

:D

Sprzedaż szkła przez kolege Gliska:

...A jeszcze chcialem dodac, ze do 300 mam w cenie dedykowany kondonik w kolorze kolorowym moro :) - znaczy tak by zwierzaki nie widzialy ze sie je fotografuje (ponoc bardziej naturalnie wychodza) :) - mi wychodzily, ale z kadru :)

:D

sebah
30-08-2007, 14:22
TAD_BIE


DSLR (lustrzanki cyfrowe) są lepsze od zwykłomych cyfrów, a i od statywu dają się odpiąć /zdjąć. Nie trza cały czas czymać... :mrgreen:

ozzy
05-09-2007, 22:59
kwintesencja tego, co robi i jak działa VR:

słychać wyraźne stuknięcie a potem ciągły szum z cichutkim chrobotaniem

chwilowo jestem padnięty i ten tekst wydaje mi się śmieszny. Nie wiem jak będzie jutro.

flyski
05-09-2007, 23:02
kwintesencja tego, jak co robi i jak działa VR:


chwilowo jestem padnięty i ten tekst wydaje mi się śmieszny. Nie wiem jak będzie jutro.

Nie wiem tez czy to kwestia chwili, ale tekst jest jedwabisty :D

Karrlos
06-09-2007, 09:40
Jakie szkło do D70s

oj to przeciez do wyrywania lasek ma być ;)

Nie ma się co nabijać, po to się kupuje zabawki, żeby się dowartościować.

ale po avatarze wnioskuję, że ELF jest kobietą...

Heh.. no to jesli jest kobietą to juz mamy jasne dlaczego Jej tak zalezy na "grubej rurze" :mrgreen:

;)

ozzy
06-09-2007, 10:04
jeszcze z wątku o vr...

ustaw ogniskową 200mm, czas 1/100 i schodź w dół.


Schodzić w dół z ogniskową ... ?


Żebyś nie pomyślał że trzeba schodzić w dół po schodach ;) to Ci odrazu powiem, ustawiaj czasy, 1/100, 1/80, 1/60 itd.

Sebastiann
10-09-2007, 15:45
:D ratowanie zdjęcia :


Nic z tym nie zrobisz. Twarze sa po prostu spalone. Nie wyciagniesz tego w zaden sposob (no chyba, ze bedziesz im stempelkiem robil "przeszczepy").

:D

wodstock
11-09-2007, 23:39
Dyskusja o sabinkach na ślubie warta uwiecznienia:


Wal ziomuś dyferencjałem prosto w papę, a potem sierpa, pod kątem :D

Ghq
16-09-2007, 19:47
/matówka vs paprochy/

:) w takim razie chyba miałem szczęście ponieważ z wyjęciem i zalożeniem nie mialem problemów - jednak nie wiem jak to ustrojstwo wyczyścić.

Zbigniew
19-09-2007, 22:35
Co do hiperfokalnej - już opatentowałem C.H.U.J (Czorny's Hiperfocal Ultimate Junction) - jest to po prostu guzik, który precyzyjnie wprowadzałby korektę na pierścieniu ostrości - w menu aparatu wprowadzałoby się tylko sirkl of konjużon, a korpus rozkminiałby jaka jest przysłona i ogniskowa, a potem wprowadzał stosowną korektę...

:) :) :)

flyski
19-09-2007, 23:41
to C.H.U.J to w sumie dobry pomysł...:-D

Zbigniew
20-09-2007, 13:48
Odnośnie rozwijania takich skrótów polecam http://monster.namedecoder.com/ (są też dwa inne dekodery :) ). Np.:

N.I.K.O.N.: Networked Intelligent Killing and Observation Neohuman :twisted:

wlasiukk
20-09-2007, 14:06
he he
P.I.S.: Person-Injuring Slayer

Karl Johansson
20-09-2007, 15:19
Karl -> Kidnapping Abomination from the Ruined Labyrinth :D dobre

kronos28
20-09-2007, 15:48
K.R.O.N.O.S.: Kitten-Reaping, Orphan-Nabbing Ogre of Spite - rehehehe beware of kronos!!! :lol:

to też jest dobre: K.R.O.N.O.S.: Kinetic Robotic Organism Normally for Online Sabotage - z tej (http://cyborg.namedecoder.com/)strony

milo_ja
20-09-2007, 20:50
M.I.L.O.J.A.: Marvelous Ideal Lover Offering Joy and Affection :mrgreen: TU (http://sexy.namedecoder.com)

sebah
20-09-2007, 20:53
S.E.B.A.S.T.I.A.N.: Sexy Exciting Bloke Administering Sensual Touches and Intense, Arousing Necking

F.O.T.O.G.R.A.F.: Fine One Tirelessly Offering Gratification and Rapturous, Arousing Fantasies

hehe

Erie
20-09-2007, 21:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/impERIE-4.png
źródło (http://monster.namedecoder.com/webimages/imp-ERIE.png)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/edoxERIE-4.png
źródło (http://cyborg.namedecoder.com/webimages/edox-ERIE.png)

Zbigniew
21-09-2007, 01:30
Zaraz przyjdzie Charming Zestful One Readily Needing Yummy Joy, czyli C.Z.O.R.N.Y.J., i nas pogoni z tego wątku :) :) :)

dwl
21-09-2007, 12:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/voidskullDWL-4.png
źródło (http://monster.namedecoder.com/webimages/voidskull-DWL.png)

To mi się podoba!!

boobass
21-09-2007, 13:34
B.O.O.B.A.S. -
Bloodthirsty, Offensive, Orphan-Beheading Abomination from the Sunless Sanctuary

Jakubas
21-09-2007, 13:57
J.A.K.U.B.A.S. - Jałowy Adept Klęczący U Bram Astronomicznej Sumy
Oraz jego
J.A.K.U.B.A.S. - Jasny, Aberracje Korygujący, Używany Bardzo Ambitnie Standard

Produkcja wlasna ;)

Sukkubus
21-09-2007, 15:36
Nick:

S.U.K.K.U.B.U.S.: Sinister, Unholy, Kitten-Kidnapping Undead from the Burning Underground Sanctuary

Imie:

B.E.A.T.A.: Bloodthirsty, Explorer-Abducting Terror of Anger

pasza
22-09-2007, 00:43
Mastacha Sir Bombel

"...cały czas pamiętajmy, że to moje zdanie i nie ma jeszcze niestety obowiązku, żeby się ze mną zgadzać..."

BOMBEL RULEZ!

ku6i
26-09-2007, 10:28
Ja tylko podważałem twierdzenie, że pies może być jeszcze łagodniejszy, bo wtedy musiałby być jarzyną :D

Czornyj, znany miłośnik labradorów nt. ich zalet

Bjania
26-09-2007, 19:11
...bede cenny za kazda rade.;)

Edit:


Może tytuł powinien brzmieć "Przechadzka po Czeczenii"

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=37938

baku127
05-10-2007, 20:54
http://www.allegro.pl/item251008830_profesjonalny_aparat_fotograficzny.h tml#photo
Uwaga aparat z gurnej półki.

Erie
05-10-2007, 22:54
http://www.allegro.pl/item251008830_profesjonalny_aparat_fotograficzny.h tml#photo
Uwaga aparat z gurnej półki.

kurde gość już ma D4, a my się marnym D3 podniecamy

kubaman
06-10-2007, 23:21
zacytuję coś, co mam w stopce od wielu miesięcy na CB. To wypowiedź Czornego w polemice z człowiekiem, który uznaje tylko analoga, camera obscura i płyty szklane, a wszystko oprawia w niesamowitą wprost filozofię nadając sprzętowi sprzed ery cyfry cechy ludzkie i wzniosłe. I aktywnie promuje swój światopogląd ;)



Na szczęście jest jeszcze dzielny [ustawa o ochronie danych osobowych], ze swoją prometejską misją podźwignięcia forumowiczów z dusznych oparów absurdu i głupoty, w rejony oślepiającego blasku czystej, fotograficznej sztuki. Dzięki ci, o tytanie! Niepomny na gniew mrocznych bóstw debilizmu, wiążących cię do skały i szarpiących twą wątrobę, wskazujesz ślepcom kierunek ku świetlistej ścieżce

Zbigniew
07-10-2007, 21:01
Dobra, powrót do tematu ...



A co do założenia, że aparat to jak oko - mówiąc delikatnie jest błędne. :) To nie tak działa. Mówiąc oględnie i baaardzo ogólnikowo to co widzimy jest "upiększane" przez nasz mózg - wystarczy wspomnieć, że np widzimy tak naprawdę "do góry nogami" a mózg robi "auto rotate" na podstawie swojego EXIF'a itd. ;)

similas
14-10-2007, 01:43
A to z cyberfoto niedawne, w ktoryms tam z koleki watku o wyborze lustrzanki:

"Boże tylko nie bierz Olympusa!

Nie będziesz mógł poszpanować napisem Nikon/Canon przed znajomymi, poza tym wiadomo, że Olympusy kupują tylko amatorzy.

Poza tym wieść gminna niesie, że na każdym Olympusie ciąży klątwa złego boga "Zuiko", który jest Panem Ciemności, który mordował niewiniątka i pił krew dziewic. Ci którzy zaglądneli w wizjer Olympusa ujrzeli ciemny tunel a na końcu zobaczyli jak umrą.

Na paragonie z zakupu Olympusa, numer transakcji to tak naprawde data smierci kupującego."

Hm....

prz3mo
14-10-2007, 23:39
A to z cyberfoto niedawne, w ktoryms tam z koleki watku o wyborze lustrzanki:

"Boże tylko nie bierz Olympusa!

Nie będziesz mógł poszpanować napisem Nikon/Canon przed znajomymi, poza tym wiadomo, że Olympusy kupują tylko amatorzy.

Poza tym wieść gminna niesie, że na każdym Olympusie ciąży klątwa złego boga "Zuiko", który jest Panem Ciemności, który mordował niewiniątka i pił krew dziewic. Ci którzy zaglądneli w wizjer Olympusa ujrzeli ciemny tunel a na końcu zobaczyli jak umrą.

Na paragonie z zakupu Olympusa, numer transakcji to tak naprawde data smierci kupującego."

Hm....

:lol::lol::lol:

fast_fashion
15-10-2007, 13:32
dobre, dobre ha ha ha Wychodzi, że umkneęłam śmierci

sebah
15-10-2007, 20:03
pierwszy profesjonalny aparat – Canon EOS 400D + KIT.

u sasiadow

Zbigniew
16-10-2007, 13:59
W ogłoszeniu sprzedaży D80 + kit:


Kupiony we wrześniu 07 w Fotojoker, przebieg ok. 3800. Stan idealny. Jako bonus dodaję gwarancję, pudełeczka, woreczki ;P Dodam jeszcze Lowepro Topload Zoom 1. Cena jak w tytule - 3200

przemekk5
16-10-2007, 14:23
Zgrywałem się ciut i tyle.
A tak w ogóle to Zbigniewie zainspirowałeś mnie do tej sprzedaży...

Zbigniew
16-10-2007, 14:25
Ale czym ? Pomiarem światła w D200 ? :mrgreen:

przemekk5
16-10-2007, 14:27
Ano

Karl Johansson
21-10-2007, 14:45
imp/eks grunt że plozja i szkło poharata prawie na pewno :wink:
Z humoru, dyskusja o możliwych uszkodzeniach jamy ustnej w wyniku rozbicia w niej żarówki

pdzran
23-10-2007, 21:56
[...] Chciałbym sie dowiedzieć czy obiektyw Nikkor AF 70-300mm f/4-5,6G nadaje się do dobrych zbliżeń??? [...]

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39562

Jeszcze mi nie jest potrzebny ale na starosc moze sie przydac ... zeby miec "dobre zblizenia" ;)

Nymz
28-10-2007, 19:08
[17:44:15] Madzia.Kurczak napisał(a): słyszałam ze w piatek dałaś Mariuszowi swój aparat, aby mógł porobic zdjęcia.... i tak sie w nim zakochał, że teraz zamiast motoru zamierza sobie kupić aparat podobny bądź taki sam jak Twój...:PP
[17:44:45] Madzia.Kurczak napisał(a): zachwycał się nim pare godzin

Moja koleżanka o swoim chłopaku...

darko
29-10-2007, 17:26
Też polecam ludzi w Młynie. Dobrze robią za rozsądne pieniądze. (50zł)
jakby ktoś miał dziwne skojarzenia to chodziło o czyszczenie matrycy :)

Efexor
29-10-2007, 18:38
:D:D
Ten wątek jest mocny.

pinio
02-11-2007, 23:53
Pozdrawiam z sali na ktorej lezy Pjetja
wlasnie chlop myje sobie zeby po raz pierwszy od dwoch tygodni :) hihi
....
jak on to przezywa i jak sie cieszy :))


Napisał Hesja - w chwilach tak trudnych dla Admina i całego Forum.

wilus
03-11-2007, 15:39
z czatu :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/11/a6e190305d925353-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

flyski
04-11-2007, 17:31
z czatu :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/11/a6e190305d925353-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)


Heeheee ale jazda!
się uśmiałem! :D :D