Zobacz pełną wersję : Srebrne usta - pt. cytaty z czornego i calej reszty
mateo912
08-12-2012, 15:02
Wracając do tematu - bawię się właśnie nowym imaczem 21,5.
Co do ekranu - być może Apple zredukowało odblaski o 75%, ale niestety najwyraźniej zostawili te najbardziej upierdliwe 25%, bo dlaczegoś nie widzę specjalnej różnicy.
Komputerek jest słitaśny, cieniutki, cichutki i wogóle megabjuti, natomiast gdybym miał kupić sprzęt do pracy z grafiką/fotografią, to (mimo powalającego na kolana wzornictwa) tego wynalazku kijem bym go nie tknął.
z wątku o nowym imacu 27"
Dyskusja może obejmować jednocześnie wiele warstw. :D
Nie ma takiej opcji.
__________________
Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"
Obawiałem o taką właśnie odpowiedź,
niemniej z serdecznym podziękowaniem
za reakcję, adolfiku.
_________________________________________________
Nie zawiodły żadne metody, przeczytałem dokładnie obie...
"I właściwie nawet na trzeźwo nie chciał tak do końca
uwierzyć w takowy manewr nikonowski, uszczuplający
jego możliwości popsucia Sabinki ten - bezmózgowiec.
Echa zmian na forum:
Fomag, wyczyść sobie skrzynkę PW na CB :)
:D
mateo912
24-01-2013, 21:43
Nie mogę znaleźć swoich pierścieni pośrednich. Nikt ode mnie nie pożyczał?
Frodo nic nie wie? :)
:mrgreen:
Sendilkelm
02-03-2013, 11:42
Zdecydowanie lepiej pracuje mi sie z "idiotami" ktorzy w szkole przyswoili prostackie "2+2" niz Ci ktorzy konczyli "kreatywne myslenie w Hoghwarcie".
:wink:
Piękne.
mskowronski
26-03-2013, 23:10
gdyż dlategoż że ponieważ, ładuję się bateria.
Polska to trudna język ;)
doktor o windows 8 (tutaj watek (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3086483&postcount=1))
Ten system wymyślił chyba ktoś kto siedział na rozumie. Narząd uciskany źle pracuje, więc i efekty owej pracy są do tyłka.
Czy to było testowane na kałamarnicach? To jest jakaś zemsta zza grobu. Według zapewnień firmy z Redmont miało to być nowe otwarcie, innowacyjny system, który będzie prosty w obsłudze i przysporzy autorom kupę szmalu. Kupa widzę, że jest.
Prawda objawiona:
(...) zdjęcia które wrzuciłeś na ostatnich stronach tego tematu są dowodem na to że Leicą można zrobić baaardzo przeciętne zdjęcia.
:D
mskowronski
12-04-2013, 23:16
Prometeusz napisał:
Wymieniłem dziś swojego leciwego D70s na D7100. Kilka różnic można dostrzec. Przede wszystkim inne mocowanie paska :)
:):):)
Doskonała narracja :D
He, przypomniała mi się historia warsztatu samochodowego który się znajdował nieopodal mojej firmy. Właściciel chciał zaoszczędzić i zamiast kupować acetylen w butli, przytargał wytwornicę. Jako, że oprócz talentu do oszczędzania miał także talent do picia które nieco upraszczało mu tok myślenia i dodawało animuszu, postanowił wspomnianą wytwornicę wypróbować od razu, bez zbędnego zagłębiania się w sens istnienia zaworów, manometrów, tudzież innych rurek. Reszta tej historii przypomina dzień 26 kwietnia 1986 roku, czyli katastrofę w czarnobylskiej elektrowni, choć trzeba uczciwie przyznać, że ta z warsztatu była w nieco mniejszej skali.
Właściciel byłego już fizycznie i mentalnie warsztatu żyje do dzisiaj. Co prawda żyje na rencie i z platynową płytką w głowie, ale żyje. Kiedyś nawet na chwilę wróciła mu pamięć i opowiedział mi co tak naprawdę się stało. Podzielę się tą krótką historią z Wami. Otóż zamiast załadować określoną ilość karbidu w odpowiednie miejsce, nasz mechanik z zacięciem godnym MacGyvera rozkręcił górną część wytwornicy i nasypał kilkanaście puszek karbidu. I czekał na upragniony acetylen. Czekał, czekał, i czekał. Niczym baca na hali na zachód słońca. Ponieważ cierpliwość jego w końcu się skończyła i przekształciła w złość, a wiadomo, wypity mechanik, zwłaszcza poirytowany chwilowym niepowodzeniem własnych genialnych pomysłów, wpada na jeszcze bardziej genialne własne pomysły. No i tym pomysłem było nalanie wiadra wody do otwartej wytwornicy. Ci, którzy wiedzą co znaczy połączenie dużej ilości karbidu z dużą ilością wody, zapewne czują się w tym miejscu nieco zaniepokojeni. Nasz mistrz pod znaku klucza grzechotki, także poczuł się nieco zdumiony i zaniepokojony dziełem swojego geniuszu. Aby nieco opanować nerwy, wyciągnął papierosa i... tu dalszą opowieść powinna kontynuować straż pożarna, pogotowie i policja. No i chłopaki, którzy sprzątali gruz pozostały z warsztatu...
coach_lodz
24-06-2013, 10:34
Świetne miejsce na wypoczynek, do tego obsługa przemiła. Dodatkowa zaleta - jedziesz i meldujesz się tam jako singiel, wracasz już w parze. Przynajmniej ja tak miałem.
:D
Ja swoją kobietę też poznałem na wyjeździe. Do tej pory nie mam ochoty jechać ponownie do Francji...
:mrgreen:
sztefanek
18-08-2013, 13:36
Chłopie, to nie forum Lasów Państwowych, jeleni szukaj gdzie indziej.
Właśnie za to kocham dyskusje ślubniaków na temat stawek. :D
Fortaigne
26-08-2013, 10:20
Witam panowie i panie ostatnio dowiedziałem sie ze mozna robic zdjecie z palcem w obiektywie a później wychodzi pół zdjecia rózowe jak macie jakisc sztuczki prosze pisac
Musimy się dokształcić w sztuczkach :D
Z watku o zestawieniu sprzetu Routers (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240513) 2013
:mrgreen:
Statystycznie ja i moja żona mamy po jednym jądrze
Bo statystyka to właśnie taka dziwna, podobno, nauka.
Klub smakosza :)
Ale jak smakuje pudelek?
Jak jamnik tylko krótszy i bardziej puszysty.
Coś tu cicho. Więc dam cytat z tytułowego autora:
Tak, tak, tak - po pierwsze Leica się nie psuje, ew. bywa popsuta przez użyszkodnika. Jeśli komuś uda się ją zepsuć, najpierw otrzymuje tel. od Alfreda Thorstena z gorącymi przeprosinami i zapewnieniem, że się to nigdy więcej nie powtórzy. Następnie podstawiony jest srebrny Maybach, który dowozi klienta wraz z ofiarą na najbliższe lotnisko, skąd czarterowy odrzutowiec zawozi właściciela wraz z kropką do seriwsu w Sohlms. Tam popsuta Leica trafia w ręce sztabu serwismenów, którzy z szybkością Pit-stopu F1 dokonują niezbędnych napraw, a klient w tym czasie częstowany jest 50-cio letnim singlem, Cohibą i czołówką niemieckich aktorek porno. ... :)
I jeszcze jedno o Lajce.
Ba, ale pasek jest technologicznie zaawansowany! Wykonany ze skóry z prącia jaguara – delikatne pogłaskanie reguluje długość.
KaleidoStar
12-08-2014, 01:30
Dołująco...
(...) pionowo w duł niespełna 200 metrów...
Proszę Cię... :|
Bo to był otwarty dół. Jakby był zamknięty to by nie spadli ;)
mateo912
14-10-2014, 19:20
jacek_z stwierdzam, że jestes amatorem bez doświadczenia w studiu i nie powinieneś się wypowiadać w temacie profesjonalnych zdjęć :(
:mrgreen:
.:Gerard:.
14-10-2014, 23:22
Podbijam :mrgreen: jacku chowaj atrapy zostałeś zdemaskowany,
a, i oddawaj studio bo po co Ci :grin:
blaise1973
09-11-2014, 08:55
Kolega TOP67, z wątku o uszkodzonym D90: "Przecież go nie rozbierali, bo to kosztuje. Napisali na zapas. No chyba, że migawka gołym okiem jest uszkodzona".
Z wątku elektrycznego:
Ja zawsze wolę pełny miernik.
Dlatego dbam o figurę, żeby być jak najpełniejszym miernikiem!
.:Gerard:.
27-01-2015, 01:47
Z wątku elektrycznego:
To chyba mu się bieguny zamieniły, bo dieta nie na tym polega żeby tyć :grin:
Sorry Robciu, żartowałem ;-)
To chyba mu się bieguny zamieniły, bo dieta nie na tym polega żeby tyć :grin:
[...]
Wikipedia sugeruje że błędu w tym przypadku nie ma. :)
Myślę, że kolega sufenta zasłużył na pojawienie się tutaj przy okazji dyskusji o filtrach:
do big stopper o zmierzchu potrzebowalbys jeszcze kanape, lodowke z piwem i, jesli lubisz, telewizor
Nie dawno dawałem juz taki przykład. I mam znowu. Widze to drugi raz w zyciu.
Jpg z aparatu, dałem HDR na snapseed. I takie coś ...
Co to ?
Ktoś coś ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/03/mbspas-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/mbspas.jpg)
Ściana była "zwykła".
Może włączyłeś "napisy" ? :P
Chyba Braillem.
Popłakałem się. Leci do srebrnych. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
kalkulator Nikona
Piękna dziewczyna. Tu nawet kalkulatorem wyszłyby super zdjęcia :)
Srebrne usta, srebrny Helios, srebrny gwint:
Mam srebrnego heliosa m39, jak chciałem, czyli to co najlepsze w m42.
Taka refleksja forumowicza
Kupią L, rozbiorą, pozłocą, wstawią kilka brylantów, napiszą Z i sprzedadzą oligarchom ;-) Jednym słowem dyrektor cierpi na megalomanię podobnie jak car Wladimir ;-)
Bardzo logiczna interpretacja różnego balansu bieli:
...
Co do skóry, to Panna Młoda ma taką urodę i trochę "porcelanową cerę. Pan Młody miał tendencje do czerwienienia się momentami, nie wiem od czego to zależy, ale czasami tak niektórzy mają, że momentami mają bardzo czerwoną buźkę, a po chwili jest normalnie a nawet blado- może to też przez upał jaki panował podczas sesji.
...
Próba wyjaśnienia sytuacji:
...
Zdjęcia w plenerze są zielone - panna młoda wygląda jak ufoludek.
Potem z zimna zrobiła się sina, może jak owoc zaczęła dojrzewać?
...
Głupio cytować samego siebie... Ale zawodowy fotograf, który rozbieżnie obrabia zdjęcia z tej samej serii, zaś później różny balans bieli tłumaczy, tym, że klienci potrafią zmieniać zabarwienie swojej skóry...
...
Słabe jest tez tłumaczenie, że pan młody raz sinieje, raz się czerwieni... Zaś panna młoda raz jest blada raz zielona... Gdybym czytał tylko to twoje tłumaczenie, pomyślał bym, że to wycieczka szkolna do zoo i fotografowałeś kameleony...
...
Usta, które potrafią zmieniać kolory przyznał bym @Ogryzkowi, za próbę wyjaśnienia tego skomplikowanego zjawiska... Na podstawie analizy dojrzewania kobiet ;)
spiritus
04-03-2017, 11:29
Świeczkę do gorącej stopki bym wstawił.
Czyli jak robić zdjęcia na chrzcie będąc jednocześnie chrzestnym :)
czarny75
27-04-2018, 16:26
Z wątku o emigracji..Kolega elanek do zwolennika teorii płaskiej Ziemi:
"Obawiam się, że jesteś zbiorem substancji. A w dodatku pochodzisz od małpy . "
... liczyłem, że to forum fotograficzne i ślepych tu nie ma.
Proste i oczywiste XD
cz4rnuch
15-12-2018, 12:48
Proste i oczywiste XD
W tej chwili już ani proste ani oczywiste: <<klik>> (https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/29796-blindtouch-polacy-stworzyli-pierwszy-aparat-fotograficzny-dla-niewidomych)
W wersji testowej forum moderatorzy widzą już pasek ze zdjęciami, ostatnimi jakie się pojawiły na forum. I to są same zdjęcia pleców.
Bez kontekstu pewnie nie będzie zrozumiałe. Ale brzmi surrealistycznie ;)
cybulski
21-01-2019, 21:19
Bez kontekstu pewnie nie będzie zrozumiałe. Ale brzmi surrealistycznie ;)
Kontekst jest taki :)
https://forum.nikoniarze.pl/threads/294024-Standardy-dyskusji-na-forum/page9?p=4026557&viewfull=1#post4026557
Chodzi o ten wątek "plecy w kadrze"
https://forum.nikoniarze.pl/threads/294202-Plecy-w-kadrze
"Myślę, że przez te 14 lat, które minęło, to znalazł rozwiązanie. Spamujesz?"
Tu jest wątek (https://forum.nikoniarze.pl/threads/1003-odzystiwanie-zdjec-z-CF?p=4040763#post4040763)
To był fajny wątek, trzeba go ożywić, bo jest ku temu dobra okazja :)
Ciekawy cytat cz4rnuch :)
Wups rzuca rady jak Maria Antonina niedomytym paryżanom :) Oczywiście to nie groźba, ale też pamiętajmy, że użyszkodnicy Sony i kundelków to nie ten sam sort co niemieccy dentyści z Solms.
Jacku, rozczuliłeś mnie. :)
Twoje riposty też są zabawne. Kto ciekaw sam zerknie do wątku, wystarczy kliknąć w czarną strzałkę -> za nickiem cz4nuch.
Taaa…
Do zbanowania jeden krok, jeden jedyny krok, nic więcej...
Ponoć z 16 użytkowników Pentaxa, których zaobserwowano i zaobrączkowano w Polsce, jeden kiedyś był zainteresowany A7ką. Może tak nie do końca, ale jak doniósł wywiad Nikona, przez blisko minutę studiował bryłę A7R przez witrynę sklepową po czym bez słowa odszedł. Nie wiemy nic o dalszych losach, ale jeśli nie został uśmiercony nowiczokiem i nas czyta to może się przyda:
https://www.sonyalpharumors.com/this-is-the-prototype-of-thw-worlds-first-monsteradapter-la-ke1-pentax-k-mount-to-sony-e-mount-autofocus-adapter/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tbogdanowicz
21-11-2021, 15:41
Dawno tutaj nic nie było, a trafił się wpis który mnie bardzo rozbawił. Do tego odpowiedź w punkt.
Może to sprawi że choć kilka osób zastanowi się co pisze na forum fotograficznym.
Witam.
Mierzę się obecnie z takim dylematem. Przymierzam się do wymiany obiektywu z Tamron SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD na Tamron 100-400 f/4,5-6,3 Di VC USD. Powodem jest lepszy ZOOM. [...]
Co to jest lepszy ZOOM? Moim zdaniem to 70-300 ma większy zakres niż 100-400.
300/70 = 4,29
400/100 = 4
4,29 > 4
cbdu
Andrzej67
21-11-2021, 18:52
Ktoś kto nie jest znawcą poprosił o pomoc. Kilka osób ma z tego ubaw po pachy. Równie dobrze można wyśmiać kulawego który potknął się na chodniku, bo przecież po co wyłaził z domu jak jest kulawy.
Odkopię ;)
Może z okazji 20-sto lecia nam jednak naprawią ;)
Jak Jacek napisał, że naprawią, to naprawią. Nie trzeba co pięć lat przypominać.
Podobno własne żarty śmieszą najbardziej, więc wklejam, może wątek odżyje i pojawią się kolejne wpisy.
Czy może ktoś wyjasnić dokładniej, dlaczego Nikon zmienia oprogramowanie firmowe aparatu ażeby zmienić hasło w menu połączeń po zresetowaniu wszystkich ustawień aparatu. Dla mnie jest to jakaś niespotykana dotychczas aktualizacja. Zmiana hasła w drodze zmiany oprogramowania firmowego wskazuje na poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Spodziewał bym się jakiegoś dokładnego wyjaśnienia Nikona, dlaczego ta aktualizacja.
Przyjmuję, że Nikon nie ma już innych problemów więc postanowił poprzez aktualizację oprogramowania systemowego aparatów zmieniać hasło w połączeniach aparatu z otoczeniem jeżeli użytkownicy zresetują sobie aparat do ustawień fabrycznych. Taka nowa zabawa dla znudzonych użytkowników aparatów firmy Nikon.
Też nie wiem po co to zrobili. Jakie było wcześniej hasło, a jakie jest teraz? :)
Może to był skrót od Nikon Image Group Get Access i komuś się to nie spodobało? ;)
Haha, mniemanologia stosowana to klasyka! Często pojawiają się tam takie złote myśli jak: „Lepiej nic nie robić, niż robić coś źle"
krzysztofz24
17-03-2026, 18:38
Odkpuje, bo watek sie lekko zakurzyl a szkoda by bylo;-).
Z watku o szeroko rozumianych sprawach forumowych. A wiadomo jak takei watk sie czasem rozwijaja...
(...)
Czekam cierpliwie, aż jakiś użytkownik dwóch lub więcej systemów zaatakuje w jednym wątku sam siebie. To będzie przełomowy wręcz poziom odklejenia.)
Pogrubienie to moja inwencja.
Ja mogę :) bo widzę minusy większe czy mniejsze w każdym aparacie jaki posiadam :) (mam ich kilkadziesiąt, ponad 10 producentów, niekoniecznie to 10 systemów, ale wiele ich mam).
Nie ma aparatu idealnego ani idealnego systemu.
Ale ad personam to sam siebie to nie :)
cybulski
18-03-2026, 17:19
Postawić tezę. I się z nią raz zgadzać a raz nie zgadzać. U mnie to jak najbardziej możliwe.
grissley
18-03-2026, 17:23
Co do tego wątku, to jednak odejście czornego było olbrzymią stratą dla forum...
W innych miejscach też się nie udziela. Poza FB. Zasięgi. Zapracowany facet.
Postawić tezę. I się z nią raz zgadzać a raz nie zgadzać. U mnie to jak najbardziej możliwe.
Jesteś politykiem ? :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.