PDA

Zobacz pełną wersję : Robert Kubica > 06.02.2011



Strony : 1 [2] 3 4

BugsBunny
14-09-2012, 22:12
Chłop robi co może żeby do F1 nie wrócić.

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/404245,robert-kubica-wypadl-z-trasy-zobacz-zdjecie-z-wypadku.html

Obejrzyjcie zdjęcia na których widać jego prawą rękę. Marniutko...

MEGALOPOLIS
14-09-2012, 22:28
Obejrzyjcie zdjęcia na których widać jego prawą rękę. Marniutko...

Marne, to jest podniecanie się czyimś nieszczęściem i szukanie taniej sensacji.

Z rzeczy pozytywnych:
"OS San Martino: siódmy czas załogi Kubica/Gerber. Na pierwszym okrążeniu krótkiego odcinka Polacy najszybsi w stawce, później uślizg i pół piruetu kosztowało kilka sekund."

marekm
14-09-2012, 22:56
Marne, to jest podniecanie się czyimś nieszczęściem i szukanie taniej sensacji.

Kolego, najwyraźniej nie znasz znaczenia słowa "podniecanie". :mrgreen:

My jedynie komentujemy, jak to na forum.

MEGALOPOLIS
15-09-2012, 09:25
Kolego, najwyraźniej nie znasz znaczenia słowa "podniecanie". :mrgreen:

My jedynie komentujemy, jak to na forum.

Kolego, ja wiem, że dla Ciebie najważniejsze jest, że Kubica wypadł z trasy. Jak to na forum :) ;)

marekm
15-09-2012, 09:54
Kolego, ja wiem, że dla Ciebie najważniejsze jest...
Wątpię abyś cokolwiek wiedział.

MEGALOPOLIS
15-09-2012, 11:08
Z pokazówki:

0rOq9OvgYqI

Kubica awansował z 7 na 4 w generalce (po drugim odcinku), ma 25.5 sek straty do prowadzącego.

Majek
15-09-2012, 11:32
Noo! Coraz lepiej mu idzie latanie bokami. :-)

sokolnik
15-09-2012, 21:43
idzie całkiem dobrze :) jest na dobrej drodze do nieba :p

Majek
15-09-2012, 22:19
jest na dobrej drodze do nieba :p

Jak większoś kierowców rajdowych.

Boryszuk
15-09-2012, 22:23
Nie chciałbym Was martwić ale też umrzecie.

sokolnik
15-09-2012, 22:31
no to ameryke odkryłes :) umrzemy ok. Wiem to. Kubica prowokuje los. To widac. Nie wiem jak wygladał dzisiejszy wypadek ale wypadek to wypadek. Szczescie ze nie bylo tam barierki.

barierki takiej jak ta we Wloszech...pechowej

Boryszuk
15-09-2012, 22:35
Ale czego mu zalujesz? Swoje i pilota zycie ryzykuje.

kisio
15-09-2012, 22:50
Oglądaliście kiedyś rajdy? :D To prawie jak mówić, że piłkarz ryzykuje połamanie nóg biegając po boisku...

ekonet
15-09-2012, 23:09
Obejrzyjcie zdjęcia na których widać jego prawą rękę. Marniutko...


Marne, to jest podniecanie się czyimś nieszczęściem i szukanie taniej sensacji.
Drogi Kolego MEGALOPOLIS - akurat kolega BugsBunny jest doktorem, który masę czasu spędza na sali operacyjnej, więc słabiutko trafiłeś z tym komentarzem.

MEGALOPOLIS
15-09-2012, 23:20
Drogi Kolego MEGALOPOLIS - akurat kolega BugsBunny jest doktorem, który masę czasu spędza na sali operacyjnej, więc słabiutko trafiłeś z tym komentarzem.

Drogi Kolego ekonet - co nie zmienia faktu, że Kubica ściga się w rajdach, a biadolenie lekarzy i innych znawców, którzy chcieli mu ją 'amputować' i wróżyli koniec kariery tego nie zmieni :)

ekonet
15-09-2012, 23:33
O, wróciłeś. Jak miło. ;)
Mimo, że nie wygląda na to, że zrozumiałeś, co miałem na myśli, to cieszę się, że znów tu zawitałeś.

marekm
15-09-2012, 23:37
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/4dstw640dsth360-1.jpg
źródło (http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/a9eb812238f753132652ae09963a05e9/1a447934-ff2f-11e1-b513-0025b511226e.jpg?type=1&quality=90&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=0/1&srcw=1/1&srch=3/4&dstw=640&dsth=360)

Co by nie pisać, facet zdecydowanie nie chce wrócić do F1.

MEGALOPOLIS
15-09-2012, 23:38
Mimo, że nie wygląda na to, że zrozumiałeś, co miałem na myśli, to cieszę się, że znów tu zawitałeś.

Wygląda na to że szukasz zaczepki, bo w temacie raczej nic ciekawego nie masz do powiedzenia. ;)

marekm
15-09-2012, 23:40
Wygląda na to że szukasz zaczepki, bo w temacie raczej nic ciekawego nie masz do powiedzenia. ;)
Czy na forum jest moderator ?

ekonet
15-09-2012, 23:41
Wygląda na to że szukasz zaczepki, bo w temacie raczej nic ciekawego nie masz do powiedzenia. ;)
Ja Cię witam jak cywilizowany człowiek, a Ty z czymś takim do mnie? To afront.

MEGALOPOLIS
15-09-2012, 23:43
"Jak miło. :)" - z Twojej strony.

ekonet
15-09-2012, 23:49
"Jak miło. :)" - z Twojej strony.
To jakaś chorobliwa podejrzliwość.
Przepraszam za to powitanie.
Przypomniałem sobie, że byli tu tacy, co się pokopali o jakieś głupie gwiazdki, które kiedyś były włączone w działach zdjęciowych. Więc nie powinno mnie dziwić, że zwykła ikona ":)" może wzbudzać podejrzenia.
Tak to jest - uśmiechnie się człowiek do kogoś, a zaraz dostanie w pysk.
Miłego wieczoru.

MEGALOPOLIS
15-09-2012, 23:52
Również serdecznie pozdrawiam.

sokolnik
16-09-2012, 00:31
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/4dstw640dsth360-1.jpg
źródło (http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/a9eb812238f753132652ae09963a05e9/1a447934-ff2f-11e1-b513-0025b511226e.jpg?type=1&quality=90&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=0/1&srcw=1/1&srch=3/4&dstw=640&dsth=360)

Co by nie pisać, facet zdecydowanie nie chce wrócić do F1.


hmm no myślę podobnie. Jednak z drugiej strony Kubica może wcale nie chce wracać do F1, może rajdy go jarają na tyle że gotowy jest poświęcić wszystko, nawet swoje żyje (i pechowego pilota:D ). Trzeba by było się go o to zapytać. Może to kibice i dziennikarze napędzają serial POWRÓT KUBICY DO F1, cholera znowu się powtarzam chyba :) ostatnio co Kubica wsiądzie do auta to ląduje w rowie. Szczęśliwie (JESZCZE) omija drzewa (te grube)

pozdro

Gio
16-09-2012, 01:11
Wiecie co, ten wątek zrobił się żałosny przez wypowiedzi, które delikatnie mówiąc można nazwać obrzydliwymi. Odpieprzcie się od człowieka w końcu!



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/09/4dstw640dsth360-1.jpg
źródło (http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/a9eb812238f753132652ae09963a05e9/1a447934-ff2f-11e1-b513-0025b511226e.jpg?type=1&quality=90&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=0/1&srcw=1/1&srch=3/4&dstw=640&dsth=360)

Co by nie pisać, facet zdecydowanie nie chce wrócić do F1.

A kim Ty jesteś żeby o nim pisać per 'facet'???

sokolnik
16-09-2012, 01:26
A kim Ty jesteś żeby o nim pisać per 'facet'???

o to samo można zapytać Ciebie np.:

a Ty kim jesteś? Obrońcą Kubicy? Strażnikiem tytułowania się zawsze i wszędzie na PAN/PANI ?
to pytania retoryczne... nie musisz odpowiadać, chyba że nie wytrzymasz i odpowiesz :) napewno odpowiesz ;)

koniec pyskóweczki :)

z góry Ci Gio odpowiadam - nie jestem moderatorem :D

freefly
16-09-2012, 01:51
A kim Ty jesteś żeby o nim pisać per 'facet'???

Ło matko, a Ty co? Piszesz jakby Kubica był obiektem twoich westchnień i snów.
To tylko gość, który miał swoje pięć minut, jak tysiące innych przed nim i po nim. Towar, który kupuję miliony ludzi włączając TV. Dla kilku osób, z pewnością członek rodziny, dobry kolega, przyjaciel.
Nie rozumiem o co ta cala batalia.

Jacek_Z
16-09-2012, 01:52
Pamiętam wypowiedzi Kubicy z czasów F1 gdy o formule wyrażał sie sceptycznie (że tak to oględnie powiem). Wynikało z tego, że lubi rajdy, a formuły nie lubi. Bo za duże znaczenie ma samochód, team, są układy, polecenia. On dawał do zrozumienia, że tego nie lubi. Że w formule będzie "na chwilę". Kasa go niby nie interesowała - jesli ją zarobi w F1, to po to by jeździć w rajdach i robic to co lubi.
A teraz nagle ewolucja poglądów - dla niego celem jest F1. F1 działa jak narkotyk, chodzi o sławę czy kasę? Skąd ta zmiana u niego.

marekm
16-09-2012, 10:31
A kim Ty jesteś żeby o nim pisać per 'facet'???
Ja jestem facetem i mam nadzieję, że on też. A ty ? :mrgreen:

BugsBunny
16-09-2012, 22:35
Marne, to jest podniecanie się czyimś nieszczęściem i szukanie taniej sensacji.


Ja się już ręką nie podniecam...

Boryszuk
16-09-2012, 22:37
Ja się już ręką nie podniecam...

Klaps! :mrgreen:

adolfik9501
25-09-2012, 18:28
Panowie. Wypadek taki sobie, prędkość niewielka, szkody właściwie tylko od zsuwania się między drzewami. Nie pierwszy i nie ostatni. Tak Roberta jak i innych rajdowców. Wielkie halo. Sensację tylko media zrobiły.

marki
29-09-2012, 13:38
Mimo przygód na czwartym odcinku Robert, teraz objął prowadzenie po piątym oesie, oby tak do mety. 6 odcinek za 20 minut.

MEGALOPOLIS
29-09-2012, 13:52
Kubica pozycja nr1, a Schuhmacher dopiero 19 ;)

ASAHI
29-09-2012, 15:41
Gdzie można obejrzeć ten rajd?

MEGALOPOLIS
29-09-2012, 15:48
relacja ma byc na Canale Italia 83 – Sky 913, dostępny na kanale 214 Cyfrowego Polsatu, lub na platformie N na pozycji 421. (niestety nie wiem w jakich godzinach).

po 6 OSach Kubica jest 1 i ma juz 30 sek przewagi.

ASAHI
29-09-2012, 15:56
Dzięki, włączam N :D

MEGALOPOLIS
29-09-2012, 20:58
Robert Kubica wygrał Rally Bassano!

Sebastianito
30-09-2012, 13:47
zuch

marekm
30-09-2012, 16:42
zuch

Teraz czas na KJS'y (http://www.ekjs.pl/)

MEGALOPOLIS
30-09-2012, 17:03
Teraz czas na KJS'y (http://www.ekjs.pl/)

Tak, Kubica wsiądzie w malucha, i będzie się 'ścigał' z innymi seryjnymi autami. ;)

Sebastianito
30-09-2012, 17:44
Juz widze tego newsa: "Robert zdyskwalifikowany pomimo zajecia pierwszego miejsca. Wedlug regulaminu, zabrania sie przejezdzania calego KJS na wstecznym biegu" :D

adolfik9501
16-11-2012, 22:33
Robert w ten weekend śmiga w kolejnym rajdzie we Włoszech. Wygrał 7 na 8 odcinków.

oVCJpHqfSxo

6imD6_ppMjk

Wyniki na żywo dostępne tutaj (http://www.cronocomo.it/web/2012/2012/RyComo12/index.html).

MadOnion
16-11-2012, 23:34
Nie no ten drugi filmik miazga :D aż Nick Heidfeld podskoczył na tapczanie

lukaszm
16-11-2012, 23:43
Dobrze jest, fajnie bedzie jesli uda sie powrot do F1.
Wiem, ze ludzie go w PL kochaja, ale prosze pamietac, ze on sie w ITALIA rozwija juz w Kartingu i tam go tez kochaja, na szczescie to nie Klose czy Podolski by zapomniec z kad pochodzi.


Nie no ten drugi filmik miazga :D aż Nick Heidfeld podskoczył na tapczanie

Polecam na zywo rajd zobaczyc, ale to dosyc zarazliwe wiec sie uzaleznic mozna.

jacq
17-11-2012, 13:24
Polecam na zywo rajd zobaczyc, ale to dosyc zarazliwe wiec sie uzaleznic mozna.
to zależy jeszcze jaki rajd :grin: bo jak ktoś pojedzie na IRCa, a potem na np.Barbórkę Cieszyńską (która nota bene właśnie trwa) może się nieco zdziwić różnicą poziomów aut/zawodników/jazdy

adolfik9501
17-11-2012, 18:12
Robert wygrał dzisiaj jeden z odcinków (najdłuższy) będąc szybszym niemal o 1 sekundę na kilometrze, mimo obrotu na mokrym asfalcie. Ostatni odcinek przejechany bez przednich hamulców, spora strata ale i tak zwycięstwo w rajdzie. Za tydzień poważniejsza impreza we Francji Rajd Du Var.

EDYTA2: Poprzedni filmik z innego ujęcia...

n2_NP_X2gHg

BugsBunny
17-11-2012, 20:23
Robert powiedział wyraźnie że nie ma już powrotu do F1. Widać że jego ręka jest nadal niesprawna. Szkoda, wielka szkoda, ale było do przewidzenia.

MEGALOPOLIS
17-11-2012, 20:38
Robert powiedział wyraźnie że nie ma już powrotu do F1. Widać że jego ręka jest nadal niesprawna. Szkoda, wielka szkoda, ale było do przewidzenia.

tvn ;), a z innych zrodel - 'w czasie wywiadu z prowadzącym ceremonię zaraz po wjechaniu na metę powiedzial "Oggettivo e Formula 1" - Celem jest Formuła 1".

BugsBunny
17-11-2012, 20:40
tvn ;), a z innych zrodel - 'w czasie wywiadu z prowadzącym ceremonię zaraz po wjechaniu na metę powiedzial "Oggettivo e Formula 1" - Celem jest Formuła 1".

tak, ale w przeciwieństwie do innych źródeł - w TVN słychać było samego Roberta, mówiącego wyraźnie i po polsku

Pyra001
17-11-2012, 21:43
Prędzej Kewin Mirocha lub Kuba Giermaziam zasiądą w bolidzie F1 niż Kubica wróci za kierownicę bolidu. Niestety, ale taka jest prawda.

adolfik9501
17-11-2012, 21:56
Prawda jest taka że ani Mirocha ani tym bardziej Giermaziak do F1 nie trafią. Obaj są bez kasy, a Kuba w open-wheelsach jest cienki jak barszcz, niech się turystyków trzyma. Co się zaś tyczy Kubicy to obecnie ręka nie pozwala na powożenie bolidami, ale chłop cały czas walczy by doprowadzić ją do odpowiedniego stanu by to się zmieniło. Kto wie co będzie w 2014 czy 2015. Pożyjemy zobaczymy.

adolfik9501
23-11-2012, 13:22
Dzisiaj startuje DuVar :)

Zr3FNfNo_QA

Wyniki i harmonogram tutaj (http://www.ffsa.org/res_rallye.php?id=1977&catCourse=ral).

Wywiad z RK:

NZrYAyUyVjk

Marcin Jakubowski
23-11-2012, 15:37
Robert urządza sobie masakrę na miejscowych kierowcach. +10s. Nad Loixem :)
Tak trzymać

adolfik9501
23-11-2012, 15:39
No ba! Loix to jednak nie jakiś tam byle jaki kierowca amator tylko klasowy zawodnik.

EDYTA: Hmm 1,3 sekundy straty ma kilometrze...

siona
23-11-2012, 15:45
no własnie chciałem powiedzieć, że freddy to leszcz nie jest. ba - na asfalcie to nawet jest mocno "nieleszcz" ...

Marcin Jakubowski
23-11-2012, 15:53
Tak to rozumiem, mam nadzieję, ze RK utrzyma passę i zamknie usta tym, dla których wygrywał rajdy dla emerytów scigajacych sie wokół kościoła w centrum wsi....

Na drugim os dołożył kolejne 13 sekund.... To wychodzi sekunda na kilometrze....
Bez komentarza

adolfik9501
23-11-2012, 16:09
I znowu dołożył Loixowi 1,3 sekundy na kilometrze... :)

MrQba
23-11-2012, 16:38
Kolejne 21 sek urasta do 45 :D Kubik daje czadu

MadOnion
23-11-2012, 16:43
Go Robert!!!

siona
23-11-2012, 16:47
nie no - to teraz już powinni podejść i powiedzieć - "ty jedziesz na wsteku bo i tak wygrałeś" :D

adolfik9501
23-11-2012, 16:48
Kolejne 21 sek urasta do 45 :D Kubik daje czadu

No ale jednak zwolnił: 1,2 sek./km ;)

adolfik9501
23-11-2012, 18:28
4 OS (20,25km) dla RK, 39,5 sek. przewagi nad Loixem (+1,95 sek/km). WOW.

EDYTA: RK ma 1:25,0 przewagi po pierwszym dniu. W 2011 Latvala wygrał rajd z przewagą 49,1 sek. ;)

siona
23-11-2012, 18:30
to jest taka skala, że nie potrafię jej logicznie wytłumaczyć ...

adolfik9501
23-11-2012, 18:37
Można by powiedzieć, że RK ma nowsze/szybsze auto od Loixa,, ale biorąc pod uwagę doświadczenie obu panów w rajdach, jak i osiągnięcia FF, fakt rehabilitacji RK, to nie wiadomo o co chodzi. W zeszłym roku Latvala jadąc fabryczną Fiestą również pokonał wieloryba, ale takiej przewagi nie było.

EDYTA: Jakiś czas temu wspomniany Latvala dawał publiczne rady RK: http://rajdy.autoklub.pl/news/latvala-o-var-i-kubicy,45777. Fakt, że do mety rajdu jeszcze sporo się może wydarzyć, ale wydaje mi się, że Jari nie spodziewał się takiej jazdy RK.

adolfik9501
23-11-2012, 19:20
Wypowiedzi pierwszej dwójki na mecie ostatniego OSu:

Robert Kubica: Było bardzo ślisko. Wolę zachować ostrożność. Celem było unikanie kapci. To była dobra rajdowa lekcja.

Freddy Loix: Obróciłem się i zgasiłem silnik. Musiałem pokonać prawie 100 metrów pod prąd odcinka, by nawrócić.

siona
23-11-2012, 19:29
zobaczymy jutro - będzie w dzień i jak nie będzie padać to ośki powinny być bardzo szybkie

GeparD
23-11-2012, 21:18
gdzies to mozna ogladac?

MadOnion
23-11-2012, 21:45
Jak tak dalej pójdzie RObert na ostatni OeS wyjedzie rowerem ; )

Majek
24-11-2012, 00:47
Zauważyliście, że Kubica póki co jeździ wyłącznie po asfalcie? Widział go ktoś na luźniejszej nawierzchni?

MEGALOPOLIS
24-11-2012, 01:48
Zauważyliście, że Kubica póki co jeździ wyłącznie po asfalcie? Widział go ktoś na luźniejszej nawierzchni?

"Kiedy podejmę decyzję na temat przyszłości w rajdach, to zacznę startować też na szutrze – powiedział Kubica – Odczucia są inne, przyczepność jest inna, ale nie sądzę, żeby to był duży problem. Testowałem już na takiej nawierzchni i oczywiście testy to inna sprawa niż start w rajdzie, ale w niedalekiej przyszłości nadejdzie dzień, w którym podejmę decyzję i jeśli będę dalej jeździł w rajdach, to zacznę startować też na szutrze."

adolfik9501
24-11-2012, 11:53
OS5 i OS6 za nami. Przewaga wzrosła o kolejne 34 sekundy do 1:59,0.

Wywiad z wczoraj:

FcpGFKfFCNY

adolfik9501
24-11-2012, 12:53
OS7 - Kubica 1, wcięło Loixa, przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej (Cedric Robert, 207S2000) 3:44,5.

siona
24-11-2012, 13:15
przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej (Cedric Robert, 207S2000) 3:44,5.

i powiedzmy sobie, że to też nie jest leszcz ....
a i ośka na asfalcie nie jest bez szans, zwłaszcza w dzień

adolfik9501
24-11-2012, 13:20
Tylko to nie ośka a czterołap, choć wolniejszy.

jjj
24-11-2012, 13:25
Tylko to nie ośka a czterołap, choć wolniejszy.
Słabszy, na pewno a czy wolniejszy to zależy również od kierowcy ;)
RK również jeździł klasą S2000.

siona
24-11-2012, 13:26
Tylko to nie ośka a czterołap, choć wolniejszy.

a racja - pomuliło mi się ze starymi klasami ... :/
ale waży sporo mniej jak mnie nie myli

adolfik9501
24-11-2012, 14:06
Kolejny OS, tym razem 17,7 sek. nad Craigiem Breenem. Przewaga nad Cedrikiem Robertem urosła do 4:07,5.

adolfik9501
24-11-2012, 17:47
Ostatni dzisiejszy odcinek, OS9 - 31,740 km - RK dołożył 1:05,7 Robertowi w 207S2000. Przewaga na koniec dnia to 5:13,2...

EDYTA: Drugi na OS jest Breen - +48,2

adolfik9501
25-11-2012, 00:38
Wywiad z RK po dzisiejszym etapie (audycja zawiera lokowanie produktu ;) ):

mAjqJ2HriEs

Slon
25-11-2012, 10:23
http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Rallye-du-Var-koniec-rajdu-dla-Kubicy,wid,15122729,wiadomosc.html?ticaid=1f96a

znacie szczegoly?

MEGALOPOLIS
25-11-2012, 10:54
to pewnie przez tego czarnego kota, którego wczoraj przejechał ;)

Slon
25-11-2012, 11:09
http://www.przegladsportowy.pl/Inne-dyscypliny-Kubica-mial-wypadek-Samochod-stanal-w-plomieniach,artykul,152369,1,352.html

jjj
25-11-2012, 11:11
Podobno błąd pilota (błądnie podyktowane informacje)
http://www.sport.pl/F1/1,96398,12920710,Rajd_Rallye_du_Var__Kubica_wypadl _z_trasy_przez_blad.html

adolfik9501
25-11-2012, 11:51
Błędy w dyktowaniu, błędy w opisie, wypadnięcia z trasy będą się tak długo zdarzały jak długo będą istnieć rajdy. Zawodnicy nawet jak jadą spokojnie to dla nas zwykłych śmiertelników i tak jest to jazda daleko poza limitem. Taki sport. Dobrze, że załodze nic nie jest. Szkoda fury.

Można jechać spokojnie cały rajd (sam RK mówił, że jedzie na 80-85%) a i tak z powodu błędu wypaść.


Eryk Mełgwa, dziennikarz Tvp, o wypadku Roberta Kubicy w Rallye du Var (http://soundcloud.com/adam-malecki-1/eryk-me-gwa-dziennikarz-tvp-o#play).

Fragment notatek pilota wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.motorsportmaxxx.pl/images/stories/newsy/11-2010/opis-rajdowy-1.jpg)

I teraz pilot przerzuca omyłkowo dwie kartki i zamiast lewy 3 zacisk jest lewy 5 otwiera ;)

To je rally.

Majek
25-11-2012, 13:16
A ja jestem ciekawy, co by było, gdyby Robert wystartował w naszych rodzimych mistrzostwach rajdowych. Mam wrażenie, że dołożyłby Kajetanowiczom i całej reszcie z przodu stawki.

adolfik9501
25-11-2012, 13:35
Zapewne tak, ale nie byłoby tak łatwo jak w cywilizowanych krajach. Nasze "równe" asfalty oraz odcinki ze znikomą liczbą zakrętów preferują naszych kierowców. Taki Du Var miał więcej zakrętów niż 2-3, a może i 4 eliminacje MP.

MEGALOPOLIS
25-11-2012, 16:41
przy okazji wypowiedz Roberta po wypadku: "Emanuele wprowadził mnie w błąd, stąd ten wypadek. Jestem trochę zły na niego, bo zwycięstwo było blisko. Najważniejsze jednak, że nic się nie stało. Swoją przyszłość chyba jednak widzę na torze, ale decyzja zostanie podjęta pod koniec roku. Mogę tylko powiedzie, że priorytetem jest Formuła 1. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim kibicom."

adolfik9501
25-11-2012, 20:12
Auto RK po wypadku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img.rallynews.pl/f/2012/11/530-1353854457.jpg)

Oraz wypowiedź za Mikołajem Sokołem:

Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, zamiast jednej kartki w opisie zostały przełożone dwie i w zakręt wjechaliśmy o dobre 40-50 km za szybko. Nie dało się nic zrobić, nie było to przyjemne przeżycie. Ogólnie jechaliśmy dziś spacerowym tempem. Dobrze, że nic nam się nie stało. Szkoda samochodu... - mówił Kubica.

adolfik9501
25-11-2012, 23:15
Krótka wypowiedź RK po rajdzie:

IUax-8LWjNw

Czornyj
26-11-2012, 01:13
To na pewno był zamach ;)

Swoją drogą chłop ma pecha na miarę talentu...

sokolnik
26-11-2012, 01:26
oj coś Kubice chyba chce dopaść. Pech ciągle mu towarzyszy.

jaką renomę mają te rajdy w których K. startuję od ?roku?.
Startują w nich jacyś znani kierowcy rajdowi? Czy to jest 3cia liga Włoska? Bo facet wraca do zdrowia i łatwo te rajdy wygrywa. Jaki tam jest poziom mnie interesuje. W TV o tym nie mówią. A sama nazwa rajdu nic mi nie mówi. Jest tylko ZWYCIĘSTWO, KOLEJNE ZWYCIĘSTWO KUBICY!
I podnieta przez tydzień mają, oprócz mnie :)

ekonet
26-11-2012, 01:30
...
A po polsku się nie da...?

adolfik9501
26-11-2012, 01:32
To na pewno był zamach ;)

To się rozumie samo przez się. Przecież Polacy nie popełniają błędów ;)



Swoją drogą chłop ma pecha na miarę talentu...

Zdarza się nawet najlepszym. To je rally.

Osobiście nie przywiązuję uwagi do dzwonów w rajdach, byle nie za często (patrz Latvala i Solberg w tym sezonie), taki sport. To nie F1 z betonowymi poboczami. Zwłaszcza w przypadku RK gdzie chłop ma za sobą raptem kilka małych rajdów, ze 4 duże (2x DuVar, Mille Miglia i Antibes) i to w różnych autach, od S1600 przez N4, S2000 na WRC kończąc. Pokazał, że nowy dla siebie samochód opanowuje zaraz po zamknięciu drzwi, a tempo ma takie jakby ostatnie 10 lat spędził w rajdówce, walcząc o czołowe lokaty. Inni muszą się długo uczyć by osiągnąć tempo zbliżone do niego. Gość jest niesamowicie szybki, nie licząc pamiętnego wypadku to nic dziwnego poza kilkoma, zwykłymi wypadkami rajdowymi mu się nie przytrafia. Będzie dobrze. Nie obraziłbym się na jego karierę w rajdach, gdzie jednak znacznie większy wpływ na wynik ma kierowca niż w F1.


(...)

W TV o tym nie mówią, bo tam są tacy sami specjaliści jak Ty. Taki urok naszych rodaków, że są specami od tego co jest akurat na topie: skoki, F1, lotnictwo, rajdy...

jjj
26-11-2012, 08:48
W TV o tym nie mówią, bo tam są tacy sami specjaliści jak Ty. Taki urok naszych rodaków, że są specami od tego co jest akurat na topie: skoki, F1, lotnictwo, rajdy...
Taka cecha narodowa ;)

adolfik9501
26-11-2012, 12:02
Pełny wywiad z RK: http://sport.tvp.pl/moto/wideo/kubica-o-wypadku-nie-bylo-szans-na-ratunek/9225577

Boryszuk
26-11-2012, 12:21
Pełny wywiad z RK: http://sport.tvp.pl/moto/wideo/kubica-o-wypadku-nie-bylo-szans-na-ratunek/9225577

Widać, że wywiady nie są jego żywiołem...

Czornyj
26-11-2012, 13:10
Nie obraziłbym się na jego karierę w rajdach, gdzie jednak znacznie większy wpływ na wynik ma kierowca niż w F1.

Też bym się nie obraził - tym bardziej że rajdy są bliższe memu sercu niż coraz bardziej nudne wyścigi F1.

Celeborn
26-11-2012, 14:03
Też bym się nie obraził - tym bardziej że rajdy są bliższe memu sercu niż coraz bardziej nudne wyścigi F1.

Nudne? Chyba żadnego w tym sezonie nie oglądałeś.

sokolnik
26-11-2012, 17:55
Nudne i tyle :) nudzę się po 2óch okrążeniach. Początek najlepszy, potem 10okrążeń coś się dzieje a potem to już nuda. Ktoś kogoś wyprzedzi, wymieni opony, zderzy się z kimś przy wyprzedzaniu, nudy. 50okrążeń nuda :)

adolfik9501
26-11-2012, 18:16
Citroen C4 WRC, którym Robert Kubica startował w Como i Var, przestał już co prawda istnieć, ale może warto raz na zawsze wyjaśnić, jak wyglądały słynne w pewnych kręgach „przeróbki” samochodu, mające rzekomo ułatwić polskiemu kierowcy prowadzenie auta.

Pierwszej reakcji na pytanie o mityczne modyfikacje można było się spodziewać: – To trzeba zapytać specjalistów w Polsce, dużo będzie różnych możliwości – odparł Robert, po czym już na poważnie opowiedział o wszystkich przeróbkach w C4. Nie zajęło mu to dużo czasu, bo jak się okazuje, nie były one poważne…

– Różniło się tak: jak w Subaru , paddle – czyli łopatka [zmiany biegów], którą się operuje z prawej strony, została przesunięta na lewą stronę [kierownicy] – wyjaśnił. – Czas pracy [nad tą modyfikacją] 30 sekund, może minuta. Druga rzecz to dźwignia od hamulca ręcznego, gdzie na dzień dzisiejszy jest mi łatwiej ją pchać niż ciągnąć, czyli przy operowaniu hamulcem ręcznym odpycham go, zamiast ciągnąć do siebie. Tak naprawdę tyle było różnic w tym aucie.

(źródło: sokolimokiem.tv/ (http://sokolimokiem.tv/?p=5451#more-5451))

Ależ on nie lubi [I]specjalistuf z naszego kraju. Wcale mu się nie dziwie. Oglądnie taki jeden z drugim ze dwa wyścigi, coś poczyta o rajdach i myśli, że wszystkie rozumy pozjadał.

EDYTA: Spalenie fury miało zatrzeć ślady niesamowitych, niedozwolonych przeróbek, przecież wszyscy wiem, że Kubica nie może być tak szybki ;)

Czornyj
26-11-2012, 18:28
Nie ma to jak wyładować frustracje na osobach, które wybiwszy się ponad przeciętność coś osiągnęły. Zjawisko stare jak świat (vide modlitwa sąsiada w "Dniu świra", czy "Vademecum skauta" Lady Pank), teraz tylko jest do dyspozycji cudowny internet...

adolfik9501
26-11-2012, 18:38
Do tego każdy jest przecież ekspertem od szybkiej jazdy, przecież się jeździ szybko na co dzień... to przecież nic takiego.

freefly
26-11-2012, 19:02
Do tego każdy jest przecież ekspertem od szybkiej jazdy, przecież się jeździ szybko na co dzień... to przecież nic takiego.

Ty adolfik to masz chyba, cały pokój oklejony plakatami z rajdów jak nastolatka plakatami Bibera. Mam rozumieć, że Ty Znasz się na rajdach i możesz pisać same pochlebne opinie i piać z zachwytu.;-)

adolfik9501
26-11-2012, 19:25
Ty adolfik to masz chyba, cały pokój oklejony plakatami z rajdów jak nastolatka plakatami Bibera.

Nakryłeś mnie. Masz z tym jakiś problem?


Mam rozumieć, że Ty Znasz się na rajdach

Coś tam się orientuję w temacie jednak do ekspertów z działu sportu różnych TV oraz Borowczyka i Zientarskiego mi daleko ;)


i możesz pisać same pochlebne opinie i piać z zachwytu.;-)

Rozumiem, że jak jest bardzo dobrze to mam narzekać...

freefly
26-11-2012, 19:45
Rozumiem, że jak jest bardzo dobrze to mam narzekać...

Po co od razu narzekać, wystarczy nie podniecać się przesadnie...........cudzymi sukcesami. Bo jest to wszystko względne. Dla jedno będzie to sukces, a ktoś inny wzruszy tylko ramionami i powie no fajnie, ale co z tego (co mnie to obchodzi i czym oni się tak jarają).

adolfik9501
26-11-2012, 19:54
Po co od razu narzekać, wystarczy nie podniecać się przesadnie...........cudzymi sukcesami.

Wydaje mi się, że zazdrościsz tak RK że robi to co robi, jak i nam, że potrafimy się tym cieszyć. Bo skąd od razu teksty w stylu "podniecać się"...



Bo jest to wszystko względne. Dla jedno będzie to sukces, a ktoś inny wzruszy tylko ramionami i powie no fajnie, ale co z tego (co mnie to obchodzi i czym oni się tak jarają).

Skoro kogoś to nie obchodzi, to niech się tym nie interesuje, zamiast wylewać żale.

Czornyj
26-11-2012, 19:54
Po co od razu narzekać, wystarczy nie podniecać się przesadnie...........cudzymi sukcesami. Bo jest to wszystko względne. Dla jedno będzie to sukces, a ktoś inny wzruszy tylko ramionami i powie no fajnie, ale co z tego (co mnie to obchodzi i czym oni się tak jarają).

Dla jednego będzie to sukces, podnieci się - i fajnie.

Drugi wzruszy ramionami i powie co z tego, bo go to nie obchodzi - i też fajnie.

Są jednak również tacy, których to wprawdzie niespecjalnie interesuje, ale każda okazja do tego by wbić bliźniemu szpilę w dupala jest dobra - i to już wcale takie fajne nie jest, przynajmniej z mojego punktu widzenia, choć oczywiście YMMV ;)

marekm
26-11-2012, 20:20
Czyta się to jak relację spod Pałacu. :mrgreen:

Co do Kubicy. Wielu widziało w nim kandydata na Mistrza F1, ale to już chyba historia. Niech zdrowieje i się dobrze bawi. :D

freefly
26-11-2012, 23:00
Wydaje mi się, że zazdrościsz tak RK że robi to co robi, jak i nam, że potrafimy się tym cieszyć.

Akurat uprawiam sporty lotnicze i nie muszę zazdrościć RK jego "przyziemnych zajęć";)


Bo skąd od razu teksty w stylu "podniecać się"...

Bo to tak wygląda. Poczytaj niektóre wpisy. Normalnie orgazm i ekscytacja.:wink:

hostman22
27-11-2012, 17:50
sokolnik osłabiasz mnie, ty tak piszesz sam z siebie czy najpierw była lektura na interii ;) http://www.ewrc-results.com/final.php?e=4026&t=Rallye-du-Var-2012 - to tak dla twojej informacji.

jjj
27-11-2012, 22:53
sokolnik osłabiasz mnie, ty tak piszesz sam z siebie czy najpierw była lektura na interii ;) http://www.ewrc-results.com/final.php?e=4026&t=Rallye-du-Var-2012 - to tak dla twojej informacji.
Na 12 miejscu widze Bryana Bouffier, ktory swego czasu wygrywal z wszystkimi polskimi kierowcami rajdowymi w MP jak chcial. To jednak dowodzi, ze nie byl to "3-ligowy rajdzik" jak niektorzy mowia...

Paprycjusz
27-11-2012, 23:03
Bouffier jechał Peugeotem 208 R2. W 2011 był 5, pierwszy w S2000 z przewagą ~3minut, w 2010 był 2 w generalce, wygrał S2000 o pół minuty przed C.Robertem i zdobył samochodem S2000 mistrzostwo Francji co było wyczynem.

Zresztą, swoim 190 konnym 208 wygrał klasę R2 z przewagą 3 minut, do tego w generalce pokonał m.in. Mini WRC i rajdowe Porsche 911 GT3.

MadOnion
27-11-2012, 23:17
Nudne i tyle :) nudzę się po 2óch okrążeniach. Początek najlepszy, potem 10okrążeń coś się dzieje a potem to już nuda. Ktoś kogoś wyprzedzi, wymieni opony, zderzy się z kimś przy wyprzedzaniu, nudy. 50okrążeń nuda :)

Spa-Francorchamps tez ; ) ?

siona
28-11-2012, 00:54
ooooooooo
spa było ... zajeeeeeeee
znaczy się REWELACYJNE

jjj
28-11-2012, 08:27
Bouffier jechał Peugeotem 208 R2. W 2011 był 5, pierwszy w S2000 z przewagą ~3minut, w 2010 był 2 w generalce, wygrał S2000 o pół minuty przed C.Robertem i zdobył samochodem S2000 mistrzostwo Francji co było wyczynem.

Zresztą, swoim 190 konnym 208 wygrał klasę R2 z przewagą 3 minut, do tego w generalce pokonał m.in. Mini WRC i rajdowe Porsche 911 GT3.
O to mi właśnie chodziło, że wbrew głosom "niektórych", ten rajd to jednak nie była zabawa amatorów ;)

adolfik9501
28-11-2012, 13:40
Trudno eliminację Mistrzostw Francji uznać za byle co...

Co się zaś tyczy RK: http://rajdy.autoklub.pl/news/o-przyszlosci-kubicy,46094.

sokolnik
28-11-2012, 14:14
NUDA :) nie oglądam tego bo nuda po 2óch okrążeniach :)
na żywo pewnie wygląda to o wiele lepiej :)
jak Kubica jeździł w F1 to oglądałem z większym zaangażowaniem (jednak bez podniety jak niektórzy mają)

MadOnion
28-11-2012, 14:43
...
Co się zaś tyczy RK: http://rajdy.autoklub.pl/news/o-przyszlosci-kubicy,46094.
Cieszę się z Robert wraca, natomiast chciałbym go zobaczyc jeszcze w F1 : ))

adolfik9501
24-01-2013, 20:32
Nadal nie wiemy co zamierza robić RK w tym sezonie. Rajdy, wyścigi a może to i to. Póki co Robert zapoznawał się dzisiaj z serią DTM. Śmigał za kierownicą Mercedesa AMG C-Coupé. Przejechał 114 okrążeń toru (4,005km) Valencia’s Circuit Ricardo Tormo co dało łącznie 456,570 km jazdy.

EDYTA ON: Merc posiada jedno wolne miejsce w serii ;) EDYTA OFF


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/01-6.jpg
źródło (http://www.f1wm.pl/galeria/albums/dtm/kubica_test_walencja/01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/13-1.jpg
źródło (http://www.f1wm.pl/galeria/albums/dtm/kubica_test_walencja/13.jpg)

ASAHI
24-01-2013, 21:27
Ważne że dalej jeździ i walczy z urazami. Byle tak dalej.

velaskez
24-01-2013, 21:42
Zapomniałeś o najważniejszym. Zrobił z dupy Garrego Paffeta jesień średniowiecza. A to już coś ;)

ASAHI
24-01-2013, 22:25
Zapomniałeś o najważniejszym. Zrobił z dupy Garrego Paffeta jesień średniowiecza. A to już coś ;)

A fakt, po prostu przeczytałem o tym po napisaniu postu. Dzięki za przypomnienie.
Taki wynik o czymś świadczy.

adolfik9501
25-01-2013, 01:19
Zapomniałeś o najważniejszym. Zrobił z dupy Garrego Paffeta jesień średniowiecza. A to już coś ;)

Informacja nie potwierdzona, ale dość wiarygodna. Na pewno poszło mu lepiej niż Glockowi, który pół dnia się przyzwyczajał do BMW.

Co do RK to cieszy się jak dziecko. Miło.

http://www.dtm.tv/Index/Start/EN#

ppfalcon
04-03-2013, 12:23
Robert w tym sezonie będzie startował w rajdach.

http://www.rmf24.pl/sport/news-jest-oficjalne-potwierdzenie-kubica-wybral-rajdy,nId,938567

Czornyj
04-03-2013, 12:24
...i bardzo dobrze ;)

prz3mo
04-03-2013, 12:25
Robert w tym sezonie będzie startował w rajdach.

http://www.rmf24.pl/sport/news-jest-oficjalne-potwierdzenie-kubica-wybral-rajdy,nId,938567

Moim zdaniem Kubica do F1 nigdy już nie wróci.

jjj
04-03-2013, 12:28
Moim zdaniem Kubica do F1 nigdy już nie wróci.
Jabym dal 35% na jego powrot do F1 ;) Zycze mu tego...

docxxx
05-03-2013, 01:30
Moim zdaniem Kubica do F1 nigdy już nie wróci.

Życzę mu jak najlepiej, ale z tą prawą ręką na 100% nie wróci.

adolfik9501
06-03-2013, 20:18
...i bardzo dobrze ;)

Bardzo, bardzo :-) Rajdy piekna rzecz. Do F1 nie musi wracac. Bez dobrego bolidu nie podchodz, a w rajdach to mozna jezdzic prawie wszystkim, nawet Mini :-)

janex
07-03-2013, 17:16
Nie musi wracać do F1, też bardziej wolę rajdy i obecność Kubicy w rajdach będzie na pewno dobra dla tego sportu, ale trzeba pamiętać że to F1 jest jednak dyscypliną Roberta. Trzeba teraz czekać na rozwój zdarzeń, na wyniki rehabilitacji itp. Widziałem Roberta na żywo we wrześniu i wtedy ręka raczej nie "zachwycała" możliwością ruchów, nie wiadomo jak to wygląda teraz, ale choćby oglądając filmy z testów DTM również jest podobnie, a to pewnie utrudnia poruszanie się w bolidzie.
Za 2 tygodnie zobaczymy jak Kubica poradzi sobie na pierwszym powaznym rajdzie po wypadku, jednak to nie to samo co poprzednie występy, teraz liczba km oesowych wzrasta i to znacznie, do tego ogromna konkurencja, kierowcy którzy też tak jak Robert lubią asfalt, ale trzeba być dobrej myśli...
OGIEŃ NA TŁOKI ROBERT!!!

Boryszuk
07-03-2013, 18:10
Jego citroen będzie specjalnie dostosowany do jego ręki.

GeparD
08-03-2013, 12:49
musza lubic go w FIA :D

adolfik9501
18-03-2013, 22:09
Dwa filmiki z dzisiejszych testów przed Rally Islas Canarias El Corte Inglés. Całkiem sporo RK.

http://www.youtube.com/watch?v=VEF2U9UqHHU

http://www.youtube.com/watch?v=rvu1HAE0Mc4


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.motoradiario.com/index.php?view=image&format=raw&type=img&id=12612&option=com_joomgallery&Itemid=74)

marki
22-03-2013, 10:41
Po pierwszym deszczowym OS Kubica na czele. Jan Kopecky stracił do niego 11,4s, trzeci Craig Breen +13,5s. Ciekawie :D Byle Robert dojechał... LT - tutaj http://184.106.145.74/erc/erc_res.html - niestety działa jak widać kiepsko.

adolfik9501
22-03-2013, 10:49
Tutaj lepszy: http://rally-base.com/2013/rally-islas-canarias-2013/?ssId=1553&cupId=55

Lekko pada, droga mokra.

EDYTA: Na drugim OS dołożył drugiemu 1 sek. na km...

EDYTA2: Komentarz RK po 2 OS: "We drove carefully, lot of fog in the stage". ;) Niech lepiej trochę odpuści, przecież ma zdobywać doświadczenie a nie masakrować konkurencję.

Sendilkelm
22-03-2013, 14:46
"Ten odcinek nie był dla nas dobry, liczyliśmy na więcej wody i źle dobraliśmy opony. Musimy sprawdzić, mamy chyba zbyt miękkie opony" - powiedział Polak.

po 4 OSie :) Wygranym.

adolfik9501
22-03-2013, 15:16
Nuda, 5 OS też wygrał ;)

Sendilkelm
22-03-2013, 15:22
Nuda, 5 OS też wygrał ;)

Wygrał. Przerzucam się na sporty zimowe :P

adolfik9501
22-03-2013, 15:29
Wygrał. Przerzucam się na sporty zimowe :P

Ja przynajmniej do jutra zostaje przy rajdach, ale nie przy jakiś byle jakich Mistrzostwach Europy, a Mistrzostwach Śląska ;) Czechowicki jutro, będzie się działo. Śnieg prószy, umiejętności u kierowców mniejsze niż wola walki. Się blacharze znowu obłowią...

Wracając do RK to zastanawia mnie jego dyspozycja na szutrze. Ale do tego czasu to pewnie już się chodem sportowym będę pasjonował :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto.rallyonline.pl/GALERIA/2013/03/canarias/czwartek/006.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/BF9qUclCEAAph8-1.jpg:large
źródło (https://pbs.twimg.com/media/BF9qUclCEAA-ph8.jpg:large)

EDYTA2: Nuda, 6:0, nuda ;)

adolfik9501
22-03-2013, 16:24
Fragment onboardu RK razem z dyktowaniem: http://www.fiaerc.com/videogallery/detail/id_event/3/id/61/t/ERC-CANARIAS-onboard-Kubica-SS1

adolfik9501
22-03-2013, 19:50
7:0 :)

adolfik9501
22-03-2013, 20:29
Kolejny onboard RK (fragment): http://www.fiaerc.com/videogallery/detail/id_event/3/id/64/t/ERC-CANARIAS-spain-loves-rally

EDYTA: OS8 - 8 zwycięstwo, mimo tego, że na nawrocie przepałowali i musiał cofać ;)

ASAHI
22-03-2013, 20:57
Rewelacja :D

Boryszuk
23-03-2013, 01:22
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/482070_495533957171288_474816883_n.jpg)

Boryszuk
23-03-2013, 13:48
I dupa

marekm
23-03-2013, 13:58
I dupa
Wygląda na to, że Walter Rohrl miał trochę racji.

Boryszuk
23-03-2013, 15:00
Co masz na myśli?

Borat1979
23-03-2013, 16:00
Co masz na myśli?

http://www.rajdy.v10.pl/Walter,Rohrl,o,kierowcach,F1,i,ich,rajdowych,start ach,Kubica,sie,kiedys,zabije,94264.html

adolfik9501
23-03-2013, 17:55
Niemcy niech się po jajkach macają, a od RK wara ;)

Co do samego rajdu: jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz. Doświadczenie rajdowe nie bierze się z książek, ani tym bardziej for internetowych.

Było trochę za grubo:

sZ9RsNmG638

To je ralli...

EDYTA: W poście 393 jest onboard RK, zwróćcie uwagę na małe puk w pewnym momencie, a dokładniej 1:20 ;) Oj grubo szedł.

Borat1979
24-03-2013, 09:54
Było trochę za grubo:
To je ralli...

EDYTA: W poście 393 jest onboard RK, zwróćcie uwagę na małe puk w pewnym momencie, a dokładniej 1:20 ;) Oj grubo szedł.
Jak widać za grubo.

Wygrywa ten kto dojeżdża do mety a nie ten co je jest najszybszy na oesach.
Robert wystartował w sporej ilości rajdów ale niewiele z nich ukończył.

adolfik9501
24-03-2013, 09:57
Jak widać za grubo.

Wygrywa ten kto dojeżdża do mety a nie ten co je jest najszybszy na oesach.

Kościuszko jest w takim wypadku Mistrzem Świata ;)


Robert wystartował w sporej ilości rajdów ale niewiele z nich ukończył.

Dobre, dobre.

adolfik9501
24-03-2013, 12:03
puylhx7bU_M

adolfik9501
25-03-2013, 13:34
Jeszcze raz wypadek:

z66CY3_bXUk

elanek
25-03-2013, 13:42
Kolejne ostrzeżenie żeby się opamiętał. Dobrze, że barierka wytrzymała.

adolfik9501
25-03-2013, 14:02
Takimi "ostrzeżeniami" kierowcy się nie przejmują, gdyż to normalny element tej zabawy. To są rajdy, a nie wyścigi dla panienek po torach, gdzie nawet poboczy trawiastych nie ma tylko betonowe place. Miejsca na błąd niewiele, a błędy popełniają wszyscy.

U9TP6CTntEE

marekm
25-03-2013, 15:35
...Miejsca na błąd niewiele, a błędy popełniają wszyscy...
Owszem, ale żeby wygrywać trzeba ich popełniać mniej niż pozostali kierowcy.

elanek
25-03-2013, 16:12
Owszem, ale żeby wygrywać trzeba ich popełniać mniej niż pozostali kierowcy.

No a Kubica chyba ma stosunkowo dużo wypadków, z tego co się orientuję.

adolfik9501
25-03-2013, 16:19
Owszem, ale żeby wygrywać trzeba ich popełniać mniej niż pozostali kierowcy.

Żeby wygrać trzeba przede wszystkim być szybkim, najlepiej szybszym niż konkurencja ;). Ale to taki szczegół, którego obecni krajowi tymczasowi specjaliści od rajdów nie biorą pod uwagę. Błędy podczas rajdu popełnia każdy kierowca, tylko nie wszystkie one kończą się wycofaniem z rywalizacji.


No a Kubica chyba ma stosunkowo dużo wypadków, z tego co się orientuję.

Biorąc pod uwagę, że koleś ma niewiele kilometrów oesowych przejechane, a te które przejechał zaliczył z oszałamiającą prędkością to nie jest tak źle. Jakby się woził i dzwonił, to można by mieć pretensje. Pojeździ więcej, znajdzie swój i auta limit, i będzie miodzio.

Boryszuk
25-03-2013, 16:20
Colin też jeździł szybko i często nie dojeżdżał do mety ;)

adolfik9501
25-03-2013, 16:23
Colin też jeździł szybko i często nie dojeżdżał do mety ;)

A na naszym podwórku Kuzaj. Ciekawe kogo wolą kibice oglądać Kuzaja/Colina/Kubicę czy np. Kościuszkę, Prokopa, Bełtowskiego itp.

EDYTA: Pamiętam jak się łaziło na 1 OS, najlepiej "od początku" bo później może Kuzi już nie jechać ;)

EDYTA2: Kubica zaliczył 23 rajdy (w tym jeden jako 0).

- zwycięstwa w generalce: 3
- wypadki: 5
- wycofania: 3
- awarie: 2

Wycofanie może być z powodu awarii, jak i awarii spowodowanej uszkodzeniem auta. <- EDYTA: Na ogół. Czasami są inne powody wycofań.

Można by rzec, że 1/3 rajdów nie ukończył z powodu wypadków (wliczając wycofania)

marki
06-04-2013, 15:32
Roberta dzisiaj można zobaczyć na szutrze :D

stream
http://www.casadossegredos.tv/rtp2

LT
http://www.ewrc-results.com/results.php?e=8477&s=35577&t=WRC-Fafe-Rally-Sprint-2013

Ciekawe jak mu pójdzie :)

adolfik9501
06-04-2013, 15:33
WRC Fafe Rally Sprint 2013 live (http://www.tvtuga.com/rtp-2/).

EDYTA: Ciekawa wypowiedź RK na temat preferowanej nawierzchni http://rallyonline.pl/kubica-po-szutrowych-testach_39475.html

adolfik9501
06-04-2013, 19:32
Szutrowy debiut RK ma za sobą.

Śmigał tak:

MBdtCUevJNA

Poprawiał się z odcinka na odcinek. Zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, i był drugi wśród aut nie WRC (oczywiście wynik miał drugorzędne znaczenie, jednak jest bardzo dobry). Teraz przed nami poważny rajd w Mistrzostwach Świata Rajd Portugalii. Pierwszy poważny szuter RK.Ciekawe jak fizycznie sobie poradzi.

adolfik9501
06-04-2013, 20:39
Mała errata: za wyniki uznaje się finałowy przejazd, więc RK był piąty, pierwszy nie WRC.

adolfik9501
12-04-2013, 00:11
RK ma przed sobą pierwszy poważny start na szutrze. Rajd Portugalii zaliczany do Mistrzostw Świata. RK śmigać będzie w klasyfikacji WRC2. Póki co na dzisiejszym odcinku testowym uzyskał najlepszy wynik :shock: Zdrowy rozsądek nie pozwala na huraoptymizm, bowiem jest kilka nazwisk które tanio skóry nie sprzedadzą. Mam nadzieję, że RK potoczy się swoim tempem do mety, przy okazji uzyskując dobry wynik, choć najważniejsza jest meta i zbieranie doświadczeń.
Póki co mimo dalekiego numeru startowego (74) wystartuje jako 18, 5 w WRC2.

Wyniki do śledzenia:

http://rally-base.com/2013/vodafone-rally-de-portugal-2013/

MrQba
12-04-2013, 10:50
1 os 15 sek straty do Lappi. Nie jest źle. Niech sie Kubik uczy szutrów. Nikt nie oczekiwał szaleństwa jak na asfalcie :) Jeśli będzie na pudle WRC 2 to sukces jak nic.

adolfik9501
12-04-2013, 12:09
Po dwóch OS jest całkiem fajnie. Traci poniżej 1 sek. na kilometrze do najlepszych w klasie, a sam sobie wystawił limit 1,5s/km. Oby tylko dojechał, a miejsce się jakieś znajdzie. Póki co jakieś problemy z samochodem na 2OS, chyba się przegrzewa, a do serwisu daleko...

adamtg
12-04-2013, 12:16
Można gdzieś oglądać czy tylko pisane relacje z tego rajdu?

adolfik9501
12-04-2013, 12:21
Oglądać live nie można, pewnie wieczorny SuperOS będzie chyba na Eurosporcie, ale głowy nie dam. Podsumowania dni również powinny być, ale to wieczorem/w nocy. Transmisje live to tylko w wybranych rajdach ME.

EDYTA: Dziura w chłodnicy. Chłopaki starają się ją załatać.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/BHpMe8ECQAEYCYz-1.jpg:large
źródło (https://pbs.twimg.com/media/BHpMe8ECQAEYCYz.jpg:large)

GeparD
12-04-2013, 13:06
Wyniki do śledzenia:

http://rally-base.com/2013/vodafone-rally-de-portugal-2013/

pytanie laika, dlaczego widze dwie tabele?

adolfik9501
12-04-2013, 13:09
pytanie laika, dlaczego widze dwie tabele?

Tabela po lewej tyczy się wyników odcinka, którego dane masz wyżej (np. OS1, nazwa 1 <- który przejazd odc., długość, czas startu). Tabela po prawej pokazuje wyniki rajdu (czyli sumuje odcinek po odcinku).

GeparD
12-04-2013, 13:13
podziękował :)

sprychu
12-04-2013, 13:34
Na SS3 Kubica tylko 0,9 s gorszy od Lappiego

adolfik9501
12-04-2013, 13:36
Fajnie szli na splitach:

17. 31 E. LAPPI +5.9 +5.2 -1.1 +6.2 13:17.3
18. 74 R. KUBICA +4.6 +6.4 -2.9 +5.2 13:18.2

EDYTA: Jestem pełen podziwu dla tempa RK. Nowicjusz na szutrze a śmiga, jakby jeździł kilka sezonów. Poprawić skuteczność i będzie bardzo dobrze.

EDYTA2: Lider po 2OS Ostberg zaliczył rolkę i na dzisiaj zakończył występy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/BHpfUjuCUAEVdXc-1.jpg:large
źródło (https://pbs.twimg.com/media/BHpfUjuCUAEVdXc.jpg:large)

"Tak się kończy gdy wjeżdżasz na piątce w czwórkowy ślepy zakręt (...)" ;)

fikromajo
12-04-2013, 13:44
I na 3 OS Kubica lepszy od Kościuszki, co prawda tylko o 0,2 s.
Tyle że Kościuszko ma samochód o klasę lepszy.

adolfik9501
12-04-2013, 13:47
I na 3 OS Kubica lepszy od Kościuszki, co prawda tylko o 0,2 s.
Tyle że Kościuszko ma samochód o klasę lepszy.

Auto lepsze, kierownik gorszy. Do tego Junior zaszalał na pierwszym odcinku, i teraz mu się opony kończą. Do tego musiał cofać na OS3. Jednak kwestią czasu jest jak RK będzie Juniora podgryzał.

EDYTA: PG Andersson znowu zaszalał 13:11,0 Ale to koleś z ogromnym doświadczeniem i całkiem utytułowany.

adolfik9501
12-04-2013, 14:39
0,1 straty do Lappiego. Po ostatnim splicie złapał gumę i stracił 1,7 sek.

sprychu
12-04-2013, 14:39
Na 4 odcinku tylko 0,1 straty do Lappiego :) I już 2 miejsce w WRC2

edit: wygląda na to że też minimalnie przegrałem ;)

adolfik9501
12-04-2013, 14:42
Tak swoją drogą to 4,1 sek. straty do Juniora na 4OS (18,32km) miał RK. WRC vs RRC (WRC2).

Celeborn
12-04-2013, 14:43
Kubica to szatan za kierownicą.

Boryszuk
12-04-2013, 14:54
Oby tylko dojechał

hydra_nt
12-04-2013, 14:59
Tak swoją drogą to 4,1 sek. straty do Juniora na 4OS (18,32km) miał RK. WRC vs RRC (WRC2).

W czym tkwi różnica (tak pokrótce) pomiędzy WRC a WRC2 ?

GeparD
12-04-2013, 16:34
podejrzewam ze specyfikacja samochodow

schwepes
12-04-2013, 16:44
W czym tkwi różnica (tak pokrótce) pomiędzy WRC a WRC2 ?
W WRC2 mogą być klasyfikowane samochody z klas R4, R5, S2000 (w tym RRC) oraz "klasyczne" N-ki. Do WRC najbardziej zbliżone są RRC, które bazują na tym samym nadwoziu i silniku. Modyfikacje to inny pakiet aero zawierający przedni zderzak oraz tylny spojler, oraz zmiany w silniku obejmujące inne koło zamachowe i zwężkę na dolocie zmniejszoną do średnicy 30mm. Zmniejszono także maksymalny dozwolony rozmiar tarcz hamulcowych na tylnej osi, w specyfikacji asfaltowej. Samochód w ciągu kilku godzin, za pomocą odpowiedniego pakietu, może być przekształcony z WRC na RRC i odwrotnie.

adolfik9501
12-04-2013, 18:50
Na długiej dojazdówce (250 km) do SuperOS o zawrotnej długości 3,27 km rozsypała się opona w Robomobilu. Jako, że zapasy zostały zużyte, RK nie ma jak dojechać na odcinek, wystartować by wrócić (znowu 250 km) na serwis. Jutro więc zapowiada się akcja Robert powraca ze środka tabeli, gdyż skorzysta z Rally 2 (dawne SuperRally). Za karę doliczają 5 minut do czasu najlepszego w klasie na odcinku na którym się nie zjawiło. Skoro RK nie wystartuje w jednym doliczą mu ekstra "tylko" 5 minut. Za wiele nie spadnie w klasyfikacji (w okolicę 40 miejsca ;) ).

ERRATA: Ostatni OS dnia premiują podwójnie, czyli 10 minut kary. Bobby Ku będzie w okolicach 60 miejsca. W mordę, żarło, żarło i zdechło ;)

EDYTA: Tak się nie powinno przechodzić ślepych zakrętów przez szczyt ;)

jH8a0fNje2Y

adolfik9501
12-04-2013, 19:29
O 20:00 podobno mają wejść na żywo na SSS - http://www.rtp.pt/play/direto/rtp2 Pożyjemy zobaczymy.

adolfik9501
12-04-2013, 20:01
Żyjemy i coś się zaczyna. Wyżej podany link zablokowano dla ludzi poza Portugalią, ale jest kolejny http://www.estadiofutebol.com/rtp2

adolfik9501
12-04-2013, 21:28
No i po Micky Mousie. Junior zabawiał publikę jazdą z otwartą maską:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://o.twimg.com/2/proxy.jpg?t=HBgpaHR0cHM6Ly90d2l0cGljLmNvbS9zaG93L2 xhcmdlL2NpdjFvbC5qcGcUsAQUrAIAFgASAA&s=8n0AK62beUqyKfLiSlDmAKNiLtWw7Q831R2j430p6s4)

A tutaj zadumany RK:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/482888_10151538455268641_164996974_n.jpg)

EDYTA:

Yves Matton, szef Citroen Racing, oglądał przejazdy Kubicy na wszystkich czterech oesach i ma same dobre opinie - Jak dla mnie pokazał wspaniałe osiągi - komentuje Matton. - Pomimo braku doświadczenia na szutrze poza dwoma dniami testów, plasował się między Esapekką Lappim a Elfynem Evansem, dwoma młodymi kierowcami, których przyszłością mocno interesują się zespoły producenckie.

- Jego styl jazdy jest dobry, bardzo podobny do czołowych kierowców. Stara się jechać tam, gdzie przyczepność jest najlepsza. Jazda bokami jest na szutrze nieco łatwiejsza, dała by mu ona więcej bezpieczeństwa, ale wyjaśniliśmy, że najlepszym sposobem na szybkie tempo jest trzymanie się linii i utrzymywanie kół tam, gdzie trakcja jest największa. Właśnie to robił i to niezwykle imponujące.

- Oczywiście łapał dziś rano kapcie - dodaje Matton. - Ale to też coś, z czego czerpie się naukę.

(źródło, rallyonline.pl)

adamtg
12-04-2013, 22:43
I małe podsumowanie Wideo pierwszych dwóch etapów:

YO92AHeMq28

adolfik9501
12-04-2013, 23:24
I małe podsumowanie Wideo pierwszych dwóch etapów:
(...)

Prostując w kwestii formalnej, podsumowanie było po I pętli, czyli w tym wypadu po dwóch odcinkach. Dzisiejszy etap liczył 5 odcinków. Jutro jest drugi etap.

Co jak co, ale Lotos niezłą reklamę ma dzięki RK. Nie zdziwiłbym się jakby "widzialność" marki po dwóch (właściwie trzech) rajdach była większa niż dzięki Juniorowi w ostatnim roku, a może i nawet kilku latach.

adolfik9501
13-04-2013, 08:12
Robercik jest 53 w klasyfikacji generalnej, 13 w klasyfikacji WRC2. Do dzisiejszego, drugiego etapu startuje jednak jako 15, za wszystkimi WRC i Lappim.

adamtg
13-04-2013, 08:48
Dzięki za poprawienie mnie Adolfik. :)
Tutaj krótkie podsumowanie odcinków 3-4
0HaHW_WfLQ8

Szkoda Kubicy, na ale czego się spodziewać od francuskiego auta. :P Zobaczymy co dzisiaj pokaże.

jjj
13-04-2013, 08:51
Dzięki za poprawienie mnie Adolfik. :)
Tutaj krótkie podsumowanie odcinków 3-4
0HaHW_WfLQ8

Szkoda Kubicy, na ale czego się spodziewać od francuskiego auta. :P Zobaczymy co dzisiaj pokaże.
Te francuzkie auta od lat sa niepokonane ;)

adolfik9501
13-04-2013, 08:52
(...)
Szkoda Kubicy, na ale czego się spodziewać od francuskiego auta. :P (...)

Patrząc na ostatnie lata w WRC to wiele.



Zobaczymy co dzisiaj pokaże.

Najważniejsze żeby zaliczył pozostałe odcinki. W rajdach doświadczenie to podstawa, tym bardziej, że w przeciwieństwie do F1 symulatora tu nie uświadczysz.

adamtg
13-04-2013, 10:22
Te francuzkie auta od lat sa niepokonane ;)


Patrząc na ostatnie lata w WRC to wiele.


Uderz w stół, a nożyce się odezwą. :) Wiem Panowie, że Citroen ostatnimi laty zdominował WRC. Ja od nie dawna zaczął się aktywnie interesować tym sportem, ale z tego co widzę to ostatnimi laty nie miał za bardzo z kim konkurować poza Fordem (a to kolejne auto na F)*. Z tego co widzę, mogę się mylić, VW, Skoda, Mini pojawili się na scenie WRC dopiero niedawno?

A co do Kubicy, mam nadzieję, że pojedzie swoim tempem, już bez żadnych niespodzianek. :)


*Odnoszę się tu do popularnego mitu, że aut na F się nie kupuje. Fiatów, Fordów i Francuskich. Ale zdaję sobie sprawę, że to mit i jedynym niezawodnym autem w dzisiejszych czasach jest BMW ALFa, z wątku obok. :)

marekm
13-04-2013, 10:55
...*Odnoszę się tu do popularnego mitu, że aut na F się nie kupuje. Fiatów, Fordów i Francuskich. Ale zdaję sobie sprawę, że to mit...
Owszem mit, ale w PL bardzo powszechny i stąd jak sądzę tak mało u nas Ferrari.


... jedynym niezawodnym autem w dzisiejszych czasach jest BMW ALFa, z wątku obok. :)
Nie wszystkim dane jest mieć, to co najlepsze. :wink:

A w temacie, trzymam kciuki za Roberta :D

adolfik9501
13-04-2013, 11:09
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. :) Wiem Panowie, że Citroen ostatnimi laty zdominował WRC. Ja od nie dawna zaczął się aktywnie interesować tym sportem, ale z tego co widzę to ostatnimi laty nie miał za bardzo z kim konkurować poza Fordem (a to kolejne auto na F)*. Z tego co widzę, mogę się mylić, VW, Skoda, Mini pojawili się na scenie WRC dopiero niedawno?

W tym sęk, że ostatnio tylko Ford dotrzymywał kroku Cytrynom. Subaru, Mitsubishi, Toyota, Peugeot (choć to Cytryna) się wycofali, Seat, Skoda, Suzuki, Hyundai coś próbowali w WRC ale bez sukcesów, więc też odpuścili. 2008 rok był ostatnim sezonem, gdzie jako fabryki jeździły Ford, Cytryna, Subaru i Suzuki. Mini tak jak się pojawiło tak znika, BMW to jednak do innego sportu poza DTM się nie nadaje. Coś wymyślą, a potem działają po swojemu co skutkuje rezygnacją (F1, Mini WRC). Skoda po niezbyt udanej Octavi WRC, lepszej Fabi WRC również się wycofała koncentrując się na S2000.

Jak pojawili się Francuzi najpierw z Peugeotem 206WRC, potem Citroen z Xsarą WRC, C4 WRC, DS3WRC to właściwie zdominowali temat Mistrzostw Producentów (od 2000 roku do 2005, i 2008 do 2012, 2006/7 wygrał Ford), zdobywając przy okazji 11 tytułów MŚ kierowców. Ot dziadowskie auta na F.

EDYTA: Skoda to już od dawna szaleje po trasach MŚ tylko w niższych klasach.

adamtg
13-04-2013, 11:20
Dzięki za ciekawe info!


Ot dziadowskie auta na F.



No nabijam się. :-P

A tymczasem powoli powinno ruszać z 2 etapem. :-)

adolfik9501
13-04-2013, 11:22
(...)

A tymczasem powoli powinno ruszać z 2 etapem. :-)

Już śmigają, póki co Ostberg ma najlepsze splity http://www.wrc.com/results/2013/vodafone-rally-de-portugal/split-times/?stageno=6

EDYTA: Swoją drogą to dzisiaj są dłuższe odcinki niż wczoraj, ciekawe jak sobie RK poradzi fizycznie na nich. I tak będzie to przetarciem przed jutrzejszym dwukrotnym śmiganiem po ponad 50 km odcinku.

EDYTA2: Kościuszki nie ma na splitach, albo już nie jedzie, albo awaria na stronie, dość częsta zresztą.

EDYTA3: Pierwsza ofiara soboty: Neuville (Fiesta WRC) - uderzył w skałę/kamień i urwał...

EDYTA4: Rally-base coś się spóźnia, wyniki również na http://www.ewrc-results.com/results.php?e=6534&s=35645&t=Vodafone-Rally-de-Portugal-2013

EDYTA5: Junior się znalazł, ale już narzeka ;)

adolfik9501
13-04-2013, 11:55
Sordo (DS3WRC) out.
Evans (Fiesta RRC) out.
Kubica spokojnie, ciekawe czy znowu się czai na pierwszym przejeździe, czy troszkę odpuści do końca.

EDYTA: RK awaria skrzyni biegów, jakieś problemy ze zmianą biegów.

EDYTA2: Wygląda na to, że RK musiał zmieniać biegi lewarkiem, bo nawaliła łopatka przy kierownicy. Mówił, że to dobry trening dla ręki.

adolfik9501
13-04-2013, 12:53
Wychodzi na to, że nie da się naprawić łopatki zmiany biegów na dojazdówce, więc RK będzie do serwisu, jechał z ręczną zmianą biegów, ("normalnie" prawą ręką). Po drodze zaliczy 2 OS.

adolfik9501
13-04-2013, 13:12
Stream LIVE: http://www.estadiofutebol.com/rtp2

Dzisiaj 13:10 - 14:10

18:10 - 19:10

Jutro: 10:05 - 11:25

15:10 - 16:05

EDYTA: Chyba nie LIVE bo widzę Ostberga, gdzie on już dawno na mecie. Ale i tak fajnie. Trza jechać na jakiś rajd, dobrze że Wisła za miesiąc.

GeparD
13-04-2013, 13:22
Lappi wykręcił 17.27

adolfik9501
13-04-2013, 13:26
Lappi wykręcił 17.27

Kubica 18:10,7 cały czas śmiga prawą ręką na lewarku zmiany biegów.

EDYTA: Fajne te ujęcia z helli, Ostberg o mało co nie spadł w nicość ;)

EDYTA2: Jednak Live, ino z ostatniego odcinka w pętli :)

EDYTA3: RK - nie działa także ręczny, a z powodu zmian wprowadzonych w aucie RK tradycyjne zmienianie biegów jest cięższe niźli w standardowym DS3 RRC. Rehabilitacja i siłownia w jednym.

adolfik9501
13-04-2013, 17:03
Na serwisie naprawili Robomobil. Po 15 km pierwszego OS drugiej pętli, awaria hydrauliki powróciła. +11,2 do Lappiego. Trudno, to je rally.

adolfik9501
13-04-2013, 18:21
Mało awarii. Popsuł się jeszcze dyferencjał. Na dzisiaj koniec. Oby naprawili wszystko na jutro. Trza pochłaniać km.

EDYTA: Junior również ma problemy z Mini i się toczy do mety. Dobrze, że chociaż stream live działa.

Boryszuk
13-04-2013, 18:32
Wychodzi na to, że nie da się naprawić łopatki zmiany biegów na dojazdówce, więc RK będzie do serwisu, jechał z ręczną zmianą biegów, ("normalnie" prawą ręką). Po drodze zaliczy 2 OS.




EDYTA3: RK - nie działa także ręczny, a z powodu zmian wprowadzonych w aucie RK tradycyjne zmienianie biegów jest cięższe niźli w standardowym DS3 RRC. Rehabilitacja i siłownia w jednym.


Na serwisie naprawili Robomobil. Po 15 km pierwszego OS drugiej pętli, awaria hydrauliki powróciła.


Mało awarii. Popsuł się jeszcze dyferencjał. Na dzisiaj koniec. Oby naprawili wszystko na jutro. Trza pochłaniać km.


Ot dziadowskie auta na F.

;-)

adolfik9501
13-04-2013, 18:46
:mrgreen:

Oby tylko nie było tak:

jvLEVBffLUQ

:mrgreen:

EDYTA: Tak podsumowując dwa dni rajdu mogę powiedzieć, że tempo RK na szutrze jest lepsze niż się spodziewałem. Dzisiejszy dzień przyniósł zaś wieść, że ze sławną ręką RK nie jest tak źle by nie mógł nią w rajdówce całkiem sprawnie operować. Obie rzeczy napawają optymizmem.

adolfik9501
14-04-2013, 08:57
Rally2 po raz drugi. RK jest obecnie na 37 miejscu, 10 w WRC. Wystartuje dzisiaj jako 20. W rajdzie pozostało 52 kierowców i ich pędzących maszyn.

adolfik9501
14-04-2013, 10:46
RK 14 na pierwszym dzisiejszym odcinku. 1 w WRC2, choć wiadomo, że karty już rozdane i czołówka specjalnie nie ciśnie.

sprychu
14-04-2013, 10:55
W WRC2 był drugi, za Evansem

adolfik9501
14-04-2013, 10:56
W WRC2 był drugi, za Evansem

Faktycznie, umknął mi Evans, a nie patrzyłem na kategorie, bo bym widział pozycję...

Wygląda na to, że Evans się spiął, bo Lappi, Wiegand i Kubica podobne czasy, a Evans mocno do przodu odstaje.

sprychu
14-04-2013, 10:59
W sumie to mógłby chociaż jeden odcinek wygrać, tak na osłodę, bo pecha trochę jednak miał ;)

adolfik9501
14-04-2013, 11:03
W sumie to mógłby chociaż jeden odcinek wygrać, tak na osłodę, bo pecha trochę jednak miał ;)

Wszystko przed nim, jak nie dzisiaj, to następnym razem. Póki co trzeba przetrwać OS o długości 52,30 km. Ot, taki krótki sprint.

EDYTA: 1 split słabo... czyżby coś nabroił...

sprychu
14-04-2013, 11:06
Wiegand ma chyba jakiś problem, bo na pierwszym międzyczasie jakaś przydużawa ta strata

adolfik9501
14-04-2013, 11:09
Wiegand ma chyba jakiś problem, bo na pierwszym międzyczasie jakaś przydużawa ta strata

Trzeba poczekać do mety, bo nie raz cuda splity pokazywały. Na Monte to w ogóle kosmos był.

EDYTA: RK na drugim splicie już lepiej (11 sek. lepiej niż Lappi). Kto wie, może trafił na Wieganda po drodze, choć z czasów mi na to nie wychodzi.

sprychu
14-04-2013, 11:19
Hmm, według tego co ja widzę, to ma stratę do Lappiego ok 10s, i około 20s do Evansa ;) (4 split)

adolfik9501
14-04-2013, 11:21
Hmm, według tego co ja widzę, to ma stratę do Lappiego ok 10s, i około 20s do Evansa ;) (4 split)

Stratę na drugim splicie porównywałem (drugiego sektora, że nawiąże do wyścigów), nie na odcinku jako ciągu splitów.

EDYTA: Choć teraz widzę, że coś się pozmieniały czasy w splitach, znowu awaria. Ech, WRC. Amatorka.

EDYTA2: RK 3 w WRC2 na najdłuższym odcinku. Jeszcze dwa oesy i poważny debiut szutrowy będzie zaliczony.

sprychu
14-04-2013, 11:47
Już jest RK, 15s za Lappim, za to Evans szaleje, 33,5s przed lappim

adolfik9501
14-04-2013, 16:45
Wygląda na to, że RK zostanie sklasyfikowany na 20 miejscu w generalce, i 6 w WRC2. Z pozostałych naszych załóg Junior (WRC) nie dojechał, a Bouffier jest 13 (1 w WRC3), chyba że nie uda mu się dotrzeć do serwisu, bo ma problemy z furą.

Tak przy okazji to Adam Małamysz Małysz wygrał swój pierwszy rajd terenowy: http://terenowe.autoklub.pl/news/smak-pierwszego-zwyciestwa,48497

Poza tym Kajtek wygrał o włos z Chuchałą Rajd Świdnicki: http://rajdy.autoguard.pl/wyniki/2013/rajd-swidnicki/rsmp#!&r=38&o=924

EDYTA: Wypowiedź naszej rakiety po ostatnim, ponad 52 km odcinku:

Kubica: „To było wielkie wyzwanie dzięki człowiekowi, który zadecydował o wypuszczeniu nas ze startu wcześniej, minutę za poprzednią załogą. Jechałem na ślepo i chciałbym, żeby następnym razem ten pan przejechał się ze mną w takich warunkach.
Zdobyłem bardzo dużo cennego doświadczenia. Kiedy samochód dobrze działał, jechaliśmy dobrym tempem. Jeśli chodzi o ilość nowych rzeczy za jednym razem, to na pewno było to największe wyzwanie w mojej karierze. Następnym razem na pewno będzie łatwiej, choć i tak każdy rajd będzie dla mnie trudny”.

adolfik9501
25-04-2013, 19:24
Właśnie trwa Rajd Azorów, eliminacja Mistrzostw Europy. Po 2 OSach RK prowadzi, skoro oba wygrał.

SuperOS live (właśnie się zaczął): http://www.rtp.pt/play/direto/rtpacores.

Wyniki: http://rally-base.com/2013/sata-rallye-acores-2013/?ssId=1638

EDYTA: Ostatni dzisiejszy OS również wygrał. Choć jeszcze trwa, bardzo mało prawdopodobne by ktoś uzyskał lepszy czas.

adolfik9501
26-04-2013, 18:56
Pierwsza koty za płoty, czyli rolka ;) Ale jedzie dalej ;)

EDYTA: Patrząc na furę to ciężko będzie do serwisu dojechać, wygląda jakby miało koło odjechać...

adolfik9501
27-04-2013, 23:59
RK zajął 6 miejsce w Rajdzie Azorów. Po wczorajszej lekkiej rolce, dzisiaj nie miał z nikim kontaktu czasowego więc podróżował spokojnym tempem bezpiecznie docierając do mety. Warunki podczas rajdu były wredne, mgła, opady, błoto, ciemno w lesie ;) Wygrał Jan Kopecky, który wziął rewanż za 2010 rok gdzie prowadząc w rajdzie na kilka (2-3) km przed metą ostatniego odcinka wydzwonił. Cóż - rajdy, wówczas się nie udało, teraz tak.

Najważniejsze, że RK nabija km na szutrze, co się przyda. Nie da się rajdów w symulatorze trenować. To nie F1.

adolfik9501
28-04-2013, 10:49
RK częściowo potwierdza plotkę (http://f1.autoklub.pl/news/kubica-rozwija-w04,48641): http://f1.autoklub.pl/news/kubica-odwiedza-brackley,48747

Ale niech nie wraca do F1!!! Nieładnie tak mu życzyć, ale nic na to nie poradzę. Lepiej się emocjonować rajdem przez kilka dni, niż nudnym wyścigiem z DRSem przez 90 minut, gdzie bez dobrego bolidu nic nie zdziałasz.

adolfik9501
10-05-2013, 08:59
RK dostał nowy/stary angaż, tym razem w Mercedesie:

"Dyrektor niewykonawczy Mercedes AMG Petronas F1 Team, Niki Lauda potwierdził dziennikowi Österreich, że zespół z Brackley zaangażował Roberta Kubicę do testów w symulatorze. Polski kierowca ma odciążyć w tych pracach Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga.

- Robert przyniósł ze sobą wiele doświadczenia - stwierdził Lauda. - Z powodu ograniczonej możliwości testów, symulatory będą coraz ważniejsze."

(źródło (http://f1.autoklub.pl/news/mercedes-zaangazowal-kubice,48932))

Wychodzi na to, że Lauda potwierdził to o czym się mówi w ostatnim czasie, że RK testuje w symulatorze dla Mercedesa.

adolfik9501
15-05-2013, 21:40
W piątek i sobotę RK i MB będą śmigać po asfaltowych trasach 56 Rajdu Korsyki, eliminacji Mistrzostw Europy (ERC).

Piątek, 17 maja
7.45 Start z Calvi
8.23 OS 1 Le Fangu - Notre Dame de la Serra 27.53 km
11.06 OS 2 Erbajolo - Pond d'Altiani 24,57 km
12.54 Serwis A (Corte) 30 min.
14.18 OS 3 Barchetta - La Porta 23,24 km
15.28 OS 4 Taverna - Pont de Castirla 15,28 km
16.37 Serwis B (Corte) 30 min.
18.01 OS 5 Barchetta - La Porta 2 23,24 km
20.06 OS 6 Erbajolo - Pont d'Altiani 2 24,57 km
22.56 Wjaz do parc ferme w Ajaccio

Sobota, 18 maja
9.30 Serwis C (Ajaccio) 45 min.
10.48 OS 7 Carbuccia - Tavera 16,89 km
12.06 OS 8 Sarrola - Liamone 26,70 km
13.37 OS 9 Marato - Acqua Doria 22,47 km
15.37 Serwis D (Ajaccio) 30 min.
16.40 OS 10 Carbuccia - Tavera 2 16,89 km
18.06 OS 11 Sarrola - Liamone 2 26,70 km
19.19 Serwis E (Ajaccio) 10 min.
20.00 Meta w Ajaccio

Całość rajdu: 927km w tym 11OS - 248km.

Eurosport ma przeprowadzić transmisję live z odcinków 2 i 6, oraz 8 i 11.

Lista zgłoszeń: lista (http://www.ewrc-results.com/startlist.php?e=7310&t=Tour-de-Corse-2013).

Jeden z dwóch dostępnych dla RK Citroenów już odbył testy na Korsyce:

p9ZQxwUTKMU

CNi3oDtomoE

Wyniki na żywo będą dostępne na stronach:

fiaerc.com (http://www.fiaerc.com/events/live/id/4)

rally-base.com (http://rally-base.com/2013/tour-de-corse-2013/)

www.ewrc-results.com/results (http://www.ewrc-results.com/results.php?e=7310&Tour-de-Corse-2013)

Pozostaje tylko życzyć dotarcia do mety. Oczywiście bardzo szybko ;)

adolfik9501
16-05-2013, 22:57
Filmik z dzisiejszego nieoficjalnego testowego:

fsUNLfXI0-U

Nawet się Ogryzek załapał w C2R2 Max ;)

adolfik9501
17-05-2013, 13:45
Robert jest drugi po pętli. Nieźle jak na debiutanta na Korsyce.

GeparD
17-05-2013, 16:00
Craig wypadł z toru i złapał kapcia. Stracił 1:23.1 do Kubka wiec Kubek wskakuje na nr 1 w generalce :)

adolfik9501
17-05-2013, 16:03
No proszę, znajomość nowych gum Michelina nie pomogła ;)

Przypominam, że o 20:00 relacja na Eurosporcie.

hydra_nt
17-05-2013, 18:53
Usterka... , wraca może jutro.

viper-ek
17-05-2013, 19:02
Za słaby sprzęt mu dają :( Jak wróci to jutro już będzie cisnął na maksa.

adolfik9501
17-05-2013, 19:57
Jak nie urok to sraczka :)

Tak zaś wyglądał zaparkowany P207S200 Jeremy Anciana:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/941223_475446259212607_1534292751_n.jpg)

otwieracz
17-05-2013, 23:10
Awaria goni awarię w tej furze. Skąd oni ją wytrzasnęli? Może kupili w Niemczech od niepalącej babci? Garażowany, nie bity od pierwszego właściciela... Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem Citroenowi nie chodzi tylko o dobrą reklamę i rynek w Polsce. Kubica im to ma zapewnić własnym nazwiskiem. Dali mu po prostu auto z demobilu i niech się bawi.

adolfik9501
17-05-2013, 23:20
DS3 RRC to przebudowany WRC.

Akurat ta fura to: http://www.ewrc-results.com/carinfo.php?cid=12&spz=273

Druga z której korzysta to: http://www.ewrc-results.com/carinfo.php?cid=12&spz=1697

viper-ek
18-05-2013, 08:42
Ja bym raczej szedł w kierunku tego, że Citroen zorientował się, że drugi sezon Roberta w rajdach jest zagrożony (testy w symulatorze Mercedesa) i przestaje aż tak bardzo "angażować się" w występy Roberta. Dziś nie wystartują, bo nie będzie naprawy auta - dla mnie to dziwne. Ja wiem, że to asfalt i tu Robert aż tak wiele się nie musi uczyć, ale jednak to dodatkowe doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłym sezonie - tyle tylko, że ktoś uważa inaczej :)

adolfik9501
18-05-2013, 09:52
Ja bym raczej szedł w kierunku tego, że Citroen zorientował się, że drugi sezon Roberta w rajdach jest zagrożony (testy w symulatorze Mercedesa) i przestaje aż tak bardzo "angażować się" w występy Roberta.

Robert na dzień dzisiejszy angażuje się w rajdy w 100%. Testy w symulatorze tego nie zmieniają. Co będzie robił w przyszłym roku, okaże się zapewne końcem tego. Jeśli ręka pozwoli może wróci do F1, jeśli nie dalej będzie śmigał w rajdach. Citroen (PH Sport) po prostu robi swoje, a awarie się zdarzają, tym bardziej, że auto Roberta jest jedyne w swoim rodzaju (w dwóch egzemplarzach ;) tak przez układ zmiany biegów jak i to, że to RRC, ponieważ Cytryna nie udostępnia swoich samochodów na prawo i lewo. To nie jest tak, że wszyscy przeciw Polakom...



Dziś nie wystartują, bo nie będzie naprawy auta - dla mnie to dziwne. Ja wiem, że to asfalt i tu Robert aż tak wiele się nie musi uczyć, ale jednak to dodatkowe doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłym sezonie - tyle tylko, że ktoś uważa inaczej :)

Auto naprawili, lecz załoga podjęła taką decyzję, podając za oficjalny powód, brak możliwość walki o wynik w generalce. Mogli wyjeździć tylko bonusowe punkty za dzień. Rally2 w ERC nie pozwala być klasyfikowanym w rajdzie gdy nie ukończy się etapu.

Podjęli taką a nie inną decyzję. Takie rzeczy też w rajdach zdarzają i nikt nie robi z tego wielkiego halo.

EDYTA: Fragment onboardu z wczoraj:

pRvWeEjFv3s

Uwielbiam OB :)

adolfik9501
18-05-2013, 16:03
Za sokolimokiem.tv: "Kubica po awarii na OS5: Na trzy kilometry przed końcem odcinka numer pięć mieliśmy problem z systemem paliwowym, chyba to była pompa. Zaczęło brakować paliwa, nie było żadnego wycieku, także myślę, że jest to po prostu pompa. Szkoda, ponieważ był to odcinek przejeżdżany drugi raz i tak naprawdę po raz pierwszy jechaliśmy dużo pewniej, w drugim przejeździe ma się już więcej pewności co do notatek i korsykańskie drogi nie były już nam takie straszne. Taki jest sport, trzeba myśleć o następnym rajdzie, czyli o Grecji. Niestety, problemy techniczne się zdarzają i akurat mi się zdarzył chyba w najgorszym momencie, ale takie są rajdy. Tak jak powiedziałem, trzeba myśleć o następnych startach.

Zdecydowaliśmy, żeby nie jechać dalej, ponieważ po pierwsze auto wróciło bardzo późno do Ajaccio, po drugie tak naprawdę nie wiadomo było, gdzie dokładnie jest problem. Jeśli nie byłaby to pompa, to sytuacja mogłaby się znacznie skomplikować. Jako, że było bardzo późno i było bardzo mało czasu, zdecydowaliśmy, że lepiej jest nie jechać dalej. Szkoda, ponieważ 120 kilometrów nowych odcinków bardzo by mi pomogło, ale uważam, że to jest dobra decyzja, ponieważ nie było sensu robić wszystkiego na ostatnią chwilę i nie mając tak naprawdę pewności, że problemy zostaną rozwiązane.

Następny start to dla nas Grecja, o której słyszałem bardzo dużo informacji. To jest bardzo trudny rajd, jeśli chodzi o auto. Trzeba bardzo uważać, bo jest dużo kamieni, jest to bardziej rajd na przetrwanie, szczególnie jeśli się go jedzie po raz pierwszy. Dlatego priorytetem dla nas będzie dojechanie do mety bez większych przygód i miejmy nadzieję, że bez awarii."

Do tego należy wziąć pod uwagę, że serwis na sobotę się przenosił w inne miejsce. Wychodzi na to, że mimo wymiany pompy paliwa, podjęto decyzję o wycofaniu się z sobotniego etapu.

Majek
21-05-2013, 11:10
Uwielbiam OB :)
Ja też. Za każdym razem próbuję skorelować to, co pilot dyktuje z tym, co widzę. I zawsze to jest abstrakcja. Ależ oni muszą mieć podzielną uwagę. Kierowcy, w sensie...

adolfik9501
21-05-2013, 21:03
Ja też. Za każdym razem próbuję skorelować to, co pilot dyktuje z tym, co widzę. I zawsze to jest abstrakcja. Ależ oni muszą mieć podzielną uwagę. Kierowcy, w sensie...

Zapodaj sobie Colina 4 albo 2005, widok z kabiny, wyłącz strzałki i zostanie samo dyktowanie. Świetnie się jeździ, a nie tak trudno jak w RBR :) Wiadomo, że w rzeczywistości jest trudniej, ale daje to już jakieś pojęcie o "zabawie w rajdy" i tego jak ważny jest opis.

Co się zaś tyczy RK, to dzisiaj śmigał testowo po szutrze. PH Sport przebudował kolejnego DS3 WRC na RRC. Zbliża się Rajd Akropolu więc km się przydadzą.

Majek
21-05-2013, 22:20
Zapodaj sobie Colina 4 albo 2005, widok z kabiny, wyłącz strzałki i zostanie samo dyktowanie. Świetnie się jeździ, a nie tak trudno jak w RBR :) Wiadomo, że w rzeczywistości jest trudniej, ale daje to już jakieś pojęcie o "zabawie w rajdy" i tego jak ważny jest opis.Nie no bez kitu. To co jest dyktowane w grach, to jest 1/6 tego, co dyktuje pilot kierowcy w trakcie przejazdu. Albo i mniej. W grze idzie to ogarnąć. Ostatnio ujeżdżałem WRC 3. Właśnie z wyłączonymi strzałkami, z samym dyktowaniem. I dopóki się nie naumiałem OSa na pamięć, to dyktowanie pomagało tylko trochę. A później już na pamięć jechałem. Swoją drogą, gra jest całkiem niezła. Z siłą FF w kierownicy ustawioną na jakieś 30%, po wieczornej sesji wstawałem cały obolały.


Co się zaś tyczy RK, to dzisiaj śmigał testowo po szutrze. PH Sport przebudował kolejnego DS3 WRC na RRC. Zbliża się Rajd Akropolu więc km się przydadzą.Tak zapytam, nie mam za bardzo czasu głęboko szukać, a na tacy nigdzie nie jest podane... Czym się różni specyfikacja WRC od RRC? Tak konkretnie?

adolfik9501
21-05-2013, 22:35
Nie no bez kitu. To co jest dyktowane w grach, to jest 1/6 tego, co dyktuje pilot kierowcy w trakcie przejazdu. Albo i mniej. W grze idzie to ogarnąć.(...)

Nie jest tak źle w CMR04 i 2005 sporo komend dodali, poza standardowym "200, lewy 2". Jest sporo informacji odnośnie cięć, szczytów itp. Do tego najlepiej pilot po angielsku i można grać. Wiadomo, że gra to jednak nie rajdówka w trasie.

Chyba będę musiał swoje zasoby OB przeszperać :)



Tak zapytam, nie mam za bardzo czasu głęboko szukać, a na tacy nigdzie nie jest podane... Czym się różni specyfikacja WRC od RRC? Tak konkretnie?

Mniejsza zwężka turbiny, mniejsze hamulce (choć nie pamiętam czy w każdej specyfikacji - szuter/asfalt), inny zestaw aero. Chyba wszystko (?). RRC tak Cytryny, jak i Fordy chyba się tylko przezbraja z WRC. Generalnie RRC to bezpośredni konkurent samochodów S2000 - czasami troszkę lepszy, czasami troszkę gorszy, zależy od trasy.

EDYTA: Jeszcze bodaj są jakieś różnice w zawiasie.

Majek
21-05-2013, 23:01
Nie jest tak źle w CMR04 i 2005 sporo komend dodali, poza standardowym "200, lewy 2". Jest sporo informacji odnośnie cięć, szczytów itp. Do tego najlepiej pilot po angielsku i można grać. Wiadomo, że gra to jednak nie rajdówka w trasie.
Ja wiem, ja wiem... Teraz w gierach pilot dyktuje też czy zakręt jest długi, krótki, czy się zamyka, czy otwiera, czy kambor nie leży na wewnętrznej, czy strumyk, czy mostek itd. I właśnie już się robi tych informacji sporo, że ja przestaję to ogarniać. A to i tak, w dalszym ciągu, tylko część tego, co jest dyktowane w rzeczywistości.



Mniejsza zwężka turbiny, mniejsze hamulce (choć nie pamiętam czy w każdej specyfikacji - szuter/asfalt), inny zestaw aero. Chyba wszystko (?). RRC tak Cytryny, jak i Fordy chyba się tylko przezbraja z WRC. Generalnie RRC to bezpośredni konkurent samochodów S2000 - czasami troszkę lepszy, czasami troszkę gorszy, zależy od trasy.Yyyy... Ale klasa S2000 to jest grupa N. I to są praktycznie seryjne samochód ze zmodyfikowanym tym, co musi być zmodyfikowane, żeby się kierowcy nie pozabijali. A, i są nieuturbione przede wszystkim. To jaka to ma być konkurencja dla RRC, który jest praktycznie pełnokrwistym wurcem, tylko z ciut większym kagańcem?

adolfik9501
21-05-2013, 23:19
(...)

Yyyy... Ale klasa S2000 to jest grupa N. I to są praktycznie seryjne samochód ze zmodyfikowanym tym, co musi być zmodyfikowane, żeby się kierowcy nie pozabijali. A, i są nieuturbione przede wszystkim. To jaka to ma być konkurencja dla RRC, który jest praktycznie pełnokrwistym wurcem, tylko z ciut większym kagańcem?

S2000 jest od podstaw budowany jako samochód rajdowy i nigdy nie był zaliczany do grupy N. Grupa N, to modyfikowane samochody seryjne. Dopiero kity R4 do N grupy pozwoliły zmniejszyć stratę do S2000. Oczywiście nie dotyczy to naszych rajdów, bo specyfika tras jest taka, a nie inna. Za granicą Imprezy czy Lancery R4 nie są w stanie walczyć o pudło z S2000.

adolfik9501
29-05-2013, 11:39
W ten weekend jest Rajd Akropolu, eliminacja MŚ.

GlkWNWUMJJU

RK już testuje na miejscu:

dfhUdkc-VgU

marki
29-05-2013, 12:46
Testuję, testuję...
Zapowiada się ciężki rajd, ale mam nadzieje, że w końcu to będzie rajd bez awarii i poważniejszych w skutkach błędów. Wypowiedź RK http://vimeo.com/67188594

Celeborn
01-06-2013, 11:45
Robert daje czadu. Oby tylko dojechał

Gio
01-06-2013, 17:06
Zwłaszcza że trasa jak dla samochodów terenowych.

adolfik9501
03-06-2013, 12:45
No i po rajdzie. Robert wygrał w WRC2, a w generalce dojechał 11. Super wyniki.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/BLl1ywbCIAAtLmL-2.jpg:large
źródło (https://pbs.twimg.com/media/BLl1ywbCIAAtLmL.jpg:large)

Tutaj OB JML: http://www.youtube.com/watch?v=gAPbS9Viw3M (https://www.youtube.com/watch?v=gAPbS9Viw3M).