Zobacz pełną wersję : Canon 7D
Chyba juz można założyć watek :)
przeciek na optycznych : link (http://www.optyczne.pl/2173-nowość-Canon_EOS_7D_i_dwa_nowe_obiektywy__tuż_tuż.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img200.imageshack.us/img200/4726/90149556.jpg)
Specyfikacja:
- 18 milionów efektywnych pikseli,
- podwójny procesor DIGIC 4,
- 8 klatek na sekundę,
- 19-polowy AF z wszystkimi punktami krzyżowymi,
- ISO 6400,
- 63-strefowy pomiar,
- wizjer o pokryciu 100%,
- wirualny horyzont,
- 3-calowy LCD,
- Full HD wideo,
- Live View.
Ze zdjęcia wynika, że raczej to będzie APS-C. Jak nie przegną ceny to mogą dokopać D300s. Robi się coraz ciekawiej.
a nie aps-h? zapowiada się karabinek sportowy :smile:
Obiektyw wygląda na EF-S.
jezeli to bedzie asp-h to zapowiada sie bardzo interesujac. jesli natomiast bedzie to asp-c ( na co wskazywalby kit) to bedzie imho słabo.
jezeli to bedzie asp-h to zapowiada sie bardzo interesujac. jesli natomiast bedzie to asp-c ( na co wskazywalby kit) to bedzie imho słabo.
To zależy od ceny i tego jaki obrazek wygeneruje ta matryca.
woytec60
28-08-2009, 21:52
jezeli to bedzie asp-h to zapowiada sie bardzo interesujac. jesli natomiast bedzie to asp-c ( na co wskazywalby kit) to bedzie imho słabo.
18 Megapikseli na APS-C odpowiadało by z grubsza wielkoscią fotokomórek 12 Megapikselom na matrycy 4/3.
I kto tu krytykuje Olympusa? ;)
no to sie porobilo ;) a moze nie!?
7d mial miec ff a nastepca 50d mial/ma byc 60d.. i w przypadku tego drugiego mialo pojawiac sie pytanie asp-c, czy asp-h. ehhh czy wbili 18 mln pix do asp-c i jeszcze bardziej przepakowali przepakowane (no to bedzie zakres totalny)!? mam nadzieje, ze nie bo mial byc kolejny powazny gracz.. poczekamy, zobaczymy..
tak sie przygladam tej reklamie i moja uwage zwraca niewyostrzony korpusik z prawej strony :) ... krzaczki "7" nad nim sa bardziej przesuniete na lewo w stosunku do 'wyostrzonego 7d' co sugeruje kolejna cyferke (70d)? :) a i ten z prawej wydaje sie taki jakis mniejszy... miejsca na ciecie pomiedzy korpusami tez nie ma, wiec moze bedzie podwojna premiera? ;) hyhy
Musieli w koncu zapodac jakiegos porzadnego fajtera dla D300/300s ;) ale optyczne przynajmniej raz przyznalo sie skad ma info ;) ;) ;)
tak sie przygladam tej reklamie i moja uwage zwraca niewyostrzony korpusik z prawej strony :) ... krzaczki "7" nad nim sa bardziej przesuniete na lewo w stosunku do 'wyostrzonego 7d' co sugeruje kolejna cyferke (70d)? :) a i ten z prawej wydaje sie taki jakis mniejszy... miejsca na ciecie pomiedzy korpusami tez nie ma, wiec moze bedzie podwojna premiera? ;) hyhy
Tam nic nie jest przesunięte. To kwestia perspektywy. Tak dla ułatwienia:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/img220/4334/7d0.jpg)
Zwlaszcza, ze jest to samo napisane - ja wiem, ze Zolci sa malo kreatywni (chociaz to co mozna zobaczyc w ich reklamach w tv moze zaskoczyc nawet najmniej 'zaskoczywalnego' osobnika w historii ;););) ), ale skoro to plakat, to raczej nie beda rzezbic dwoch roznych na tej samej kartce ;)
Jedno fajne to to, że nie musimy się zastanawiać jaka będzie odpowiedź Nikona bo już jest w postaci D300s :mrgreen:
BlackRoger
29-08-2009, 10:49
Jeśli potwierdzą się ploty i parametry tej puchy Canona to jednak D300s deczko może zostać w tyle. Oczywiście wszystko będzie zależeć od ceny. Poza tym jeśli kwanon zadziała tak jak z 5D mkII co z tego że body będzie w katalogach jak nie będzie do dostania w sklepach :mrgreen:
Coraz częściej pojawia się sugerowana cena 1699 $ Gdyby to się sprawdziło to zdrowo przywalą w pozycję D300s (startowa cena 1799$). Dodatkowo Nikon jest cały czas będzie podgryzany przez tańszego 50D (ewentualnie 60D jeśli się pokaże). Tak piękne, że aż trudno w to uwierzyć.
http://www.canonrumors.com/2009/08/7d-100-macro-pictures/
12. Aero-dynamic body design, metallic shutter sound, 150K shutter life
Aerodynamiczny korpus -> +5pkt do vmax sprintu:mrgreen:
http://www.canonrumors.com/2009/08/7d-100-macro-pictures/
Aerodynamiczny korpus -> +5pkt do vmax sprintu:mrgreen:
Chyba ktoś (automat) coś pokaszanił przy tłumaczeniu krzaczków ale brzmi nieźle :mrgreen:
I całośc informacji:
1. 18MP APSC CMOS
2. Dual DIGIC 4
3. 8 FPS (~14 FINE JPEG/ 15 RAW)
4. New eight-directional double cross central AF point, total 19 cross AF points - jak jeszcze będą ładnie rozrzucone to miodzio
5. ISO 100-6400 (Exp 12800)
6. ~100% 1.0X magni VF with intelligent display, horizon assist - x1.0 łał
7. New iFCL metering (exposure and colour)
8. 3′ 920K Version II LCD, 160 deg viewing
9. Full HD video (w external mic input n HDMI output)
10. Live view w Face-priority AF
11. New switch for Live View/Video mode
12. Aero-dynamic body design, metallic shutter sound, 150K shutter life
13. New 24mm built-in flash, supports EOS intelligent speedlite system sterowanie lampami z body?
14. A.L.O
15. P.I.C
16. Picture style
17. EOS Integrated Dust Removal system
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img35.imageshack.us/img35/9509/8689636.jpg)
Kocham translate.google.com :D przepisalem krzaki do drugiego przecinka i dla jajek wkleilem do googlowego translatora - zawsze musza mnie zagiac :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/l0lo6mr2z6hd2f69pyt.jpg)
A tak naprawde chodzi o eleganckie body ;) (i naprawde o metaliczny dzwiek migawki ;) )
Coś jak z piciem w Szczawnicy i szczaniem w piwnicy :mrgreen:
:mrgreen:
Mam tylko nadzieje, ze ten metaliczny dzwiek to nie jest tylko wgrany metallic_shutter_sound.flac, a spust to nie jest play ;) ;) ;) ;)
A jak to może działać "horizon assist". Bo w wizjerze jakoś nie potrafię sobie wyobrazić poziomnicy :)
To jeszcze dluga droga przed Toba ;)panowie z Nikona sobie to jakos wyobrazili i virtual horizon wsadzili do aparatu prawie 1,5 roku temu ;)
No ale na wyświetlaczu głównym, mylę się? A w 7D ficzer ten jest przedstawiamy przy specyfikacji wizjera...
A swoją drogą fakt, że jeszcze dłuuuga droga przede mną :)
W sumie racja - ze specyfikacji zainteresowalem sie tylko aero-dynamika ;) ;) ale chyba wiem jak to bedzie zorganizowane - bedzie zrobiona kreska z malutkich igielek i w zaleznosci od tego jak mocno obrobisz aparat to pod takim katem ta igielkowa kreska bedzie Cie dzgac w gale ;) proste ;)
Po chinsku jest napisane, ze ten horizon assist ma byc elektroniczny i na dodatek 3d :D albo ja nie umiem czytac co tez jest wielce mozliwe ;) ;) ;)
EDIT: Jest jeszcze jedna mozliwosc - w wizjerze bedzie maly Tsubasa Ozora, on zawsze wiedzial gdzie jest horyzont bo za nim byla schowana bramka - jakby tego nie wiedzial, to by gola nigdy nie strzelil i gwiazda by nie zostal... a, ze poruszal sie we wszystkich osiach YXZ to dlatego 3d ;)
A w 7D ficzer ten jest przedstawiamy przy specyfikacji wizjera...
W D700 też jest w wizjerze, drabinka ekspozycji staje się poziomicą :)
Może chodzi im o dwie idiełkowe kreski - jedną poziomą, drugą pionową?
Tsubasa byłby jednak dość problematyczny, mimo wszystko to mądry chłopak był i w przypadku zdjęć o wątpliwej wartości artystycznej mógłby nie pomagać...
Natomiast zdjęcia o wartości artystycznej nie potrzebują poziomicy, nawet lepiej jak horyzont "leci" :D
Pozywiom, uwidim ;) jeszcze bedziecie wspominac jak mowilem o Tsubasie... :mrgreen:
Bartello
30-08-2009, 09:32
Wg. mnie Canon nie pokazal nic nowego... jak zwykle odgrzewa body i tylko dogania konkurencje. Wsadzajac tak gesto upakowana matryce bez zadnych zmian w konstrukcji technologicznych nie mozna spodziewac sie dobrego, a tym bardziej lepszego niz w poprzednich konstrukcjach obrazka... tak wiec glowna zaleta Canona odpada.
Rzeczy jak wirtualny horyzont, sterowanie lampami juz od dawna sa w naszym systemie wiec tez bez szalu... Nie wiem czym sie ludzie ekscytuja w tym body ?
Canon od juz ladnych paru lat leci tylko i wylacznie na opinii nie wysilajac sie zbytnio w tworzeniu czegos nowego... i dlatego tam mnie nie ma :)
Szkoda że nie dali jeszcze odbiornika tv ]:->
Pawel Pawlak
31-08-2009, 10:25
Wg. mnie Canon nie pokazal nic nowego... jak zwykle odgrzewa body i tylko dogania konkurencje. Wsadzajac tak gesto upakowana matryce bez zadnych zmian w konstrukcji technologicznych nie mozna spodziewac sie dobrego, a tym bardziej lepszego niz w poprzednich konstrukcjach obrazka... tak wiec glowna zaleta Canona odpada.
Rzeczy jak wirtualny horyzont, sterowanie lampami juz od dawna sa w naszym systemie wiec tez bez szalu... Nie wiem czym sie ludzie ekscytuja w tym body ?
Canon od juz ladnych paru lat leci tylko i wylacznie na opinii nie wysilajac sie zbytnio w tworzeniu czegos nowego... i dlatego tam mnie nie ma :)
Nie żebym był miłosnikiem canona, ale jeszce nie wiemy jak będzie obrazowała ta matryca, niewiadomo jakie towości w niej zastosowano. Teoretycznie mało proawdopodobne, że przy gęstości 18mpix/crop 1.6 osiągnęli cuda, ale kto wie ? Jeśli będzie to poziom 5d2, a AF będzie naprawdę dobry, to przy 8fps będzie potężne narzędzie dla osób potrzebujących długich ogniskowych. Przy długich tele najczęściej pracuje się przy przysłonach 2.8-5.6 więc dyfrakca przy takiej gęstości nie jest straszna, a 18mpix daje spore możliwości poprawy kadru (co też często potrzebne przy dynamicznych scenach).
Wg. mnie Canon nie pokazal nic nowego... jak zwykle odgrzewa body i tylko dogania konkurencje. Wsadzajac tak gesto upakowana matryce bez zadnych zmian w konstrukcji technologicznych nie mozna spodziewac sie dobrego, a tym bardziej lepszego niz w poprzednich konstrukcjach obrazka... tak wiec glowna zaleta Canona odpada...
Wiemy, wiemy - chociaż ? ... http://www.canonrumors.com/2009/08/eos-7d-press-release/
No to już jest: http://www.dpreview.com/news/0909/09090105canoneos7d.asp#press
Ostatnie przecieki potwierdziły się. Wygląda to naprawdę nieźle. Specyfikacja wygląda naprawdę nieźle pozostają dwa pytania:
1. Co z jakością obrazu przy takim upakowaniu? Canon chwali się, że nowa matryca zapewnia wysoką jakość zarówno w wysokich jak i niskich ISO ale trzeba będzie poczekać na zdjęcia.
2. Cena? Dziwna sprawa bo zawsze podawali przy specyfikacji. Czyżby Canon jeszcze nie zdecydował za ile sprzedawać nowy aparat?
Są już zdjęcia: http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA7.HTM
Wychodziłoby na to, że Canon dobrze wysmażył tą matrycę.
witam
http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA7.HTM
Canon EOS 7D Test Images
cena wiadoma
http://www.amazon.com/gp/product/B002NEGTTW?ie=UTF8&tag=forumdp-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B002NEGTTW
plus oficjalne info
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=ModelTechSpecsTabAct&fcategoryid=139&modelid=19356
cena wiadoma
http://www.amazon.com/gp/product/B002NEGTTW?ie=UTF8&tag=forumdp-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B002NEGTTW
No to cena też się potwierdziła 1699$ czyli o 100$ mniej niż D300s na starcie. Obrazki na imaging-resource pokazują, że per-pixel jakość na wysokich ISO jest podobna tylko, że Canon ma tych pix więcej o 50%. No to Canon pojechał po bandzie. Ciekawe jak Nikon odpowie (za 2 lata).
No to cena też się potwierdziła 1699$ czyli o 100$ mniej niż D300s na starcie. Obrazki na imaging-resource pokazują, że per-pixel jakość na wysokich ISO jest podobna tylko, że Canon ma tych pix więcej o 50%. No to Canon pojechał po bandzie. Ciekawe jak Nikon odpowie (za 2 lata).
No ja akurat uzywam systemu Canona
przegladam wasze forum z ciekawosci i mysle ze takie 7D niezle zamiesza
Mi sie podoba nowy pomiar swiatla widzacy luminacje i kolory (w teorii) i ten konfigurowalny AF (19 krzyzowych)
Ogolnie to dobra premiera ,bo zmusi Nikona do wypuszczenia sensownej odpowiedzi
To zawsze lepiej dla nas jako klientow, niech sie na gorze marketingowe glowki pojedynkuja na cuda techniki, byle by nam dawali puszki za rozsadne pieniazki :D
Ogolnie to dobra premiera ,bo zmusi Nikona do wypuszczenia sensownej odpowiedzi
Nikon już wypuścił odpowiedź D300s. Nic innego w najbliższym czasie nie będzie.
To wszystko się za szybko dzieje. Aparaty mają coraz to nowe bajery, poziomice (ja ze swojej nie korzystam), gps itd.
A zdjęć dalej nie robią same z siebie ;)
To wszystko się za szybko dzieje. Aparaty mają coraz to nowe bajery, poziomice (ja ze swojej nie korzystam), gps itd.
A zdjęć dalej nie robią same z siebie ;)
Sony robią. Trzeba tylko dokupić podstawkę :mrgreen:
No prosze, wystarczylo pojsc spac i tadam - juz gotowy 7d ;) moze czesciej bede spal ;) ;)
Ze specyfikacji wyglada, ze - 50d mozna wyrzucic do smieci, a Nikon zostal odrobine w tyle (1080p i 8fps). Z obrazkow wnioskowac mozna, ze chyba bedzie ok ;) Jest gladko na wysokich iso, ale nie wiem czy nie za gladko ;) ale biorac pod uwage, ze to 18mpx aps-c to... ;)
Czyt. poki co - podoba mi sie ;)
No i jest:
http://optyczne.pl/2178-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_EOS_7D.html
No prosze, wystarczylo pojsc spac i tadam - juz gotowy 7d ;) moze czesciej bede spal ;) ;)
Ze specyfikacji wyglada, ze - 50d mozna wyrzucic do smieci, a Nikon zostal odrobine w tyle (1080p i 8fps). Z obrazkow wnioskowac mozna, ze chyba bedzie ok ;) Jest gladko na wysokich iso, ale nie wiem czy nie za gladko ;) ale biorac pod uwage, ze to 18mpx aps-c to... ;)
Czyt. poki co - podoba mi sie ;)
Znając Canona to 50D zostanie w ofercie. Zejdzie z ceną do poziomu D90 tak jak poprzednio 40D.
Znając Canona to 50D zostanie w ofercie. Zejdzie z ceną do poziomu D90 tak jak poprzednio 40D.
50D za 3tys :/ to by bylo ....
Mając takiego konkurenta, może Nikon obniży cenę D300s?
Znając Nikona, pewnie są to pobożne życzenia :)
noraczej
01-09-2009, 09:20
oby teraz nikon ogarnął się z ceną D300s bo inaczej rozważę zmianę systemu :)
ogladam sobie sample z 7D na wysokich iso na http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA7.HTM
i musze powiedziec ze canon odrobił lekcje. niezle sobie daje rade - wprawdzie szum bardziej wyglada jak kolorowe paćki niż ziarno ( jak w nikonach ) ale
jest i tak niezle.
Ale sie ostatnio zamieszało :)
Trzeba przyznać, że nieźle to wygląda. Może dzięki temu wreszcie Nikon ocknie się z marazmu (cenowego głównie)...
Moim zdaniem ten 7d bije na łeb D300s , przynajmniej czytając specyfikację. A do tego jeszcze tańszy na starcie...
ps. Taki mały szczegół, a pewnie ucieszy canonierów - wreszcie będą mogli wbudowaną lampą wyzwalać zdalnie inne.
no to znam kilka osob, ktore sobie beda w brode pluc ze ostatnio 50D kupily ;)
Kurcze, ja to mam szczęście :(. Jak zdecydowałem się już na D300s, to "wyszedł" ten Canon, który jak piszczecie może być lepszy od DXX, a do tego na pewno tańszy... Nie jestem w żadnym systemie i szukam szczęścia :). I co tu wybrać, bo kasa też gra rolę przy takiej inwestycji... :(
Trzeba przyznać, że nieźle to wygląda. Może dzięki temu wreszcie Nikon ocknie się z marazmu (cenowego głównie)...
Moim zdaniem ten 7d bije na łeb D300s , przynajmniej czytając specyfikację. A do tego jeszcze tańszy na starcie...
ps. Taki mały szczegół, a pewnie ucieszy canonierów - wreszcie będą mogli wbudowaną lampą wyzwalać zdalnie inne.
Wszystkie Canony wyglądają na papierze lepiej niż porównywalne Nikony. Dla mnie to żadna nowość. Cenowo Nikon też zawsze był droższy (oprócz częstych przetasowań w najniższym segmencie), więc rewolucyjnych zmian w cenach również się nie spodziewam.
Za to wyzwalanie lampy to ogromna zmiana. Dla mnie CLS był jednym z powodów dla którego wybrałem Nikona.
Poza tym patrząc na produkt jako na całość wygląda to na bardzo udaną konstrukcję dla reportera/ptasiarza.
noraczej
01-09-2009, 10:13
biorąc ceny ze stron nikon usa i canon usa, różnica wynosi 'tylko' $100 (na korzyść 7d) więc jakaś miażdżąca różnica to nie jest
ciekawe tylko czy 7d dorówna nikonowi w kwestii ergonomii/wykonania :)
no to wyglada na to, ze mamy chyba po raz pierwszy puszke canona, ktora pozycjonowana jest jako bezposredni konkurent modelu nikona, a nie - jak to czesto bywalo wczesniej - na zakladke...
Moim zdaniem ten 7d bije na łeb D300s , przynajmniej czytając specyfikację.
czy ja wiem ? lepszy jest, ale żeby odrazu bić na łeb ? ;)
AF nie będzie wcale lepszy raczej (zakres pracy mniejszy wg. Dpreview), możliwe że mniej wygodny (pokrycie kadru), 8fps mają oba (w D300s z gripem) -filmy w Canonie znacznie lepsze, 18Mpix z szumem chyba mniejszym niz na 12 w D300s.......
no i cena ;-) tu Nikon jak zwykle szaleje..........
Pawel Pawlak
01-09-2009, 10:26
Generalnie świetna puszka się zapowiada, zwłaszcza przu zapowiadanej cenie. Najbardziej ciekawi mnie wykonanie, AF i "bajery". Obrazowanie - wiadomo - na niskich iso będzie ładnie, detali więcej niż w d300/d300s. Jpgi z wysokiego iso widać że mocno odszumiane - dlatego wyglądają ładnie. Wydaje mi się że RAWy jednak nie będą lepsze niż z d300/d90 (pod względem szumów), a jeśli nawet to minimalnie. Zbaczymy jak będzie z DR wraz ze wzrostem iso, z głębią koloru ? W każdym razie, zawsze jak widzę nowość canona to zakładam rewolucję w obrazowaniu, tymczasem w 7 chyba jej jednak nie będzie.
sample z Dpreview już takie optymistyczne nie są..........
http://www.dpreview.com/gallery/canoneos7d_preview/
Pawel Pawlak
01-09-2009, 10:43
hehe... jedni widzą obrazki z canona i zawse sikają po nagoach jaki to canon jest genialny (nawet jeak obiektywnie jest słabszy niż konkurencja).Inni mając na uwadze mit niskoszumności canona, spodziwają się zawsze nadwyczajnych efektów ( w tej grupie jestem ja :D ) i w większości przypadków sa trochę rozczarowani ;). Kiedy widzę podobną jakość sampli z sony i z canona, to w sony jestem zaskoczony postępem, wręcz zachwycony jakością, a w canonie... hmm... "nic specjalnego" ;)
Pawel Pawlak
01-09-2009, 11:18
no i jeszcze jeden mały szkopuł: wszystkie sample z http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA7.HTM (http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA7.HTM), bezpośrednim porównaniu z d300, są ciemniejsze pomimo że naświetlane o 1/3EV dłużej.
Jedno co trzeba przyznać, to ostrość i ilość detali - zwłaszcza na najniższych czułościach jest naprawdę wysoka.
Edit: trochę na temat 7D + sample z iso1600-6400 w pełnej rozdziałce: http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10042-10239
ale sample z dpreview sa robione 17-85 i 70-200/4 bez IS. obu szklom jest niestety daleko pod wzgledem rozdzielczosci
do mozliwosci matrycy 12Mpix, a do 18Mpix to jeszcze kawal drogi.
nie zebym spodziewal sie cudow, bo to jest jednak w diabla megapikseli, a na pochyle drzewo to i nawet Salomon
nie naleje... ale nie traktowalbym tego co pokazuje dpreview jako wymiernego dla optimum osiagalnego przez korpus.
przypuszczam, ze z solidniejszym szkielkiem (wystarczy chocby takie 70-200/4 IS, ktore rozdzielczosc ma swietna)
da sie uzyskac wiecej detali. niekoniecznie jakos drastycznie wiecej, ale mysle, ze zauwazalnie
na podstawie dpreview mozna oceniac szumy korpusu, bo to sa dosc dobre pogladowo zdjecia. ale dobrze wziac
pod uwage, ze w zestawie lensow Canona jakie ma Askey (17-35, 50/1.4, 17-85 i 70-200/4 bez IS) nie ma zadnego
wzorcowego do oceny rozdzielczosci. po prostu Canon ma szereg nowszych konstrukcji, zauwazalnie poprawionych
pod tym wzgledem
a juz zwlaszcza pokazywanie sampli z 17-85 to zbrodnia na ludzkosci i czarny marketing 7D w wykonaniu dpreview ;)
czyli co, mamy puche, ktora ze wzgledu na upakowanie pikseli stawia szklom wieksze wymagania niz d3x ? :)
Pawel Pawlak
01-09-2009, 11:41
czyli co, mamy puche, ktora ze wzgledu na upakowanie pikseli stawia szklom wieksze wymagania niz d3x ? :)
to niestety pułapka ładowania coraz większej ilości pikseli na matrycy DX. Najgorsze jest to, że krążyły jakiś czas temu plotki, że nikon przygotowuję 24mpix DXa... :/
ale sample z dpreview sa robione 17-85 i 70-200/4 bez IS. obu szklom jest niestety daleko pod wzgledem rozdzielczosci
do mozliwosci matrycy 12Mpix, a do 18Mpix to jeszcze kawal drogi.
nie zebym spodziewal sie cudow, bo to jest jednak w diabla megapikseli, a na pochyle drzewo to i nawet Salomon
nie naleje... ale nie traktowalbym tego co pokazuje dpreview jako wymiernego dla optimum osiagalnego przez korpus.
przypuszczam, ze z solidniejszym szkielkiem (wystarczy chocby takie 70-200/4 IS, ktore rozdzielczosc ma swietna)
da sie uzyskac wiecej detali. niekoniecznie jakos drastycznie wiecej, ale mysle, ze zauwazalnie
na podstawie dpreview mozna oceniac szumy korpusu, bo to sa dosc dobre pogladowo zdjecia. ale dobrze wziac
pod uwage, ze w zestawie lensow Canona jakie ma Askey (17-35, 50/1.4, 17-85 i 70-200/4 bez IS) nie ma zadnego
wzorcowego do oceny rozdzielczosci. po prostu Canon ma szereg nowszych konstrukcji, zauwazalnie poprawionych
pod tym wzgledem
a juz zwlaszcza pokazywanie sampli z 17-85 to zbrodnia na ludzkosci i czarny marketing 7D w wykonaniu dpreview ;)
Prawda tyle ze w tych samplach glownie o szumy chodzi ;) i wg mnie 3200 uzywalne, 6400 od biedy a 12800 jesli nie masz wysjcia. Szkoda ze nei pokazali mRawa bo to jest az 9mpix!. Czyli jak dla mnie moglby byc wlaczony 99% czasu a jakies pol dzialki do 1 dzialki w szumach powinno sie odzyskac. No i DR jestem ciekawy.
Prawda tyle ze w tych samplach glownie o szumy chodzi ;)
tak tez wlasnie je traktuje ;) bo katowania sloikami w desen 17-85 to nawet po dlugim kontynuowaniu
dziala Tony Halika nie nazwalbym proba pokazania rozdzielczosci ;)
i wg mnie 3200 uzywalne, 6400 od biedy a 12800 jesli nie masz wysjcia. Szkoda ze nei pokazali mRawa bo to jest az 9mpix!. Czyli jak dla mnie moglby byc wlaczony 99% czasu a jakies pol dzialki do 1 dzialki w szumach powinno sie odzyskac. No i DR jestem ciekawy.
musze sciagnac i na duzym monitorze obejrzec po zeskalowaniu do rozmiaru ekranowego (1800x1200).
wyglada to zupelnie sensownie, ale ostatecznie zakup cropa mi nie grozi ;) mnie zupelnie wystarcza
stare 5D mkI, choc paru nowych ficzerow mu brakuje.
co mi sie w 7D podoba, to to ze Canon ruszyl d* i dopracowal strone uzytkowa, dajac fotografowi duza
kontrole nad tym korpusem. MLU nadal zaszyte jest gleboko w menu (zeby sobie ktos przypadkiem nie
pomyslal, ze to jest do czegos potrzebne :) ) ale podobno z LV mozna jakos tego baka obejsc, wiec juz
nie bede sie znecal. bylo nie bylo, sympatyczny uzytkowo korpus. jak juz pisalem na CB - uzytkownicy
Canona powinni dziekowac Sony i Nikonowi, bo dostali w rece korpus z 2011 roku. bo gdyby nie dobry
nacisk, to Canon by go jeszcze trzymal na polkach te 2 lata...
musze sciagnac i na duzym monitorze obejrzec po zeskalowaniu do rozmiaru ekranowego (1800x1200).
wyglada to zupelnie sensownie, ale ostatecznie zakup cropa mi nie grozi ;) mnie zupelnie wystarcza
stare 5D mkI, choc paru nowych ficzerow mu brakuje.
co mi sie w 7D podoba, to to ze Canon ruszyl d* i dopracowal strone uzytkowa, dajac fotografowi duza
kontrole nad tym korpusem. MLU nadal zaszyte jest gleboko w menu (zeby sobie ktos przypadkiem nie
pomyslal, ze to jest do czegos potrzebne :) ) ale podobno z LV mozna jakos tego baka obejsc, wiec juz
nie bede sie znecal. bylo nie bylo, sympatyczny uzytkowo korpus. jak juz pisalem na CB - uzytkownicy
Canona powinni dziekowac Sony i Nikonowi, bo dostali w rece korpus z 2011 roku. bo gdyby nie dobry
nacisk, to Canon by go jeszcze trzymal na polkach te 2 lata...
Co do szumow to mowie jako osoba uzywajaca 5dmkII i dla mnie jest OK, tzn wystarczajaco jesli chodzi o iso.
Ogladajac sample zwracalem jeszce uwage na pomiar ile korygowali i w 2 przypadkach widze ze korygowali w dol :) (w 5d przez 80% czasu mam +1EV). Co do MLU to moze da sie podpiac pod ten przycisk M-fn przy kolku?.
Ogolnie body bardzo w deche z ficzerami "nikon like" i jeszcze z fajna cena (czytajac rumory spodziewalem sie ceny na rowni z 5dII). Mam nadzieje ze to body nie jest jedyna/ostatnia jaskolka ale wstepem do nowej polityki canona
Co by nie pisać bardzo dobre body .
...a mu tu mamy 300s i długo nam przyjdzie czekać na nowości .
To co mi potrzeba to 5d MII do 5K Brutto + 500 2,8 za 10K Brutto i lece do canona :)
Canonowy dyrektor od sprzętu foto powiedział coś takiego, cytuję
„Skonsultowaliśmy się z pięcioma tysiącami fotografów z całego świata i spytaliśmy, czego najbardziej oczekują od aparatu fotograficznego. Połączenie wyników badań z najnowocześniejszymi technologiami dało nam możliwość stworzenia wszechstronnego narzędzia, którego potrzebują, by eksperymentować z obrazem”.
To dotąd oni nie wiedzieli czego fotograf potrzebuje???? ;)
No i znów się zaczęło..."nowy" Nikon.....super nowy Canon......czasami to nie cierpię tego postępu bo......no bo zmusza do wydawania kasy. No cóż, ale czasy analogów, gdzie jeden model tłukli kilka ładnych lat już chyba nie wrócą.
Co do mnie, nie podniecam się. Mój plan zakłada kupno nowego po D700 Nikona w pełnej klatce. Póki co deczysta daje radę.
Z jednej strony super aparat, lepszy (przynajmniej na papierze za wyjatkiem ilosci punktów AF) od D300s, z drugiej - miałem nadzieję na co innego. Myślałem, że zatrzymają ten szał ilości MPx, szczególnie na cropie. Body "zapasowe" dla fotoreportera świetne, ale im tylu MPx nie trzeba. 1D mk3 ma ich wiele mniej i starcza.
Body dla "ptasiarzy" itp. Ale przy niskiej cenie kupią je wszyscy.
Zaczyna być widać wpływ Sony na Canona i Nikona. Nikon będzie się musiał bardziej postarać i głównie ... potanieć.
W każdym z systemów są body w okolicach 3 tys zł zaspokajające potrzeby 95% fotoamatorów. To o czym piszemy to czysty onanizm sprzętowy :mrgreen:
7D to już zdecydowanie półka sempiro i bezpośredni konkurent D300(s) a takiej konkurencji wprost do tej pory unikano.
Nikon będzie się musiał bardziej postarać i głównie ... potanieć.
Ja się boję, że Nikon nie zmieni swojej chorej polityki cenowej :-/
Ja się boję, że Nikon nie zmieni swojej chorej polityki cenowej :-/
Obawiam się tego samego.
spokojnie, bez paniki.... byl okres, kiedy Nikon szalal z profesjonalnymi korpusami (fantastyczna passa D3 potem D700 i D3X),
teraz przyszedl czas Canona na odswiezenie tej polki, gdy tymczasem Nikon bedzie pokazywal bardziej bajeranckie korpusy
dla amatorow. a potem sie to obroci. Sony troche zmienia geografie tej branzy, ale nie robmy nagle wrazenia, ze jedno
wypasione (tak, uzyje tego slowa - ale to body jak na Canona jest wypasione) body cos zmienia. bo za rok/poltora Nikon
pokaze swoj wypas i serce bedzie mocniej bilo w zolta strone ;)
Ja się boję, że Nikon nie zmieni swojej chorej polityki cenowej :-/
Zmieni, nie takie rzeczy świat już widział. No....jest też taka możliwość, że nie zmieni, a zacznie jak Canon co roku nowy korpus wypuszczać.
Racja. Ja mam nadzieję, że w tzw międzyczasie nikon pokaże oczekiwane szkiełka. Jakie - wiadomo :)
Co do cen body - jak siądzie sprzedaż to będą musieli opuścić (mimo pazerności).
spokojnie, bez paniki.... byl okres, kiedy Nikon szalal z profesjonalnymi korpusami (fantastyczna passa D3 potem D700 i D3X),
teraz przyszedl czas Canona na odswiezenie tej polki, gdy tymczasem Nikon bedzie pokazywal bardziej bajeranckie korpusy
dla amatorow. a potem sie to obroci. Sony troche zmienia geografie tej branzy, ale nie robmy nagle wrazenia, ze jedno
wypasione (tak, uzyje tego slowa - ale to body jak na Canona jest wypasione) body cos zmienia. bo za rok/poltora Nikon
pokaze swoj wypas i serce bedzie mocniej bilo w zolta strone ;)
To sie porobiło. Na forum Nikona chwalą nowy aparat konkurencji i rozdzierają szaty nad polityką własnej firmy, a jedynym, który niesie pocieszenie jest wysłannik czerwonej strony mocy :)
Co do cen body - jak siądzie sprzedaż to będą musieli opuścić (mimo pazerności).
Panowie, ale roznica miedzy np. oficjalna cena w USA za D300s oraz Canona 7D to tylko 100 dolcow - 300 PLN - wiec
szczerze mowiac nie do konca kumam co tu jest chore. Beda podobnie pozycjonowane body w podobnych cenach.
Analogicznie bedzie podejrzewam na rynku europejskim. Ten Canon tez tani nie bedzie. Tanie to na razie sa Sony :)
To sie porobiło. Na forum Nikona chwalą nowy aparat konkurencji i rozdzierają szaty nad polityką własnej firmy, a jedynym, który niesie pocieszenie jest wysłannik czerwonej strony mocy :)
To się nazywa obiektywność. Nie będę pisał, że sprzęt Nikona jest tani skoro każdy wie i widzie, że nie jest :)
Ja się boję, że Nikon nie zmieni swojej chorej polityki cenowej :-/
Ze stratą dla siebie, bo w dzisiejszych czasach, cena gra niebagatelną rolę i to jeszcze w przypadku gdy puszki są porównywalne i ktoś wybiera system :)
Racja. Ja mam nadzieję, że w tzw międzyczasie nikon pokaże oczekiwane szkiełka. Jakie - wiadomo :)
Jakie? Przecież ogólnie wiadomo, że niczego w systemie nie brakuje. No może z wyjątkiem 85 f3,5 macro :mrgreen:
O to, ze cena D300s zjedzie bylbym spokojny. Jego obecna cena sugerowana wynoi dokladnie tyle ile wynosila cena sugerowana dla D300 w chwili premiery (nie mowie tu o PLN ze wzgledu na wahania kursowe, ale np. USA). A i le kosztuje obecnie D300 kazdy widzi. Wiec podejrzewam ze D300s czeka dokladnie taka sama historia, tyle
ze ze wzgledu na ruchy konkurencji moze sie to po prostu odbyc szybciej.
puszka zapowiada sie rewelacyjnie, tylko ta matryca ehh. mozna bylo zrobic aps-h i jojczenia byloby mniej ;) a tak masz.. ale powiem szczerze, ze jestem pozytywnie zaskoczony samplami. myslalem, ze bedzie gorzej a jest jak najbardziej porownywalnie z d300, czy raczej d300s :)
teraz tylko pytanie jak beda sie ksztaltowaly ceny w pl. w stanach 1700$ wiec u nas powinno oscylowac wkol 5000zl, ale analogicznie do ceny d300s w stanach i pl zapowiada sie 6000zl za 7d co moim skromnym zdaniem jest przesada.
ciekawy tescik:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA.HTM#
O to, ze cena D300s zjedzie bylbym spokojny. Jego obecna cena sugerowana wynoi dokladnie tyle ile wynosila cena sugerowana dla D300 w chwili premiery (nie mowie tu o PLN ze wzgledu na wahania kursowe, ale np. USA). A i le kosztuje obecnie D300 kazdy widzi. Wiec podejrzewam ze D300s czeka dokladnie taka sama historia, tyle
ze ze wzgledu na ruchy konkurencji moze sie to po prostu odbyc szybciej.
Obyś miał rację, bo czekać za długo nie zamierzam ;)
Kolekcjoner
01-09-2009, 13:01
Body "zapasowe" dla fotoreportera świetne, ale im tylu MPx nie trzeba.
Dlatego masz m/s Raw-y.
7D to już zdecydowanie półka sempiro i bezpośredni konkurent D300(s) a takiej konkurencji wprost do tej pory unikano.
No właśnie to jest bardzo zastanawiające - zmiana priorytetów?
No właśnie to jest bardzo zastanawiające - zmiana priorytetów?
Wymusil to IMHO na nich Nikon trwajaca od premiery D3 ofensywa w polkach pro i semi-pro oraz pakowanie
rozwiazan z gornego segmentu do tego nizszego. Canon tym body musial przynajmniej dac znac, ze bedzie
mial cos interesujacego do zaoferowania.
a niebawem pewnie pojawi sie fusji SX Pro i pozamiata wszystko xd
Panowie, ale roznica miedzy np. oficjalna cena w USA za D300s oraz Canona 7D to tylko 100 dolcow - 300 PLN - wiec
szczerze mowiac nie do konca kumam co tu jest chore. Canon ma więcej Mpx, więcej fps, lepsze filmy. 300 zł różnicy to za mało. OK, D300s potanieje. Ale chodzi generalnie o ceny w nikonie. Np cena D3x wyżyłowana na maxa, choć D3 (body) i alfa 900 (matryca D3X) sa tańsze.
Tylko się cieszyć z konkurencji, naprawdę. Nikon nie będzie sobie mógł tak pogrywać z klientami.
Wymusil to IMHO na nich Nikon trwajaca od premiery D3 ofensywa w polkach pro i semi-pro oraz pakowanie rozwiazan z gornego segmentu do tego nizszego.
watpie. Canon i Nikon akurat dzialaly falowo, o mniej wiecej podobnych amplitudach
zawsze w przeciwnych fazach ;) i to ze ostatnio Nikon mieszal w pro nie powodowalo
bezposredniej reakcji Canona, a zawsze opozniona (o 18-24 miesiace). to dawalo obu
firmom maksymalne mozliwosci dojenia rynku.
ja bym tu powodow szukal wlasnie w tym trzecim do tanga, ktory usilnie probuje
udowodnic, ze nie tylko na Playstation i Blu-rayu ladnie sie prezentuja cztery srebrne
literki.
Photoartbox
01-09-2009, 13:34
a niebawem pewnie pojawi sie fusji SX Pro i pozamiata wszystko xd
Fuji jak dotad niczego nie pozamiatal, czy sa jakies przeslanki aby sadzic, ze zrobi to teraz?
Nikon nie będzie sobie mógł tak pogrywać z klientami.
hehhehe... Jacek, naprawdę w to wierzysz? :)
a niebawem pewnie pojawi sie fusji SX Pro i pozamiata wszystko xd
Czekam :)
jak autofokus jest lepszy niz w 5dmk2 to znam pare osob co sie wkurza ;)
a z przesiadkami na canona... najpierw sie przesiadziesz, potem wrocisz i kazdy zarobi :D
ps. tyle bajerow wsadzaja, ze zaczynam sie zastanawiac kiedy canon plastyke straci.
hehhehe... Jacek, naprawdę w to wierzysz? :)Ja nie wierzę w nikona (z dobrej woli nie obniży cen), ja wierzę w rynek :)
Zresztą patrząc egoistycznie to ja miałem najlepiej gdy sprzęt był bardzo, bardzo drogi (w porównaniu do dziś), a nie gdy jest tani i (prawie) każdy robi zarobkowo zdjęcia (głownie śluby) albo daje zdjęcia za darmo.
Zresztą patrząc egoistycznie to ja miałem najlepiej gdy sprzęt był bardzo, bardzo drogi (w porównaniu do dziś), a nie gdy jest tani i (prawie) każdy robi zarobkowo zdjęcia (głownie śluby) albo daje zdjęcia za darmo.
W tej materii będzie raczej coraz gorzej... Już w niskich modelach aparatów ludzie dostają np. używalne wysokie ISO...
Fajnie, że postęp itd... niefajnie, bo jak napisałeś każdy jest już "fotografem" i robi śluby ;) Nie wiem dokąd to zmierza...
W tej materii będzie raczej coraz gorzej... Już w niskich modelach aparatów ludzie dostają np. używalne wysokie ISO...
Fajnie, że postęp itd... niefajnie, bo jak napisałeś każdy jest już "fotografem" i robi śluby ;) Nie wiem dokąd to zmierza...
Ale jak pokazują pewne dwa świeże wątki z tego forum, nie wystarczy dobry sprzęt żeby te śluby robić dobrze.
jesli cena bedzie podobna do nowego d300 lub sądze ze nawet moze byc mniejsza to moim zdaniem nikon leży ;)
każdy jest już "fotografem" i robi śluby ;) Nie wiem dokąd to zmierza...to proste. Fotografia wreszcie stanie się bezdyskusyjnie sztuką. Będzie się ja wykonywać nie dla pieniędzy, ale jako hobby. Nie będzie zawodowych fotografów, tak jak nie ma zawodowych malarzy :wink: (no chyba, że tacy co malują ściany)
Ale jak pokazują pewne dwa świeże wątki z tego forum, nie wystarczy dobry sprzęt żeby te śluby robić dobrze. Ja już tego nie podlinkowywałem żeby nie dobijać autorów.
Dzisiejszy sprzęt dla amatora ma lepsze parametry, daje większe możliwości niż (analogowy) sprzęt sprzed 10 lat dla zawodowca.
Sorry, zaczełem OT ale go skończmy.
Ciekawe jak będzie z AF w 7D, to chyba będzie decydujące dla oceny tej puszki. Canonierzy po casusie 5Dmk2 bardzo podejżliwie patrzą na to co canon proponuje w kwestii AF.
shit ,dopiero zobaczylem że cena juz jest... no to wedlug mnie pozamiatane, jak tylko testy będą i obrazowanie bedzie na poziomie d300s, nie wiem jak wy ale ja sie żegnam z nikonem na 85.34 % ze tak zażartuje, ja nie wróże ze nikon bedzie tanszy kiedykolowiek, kto chce kupic moj zestaw w stopce ten niech pisze hehe :mrgreen:
Ale jak pokazują pewne dwa świeże wątki z tego forum, nie wystarczy dobry sprzęt żeby te śluby robić dobrze.
No to jest oczywiste.
af to nie wszystko, zwroccie uwage, ze canon chwali sie takze nowym pomiarem swiatla
czyli ze pomiar bedzie bral informacje o kolorze oraz informacje z czujnikow af, czyli idzie w tym kierunku co SRS w Nikonie, ale pod wzgledem integracji nie jest to co Nikonowski, bo np. wg specyfikacji mamy:
• Evaluative metering (linked to all AF points)
• Partial (9.4% at center)
• Spot metering (approx. 2.3% at center)
• Center-weighted average
i np. z punktami af powiazany jest tylko pomiar "matrycowy", natomiast w Nikonie z pkt af powiazany jest tez np. spot etc.
jestem zdania ze w kwestii 300s/d7 wiecej roznic bedzie w tego typu niuansach niz scislych danych katalogowych
i ze canon te puche traktuje z jednej strony jako "my tez umiemy", z drugiej jako pewnego rodzaju poligon dla rozwiazan
ktore byc moze zostana w bardziej dopracowanych wersjach pokazanych w innych puszkach...
A co sądzicie o włożeniu do puszki dwóch procesorów? Jakie to ma znaczenie?
A co sądzicie o włożeniu do puszki dwóch procesorów? Jakie to ma znaczenie?
8 kl/s przy 18 MPx wymaga Xeona czyli dwóch C2D :)
Jak jeden nie da rady, to drugi pomoże. Procesor znaczy.
Pawel Pawlak
01-09-2009, 14:42
A co sądzicie o włożeniu do puszki dwóch procesorów? Jakie to ma znaczenie?
Takie samo jak to że nikona ma EXPEEDa ;) ważne żeby mocy starczała, a czy dostarczy ją jeden czy 2 czy może 4 procesory, to mało istotne. Jeśłi canon maiłby procka, tkóry potrafi obsłużyć 18mpix, 8fps przy 14bitach + całą resztę, to pewnie wstawiłby jeden. A że nie ma to wstawił 2 i tyle.
Jak jeden nie da rady, to drugi pomoże. Procesor znaczy.
Pod warunkiem, że ktoś mądrze zaprojektuje soft.
http://www.dpreview.com/news/0909/09090105canoneos7d.asp
http://www.dpreview.com/previews/canoneos7d/
Pod warunkiem, że ktoś mądrze zaprojektuje soft.
moge sie mylic, ale tu specjalnych cudow-wiankow nie trzeba. jesli procesory sa jednakowe,
to rzecz sprowadza sie do urownoleglenia przetwarzania na poziomie zdjec.
tzn. jest procek parzysty i nieparzysty i kazdy mieli co drugie zdjecie*. kwestia wbudowania
rozdzielacza tuz za buforem SDRAM.
* - chyba, ze uklad samokontroli wykryje uszkodzenie czipa, to wtedy rozdzielacz przekazuje
wszystko na drugi. aczkolwiek watpie, ze tak to jest zrobione, bo w aparatach z pojedynczym
procesorem sie padaczki praktycznie nie zdarzaja. a taki rozdzielacz to ze 3 ziarenka ryzu
moze kosztuje, wiec w kryzysie trzeba oszczedzac ;)
Nooo. I JPEGi też robią na spółkę. :wink:
Takie to proste się wydaje.
Nooo. I JPEGi też robią na spółkę. :wink:
Takie to proste się wydaje.
popraw mnie jesli sie myle, ale pojedynczy procesor jest tu o tyle samowystarczalny
w zakresie przetwarzania strumienia z SDRAM, czyli moze zrobic od A do Z konwersje
zrodla do formatu JPEG. jesli tak to zrownoleglenie przetwarzania serii zdjec nie powinno
byc problemem.
nie mowilem tu o rownoleglym przetwarzaniu pojedynczych zdjec przez dwa procesory.
o ile dobrze pamietam da sie zrownoleglic konwersje do formatu JPEG. ale przetwarzanie
RAW przez dwa rownolegle procesory to co innego. pomijajac wykonalnosc pozostaje
jeszcze sens tego - skoro pojedynczy procesor spokojnie daje rade.
Zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz:
Nikony zwalniają z lampą błyskową, a Canony nie.
Więc minus dla D300/D300s.
Pewnie - nie każdego to interesuje - ale czasami te 8fps przydało by się wykorzystać nie tylko z zastanym.
Pawel Pawlak
01-09-2009, 16:32
Zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz:
Nikony zwalniają z lampą błyskową, a Canony nie.
Więc minus dla D300/D300s.
Pewnie - nie każdego to interesuje - ale czasami te 8fps przydało by się wykorzystać nie tylko z zastanym.
a sprawdzałeś to już w 7D ? czy piszesz na podstawie doświadczeń z 1d2 ?
a sprawdzałeś to już w 7D ? czy piszesz na podstawie doświadczeń z 1d2 ?
Powiedzmy tak: żaden (w miarę nowy - załóżmy od 10D) Canon nie zwalnia z lampa, za to każdy (podobno bez D2H/Hsi nie znam D3xa) Nikon zwalnia.
Jakoś wątpię, żeby ten Canon miał by być inny.
Nikelbak
01-09-2009, 19:03
Jak dla mnie to bardzo dobra puszka!
1. Body w koncu dorownuje/ciut przewyzsza D300s
2. Generalnie szklarnia tansza u Canona
Zobaczymy jak wyjda testy ale jesli wyjda dobrze to cena bedzie tu grala kluczowa role w wyborze systemu (dla Nikona niekorzystnie).
Jesli okaze sie ze to teraz "chwila" Canona to moze jest to dopiero poczatek nowej serii Pro/Semi Pro. Kto wie?
Jak sie nie myle to ostatnie dane finansowe Nikona nie byly najlepsze. 7D moze je jeszcze pogorszyc.
Nigdzie nie widziałem (albo nie doczytałem)- kiedy ta puszka wejdzie do sprzedaży?
Pawel Pawlak
01-09-2009, 19:19
puszka z pewnością jest na tyle dobra, że spowoduje wybranie canona wśród osób które rozpoczynają przygodę z fotografią i akurat puszk klasy d300/7D jest im potrzebna. Ale pewnie nie jest też na tyle dobra żeby racjonalnie skłoniła do zmiany systemu kogoś kto w nim już jest i ma zainwestowane w szkła/akcesoria.
Ogólnie - śwetna propozycja dla użytkowników canona, czekających na odpowiedź na d300.
jestem pozytywnie zaskoczony samplamiA jakimi oficjalnymi samplami nie mozna byc zaskoczonym? :) Przeciez na sample wybiera sie zawsze najlepsze zdjecia zrobione przez ludzi uzywajacych tych aparatow dluzszy czas przed oficjalna premiera. Obstawiam, ze kazdy z nas mial troche zdjec np. z D70 czy D200 na ISO 1600, na ktorych ziarenko wyglada cudnie delikatnie i jest prawie niewidoczne. :) Takie wlasnie zdjecia producent wrzuca pozniej jako sample. A ludzie kupuja, podjarani samplami, robia foty tanimi zoomami na maks otworze, 1/30 sekundy, w miejscach oswietlonych trzema roznymi temperaturami barwowymi, w ktorym za ch... nie idzie ustawic sensownego balansu, przewaznie do tego jeszcze niedoswietlaja o 0,5-1 EV. A po zrzuceniu do kompa placz i zgrzytanie zebami. ;)
A jakimi oficjalnymi samplami nie mozna byc zaskoczonym? :) Przeciez na sample wybiera sie zawsze najlepsze zdjecia zrobione przez ludzi uzywajacych tych aparatow dluzszy czas przed oficjalna premiera. Obstawiam, ze kazdy z nas mial troche zdjec np. z D70 czy D200 na ISO 1600, na ktorych ziarenko wyglada cudnie delikatnie i jest prawie niewidoczne. :) Takie wlasnie zdjecia producent wrzuca pozniej jako sample. A ludzie kupuja, podjarani samplami, robia foty tanimi zoomami na maks otworze, 1/30 sekundy, w miejscach oswietlonych trzema roznymi temperaturami barwowymi, w ktorym za ch... nie idzie ustawic sensownego balansu, przewaznie do tego jeszcze niedoswietlaja o 0,5-1 EV. A po zrzuceniu do kompa placz i zgrzytanie zebami. ;)
Nie każdy rodzi się geniuszem (fotografem) ;)
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10042-10239
Bardzo obszerne hand-on na temat nowego aparatu. Polecam szczegolnie uwadze recenzje autofocusa :)
AF system speed, says Canon, is similar to the 50D, but changes have been made to the 7D's AF algorithms to allow the camera to better track irregular movement, plus the camera will more intelligently cope with a bad AF system reading in the middle of a sequence.
During light-duty shooting over a couple of days with a beta 7D, mostly of static subjects and a good portion of it in foggy outdoor conditions, we noticed the following:
* Static autofocus was excellent, using Spot AF, various AF points, AI Servo (we almost never use One Shot) and a small batch of different lenses. With the EF 16-35mm f/2.8L II, EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS (also introduced today), EF 70-200mm f/4L IS, EF 200mm f/2L IS and EF 800mm f/5.6L IS, photos were simply in focus. We also used the EF 85mm f/1.2L II, and focus was all over the place. The same lens exhibited the same unstable AF on an EOS 5D Mark II, suggesting the problem was more a function of the lens than the camera.
* Continuous focus using Spot AF, centre AF point, AI Servo and the EF 200mm f/2L IS, tracking a soccer player for a few minutes in fading light, the results showed promise but were ultimately inconclusive: through about 200 frames, the camera was able to hang onto focus properly for portions of several sequences, better than we've ever seen from the 50D, as well as deal with the AF point moving off the subject briefly. But it would also lose focus for several frames for no apparent reason, even when the AF point was right on the mark and the subject was moving at an easy pace.
* Continuous focus using Zone AF, nine points in the centre, AI Servo and the EF 800mm f/5.6L IS, tracking distant seagulls in semi-overcast light, the results were pretty good. The camera-to-subject distance wasn't changing too rapidly, but the position of the bird within the AF point group was changing constantly, and the camera handled this just fine.
* Continuous focus using Zone AF, nine points in the centre, AI Servo and the EF 200mm f/2L IS, tracking a running dog in fading light, the results were terrible. Over about 80 frames the camera got almost nothing usably in focus. If this result is representative of Zone AF, then Zone AF will be the way wrong choice for fast-moving subjects. We had better luck tracking the same dog with Spot AF.
Based on our experience with the new camera's AF system so far, it's likely that focus on static subjects is going to be solid. We'll need to give the camera more of a continuous focus workout than this, however, to see if it will be right for peak action sports.
Nie każdy rodzi się geniuszem (fotografem) ;)Ale to nie jest istota tego co napisalem. Chodzi o to, ze sample zeby zrozumiec, ze sample producenta sa normalnym srodkiem marketingowym i nie nalezy im ufac. Co najwyzej przyjac do wiadomosci, ze zdjecia takiej jakosci da sie zrobic w najbardziej sprzyjajacych warunkach.
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10042-10239O fuj! Ale sieczka na 1600 w dzien (crop zdjecia psa). ;)
Fakt. Na iso 1600 bardzo nieciekawie. Coś jak 6400 z D700. A szkoda bo sam aparat bardzo ciekawy, ale pakowanie 18 mln w cropa, to jak widać, spore nieporozumienie.
Pawel Pawlak
01-09-2009, 21:17
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10042-10239
Bardzo obszerne hand-on na temat nowego aparatu. Polecam szczegolnie uwadze recenzje autofocusa :)
http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=1447689&postcount=59 ;)
czytalem raz przed editem :)
A jakimi oficjalnymi samplami nie mozna byc zaskoczonym? :)
Canona. bo akurat oficjalne sample Canona maja opinie niepowalajacych jakosciowo
i w powszechnej opinii to co jest pokazywane jako wzor ma jeszcze zapas. nierzadko spory.
daleko nie szukajac: http://www.canon.co.jp/imaging/eos5d/eos5d_sample-e.html
uwierz mi, ten aparat robi duzo ostrzejsze zdjecia z 17-40, a po podpieciu Tamrona
90/2.8 osiaga kosmiczna ostrosc, na pewno lepsza niz na zdjeciu przykladowym makro.
zreszta, od tych przykladow: http://www.canon.co.jp/imaging/eos30d/eos30d_sample-e.html
tez mam lepsze. moze nie az tak drastycznie lepsze jak w przykladzie 5D + 17-40,
ale jednak wciaz zauwazalnie lepsze.
byc moze wine ponosi za to konwersja w DPP, ktora z punktu widzenia szczegolowoski obrazu
nie jest idealna. ale fakt pozostaje faktem, tam gdzie mialem okazje porownac sample Canona
a dobrze zrobione zdjecia z danych korpusow - sample zawsze wypadaja wyraznie gorzej
Nikelbak
01-09-2009, 22:31
Canona. bo akurat oficjalne sample Canona maja opinie niepowalajacych jakosciowo
i w powszechnej opinii to co jest pokazywane jako wzor ma jeszcze zapas. nierzadko spory.
Zgadzam sie w 100% - pamietam pierwsze sample (http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos5dm2/eos5dm2_sample-e.html) 5DMkII i wogole nie robily na mnie wrazenia a wrecz przeciwnie na poczatku bylem zdania ze Canon popsul 5D :)
Osobiscie uzywam Nikona i nie zamierzam zmieniac systemu ale w tym momencie trzeba poklepac ludzi z Canona w plecy za dobra robote. Przede wszystkim wprowadzili bardzo dobry produkt i to w odpowiednim czasie (czyt. globalna recesja) gdzie Nikon tylko wypuszcza odgrzewane kotlety (D300s i prawdopodobnie D700s) i jeszcze liczy sobie za to niebagatelne sumy. Goscie z Canona nie dosc ze maja tzw. dobry "timing" to jeszcze polityka cenowa Canona jest godna pozazdroszczenia. GOOD JOB CANON!
Takze zgodze sie tu z Pawlem ze posiadacze D300 raczej nie beda sie przesiadac na 7D ale Ci ktorzy sie zastanawiaja nad D300s chyba wybiora Canona :)
Z punktu widzenia fotoreportera miedzy 1Dmk3 a 50D była spora przepaść. Teraz canon ma naprawdę dobre reporterskie body 7D (szybkie i uszczelnione), konfiguracje AF zadziwiają, możliwość kręcenia filmów do internetowych wydań gazety (wyśmiewane filmowanie może byś naprawdę istotne) jest tez na plus tego body.
Niektórzy nie będą widzieli potrzeby kupowania 1D, bo 7D wystarczy. Tym bardziej, że będą działały na tym body szerokie kąty EF-S (choć na brzegach 18 MPX matrycy mogą kiepsko pracować). W naszych (tzn finansowo skromniejszych) uwarunkowaniach body zawojuje rynek reporterów, których nie było stać na 1D i sięgali po D300. No chyba, że będzie wpadka z AF, ale chyba canon dobrze odrobił lekcję z "wpadkami" w ostatnich body.
Sądzę (i marketing canona na to liczy) że nazwa jednocyfrowa ma swoja wagę, przyciągnie użytkowników jako produkt bardziej pro niż 50D.
Chyba będą musieli niedługo wypuścić następcę jedynki, bo sprzedaż starej mk3 raczej mocno spadnie. Aż strach się bać :) jakie parametry wtedy będzie musiał mieć 1Dmk4 by być wyraźnie lepszy od 7D.
Ciekawe czy optyczne.pl weźmie ten aparat do testowania optyki canona :), czy zostaną przy dotychczasowym sprzęcie.
... a AF będzie naprawdę dobry, to przy 8fps będzie potężne narzędzie dla osób potrzebujących długich ogniskowych. Przy długich tele najczęściej pracuje się przy przysłonach 2.8-5.6 więc dyfrakca przy takiej gęstości nie jest straszna, a 18mpix daje spore możliwości poprawy kadru (co też często potrzebne przy dynamicznych scenach).
O to, to właśnie ... Ta puszka już mi podeszła go gustu :-D
Nie spieszy mi się i do przyszłego sezonu lotniczego doczekam - pewnie nawet taniej wyjdzie.
Nawet "guzikologia" w tej puszce jakby nieco nikonowska.
(..) Aż strach się bać :) jakie parametry wtedy będzie musiał mieć 1Dmk4 by być wyraźnie lepszy od 7D(..).
Matryce FF. Wystarczy.
Niekoniecznie. Część lubi FF, a część cropa. Szczególnie ci, co robią sport.
Niekoniecznie(...)
Kupilbys body z gorszym mnoznikiem 1.3x nieco lepszym AF z nieco lepszym shutter lagiem i paroma usprawnieniami za 2x wiecej kasy(Priorytetem sa milimetry)? W 7D brakuje tylko prawdziwego autoiso no i bufor w rawach tylko na 2s przy pelnej predkosci. Reszta parametrow zywcem z serii 1d wzieta. Nie wierze po prostu ze ktos dalej chcialby kropa 1.3 ..
(...) Część lubi FF, a część cropa. (...)
Dokladnie tak samo pomyslal nikon dajac D3 i D300. Mam nadzieje ze i canon dojdzie do takiego samego wniosku.
no ale ja piszę, że 7D jest atrakcyjny nawet na tle 1Dmk3 i ludzie będą go brali. A mk4 może faktycznie będzie wtedy FF, by sie czymś mocniej odróżnić. Ale to oznacza, że część ludzi będzie wolała 7D od 1Dmk4, bo wybiorą cropa.
no ale ja piszę, że 7D jest atrakcyjny nawet na tle 1Dmk3 i ludzie będą go brali. A mk4 może faktycznie będzie wtedy FF, by sie czymś mocniej odróżnić. Ale to oznacza, że część ludzi będzie wolała 7D od 1Dmk4, bo wybiorą cropa.
Ale przeciez identyczna sytuacja jest w nikonie z d3 i d300 jedni biora d3 inni d300 a jeszcze inni oba bo te body sie doskonale wzajemnie uzupelniaja. Jesli stworza 1d z kropem jakimkolwiek to robia sobie od razu konkurenta we wlasnej stajni.. Nikon stworzyl idealny podzial wg potrzeb tylko chyba zapedzil sie z d700 dajac w takiej cenie tyle dobrego. Podejrzjewam ze w canonie takie body nigdy sie nie pojawi(5d chyba ciagle bedzie 2-3 generacje z AF wstecz niz 1d wiec to nigdy nie bedzie odpowiednik d700) ale szansa na 1d FF jest spora. Co do 7D to uwazam za zajefajna puche pod warunkiem ze to co na papierze napisali dziala tak jak wszyscy to sobie wyobrazaja ..
Ale przeciez identyczna sytuacja jest w nikonie z d3 i d300 jedni biora d3 inni d300 a jeszcze inni oba bo te body sie doskonale wzajemnie uzupelniaja. Jesli stworza 1d z kropem jakimkolwiek to robia sobie od razu konkurenta we wlasnej stajni.. W pełni się zgadzam.
Nikon stworzyl idealny podzial wg potrzeb tylko chyba zapedzil sie z d700 dajac w takiej cenie tyle dobrego. ..gdzies czytałem, że D700 sie nie sprzedaje w dużych ilościach. Nie wiem, nie znam danych, nie mam odniesienia. Dla mnie to bardzo dobre body (i je kupiłem).
Ale czemu nikt nie napisal najwaznieszego? Ten Canon - podobnie zreszta jak pozostale - jest cholernie brzydki!!! :D
;1449270']Ale czemu nikt nie napisal najwaznieszego? Ten Canon - podobnie zreszta jak pozostale - jest cholernie brzydki!!! :D
Ha, ha... Nie przesadzasz trochę? Post zupełnie o niczym. Idź pofolgować sobie na Canon Board. Jestem pewien, że przyjmą Cię z otwartymi ramionami.
Ha, ha... Nie przesadzasz trochę? Post zupełnie o niczym. Idź pofolgować sobie na Canon Board. Jestem pewien, że przyjmą Cię z otwartymi ramionami.
O niczym? O estetyce, dizajnie, pieknie, wygodzie, przyzwyczajeniach i innych rzeczach niz onanizowanie sie rozdzielczoscia matrycy? I moze tez troszeczke o poczuciu humoru?
;1449289']O niczym? O estetyce, dizajnie, pieknie, wygodzie, przyzwyczajeniach i innych rzeczach niz onanizowanie sie rozdzielczoscia matrycy? I moze tez troszeczke o poczuciu humoru?
Serio wybrałeś system, bo był ładny!?
Serio wybrałeś system, bo był ładny!?
Za starych czasow, kiedy do kazdego aparatu ladowalo sie takie same filmy mialo to troche wieksze znaczenie. I rozszerzajac - tak, wybralem bo byl ladny i co za tym idzie mial sensowniejsza obsluge, lepiej lezal w dloni, pokazywal wiecej w celowniku. To takie dziwne?
;1449291']Za starych czasow, kiedy do kazdego aparatu ladowalo sie takie same filmy mialo to troche wieksze znaczenie. I rozszerzajac - tak, wybralem bo byl ladny i co za tym idzie mial sensowniejsza obsluge, lepiej lezal w dloni, pokazywal wiecej w celowniku. To takie dziwne?
Z rozszerzeniem się zgadzam, ale nie sądzę, że zalety wywodzą się z designu jak piszesz. Raczej odwrotnie. Aparat może się podobać, bo jest pełen zalet.
Przykładowo Leica ma dla mnie same zalety, jest toporna, ale na swój sposób ładna i chciałbym ją mieć. Design Olympusa pen też mi się widzi, ale zalet mu brak.
Konkludując: Canon 7D bardzo mi się podoba, bo wydaje się bardzo udaną konstrukcją. Doskonale wypełnia niszę i ma dobrą specyfikację. Oby takich więcej. Na pewno nie określę go mianem "brzydki".
;1449291']Za starych czasow, kiedy do kazdego aparatu ladowalo sie takie same filmy mialo to troche wieksze znaczenie. I rozszerzajac - tak, wybralem bo byl ladny i co za tym idzie mial sensowniejsza obsluge, lepiej lezal w dloni, pokazywal wiecej w celowniku. To takie dziwne?
dokladnie tak jak ja. i * tak ten 10D jak i pozniej 30D czy 5D to swietne maszynki.
zwlaszcza, ze wszystkie kluczowe ustawienia sa do zmiany jedna reka, gdzie przebajerzone
pod wzgledem UI Nikony niemal zawsze absorbuja obie ;)
...ze wszystkie kluczowe ustawienia sa do zmiany jedna reka, gdzie przebajerzone
pod wzgledem UI Nikony niemal zawsze absorbuja obie ;)
Aha. Poczawszy od glownego wlacznika. :D
calkiem fajny aparacik. wreszcie sensowna odpowiedz na dxxxy. szkoda tylko, ze nie przegonili konkurencji bardziej, bo tak niewzruszony nikon w swoim tempie wypusci za jakis czas d400 z matryca 14-16 czy jaka tam bedzie u soniaka na liniach. body juz jest dobre, to sie dorzuci jeszcze z pol fpsa i poprawi design zaslepek/klapki od karty, zeby bylo o czym rozmawiac, plus ze 2-3 nowe folderowe wodotryski, ktorych sens i dzialanie rozgryzie dopiero thom hogan po 3 miesiacach zabaw z puszka :D
Kupilbys body z gorszym mnoznikiem 1.3x nieco lepszym AF z nieco lepszym shutter lagiem i paroma usprawnieniami za 2x wiecej kasy(Priorytetem sa milimetry)? W 7D brakuje tylko prawdziwego autoiso no i bufor w rawach tylko na 2s przy pelnej predkosci. Reszta parametrow zywcem z serii 1d wzieta. Nie wierze po prostu ze ktos dalej chcialby kropa 1.3 ..
Jeśli body by spełniało moje oczekiwania czemu nie ( lubię rajdy i tym bym się kierował) , 40d przykład widziałem jak umierają na rajdach, kondensacja zabija wszystko, rdzewieją i już nie wstają znam 2 przypadki .
1d nie kupuje się na spacer do parku żeby focic wiewióry !!!! do tego masz 7d :mrgreen:
Wiec 2x kasy za możliwość ekstremalnych warunków użytkowania to tak , 7d jaki by nie był nie przeżyje za długo zdjęć sportowych w trudnych warunkach.Parametry na kartce są takie same "prawie " to prawie czuć , skoda i audi przykład miałem to i to niebo a ziemia za 2x więcej kasy choć w katalogu to samo i części te same .
woytec60
02-09-2009, 09:07
to niestety pułapka ładowania coraz większej ilości pikseli na matrycy DX. Najgorsze jest to, że krążyły jakiś czas temu plotki, że nikon przygotowuję 24mpix DXa... :/
Otóż to.
Po co komu tyle MPx?
Do wielkich powiększeń? Wątpię.
Sens widac tylko w bardziej dowolnym przycinaniu kadru według potrzeb, to przyda się fotografom ptaszków i dzikiej zwierzyny.
Na pewno takie upakowanie wymusi korzystanie z najnowszej optyki bo starsza normalnie nie wyrobi. Zwłaszcza ta z niższej półki.
Mnie tyle nie trzeba.
Canonowy dyrektor od sprzętu foto powiedział coś takiego, cytuję
„Skonsultowaliśmy się z pięcioma tysiącami fotografów z całego świata i spytaliśmy, czego najbardziej oczekują od aparatu fotograficznego. Połączenie wyników badań z najnowocześniejszymi technologiami dało nam możliwość stworzenia wszechstronnego narzędzia, którego potrzebują, by eksperymentować z obrazem”.
To dotąd oni nie wiedzieli czego fotograf potrzebuje???? ;)
No i znów się zaczęło..."nowy" Nikon.....super nowy Canon......czasami to nie cierpię tego postępu bo......no bo zmusza do wydawania kasy. No cóż, ale czasy analogów, gdzie jeden model tłukli kilka ładnych lat już chyba nie wrócą.
Co do mnie, nie podniecam się. Mój plan zakłada kupno nowego po D700 Nikona w pełnej klatce. Póki co deczysta daje radę.
Też dziwi mnie, ze 5000 ludzi postawiło na megapiksele :roll:
Osobiście wole mniejsze szumy w wyzszym ISO i lepszą możliwośc wykorzystania starszych (czytaj: tańszych) szkiełek.
Z D700 te starocie rozwijają skrzydła :)
rychu_lhotse
02-09-2009, 09:21
Też dziwi mnie, ze 5000 ludzi postawiło na megapiksele :roll:
Myślę,że te 18mpx Canon dołożył w stylu...''niech mają''.....cała resztę bo ludziska w ankiecie zaznaczyli :). Tak na poważnie to dziękujemy Ci SONY ze jesteś :)
Jeśli body by spełniało moje oczekiwania czemu nie ( lubię rajdy i tym bym się kierował) , 40d przykład widziałem jak umierają na rajdach, kondensacja zabija wszystko, rdzewieją i już nie wstają znam 2 przypadki. (..)
Jasne, jesli 7D bedzie sie psuc to wiadomo tyle ze 7D podobno jest uszczelniony tak jak eos 1n a na tego raczej nie narzekali w tej kwestii. Trzeba czekac az sprzet trafi do ludzi i wytestuja te wszystkie folderowe ficzery.
1d nie kupuje się na spacer do parku żeby focic wiewióry !!!! do tego masz 7d :mrgreen:
Litosci .. body typu 7D nadaje sie tylko do spacerow? (chociaz w sumie przyrodnikom nikt nie kaze biegac.. moga spacerowoac ;) )
woytec60
02-09-2009, 09:46
Ja nie wierzę w nikona (z dobrej woli nie obniży cen), ja wierzę w rynek :)
Zresztą patrząc egoistycznie to ja miałem najlepiej gdy sprzęt był bardzo, bardzo drogi (w porównaniu do dziś), a nie gdy jest tani i (prawie) każdy robi zarobkowo zdjęcia (głownie śluby) albo daje zdjęcia za darmo.
W tej materii będzie raczej coraz gorzej... Już w niskich modelach aparatów ludzie dostają np. używalne wysokie ISO...
Fajnie, że postęp itd... niefajnie, bo jak napisałeś każdy jest już "fotografem" i robi śluby ;) Nie wiem dokąd to zmierza...
Taka "konkurencja" chyba nie jest tak wielkim problemem?
To, że mam sobie D700 nie znaczy, że porwałbym się na zrobienie slubu :roll:
Dobry sprzęt to chyba nie wszystko, potrzebna cała ta baza profesjonalisty (np. drugi korpus czy asystent, gwarancja tego, że fotki będą na 100% ) i doświadczenie (np. dobry pomysł na sesję plenerową czy znajomość specyfiki uroczystości) którego amator raczej nie ma.
Owszem, mogę sobie popstrykać dodatkowe fotki, ale nie te podstawowe.
;1449291']I rozszerzajac - tak, wybralem bo byl ladny
Kwestia gustu. IMO jest ładny (może trochę gorzej wyprofilowali uchwyt pod kciuk na tylnej ściance), jak cała seria xxD/xD.
i co za tym idzie mial sensowniejsza obsluge
I ma, w porównaniu do Dxx przynajmniej, ale generalnie w Nikonie jego 'lewość' mi nie leży.
lepiej lezal w dloni
Bez zastrzeżeń, wygodniejszy niż Dxx, z xxxD i wyżej większych doświadczeń nie mam.
pokazywal wiecej w celowniku.
Akurat tutaj pokazuje więcej (w porównaniu do innych cropów Canona).
To takie dziwne?
Ależ skąd, każdemu według potrzeb.
;1449299']Aha. Poczawszy od glownego wlacznika. :D
ale czy chodzi ci o wajche, ktorej nigdy nie ruszam, poza momentem zmiany
szkla (kiedy i tak obie lapy sa zajete)?
bo, jesli jeszcze nie wiedziales, oprocz momentu wyjecia akumulatora, zaden
nowy DSLR nie jest faktycznie wylaczony, tylko przechodzi do trybu glebokiego
uspienia - tak po przelaczeniu wajchy jak i po uplywie zadanego czasu nieuzywania ;)
a co do "poczawszy" to mi chodzilo np. o zmiane ISO. zrob to podczas normalnej
pracy jedna reka w Nikonie, to masz flaszke... ;)
jakoś nie bardzo jest dla mnie jasna obsługa jedną ręką no może dla inwalidy to ma znaczenie albo dla zaje... reporterów którzy focą jedną ręką a drugą trzymają w kieszeni dla lansu :D
Ja i tak zawsze puszkę trzymam dwoma rękoma więc nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.
Pawel Pawlak
02-09-2009, 10:51
jakoś nie bardzo jest dla mnie jasna obsługa jedną ręką no może dla inwalidy to ma znaczenie albo dla zaje... reporterów którzy focą jedną ręką a drugą trzymają w kieszeni dla lansu :D
Ja i tak zawsze puszkę trzymam dwoma rękoma więc nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.
a ja focę jedną ręką i to nawet z zapiętym 500f4... i wcale nie dla lansu, bo drugą jestem podparty :mrgreen: I jakby bodu nie dąło się obsługiwać jedną ręką, to by była kicha :mrgreen:
Aaaa... i nie jestem inwalidą ;)
ale czy chodzi ci o wajche, ktorej nigdy nie ruszam, poza momentem zmiany
szkla (kiedy i tak obie lapy sa zajete)?
hmmm .. ja nawet nie wylaczam podczas zmiany, nie ma na to czasu...
Wylacznika uzywam do wymiany baterii i karty. W nikonie o ile pamietam jak uzywalem d80 to
przez ta latwosc dostepu wlacznika czesto niepotrzebnie wylaczalem aparat
i pewno przez to bateria cierpiala (rozruch zwykle jest kosztowny jesli chodzi o energie)...
Co do ergonomii .. nie wiem ale w pewnym momencie mialem do dyspozycji i nikona i canona
i jakos wiekszych problemow z obsluga w celach amatorskich nie mialem. Inna sprawa ze w reporterce
pewno bym sie pogubil probujac na szybko cos zmieniac.
jakoś nie bardzo jest dla mnie jasna obsługa jedną ręką no może dla inwalidy to ma znaczenie albo dla zaje... reporterów którzy focą jedną ręką a drugą trzymają w kieszeni dla lansu :D
Ja i tak zawsze puszkę trzymam dwoma rękoma więc nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.
podkreslilem najwazniejsze w tej calej dyskusji ;)
fajnie bedzie jesli do tego sie ograniczymy i przestaniemy innym udowadniac, ze to co im pasuje
wcale nie jest wygodne. galkologia Canona, choc bardziej ascetyczna, ma swoje zalety pratyczne
i opinie o jej lepszosci badz gorszosci sa tu czysto subiektywne. lepsze jest to, co danej osobie
bardziej pasuje.
a co do ironizowania na temat inwalidow... zdarzalo mi sie wiele razy zmieniac ustawienia aparatu
na szybko w warunkach, w ktorych nie mialem obu rak dostepnych. i to, ze moge bez problemu
zmienic ISO, tryb pomiaru swiatla i zdjec seryjnych tylko prawa reka, okazywalo sie bardzo wygodne
i pozwalalo przygotowac ujecie bez pokazywania aparatu i zwracania na siebie uwagi. tudziez
po prostu zdarzyc cos w ogole zrobic.
tak, da sie bez tego przezyc i nie jest to rozstrzygajaca cecha przy wyborze aparatu jak dla mnie.
ale takie proby wmawiania mi, ze cos co odbieram jako wyrazna zalete, jest niby wada, to buractwo.
swiadczace wylacznie o braku jakiegokolwiek rozeznania w temacie badz po prostu elementarnego
wyobrazenia, ze gusta i potrzeby roznych osob sa rozne
podkreslilem najwazniejsze w tej calej dyskusji ;)
a co do ironizowania na temat inwalidow... zdarzalo mi sie wiele razy zmieniac ustawienia aparatu
na szybko w warunkach, w ktorych nie mialem obu rak dostepnych. i to, ze moge bez problemu
zmienic ISO, tryb pomiaru swiatla i zdjec seryjnych tylko prawa reka, okazywalo sie bardzo wygodne
i pozwalalo przygotowac ujecie bez pokazywania aparatu i zwracania na siebie uwagi. tudziez
po prostu zdarzyc cos w ogole zrobic.
Canon - nie ma problemu ze zmianą czułości z poziomu body - zatem sensowne autoiso niepotrzebne. Nikon - zmiana wymaga dwóch rąk, więc autoiso jest w zasadzie niezbędne. Może coś w tym jest?
..aparatu jak dla mnie...
To jest właśnie istotne. Ja się cieszę z guzika L - lock w moim nikonie, bo sobie blokuję czas i przysłonę, by ich nie szło zmienić dwoma rękoma i nogą nawet :mrgreen:
Nikon w jednym poszedł w canonowską stronę jeśli chodzi o obsługę - da się zmieniać parametry bez trzymania wciśniętego guzika (jak się tak skonfiguruje w menu). To mi absolutnie nie pasuje, ale inni mogą tak chcieć.
Indywidualne preferencje mogą być bardzo różne. Ważne by body dało się konfigurować jak się chce.
PS - ostatnio się z tobą coraz częściej zgadzam :)
Ależ skąd, każdemu według potrzeb.
No i o to chodzi. :)
Moje doswiadczenia z Canonem ograniczyly sie tylko do 1DmkII gdzie do szalu doprowadzalo mnie na przyklad przegladanie zdjec. Nie polubilem go bardzo, wiec stad moja ogolna niechec.
Inna sprawa, ze te krzywe kolko wyboru trybow pracy w mniejszych EOSach jest naprawde ohydne. :D
Gdyby Canon zrobil 1D z ucietym dolem to moze zmienilbym zdanie.
Zreszta ja wole dalmierzowki, wiec jeszcze zadna cyfra mnie nie uszczesliwila*)
*) No moze poza Lajka M9, ale to pewnie dopiero za tydzien.
Nikon w jednym poszedł w canonowską stronę jeśli chodzi o obsługę - da się zmieniać parametry bez trzymania wciśniętego guzika (jak się tak skonfiguruje w menu). To mi absolutnie nie pasuje, ale inni mogą tak chcieć.
to jest pierwsza rzecz, którą włączam w D200/300/700 :mrgreen:
a druga to autoiso ;)
Iso 3200 na tym zdjęciu bardzo ładnie się prezentuje. Nie wiem czy nie lepiej niż z d300
http://www.robgalbraith.com/public_files/Canon_EOS_7D_ISO3200_Profile.jpg
Pawel Pawlak
02-09-2009, 11:58
to jest pierwsza rzecz, którą włączam w D200/300/700 :mrgreen:
a druga to autoiso ;)
hehe, tak samo jak ja :)
Auto iso + M + ew. korekty ekspozycji spawdza się w moim przypadku świetnie
A możliwość zmiany ustawiń bez trzymania wciśniętego przycisku, umożliwia wykonanie praktycznie wszystkich niezbędnych zmian jedną ręką :)
a co do "poczawszy" to mi chodzilo np. o zmiane ISO. zrob to podczas normalnej
pracy jedna reka w Nikonie, to masz flaszke... ;)
W D90 bez problemu. Pod jedno kółko ustawiam czas lub przysłonę a pod drugie ISO. Nic nie trzeba naciskać. Kiedy i gdzie pijemy? :mrgreen:
hehe, tak samo jak ja :)
Auto iso + M + ew. korekty ekspozycji spawdza się w moim przypadku świetnie
A możliwość zmiany ustawiń bez trzymania wciśniętego przycisku, umożliwia wykonanie praktycznie wszystkich niezbędnych zmian jedną ręką :)
otóż to, lewa łapa trzyma monopod/tubus obiektywu a prawa robi resztę
aha, pod funkcyjnym mam zmianę dx/fx, jak potrzebuję cropy z drugiej strony boiska ;)
W D90 bez problemu. Pod jedno kółko ustawiam czas lub przysłonę a pod drugie ISO. Nic nie trzeba naciskać. Kiedy i gdzie pijemy? :mrgreen:
ale w trybie M? bo ja mam po dwa kolka w korpusach i jedno jest od dziurki a drugie od predkosci ;)
a ISO mam po kliknieciu guzika.
co do flaszki, to jak sie slusznie domyslasz, nie bede sie opieral... wprawdzie, rozwiazanie jest nie
do konca poprawne, ale cytujac z "Nie lubie poniedzialku": żyri uznaje awansem ;)
Nikon w jednym poszedł w canonowską stronę jeśli chodzi o obsługę - da się zmieniać parametry bez trzymania wciśniętego guzika (jak się tak skonfiguruje w menu). To mi absolutnie nie pasuje, ale inni mogą tak chcieć.
a to nawet nie wiedzialem. chociaz nadal nie widze, jak normalnej wielkosci reka mozna siegnac
kciukiem do guzika ISO np w D90, nie tracac mocnego uchwytu korpusu...
Indywidualne preferencje mogą być bardzo różne. Ważne by body dało się konfigurować jak się chce.
PS - ostatnio się z tobą coraz częściej zgadzam :)
zauwazylem. i tez mnie to martwi, ale poki co nie lejmy lez :)
ale w trybie M? bo ja mam po dwa kolka w korpusach i jedno jest od dziurki a drugie od predkosci ;)
a ISO mam po kliknieciu guzika.
co do flaszki, to jak sie slusznie domyslasz, nie bede sie opieral... wprawdzie, rozwiazanie jest nie
do konca poprawne, ale cytujac z "Nie lubie poniedzialku": żyri uznaje awansem ;)
W warunkach konkursu nie było określone w jakim trybie ma być aparat :)
A tak na poważnie czy kiedyś któraś firma wpadnie na pomysł trzeciego pokrętła? W analogu 2 wystarczały teraz przydałoby się trzecie.
Pawel Pawlak
02-09-2009, 15:17
właśnie otwarłem kilka rawów z d300 i 7D chyba jedynym obecnie, niezależnym conwerterem który już radzi sobie z plikami z 7D i ze starymi puszkami. Muszę przyznać, że trochę się zdziwiłem... Ale z ostatecznym osądem jakości z RAWów poczekam do zabawy jakimiś ludzkimi konwerterami ;)
rychu_lhotse
02-09-2009, 15:48
właśnie otwarłem kilka rawów z d300 i 7D chyba jedynym obecnie, niezależnym conwerterem który już radzi sobie z plikami z 7D i ze starymi puszkami. Muszę przyznać, że trochę się zdziwiłem... Ale z ostatecznym osądem jakości z RAWów poczekam do zabawy jakimiś ludzkimi konwerterami ;)
Skąd masz RAWki z 7D.Możesz ''rzucić'' linkiem?
właśnie otwarłem kilka rawów z d300 i 7D chyba jedynym obecnie, niezależnym conwerterem który już radzi sobie z plikami z 7D i ze starymi puszkami. Muszę przyznać, że trochę się zdziwiłem... Ale z ostatecznym osądem jakości z RAWów poczekam do zabawy jakimiś ludzkimi konwerterami ;)
Nie bądź taki tajemniczy.
Pawel Pawlak
02-09-2009, 16:10
rawki są tu: http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA.HTM#
na razie nic nie mówię, bo za mało informacji - JPGi wg. mnie są jak najbardizej używalne, ale nie wykazująpotęgi matrycy, tyko DIGIC4 ;) A rawy mają chyba większy power niż 50D (nasycenie, szumy), ale z porównaniem z nikonem, trzeba poczekać... konwerter któr otwiera pliki z 7D całkowicie nie radzi sobie z plikami z d700 i d300 (rozjazd koloró, moira, mydło) także nie ma jak porównać.
kilka rzeczy z 7 widziałbym w mojej V-tce II, oj oj (westchnienie), hmm pomyśleć gdyby się pomylili i zapakowali do 7 matrycę FF za 2.000$ - westchnienie kilku milionów fotografów (wiem wiem nie każdy lubi FF)
pozdrawiam
Kolekcjoner
03-09-2009, 18:08
hmm pomyśleć gdyby się pomylili i zapakowali do 7 matrycę FF za 2.000$
Tak a później zajęli czymś innym ;)8).
http://optyczne.pl/147.1-artyku%C5%82-Canon_EOS_7D__-_konferencja_prasowa_Canon_EOS_7D__-_konferencja_prasowa__03.09.2009__Warszawa.html
Canon 7D ma wejść do sprzedaży na początku października :)
Na jednym ze zdjęć http://www.optyczne.pl/147.1-artykuł-Canon_EOS_7D__-_konferencja_prasowa_Canon_EOS_7D__-_konferencja_prasowa__03.09.2009__Warszawa.html widać w Menu opcję "Ciche zdjęcia". Czy jest to tzw. cicha migawka, tożsama z trybem Q w D300s?
Na jednym ze zdjęć http://www.optyczne.pl/147.1-artykuł-Canon_EOS_7D__-_konferencja_prasowa_Canon_EOS_7D__-_konferencja_prasowa__03.09.2009__Warszawa.html widać w Menu opcję "Ciche zdjęcia". Czy jest to tzw. cicha migawka, tożsama z trybem Q w D300s?
Zapewne. To już w 40D było, żadna nowość.
Zapewne. To już w 40D było, żadna nowość.
Nie znam Canona, więc to pytanie ;)
Nie znam Canona, więc to pytanie ;)
Live view "silent shooting"
One interesting addition to the EOS 40D's Live View options is "silent shooting" where the noise made at the time of exposure is reduced by delaying (and/or slowing, it's not quite clear) the mirror / shutter return. When Disabled the camera is already quieter than in normal mode (the user manual says continuous shooting isn't available but we were able to use it), in Mode 1 the exposure sequence is slightly quieter and in Mode 2 it's quieter still as the shutter does not 're-cock' itself until the shutter release button is released (hence continuous shooting is not available).
Reszta (wraz z przykładami dźwiękowymi) na dpreview (http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS40D/page10.asp).
W teatrze pewnie przydatne, ja (poza testami) nie użyłem tego ani raz.
bloodcrawler
04-09-2009, 09:56
Przesiadać się na cannona czy nie przesiadać... :D
Przesiadać się na cannona czy nie przesiadać... :D
Myslę, że trzeba poczekać na testy, cenę.
Z ciekawości... Czy szkła do Canona są tańsze od Nikona? Zarówno te kitowe, jak i z wyższej półki?
Zapewne. To już w 40D było, żadna nowość.
Si, także stare 1D to miały.
Przesiadać się na cannona czy nie przesiadać... :D
Oczywiście, że przesiadać :-P Wystawiaj na giełdzie co tam masz...
Jak powstanie za jakiś czas jakiś kozacki następca D300s to z powrotem do Nikona, potem pewnie Sony zaskoczy czymś super, więc hoooop do Sony... Następnie może Pentax, więc skok do Pentaxa itd... Fajna zabawa ! W sumie zmiany systemu to kwintesencja obecnej fotografii cyfrowej ! Czasem można jakieś zdjęcie zrobić, aczkolwiek to zależy w jakim momencie. Bo jeśli teraz ktoś ma (nie daj Boże) D300 to raczej żadnego zdjęcia nim nie zrobi, bo wiadomo, że ten korpus raczej zdjęć już nie robi, a po wejściu tego nowego Canona to już tymbardziej ! Ale jak np. kupisz nową puszkę (najlepszą ofcourse w danym segmencie) to można pare zadjęć zrobić... Ale trzeba się śpieszyć, bo jak konkurencja pokaże jakiś nowy model, to znów trzeba przestać robić zdjęcia.... i zmieniać system :mrgreen:
Pawel Pawlak
04-09-2009, 10:15
Oczywiście, że przesiadać :-P Wystawiaj na giełdzie co tam masz...
Jak powstanie za jakiś czas jakiś kozacki następca D300s to z powrotem do Nikona, potem pewnie Sony zaskoczy czymś super, więc hoooop do Sony... Następnie może Pentax, więc skok do Pentaxa itd... Fajna zabawa ! W sumie zmiany systemu to kwintesencja obecnej fotografii cyfrowej ! Czasem można jakieś zdjęcie zrobić, aczkolwiek to zależy w jakim momencie. Bo jeśli teraz ktoś ma (nie daj Boże) D300 to raczej żadnego zdjęcia nim nie zrobi, bo wiadomo, że ten korpus raczej zdjęć już nie robi, a po wejściu tego nowego Canona to już tymbardziej ! Ale jak np. kupisz nową puszkę (najlepszą ofcourse w danym segmencie) to można pare zadjęć zrobić... Ale trzeba się śpieszyć, bo jak konkurencja pokaże jakiś nowy model, to znów trzeba przestać robić zdjęcia.... i zmieniać system :mrgreen:
Święte słowa... Ja ekscytuję się nowinkami technicznymi w każdej dziedzinie która jest mi znan, także w fotografii. Ale żeby system zmieniać ? Czasem trzeba się zastnowić co jest istotą posiadania przez nas sprzętu foto: kolekcjonerstwo czy fotografowanie ?
Święte słowa... Ja ekscytuję się nowinkami technicznymi w każdej dziedzinie która jest mi znan, także w fotografii. Ale żeby system zmieniać ? Czasem trzeba się zastnowić co jest istotą posiadania przez nas sprzętu foto: kolekcjonerstwo czy fotografowanie ?
Swiete slowa. A jak kogos korci na jakies zakupy, to zdecydowanie lepiej posiadana gotowke zainwestowac w dobre szkla. W dzisiejszych czasach puchy starzeja sie relatywnie szybko i to co kupimy dzis, za rok moze juz zdjec nie robic
;), natomiast z dobra optyka jest wrecz przeciwnie.
Ktos kiedys ladnie to ujal, ze aparaty sie kupuje, a w obiektywy inwestuje :)
danielkrol
04-09-2009, 10:32
Myślę, że najlepiej "kolekcjonować" kilka systemów i jak wyjdzie w którymś nowość wówczas kupować. Wtedy zawsze się jest na "bieżąco" i można dalej robić zdjęcia.
Oczywiście to żart :)
A tak na serio to, jak już wspomniał kichu1979, kupujmy więcej jak najlepszych szkieł odpowiadających naszym ulubionym dziedzinom fotografii.
Święte słowa... Ja ekscytuję się nowinkami technicznymi w każdej dziedzinie która jest mi znan, także w fotografii. Ale żeby system zmieniać ? Czasem trzeba się zastnowić co jest istotą posiadania przez nas sprzętu foto: kolekcjonerstwo czy fotografowanie ?
Ja bardzo się cieszę, że jestem na etapie, że wolę skupiać się nad doskonaleniem swoich umiejętności niż obgryzania paznokci przed każdą premierą konkurencji.
Owszem, też mnie ciekawi co tam nowego pokazują etc... ale bez przesady, żeby co pół roku motać się między systemami.
No chyba, że ktoś sra (za przeproszeniem) kasą to i owszem... wtedy można sobie kupić wszystkie systemy :mrgreen:
bloodcrawler
04-09-2009, 10:36
Oczywiście, że przesiadać :-P Wystawiaj na giełdzie co tam masz...
Jak powstanie za jakiś czas jakiś kozacki następca D300s to z powrotem do Nikona, potem pewnie Sony zaskoczy czymś super, więc hoooop do Sony... Następnie może Pentax, więc skok do Pentaxa itd... Fajna zabawa ! W sumie zmiany systemu to kwintesencja obecnej fotografii cyfrowej ! Czasem można jakieś zdjęcie zrobić, aczkolwiek to zależy w jakim momencie. Bo jeśli teraz ktoś ma (nie daj Boże) D300 to raczej żadnego zdjęcia nim nie zrobi, bo wiadomo, że ten korpus raczej zdjęć już nie robi, a po wejściu tego nowego Canona to już tymbardziej ! Ale jak np. kupisz nową puszkę (najlepszą ofcourse w danym segmencie) to można pare zadjęć zrobić... Ale trzeba się śpieszyć, bo jak konkurencja pokaże jakiś nowy model, to znów trzeba przestać robić zdjęcia.... i zmieniać system :mrgreen:
No... I będzie na co nierobienie zdjęć zgonić. "Nieee, przerwę mam bo zmieniam system. Po co? Zdjęcia będą lepsze" :D.
A puszkami się tak ekscytuje, bo od dobrych 3 lat tylko w szkła i inne popierdółki inwestuję, cały czas szkoda mi kasy na puszkę wywalić skoro i tak łatwo to zepsuć i szybko na cenie traci :D.
A puszkami się tak ekscytuje, bo od dobrych 3 lat tylko w szkła i inne popierdółki inwestuję, cały czas szkoda mi kasy na puszkę wywalić skoro i tak łatwo to zepsuć i szybko na cenie traci :D.
Czyli masz tylko szkła, bez puszki ? ;) W sumie ma to sens :mrgreen:
;)
bloodcrawler
04-09-2009, 10:45
Czyli masz tylko szkła, bez puszki ? ;) W sumie ma to sens :mrgreen:
;)
Nie, mam jedną poobklejaną taśmą, z resztkami kleju dookoła wizjera, wgnieceniem w LCD, zacinającą się migawką. Czuje się jak uczestnik niegdyś popularnego programu na discovery wysypisko, złomowisko czy jakoś tak :lol:
Photoartbox
04-09-2009, 11:14
Ja bardzo się cieszę, że jestem na etapie, że wolę skupiać się nad doskonaleniem swoich umiejętności niż obgryzania paznokci przed każdą premierą konkurencji.
Owszem, też mnie ciekawi co tam nowego pokazują etc... ale bez przesady, żeby co pół roku motać się między systemami.
No chyba, że ktoś sra (za przeproszeniem) kasą to i owszem... wtedy można sobie kupić wszystkie systemy :mrgreen:
Ciekawe, ale po zmianie na D700 mam dokladnie takie same odczucia. Majac D300, ktora jest przeciez tez niezla pucha, ciagle mialem poczucie jakiegos braku, z D700 czuje sie spokojniej (moja wypowiedz dotyczy jedynie mojego hobby jakim jest fotografia ;)). W D700 mam wszystko, czego mi do szczescia potrzeba, teraz troche szkielek i pozostaje tylko zdjecia robic...
.............. Majac D300, ktora jest przeciez tez niezla pucha, ciagle mialem poczucie jakiegos braku..............
Może to brak weny ...........
Photoartbox
04-09-2009, 12:18
Może to brak weny ...........
Pewnie tak.. Najwazniejsze, ze pomimo braku takowego przycisku w D700, wena sie pojawila :)
mateo912
04-09-2009, 12:23
Photoartbox a może pod przełącznikiem on/off w d700 jest też ukryty przełącznik wena on/off? :D
Pewnie tak.. Najwazniejsze, ze pomimo braku takowego przycisku w D700, wena sie pojawila :)
A ja nadal upieram się przy swoim. Po przejściu z D80 na D700 nie wydaje mi się żebym robił zdjęcia lepsze. Za to robi mi się je w pewnych warunkach po prostu łatwiej. No może dzięki mniejszej GO zdjęcia są lepsze plastycznie ;)
Ciekawe, ale po zmianie na D700 mam dokladnie takie same odczucia. Majac D300, ktora jest przeciez tez niezla pucha, ciagle mialem poczucie jakiegos braku, z D700 czuje sie spokojniej (moja wypowiedz dotyczy jedynie mojego hobby jakim jest fotografia ;)). W D700 mam wszystko, czego mi do szczescia potrzeba, teraz troche szkielek i pozostaje tylko zdjecia robic...
Ciekawe jakie braki poczujesz jak wyjdzie D800 ;)
Czy to wątek o Canonie 7D czy coś mi się pomyliło ? :D
Trzeba zawołać jakiegoś moderatora aby posprzątał ten sporawy OT :lol:
Czy to wątek o Canonie 7D czy coś mi się pomyliło ? :D
Trzeba zawołać jakiegoś moderatora aby posprzątał ten sporawy OT :lol:
O już tam zaraz OT.... :-P
;)
No właśnie, wiadomo przecież, że wszystkie dyskusje prowadzą do.... nikąd ;)
No właśnie, wiadomo przecież, że wszystkie dyskusje prowadzą do.... nikąd ;)
Do NIKONd :) czasami d300, czasami d700
Tak żeby podgrzać jeszcze atmosferę... ;)
Instrukcja obsługi:
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300002580/01/eos7d-im-en.pdf
bloodcrawler
05-09-2009, 00:13
Tak żeby podgrzać jeszcze atmosferę... ;)
Instrukcja obsługi:
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300002580/01/eos7d-im-en.pdf
No teraz to już muszę zmienić system i kupić 7D. Instrukcję już mam :D.
ale czy chodzi ci o wajche, ktorej nigdy nie ruszam, poza momentem zmiany
szkla (kiedy i tak obie lapy sa zajete)?
Ja nawet nie ruszam w momencie zmiany szkła. Do tej pory nic się nie stało więc nie ma potrzeby zmieniać nawyku.
Pawel Pawlak
08-09-2009, 21:17
chyba nie było:
http://vimeo.com/6475938
tak jak w przypadku 5D2 - w moim odczuciu filmy w 7d są świetne.
chyba nie było:
http://vimeo.com/6475938
tak jak w przypadku 5D2 - w moim odczuciu filmy w 7d są świetne.
Bajeczka. Ciekawe czy doczekam Dcośtam z matrycą z D3xa i takimi filmikami. W każdym bądź razie chciałbym.
oficjalne sample http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos7d/
poczekajmy na pierwsze testy tej zabaweczki :)
Bajeczka. Ciekawe czy doczekam Dcośtam z matrycą z D3xa i takimi filmikami. W każdym bądź razie chciałbym.
a ile masz lat kolego? ;-)
bloodcrawler
09-09-2009, 16:11
a ile masz lat kolego? ;-)
Myślisz, że nie dożyje? ;)
Pawel Pawlak
09-09-2009, 17:06
hehe... ludzie małej wiary ;) Ale u mnie jakoś chyba jeszczze mniejsza bo nie bardzo wierzę w taką jakość filmów w nikonie :( canon ma "przyjemniej" wyglądające jpgi - to nic że mają uwalone tekstury i są pierońsko odszumiane ( z wszelkimi tego konsekwencjami) już od iso 100, ale w video to ani trochę nie przeszkadza. A filmy z nikona są tak jak jego JPGi -gorzej wyglądające niż te z canona ;)
I o ile ze zdjęciami sytuacja jest prosta - wystarczy robić RAWy to video już tak dobrze nie jest...
hehe... ludzie małej wiary ;) Ale u mnie jakoś chyba jeszczze mniejsza bo nie bardzo wierzę w taką jakość filmów w nikonie :( canon ma "przyjemniej" wyglądające jpgi - to nic że mają uwalone tekstury i są pierońsko odszumiane ( z wszelkimi tego konsekwencjami) już od iso 100, ale w video to ani trochę nie przeszkadza. A filmy z nikona są tak jak jego JPGi -gorzej wyglądające niż te z canona ;)
I o ile ze zdjęciami sytuacja jest prosta - wystarczy robić RAWy to video już tak dobrze nie jest...
ot wymyślił ;)
Pawel Pawlak
09-09-2009, 18:44
no przepraaaaaszam ;)
no przepraaaaaszam ;)
hehehe.. ja się nie gniewam ;)
Takie coś :)
http://www.canon.com.sg/digitaldreams/7dsamples/
zastanawia mnie po co to pokazuja, czy to przypadkiem nie jest zwiazane z tym co pisal Rob odnosnie wlasnie AF w trybie ciaglym
na cyfrowych pojawily sie juz ceny.
korpus 6879 zl:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eos-7d-body.html
korpus + kit 15-85 9679 zl:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eos-7d-i-ob-15-85.html
mialo byc 100 euro taniej od d300s a jest.. drozej ;)
powtorka z rozrywtki, jest to cena sugerowana
dla przypomnienia sugerowana na d300s byla 7500 w sklepach, a jak body weszlo to sprzedazy to byla 6500
takze czekamy do pazdziernika az bedzie fizycznie w sprzedazy
Coś drogi ten kit... odpowiednik naszego 16-85?
bloodcrawler
11-09-2009, 08:21
Coś drogi ten kit... odpowiednik naszego 16-85?
Miejmy nadzieję, ostatni kit w tym zakresie (17-85) był delikatnie mówiąc... Do dupy ;)
Ta mityczna różnica w cenach szkiełek powoli zanika a czasami wręcz w N jest taniej.... w BH to szkiełko to wydatek 799 $ a 16-85 to tylko 609 $. Za pół roku pewnie zejdzie do 700$ ale to i tak drożej niż nasz Nikkor :)
Ta mityczna różnica w cenach szkiełek powoli zanika a czasami wręcz w N jest taniej....
Porównywanie cen "starych" szkieł i korpusów do tych, które dopiero opuściły deski kreślarskie jest, delikatnie mówiąc, nierozsądne.
http://stepheneastwood.com/Canon/amy_7t/
http://stepheneastwood.com/Canon/iso_comp_7/
http://stepheneastwood.com/stuff/stefaniya1/2/index.htm
http://stepheneastwood.com/Canon/rs/
http://stepheneastwood.com/Canon/iso_comp_7/tif/
http://stepheneastwood.com/Canon/iso_comp_7/tif/
Bez komentarza. Zbędny.
Porównywanie cen "starych" szkieł i korpusów do tych, które dopiero opuściły deski kreślarskie jest, delikatnie mówiąc, nierozsądne.
Dlatego w swoim poście wyraźnie zaznaczyłem, że za jakiś czas i to szkło stanieje aczkolwiek nie sądzę, że będzie to obniżka aż o 200 USD. Mało, które jak by nie patrzeć amatorskie szkło kosztuje 800 USD - od 1000 $ to już "L-ki" się zaczynają. Biorąc pod uwagę, że to zawsze Canon miał tańsze szkła to 15-85 tyle po premierze co N 16-85 powinien kosztować jakieś 450 - 500 USD.
Inny przykład na moją teorię
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM Autofocus Lens - $1,949.95 (BH)
Nikkor 70-200mm f/2.8 (stary) - $1,949.95 (BH)
http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=no&tl=en&u=http%3A%2F%2Fnaturfokus.info%2Fwordpress%2F
Dlatego w swoim poście wyraźnie zaznaczyłem, że za jakiś czas i to szkło stanieje aczkolwiek nie sądzę, że będzie to obniżka aż o 200 USD.
W zasadzie jestem pewien, że cena dosyć szybko zrówna się, lub spadnie ciut poniżej ceny 16-85. Chyba, że ten lens okaże się naprawdę świetny optycznie (tj. sporo lepszy od w/w Nikkora), w co jakoś wierzyć mi się nie chce.
Inny przykład na moją teorię
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM Autofocus Lens - $1,949.95 (BH)
Nikkor 70-200mm f/2.8 (stary) - $1,949.95 (BH)
Hmm, udowodniłeś tylko, że Nikkor nie zawsze jest droższy od Canona. Pozostaje jeszcze kwestia różnic cenowych w Polsce, np. (z Fotopanoramy) 6 749,00 zł za Canona i 7 749,00 zł za Nikkora.
Przeczytaj mój pierwszy post w którym to napisałem, że ceny się zrównują i już nie są tak kolosalne różnice jak kiedyś i tylko czasami w Nikonie jest taniej.
Hmm, udowodniłeś tylko, że Nikkor nie zawsze jest droższy od Canona. Pozostaje jeszcze kwestia różnic cenowych w Polsce, np. (z Fotopanoramy) 6 749,00 zł za Canona i 7 749,00 zł za Nikkora.
I właśnie to chciałem udowodnić... Dla mnie ceny polskich sklepów nie są do końca wyznacznikiem - dobrze obrazuje to sytuacja z ostatnich kilku miesięcy gdzie sklepy, które powiedzmy zakupiły D700 kiedy USD był po 2 PLN sprzedawały go za cenę 6XXXPLN a inne, które zakupiły towar nieco później już takich cen dać nie mogły i sprzedawały 2000 PLN drożej.
W przypadku polskich sklepów np 16-85 w FJ przy zamawianiu online kosztuje 1898 PLN w sklepie 1999 a w wielu renomowanych i popularnych sklepach internetowych (cyfrowe.pl, e-cyfrowe.pl) 2400 PLN. Tylko właśnie czas zakupienia przez sklep od dystrybutora może tłumaczyć taką rozpiętość cenową 500 PLN to 1/4 ceny szkła tego.
Pozdrawiam
Dyskutujcie sobie o cenach. Ja mam 8400zł do wydania i kupuje dla siebie Canona 7D. Mam zamiar nauczyć się robić piękne zdjęcia.
Nie będę całymi dniami siedział i czekał aż coś stanieje. Liczy się chwila!
Dyskutujcie sobie o cenach. Ja mam 8400zł do wydania i kupuje dla siebie Canona 7D. Mam zamiar nauczyć się robić piękne zdjęcia.
Nie będę całymi dniami siedział i czekał aż coś stanieje. Liczy się chwila!
Sądząc po Twoich postach i stażu na forum... To gratuluję cierpliwości ;)
Photoartbox
14-09-2009, 07:17
Dyskutujcie sobie o cenach. Ja mam 8400zł do wydania i kupuje dla siebie Canona 7D. Mam zamiar nauczyć się robić piękne zdjęcia.
Nie będę całymi dniami siedział i czekał aż coś stanieje. Liczy się chwila!
Do nauki wystarczy troche nizszy model :) Mimo to czekam na piekne zdjecia, mam nadzieje, ze pokazesz je nie tylko na forum Canona;)
Sądząc po Twoich postach i stażu na forum... To gratuluję cierpliwości ;)
Mam Canona 40D...
Co do nauki na niższych modelach- nie lubię wydawać kasy na coś co i tak niedługo zmienię, a w dodatku będzie mnie irytować. 7D idealnie dopasowuje się do moich potrzeb.
Photoartbox
14-09-2009, 08:21
Mam Canona 40D...
Co do nauki na niższych modelach- nie lubię wydawać kasy na coś co i tak niedługo zmienię, a w dodatku będzie mnie irytować. 7D idealnie dopasowuje się do moich potrzeb.
To na 40D nie da sie nauczyc robic pieknych zdjec? Hmmm, mialem lepsze zdanie o Canonie:(
7D idealnie dopasowuje się do moich potrzeb.
Chyba narazie to twierdzą tak foldery reklamowe i marketingowcy... :D
Z taką oceną to poczekaj jak osobiście przestrzelisz nim minimum 1000 fotek :mrgreen:
To na 40D nie da sie nauczyc robic pieknych zdjec? Hmmm, mialem lepsze zdanie o Canonie:(
Oczywiście, że się da.
Jestem dziennikarzem sportowym.
Mam w planach reaktywować swój blog sportowy, na którym będę wstawiać nie tylko zdjęcia ale i filmy z treningów piłkarskich itp. Dlatego wybór padł na 7D. Bo daje mi szersze możliwości zabawy. I tylko w takiej kategorii traktuje fotografie.
Kolekcjoner
14-09-2009, 11:48
Mam Canona 40D...
Co do nauki na niższych modelach- nie lubię wydawać kasy na coś co i tak niedługo zmienię, a w dodatku będzie mnie irytować. 7D idealnie dopasowuje się do moich potrzeb.
Wiesz idąc tym tropem 7D też nie warto kupować, bo go niedługo zmienisz ;)8).
Pawel Pawlak
14-09-2009, 14:13
kilka sampli: http://www.pbase.com/liquidstone/7d_preprod
Nooooo, jeśli taka będzie cena 7D, to niewróżę dobrej sprzedaży D300s..., szczególnie wśród wybierających system...
http://www.sklepfotograficzny.pl/aparaty-cyfrowe/lustrzanki/Canon/EOS-7-D/
Kolekcjoner
14-09-2009, 18:31
Nooooo, jeśli taka będzie cena 7D, to niewróżę dobrej sprzedaży D300s..., szczególnie wśród wybierających system...
http://www.sklepfotograficzny.pl/aparaty-cyfrowe/lustrzanki/Canon/EOS-7-D/
Różnica w tym samym sklepie ok. 500zł - IMHO bez większego znaczenia. Dużo bardziej będą decydowały indywidualne potrzeby w szczególności w kwestii szkieł.
Różnica w tym samym sklepie ok. 500zł - IMHO bez większego znaczenia. Dużo bardziej będą decydowały indywidualne potrzeby w szczególności w kwestii szkieł.
Zapewne, ale jeśli potwierdzą się w praktyce doniesienia ;) dotyczące szeroko rozumianej specyfikacji (trudne słowo), to suma sumarum Canon może nieźle zamieszać... a przynajmniej spowodować spadek ceny D300s
Zapewne, ale jeśli potwierdzą się w praktyce doniesienia ;) dotyczące szeroko rozumianej specyfikacji (trudne słowo), to suma sumarum Canon może nieźle zamieszać... a przynajmniej spowodować spadek ceny D300s
Pozostaje nam się tylko cieszyć, że konkurencja zmusi do spadku cen :)
Polsar74
14-09-2009, 19:09
czy ja dobrze zrozumiałem że ten aparat ma transmiter sterujący lampami zewnętrznymi ?
Orientuje się ktoś na jakiej zasadzie to w Canonie działa ?
Tutaj masz instrukcję w j. angielskim. Od strony 119
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=19356#DownloadDetailAct
Polsar74
14-09-2009, 19:57
Tutaj masz instrukcję w j. angielskim. Od strony 119
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=19356#DownloadDetailAct
nie wiem czemu ale nie mogę tego ściągnąć - nie napisze mi ktoś krótko co i jak ?
czy ja dobrze zrozumiałem że ten aparat ma transmiter sterujący lampami zewnętrznymi ?
Orientuje się ktoś na jakiej zasadzie to w Canonie działa ?
Pewnie sterowanie przedbłyskami, jak w przypadku lamp 580EX. W Nikonie jest inaczej?
Pawel Pawlak
14-09-2009, 22:19
Zapewne, ale jeśli potwierdzą się w praktyce doniesienia ;) dotyczące szeroko rozumianej specyfikacji (trudne słowo), to suma sumarum Canon może nieźle zamieszać... a przynajmniej spowodować spadek ceny D300s
kurcze, fajnie że Canon wreszcie pokazał godnego konkurenta d300(s), ale co w tej specyfikacji jest takigo oszałamiającego że powala tego d300 ? ma więcej megapikseli i lepsze filmy. Co jeszcze ?
D300+D700 vs 7D+5dmkII = hmmm :mrgreen:
Coraz bardziej podoba mi sie ten Canon...
D300+D700 vs 7D+5dmkII = hmmm :mrgreen:
Coraz bardziej podoba mi sie ten Canon...
Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma... wręcz przeciwnie... ja tu siedzę z prawdziwą przyjemnością :mrgreen:
Mam nadzieję, że większość wie z jakiego filmu to cytat :-P
A czy ja napisalem, ze sie przesiadam?:razz: i mi tu z Rejsem nie wylatuj, zwlaszcza ze powinno byc tak -> 'Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, wprost przeciwnie - ja tu siedze z prawdziwa przyjemnoscia' :razz: :twisted: :mrgreen: Napisalem, ze mi sie podoba i tyle :razz:
A czy ja napisalem, ze sie przesiadam?:razz: i mi tu z Rejsem nie wylatuj, zwlaszcza ze powinno byc tak -> 'Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, wprost przeciwnie - ja tu siedze z prawdziwa przyjemnoscia' :razz: :twisted: :mrgreen: Napisalem, ze mi sie podoba i tyle :razz:
Oj, raptem dwa słówka ciut inaczej... Kiedyś znałem cały Rejs prawie na pamięć, ale pamięć ulotną jest :-P
hmmm ja tam już niebawem będę 2 systemowy ;-) do czasu, aż wielki żółty się zlituje i wypuści coś z sensownym filmowaniem ;-) -łatwiej mi się Nikonem pracuje.............. i jakiś taki sentyment mam, nie będę ukrywał........
Kolekcjoner
14-09-2009, 22:51
hmmm ja tam już niebawem będę 2 systemowy ;-) do czasu, aż wielki żółty się zlituje i wypuści coś z sensownym filmowaniem ;-) -łatwiej mi się Nikonem pracuje.............. i jakiś taki sentyment mam, nie będę ukrywał........
Ciekawe jest to, że też rozmawiałem ostatnio na weselu z fotografem (akurat tam był gościem, robił trochę fotek ale mieliśmy czas na rozmowę), który myśli o przesiadce z tego samego powodu. Jednak te filmy wbrew obrażaniu się niektórych mają sens.
Dla mnie te filmy są po prostu REWELACYJNE :-) Przesiadać się nie muszę, bo dam radę pociągnąć dwa systemy (a nadal foty to dla mnie podstawa -gdzie mój D3 narazie mi wystarcza ;) ).
Ostatnio miałem okazję troszkę więcej pofilmować moim D90 i po wykonaniu pracy po prostu chcialo mi się płakać.............. o ile łatwiej, lepiej (jakość !!!!) by było gdybym do tego filmowania miał Canona -choćby 500D ?
jak ktoś ma ochotę zerknąć to proszę........
http://www.youtube.com/watch?v=s-8bXzFIY3s
kurcze, fajnie że Canon wreszcie pokazał godnego konkurenta d300(s), ale co w tej specyfikacji jest takigo oszałamiającego że powala tego d300 ? ma więcej megapikseli i lepsze filmy. Co jeszcze ?
ja bym poczekal na konkretne zdjecia, wtedy mozna bedzie cos wiecej. jakies tam pierwsze oznaki mowia, ze pod wzgledem szumow i szczegolow Canon wysmazyl tu jakas calkiem rzeska matryce, ale dopoki nie bedzie produkcyjnych testow i porownywalnych kadrow, to sobie mozna gdybac...
co do reszty... no wlasnie... tak patrzac z punktu widzenia systemu Canona, to ten 7D jest bardzo milym sygnalem, ze panowie z kraju przekwitlej wisni ruszyli swoje zadki i przylozyli sie do tego korpusu, zamiast tylko zarzucic odgrzanym kotletem. na tle innych producentow - to juz sie nie ma co oszukiwac, ze znaczna czesc z tych ficzerow byla gdzie indziej i Canon tu Ameryki nie odkryl. no ale koniec koncow... biorac do kupy nadgonione ficzery, obiecujaca matryce i zupelnie sensowna cene to dla cropowcow w zasadzie wzorowy korpus. nie dla obecnych posiadaczy D300 (bo po co?) ale po czerwonej stronie barykady to na pewno bedzie hit sprzedazy
co do reszty... no wlasnie... tak patrzac z punktu widzenia systemu Canona, to ten 7D jest bardzo milym sygnalem, ze panowie z kraju przekwitlej wisni ruszyli swoje zadki i przylozyli sie do tego korpusu, zamiast tylko zarzucic odgrzanym kotletem. na tle innych producentow - to juz sie nie ma co oszukiwac, ze znaczna czesc z tych ficzerow byla gdzie indziej i Canon tu Ameryki nie odkryl. no ale koniec koncow... biorac do kupy nadgonione ficzery, obiecujaca matryce i zupelnie sensowna cene to dla cropowcow w zasadzie wzorowy korpus. nie dla obecnych posiadaczy D300 (bo po co?) ale po czerwonej stronie barykady to na pewno bedzie hit sprzedazy
nic dodac nic ujac :)
natomiast generalnie przerzucanie sie ficzerami nie ma moim zdaniem wiekszego sensu, bo to sie robi tak naprawde niekoncza sie gra w odbijanego... a to nikon cos pokaze, a to rok pozniej canon, a to w miedzyczasie sony i tak w kolko...
Photoartbox
15-09-2009, 06:59
nic dodac nic ujac :)
natomiast generalnie przerzucanie sie ficzerami nie ma moim zdaniem wiekszego sensu, bo to sie robi tak naprawde niekoncza sie gra w odbijanego... a to nikon cos pokaze, a to rok pozniej canon, a to w miedzyczasie sony i tak w kolko...
To znaczy co, w ogole nic nie ulepszac? Sprzedawac caly czas te same modele? To ma sens? :confused::shock::-D
To znaczy co, w ogole nic nie ulepszac? Sprzedawac caly czas te same modele? To ma sens? :confused::shock::-D
Nie, ale wypuszczać dwu-trzykrotnie rzadziej nowe modele, nie odgrzewać kotletów i popracować nad jakością i trwałością. To ma sens dla mnie, ale zdaję sobie sprawę, że dla marketoidów niekoniecznie.
Nie, ale wypuszczać dwu-trzykrotnie rzadziej nowe modele, nie odgrzewać kotletów i popracować nad jakością i trwałością. To ma sens dla mnie, ale zdaję sobie sprawę, że dla marketoidów niekoniecznie.
Widzisz... tylko, że firmy produkujące sprzęt foto mają ZARABIAĆ. I tu jest pies pogrzebany. Jeśli z wyliczeń im wynika, że zarobią więcej co chwilę pchając na rynek nowy model to tak będzie to wyglądało. Mi też nie podoba się, że "co chwilę" pokazywany jest nowy korpus, podczas gdy brakuje np. kilku szkieł w systemie i można by się na tym skupić... ale co innego nasze nabożne życzenia, a co innego marketing firmy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.