PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawsze błędy :>



Strony : 1 2 [3] 4

KaleidoStar
29-10-2010, 23:46
A może "kiepka jakaś.."? Ja notorycznie za późno puszczam alt i tworzę cuda w stylu byłąm, łądnie itp...

byTOMall
29-10-2010, 23:52
A co powiecie na: ouf i wonsz ? ;) Ołów, wąż ;)

Boryszuk
01-11-2010, 19:53
podwodne molekury :mrgreen:


molekuła po molekurze

Anja_G
01-11-2010, 19:59
Wielkie mecyje, na Północnym Atlantyku tak się mówi... Nie wiedziałeś?

Dorian
01-11-2010, 23:35
Czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałem. :mrgreen:

ketrzup na klawiaturze

flyski
07-11-2010, 15:12
Czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałem. :mrgreen:

Już to chyba pisałem, że widziałem kiedyś -ketczup- :D

Blasius.G
09-11-2010, 18:08
A ja pisałem od razu na czysto - inaczej nigdy bym nie skończył, bo zawsze bym zmieniał. :)
Tych, których teraz nazywają "dys...", wtedy nazywano baranami, prano linijką po łapie i stawiano w kącie i, o dziwo, "schorzenie" znikało jak sen złoty. :)

Mature zdawalem 10 lat temu. Juz byli dysortograficy, dyslektycy i ja wsrod nich bylem. Co ciekawe na maturze schorzenie zniknelo i do dzis jakos nie daje mi sie we znaki. Kwestia samokontroli.
Niestety internet ze swymi popularnymi forami, tudziez komentarzami newsow uwstecznia mlodych ludzi w tym wzgledzie.

ekonet
09-11-2010, 22:34
Ale - nie naśmiewamy się, nie znęcamy...

mOSAd
12-11-2010, 11:02
2 leprze jak dla mnie ale modelka mogla by nie patrzec w obiektyw
lepra, leprze? Leper, Leprze?

mOSAd
12-11-2010, 17:22
użyłem czerwonej pomatki i na to wazeliny żeby ładnie się świeciły ... do tego biała Kretka

Kretka, to mieszkanka Krety chyba? Po-matce zapewne. A może samica kreta? Hmm....

ekonet
12-11-2010, 18:49
Kretka, to mieszkanka Krety chyba? Po-matce zapewne. A może samica kreta? Hmm....
Ale Ty tłuściutkie robaczki znajdujesz, aż zazdroszczę. ;)
Przyjdź jutro na koncert w Warszawie, postawię Ci piwo. ;)

FHR
12-11-2010, 20:21
BTW zmiana w prawie autorskim jest wynikiem ożecznictwa SN albo TK - na wniosek jednej ze stacji kablowych. Czyżby reguła? :)

O żesz... Nowa reguła :)


i karza mi probowac dalej

Nie ma się co dziwić, sam bym karał za takie błędy ;)

mOSAd
13-11-2010, 03:08
Ale Ty tłuściutkie robaczki znajdujesz, aż zazdroszczę. ;)
Przyjdź jutro na koncert w Warszawie, postawię Ci piwo. ;)
Nie ma to jak zaproszenie na koncert, ale bilety to sobie sam kup! ;) Dzięki za propozycję piwka mimo wszystko. :)

To jeszcze jeden tłuścioszek:


bogatrza

Wydaje mi się, że tu właściwą formą byłoby "Boga trza!", ale nie jestem do końca pewien.
PS. Jakiś urodzaj dzisiaj....

pendzelek
Nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z angielskim pen?

Boryszuk
14-11-2010, 18:55
tak mi tu jakoś pasuje ;)


Siedziałem na forum za pomocą komórki

Ja siedzę na krześle za pomocą tyłka.

ekonet
14-11-2010, 23:46
Nie ma to jak zaproszenie na koncert, ale bilety to sobie sam kup!
Przepraszam. Nie o to chodziło. Rzeczywiście nie powinienem zapraszać.
Jeśli będą następne koncerty, to tylko przez PW będę powiadamiał i nie będzie problemu.

Boryszuk
15-11-2010, 00:14
Dokładny cytat z iv.pl. Toczka w toczkę



borysZuk, konto zostało utwożone.
Możesz dodawaćswoje zdjęcia.

Anja_G
15-11-2010, 10:57
Wygląda jakbyś kadrował tak żeby broń borze nie pokazać biustu i przez to ciąłeś bark, biust i łopatkę w bardzo dziwny sposób.

:>

ekonet
15-11-2010, 12:24
Jeden tak się dopraszał, aby tu być, więc - proszę:

ja i mój ukochany Nikoś wybieraliśmy się razem na skałki w Devon aby przeżyć romantyczny zachód słońca. Ja uzbrojony w papier toaletowy aby wytrzeć co róż kapiące łzy z filtrów

FHR
15-11-2010, 22:39
ja juz pisałem proźbę na forum o pomoc coś w tym stylu jak mini i spotkałem się bardzo negatywna odpowiedzią. Tak szczeże nie liczcie na jakąkolwiek darmową pomoc bo tutaj jej nie znajdziecie od forumowiczów.

szczerze szczerzę zęby jak szczeżuja :)

FHR
16-11-2010, 00:42
I jeszcze jeden rarytasik ;)


Seba - no wreszcie maż odpowiedni obiektyw w ręku :twisted: no swój Chłop, mimo że na wygnaniu ;)

ekonet
18-11-2010, 12:40
I jeszcze jeden rarytasik ;)
Może to pomazaniec Boży/fotograficzny. ;)

Ostatnio obserwuję zatrważające zjawisko językowe - obłędną karierę słowa "dać". Ludzie przestają mówić np. "połóż to tam" - zamiast tego jest "daj to tam". Zamiast "ile soli wsypujesz?" - "ile soli dajesz?". "Czy tu się wkłada?" - "czy tu się daje?", "daj głośniej". I tak dalej, można by naliczyć łatwo z kilkadziesiąt wyrazów, które są rugowane przez to uniwersalne słowo-wytrych.
Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, świadczące o galopującym ubożeniu naszego zasobu słów. Bo co z tego, że jesteśmy świadomi istnienia zastąpionych słów, skoro nie potrafimy ich odruchowo użyć? Warto zatem przeanalizować nasze nawyki językowe i rozruszać nieco szare komórki w poszukiwaniu słów, które mogą ubarwić nasz popadający w minimalizm język, abyśmy nie stali się wtórnymi analfabetami, potrafiącymi wydukać ledwo kilkadziesiąt z trudem odmienionych wyrazów.

Przy okazji chcę zwrócić też uwagę na częste, nagminne wręcz i nieprawidłowe stosowanie słówka "jak". Prawidłowe zastosowanie tego słowa, służące np. do uzyskania w odpowiedzi przysłówka (np. "jak się czujesz?") coraz częściej zanika i okazuje się, że "jak" wypiera "gdy" i "kiedy" - "jak pójdę do sklepu". Gdy słyszę "jak pójdę do sklepu", ciśnie mi się na usta odpowiedź typu "ostrożnie i szybko".
Podobną nieprawidłowością jest też częste pytanie "jaki obiektyw na ślub?" - gdzie aż chce się odpowiedzieć "czysty!". Prawidłowo powinniśmy pytać np. 'który obiektyw na ślub?" - gdzie "który" jest słowem dotyczącym pytania o wybór.

darko
18-11-2010, 13:10
Zobacz ile w takim "połusz" czyha niebezpieczeństw, łatwiej napisać dać, daj itp

ekonet
18-11-2010, 13:12
Zobacz ile w takim "połusz" czyha niebezpieczeństw, łatwiej napisać dać, daj itp
Można jeszcze napisać "pousz". ;)

darko
18-11-2010, 13:14
No własnie a Ty się dźfisz

Anja_G
18-11-2010, 13:31
Trafne (niestety) spostrzeżenie, Krzyśku. Mógłbyś częściej pisać o takich kwiatkach. :)

ekonet
18-11-2010, 13:34
Trafne (niestety) spostrzeżenie, Krzyśku. Mógłbyś częściej pisać o takich kwiatkach. :)
Ale zadaję sobie pytanie - czy ktoś to czyta i czy to jest w ogóle przydatne?

Anja_G
18-11-2010, 13:37
Oczywiście. Np. ja czytam, darko... Nawrócisz jedną owieczkę, a będzie to sukces. :D

ekonet
18-11-2010, 13:38
Tak, tak, ostatnio właśnie w dziale "Humor" było coś o owcy. ;)

bognik
18-11-2010, 17:39
Ale zadaję sobie pytanie - czy ktoś to czyta i czy to jest w ogóle przydatne?
Pewnie, że jest przydatne. Ja czytam i analizuję ;) Często robię błędy, o których nie mam pojęcia.
Posty takie, jak TEN (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2159963&postcount=522), bardzo się przydają.

Boryszuk
18-11-2010, 17:53
Krzychu, dajesz więcej :mrgreen:


EDIT: kfiatószek z innego forum.


ja uzywałem pasty do podłgi z woskiem przczelim

ku6i
18-11-2010, 22:20
Ekonecie, ciekawy post, pytanie tylko jak sobie radzić gdy zauważa się symptomy opisywanej choroby.

Anja_G
18-11-2010, 22:36
EDIT: kfiatószek z innego forum.

Forum o pastach do podłogi? Udzielasz się tam? Ciekawe...


Ekonecie, ciekawy post, pytanie tylko jak sobie radzić gdy zauważa się symptomy opisywanej choroby.

Pomaga dobra literatura. Ale to kuracja długoterminowa. Doraźnie pomaga młotek... Ale chyba nie potrzebujesz, skoro napisałeś gdy zamiast jak. ;)

c-man
18-11-2010, 23:04
Forum o pastach do podłogi? Udzielasz się tam? Ciekawe...

Może szukał czegoś do polerowania łysiny... ;)

Władca Pixeli
19-11-2010, 04:02
Ostatnio obserwuję zatrważające zjawisko językowe - obłędną karierę słowa "dać". Ludzie przestają mówić np. "połóż to tam" - zamiast tego jest "daj to tam". Zamiast "ile soli wsypujesz?" - "ile soli dajesz?". "Czy tu się wkłada?" - "czy tu się daje?", "daj głośniej". I tak dalej, można by naliczyć łatwo z kilkadziesiąt wyrazów, które są rugowane przez to uniwersalne słowo-wytrych.

Słownik języka polskiego

dać — dawać
«udzielić czegoś»
«dodać lub włożyć coś do czegoś»




Przy okazji chcę zwrócić też uwagę na częste, nagminne wręcz i nieprawidłowe stosowanie słówka "jak". Prawidłowe zastosowanie tego słowa, służące np. do uzyskania w odpowiedzi przysłówka (np. "jak się czujesz?") coraz częściej zanika i okazuje się, że "jak" wypiera "gdy" i "kiedy" - "jak pójdę do sklepu". Gdy słyszę "jak pójdę do sklepu", ciśnie mi się na usta odpowiedź typu "ostrożnie i szybko".

jak
«spójnik wprowadzający zdania podrzędne określające czas, warunek, przyczynę, np. Pięć lat minęło, jak ojciec nie żyje.»



Podobną nieprawidłowością jest też częste pytanie "jaki obiektyw na ślub?" - gdzie aż chce się odpowiedzieć "czysty!". Prawidłowo powinniśmy pytać np. 'który obiektyw na ślub?" - gdzie "który" jest słowem dotyczącym pytania o wybór.
jaki
«zaimek wprowadzający pytanie, np. Jakie książki najchętniej czytasz?»

ekonet
19-11-2010, 07:23
Słownik języka polskiego
Oj, sam wiesz, że na talibów to za mało. ;)

ku6i
20-11-2010, 05:57
Czarny humor (znalezione pod nekrologiem na pewnym portalu):


... Rest in peas

Shreku
20-11-2010, 13:45
Mogę Ci to przeflancować do wątku o zegarkach, bo tutaj uprawiamy szyderę z błędów i sikamy pod wiatr, próbując cywilizować język. ;)
Ok wodzu;).
Tylko spytam z wrodzoną skromnością,czy kobiety w tym wątku też sikają pod wiatr?:p

ekonet
20-11-2010, 13:47
Ok wodzu;).
Tylko spytam z wrodzoną skromnością,czy kobiety w tym wątku też sikają pod wiatr?:p
Nigdy nie wiadomo, skąd akurat wieje wiatr. ;)

Mavierk
20-11-2010, 16:17
pewnie optyczne, zrobią test i pokarzą że szkoda kasy;)
Czemu ludzie tak często karzą? Czy w Polsce wszyscy wszystkich karać muszą? :)

Władca Pixeli
22-11-2010, 01:08
o wlasnie i dzieki takim użytkownikom jak kolega swiat staje sie leprzy.
:mrgreen:

velaskez
22-11-2010, 01:13
Ale zadaję sobie pytanie - czy ktoś to czyta i czy to jest w ogóle przydatne?

Krzysztofie, jest przydatne. Choć to syzyfowa praca...
Wchodzi lepiej niż na lekcjach polskiego;) (właśnie...z dużej czy z małej?:?)


Witam!
Jak Zurawina posiadam D3000 i mam podobny problem. Tylko, że ja chciałbym fotografować mojego syna grającego w piłkę nożną na hali. Lampa nie wchodzi w grę, bo przecież nie będę chłopakom walił po oczach, a i tak światło lampy nie zawsze sięgnie. Czy macie jakiś pomysł na obiektyw? I czy to pomorze? Pozdrawiam

;)

ekonet
22-11-2010, 01:14
Krzysztofie, jest przydatne. Choć to syzyfowa praca...
Wchodzi lepiej niż na lekcjach polskiego;) (właśnie...z dużej czy z małej?:?)
"Wchodzi" z wielkiej, "polskiego" z małej. ;)

Anja_G
22-11-2010, 01:15
Nie zdążyłam... ;)

c-man
22-11-2010, 01:15
właśnie...z dużej czy z małej?:?)

Spację po kropce opuściłeś! ;)

velaskez
22-11-2010, 01:17
Kanalie! :mrgreen: Wszystko wypatrzą;)

ekonet
22-11-2010, 01:17
Spację po kropce opuściłeś! ;)
Dzisiaj dzień dobroci dla zwierząt. ;)

velaskez
22-11-2010, 01:21
W ogóle to nie wiem jak was, ale mnie drażni jak ludzie naprzemiennie używają i nie używają polskich znaków. Często w jednej wypowiedzi. Zdecydowałby się jeden z drugim...

flyski
23-11-2010, 22:13
Ale zadaję sobie pytanie - czy ktoś to czyta i czy to jest w ogóle przydatne?

Gwoli pokrzepienia to ja też to czytam i na pewno jest przydatne, czój dóh ;)

Zink
24-11-2010, 15:55
osobami które twierdzą że D200 i d300 prawi nie dizli jakość obazja
Chwilę zajęło mi odszyfrowanie tego :).

flyski
24-11-2010, 16:20
dizli dalej pozostaje dla mnie zagadką... :)

ekonet
24-11-2010, 18:45
dizli dalej pozostaje dla mnie zagadką... :)
Skrzyżowanie psa dingo z niedźwiedziem grizzli.
Wyjątkowo niebezpieczne zwierzątko. ;)

c-man
24-11-2010, 19:18
dizli dalej pozostaje dla mnie zagadką... :)

Ja ciągle się głowię nad obazją... ;-)

ALF
24-11-2010, 20:09
Oni dwaj zjedzą :D

c-man
24-11-2010, 20:11
O widzisz! Wszystko jasne ;)

flyski
24-11-2010, 20:40
Zjem, zjem wszystko teraz :)

ekonet
29-11-2010, 22:04
teraz ok 18:00 bez problemu zaplacilem za paliwo na CPNie.
Sztukmistrz z Lublina.
Toć ta firma od ładnych kilku lat nie istnieje.

andrstac
29-11-2010, 22:21
Sztukmistrz z Lublina.
Toć ta firma od ładnych kilku lat nie istnieje.

Czepiasz się... :) Dla mnie CPN to synonim stacji benzynowej dowolnej marki i często tak mówię. Źle?

Boryszuk
30-11-2010, 00:00
nic nie znikło:)


Sztukmistrz z Lublina.
Toć ta firma od ładnych kilku lat nie istnieje.

Ale tegoś już nie zauważył ;)

jackrabbit
30-11-2010, 00:05
Toć ta firma od ładnych kilku lat nie istnieje.

podobnie jak niektore archaizmy ;)

ekonet
30-11-2010, 09:15
Ale tegoś już nie zauważył ;)
Ale że co? Że poprawna forma ("znikło")?

Boryszuk
30-11-2010, 09:25
Ale że co? Że poprawna forma ("znikło")?

Mea culpa, dopiero teraz sprawdziłem w słowniku. (http://sjp.pwn.pl/szukaj/znik%C5%82o)
Ja zawsze mówiłem (i będę mówił) "zniknęło" bo "znikło" kojarzy mi się z "szłem łąką, kwiaty pachły, ona mnie odepchła. Weszłem do domu, pierdłem, rzygłem i wyszłem bo chamstwa nie zniesę" ;)

PS Możeby te dywagacje do wątku błędowego teleportować? ;)

mOSAd
30-11-2010, 15:44
wątpię, że ktoś nam pomorze
Pomorze powinno chyba być wielką literą napisane! ;)

FHR
05-12-2010, 16:53
Piekne swiatlo na sniego.

Mistrz! :lol:

darko
06-12-2010, 09:40
Ostatni widziałem w ogłoszeniu: parking szczerzony :D

sheva
06-12-2010, 14:42
A do kogo się tak szczerzy? :D

Pawliko
06-12-2010, 21:47
tumnik? :D

darko
06-12-2010, 21:49
A do kogo się tak szczerzy ? :D
morze do ałt ;)

Le Sir
07-12-2010, 11:56
CPN istnieje. Nazywa się teraz Orlen :)

ekonet
07-12-2010, 12:13
CPN istnieje. Nazywa się teraz Orlen :)
Tak jak adidasy marki Puma. ;)

ebstein
08-12-2010, 18:26
Ja też coś znalazłem.

to już nie moja brożka

bognik
08-12-2010, 22:40
sam nie weim co myśleć o tym kupiłem tam kiedyś D1x wyglondał ok i był nawet zadbany aparat mający już tyle lat nie będzie jak z pod igłykupiłem też D200 za pośrednictwem allegro i było tak jak opisali ,było mało zdjęć sprzętu a opis był na dobrym poziomie
Pan Szymon bo to z nim dokonowałem tranzakcji był miły i się dogadaliśmy co do wszystkiego bez problemu sklep jest przyjazny bo gdy wchodziłem do niego jakiś klijęt (chyba testował D3 z 50f/1,4),czasem ich opisy są lekko koloryzowane ale bez przesady.Czy polecam sklep raczej tak ale trzeba jechać i dotknać sprzęt a nie ufać zdjęciom i opisom.


;)

Anja_G
08-12-2010, 22:44
Dobry "klijęt".
:>

stig
08-12-2010, 23:08
rynce opadajom :(

ku6i
09-12-2010, 00:03
rynce opadajom :(

Te, ale gwara to nie błąd ;)

stig
09-12-2010, 00:19
Te, ale gwara to nie błąd ;)Ale o co kaman? Wyrazilem jedynie swoj stan, po przeczytaniu cytatu bognika.

ku6i
09-12-2010, 00:37
Ale o co kaman? Wyrazilem jedynie swoj stan, po przeczytaniu cytatu bognika.

O to, że to co napisałeś, w niektórych rejonach Polski jest idealną transkrypcją gwary (sens Twojego posta zachowany). Taki niewinny żart, nie ma co wnikać ;)

Sendilkelm
09-12-2010, 10:53
Ale o co kaman? Wyrazilem jedynie swoj stan, po przeczytaniu cytatu bognika.

:) Błędy w błędach :P
A nie powinno być cytatu bognik?

bognik
09-12-2010, 11:06
Czepiacie się :D

ekonet
09-12-2010, 22:36
Idźta się fajtować na hasiok. ;)

c-man
09-12-2010, 22:46
Ja też coś znalazłem.

Niezmiernie ciekawi mnie kontekst tej rozmowy... :mrgreen:
Niestety cytat nie podlinkowany... ;)

ku6i
09-12-2010, 23:17
Idźta się fajtować na hasiok. ;)

Chyba ciulać :-P

flyski
09-12-2010, 23:26
Oby nie ciurlać :)

TMB
10-12-2010, 21:24
Może nie z tego forum, ale ubaw miałem po pachy:lol: takiego byka podczas przeglądania różnorakich for jeszcze nie znalazłem:)


Witam Cie HUBERCIE ja terz zaczolem majac 13 lat dzis mam 51 i nadal porzukoje wiedzy
wiec życze Ci wytrwałośći wtej pieknej pasi kturą jest SOKOLNICTWO a wiek zawsze jest
dobry do nałuki

Greg77
11-12-2010, 03:38
Może nie z tego forum, ale ubaw miałem po pachy:lol: takiego byka podczas przeglądania różnorakich for jeszcze nie znalazłem:)

To sa jaja....nie....to nie moze byc prawda!

ebstein
11-12-2010, 14:29
Niezmiernie ciekawi mnie kontekst tej rozmowy... :mrgreen:
Niestety cytat nie podlinkowany... ;)

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166398&page=2
post nr 13

nem
11-12-2010, 14:43
To sa jaja....nie....to nie moze byc prawda!

Chyba jednak prawda
http://www.sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?p=17612
http://www.sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=653&highlight=bolek

Ale zupełnie nie rozumiem czemu się czepiacie. Jak na ptaka, to całkiem nieźle pisze. Ortografii się nauczy z czasem.

ekonet
11-12-2010, 15:49
Nasz Tadek (TMB) też tam nieźle swego czasu nawywijał, trochę jestem zdziwiony, że przywołał tutaj ten temat. ;)

ekonet
19-12-2010, 12:39
Nie z forum, ale na czasie i często popełniany błąd.
Właśnie na TVP Info usłyszałem reportera pytającego na krakowskim rynku "jak dużo ludzi przyszło ZJEŚĆ WIGILIĘ?"
Ręce opadają.

Psychotrop
19-12-2010, 12:53
kurde :/
jak zjedzą Wigilię, to co będzie 24 grudnia ?
boję się :/

ekonet
19-12-2010, 13:43
kurde :/
jak zjedzą Wigilię, to co będzie 24 grudnia ?
boję się :/
A niech zjedzą całe święta, bo ich nie lubię. ;)

prz3mo
19-12-2010, 13:46
A niech zjedzą całe święta, bo ich nie lubię. ;)

Nie rozpoczyna się zdania od "a".
:-P

ekonet
19-12-2010, 13:51
Nie rozpoczyna się zdania od "a".
:-P
A to czemu? :)

Psychotrop
19-12-2010, 16:17
A ja jaj .... :D

Boryszuk
22-12-2010, 23:03
Czytam sobie artykuł (http://f1.wp.pl/kat,101088,title,Schumacher-pominiety-przez-Autosport,wid,12971057,wiadomosc.html?ticaid=1b777 ) na Wirtualnej Polsce i już przy pierwszym zdaniu mnie odpycha. Chyba jednak google sobie ustawię jako stronę startową. Albo jakieś BBC...


Brytyjski magazyn "Autosport", co roku publikuje listę 50 najlepszych - ich zdaniem - kierowców w 2010 roku.

Co roku lista najlepszych kierowców 2010 roku? Z Imago się zakolegowali czy co? ;)

donkiszot
23-12-2010, 03:50
To ja przytoczę Gazetę.pl:


Globalna awaria Skype. Problem został usunięty, ale nadal nie działa dobrze

I teraz pytania: skoro problem został usunięty, to czemuż miałby działać dobrze? ale, ale, skoro problem nie działa dobrze, to przecież skype powinien działać bez problemu -- czyż nie? :D

Greg77
23-12-2010, 07:45
Chyba jednak prawda
http://www.sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?p=17612
http://www.sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=653&highlight=bolek

Ale zupełnie nie rozumiem czemu się czepiacie. Jak na ptaka, to całkiem nieźle pisze. Ortografii się nauczy z czasem.

No wyglada na to, ze kolo ma powazna "dyslekcje leniwa":D

A teraz cos czego jeszcze nie bylo......ja sam:D

:oops:



Odzwyczailem sie od tego jak traktuje sie klijenta

:oops:

ekonet
23-12-2010, 12:47
dyslekcje
Że co?

Psychotrop
23-12-2010, 13:07
no, że nie potrafi chodzić na lekcje :D

Greg77
23-12-2010, 13:09
Że co?

przecie jest w cudzyslowiu!

milo86
23-12-2010, 13:19
ja kiedyś przeczytałem bardzo ciekawe słowo "rzułf" 4 litery i 4 błędy jak dla mnie rekord nie do pobicia... no chyba że "wonsz" może z nim konkurować ;)


kurde :/
jak zjedzą Wigilię, to co będzie 24 grudnia ?
boję się :/

nic nie będzie bo wigilia w tym roku wypada w piętek trzynastego, podobnie jak syswester, sami sprawdźcie:
http://jaramsie.pl/2jtz1tc_2co9h0#postbox

mOSAd
24-12-2010, 05:40
gratuluje zwycięzcą

Taka świeżynka (a to też ładne słowo).

nem
24-12-2010, 09:45
A to się bierze z paniki przed właściwym używaniem rzeczowników w celowniku. Nagonka na -om istnieje już od dawna i dla niektórych użycie tej formy jest równoznaczne z porażeniem prądem elektrycznym. :)

ekonet
24-12-2010, 10:02
syswester
Też interesujące. ;)

flyski
24-12-2010, 11:48
Też interesujące. ;)

syswester - jedyne co mi przychodzi do głowy to "cycata siostra" ;)

Greg77
24-12-2010, 12:33
syswester - jedyne co mi przychodzi do głowy to "cycata siostra" ;)

:lol:

ekonet
24-12-2010, 12:42
syswester - jedyne co mi przychodzi do głowy to "cycata siostra" ;)
Ale żaden pożytek z takiej, chyba, że chodzi o siostrę miłosierdzia. ;)

flyski
24-12-2010, 12:52
Ale żaden pożytek z takiej, chyba, że chodzi o siostrę miłosierdzia. ;)

I o to chodzi: cyc(kranken)schwester :O

Oj coś figle mnie się trzymają :P

Greg77
24-12-2010, 12:56
I o to chodzi: cyc(kranken)schwester :O


Lyngwysta:lol:

ekonet
24-12-2010, 12:58
Oj coś figle mnie się trzymają :P
Chyba słoneczniki wąchałeś, razem z Kaszandrą. ;)

flyski
24-12-2010, 13:03
Chyba słoneczniki wąchałeś, razem z Kaszandrą. ;)

Oj to możliwe, że i mnie się udzielił Jej hmmm słonecznikowy nastrój :)

sheva
26-12-2010, 13:06
wonsz calkiem fajny rzułf tesz a o poczcifym starym miesiće Hożuf zapomienilista? :D

Boryszuk
26-12-2010, 16:55
A tan Hożuf to koniecznie trzeba odwiedzić kiedy (Krzychu, przyznaję bez bicia, że pierwotnie napisałem 'jak' zamiast 'kiedy') będzie fzhut Słońca

ekonet
26-12-2010, 17:38
A tan Hożuf to koniecznie trzeba odwiedzić kiedy (Krzychu, przyznaję bez bicia, że pierwotnie napisałem 'jak' zamiast 'kiedy') będzie fzhut Słońca
Lepiej będzie: "gdy". ;)
(podaj numer, wyślę Ci mms ;))

Anja_G
26-12-2010, 17:41
A tan Hożuf to koniecznie trzeba odwiedzić kiedy (Krzychu, przyznaję bez bicia, że pierwotnie napisałem 'jak' zamiast 'kiedy') będzie fzhut Słońca

To od tanów? :p

SlaWasII
26-12-2010, 18:52
I mój Żeszuf... koniecznie!

Boryszuk
27-12-2010, 09:33
To ja w języku lengłydż podrzucę jedno zdanie z wiadomości, którą dostałem na eBayu:


many thanks for your order & payment which has been dispatched todayczyli


Bardzo dziękujemy za Twoje zamówienie i płatność, która została dziś wysłana

milo86
27-12-2010, 14:49
"syswester" ...hmm no to się popisałem he he :D a ciąg dalszy polskich miast to Uć

The Structorr
27-12-2010, 14:55


ućka liska (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7D27e3apaYMJ:www.e-sochaczew.pl/pokaz.php%3Fpokaz%3Dnews%26id_news%3D3335+u%C4%87k a+liska&hl=pl&strip=1)

Mavierk
27-12-2010, 15:04
Uć to od Łódź? Bez przesady, takich błędów nie popełnia się :D

SlaWasII
28-12-2010, 01:13

Nawet nie wiem jak policzyć ile błędów tu popełniono...

PS
Kiedyś na maturze liczono błędy. Każdy "ortograf" obniżał ocenę o jeden stopień. Moja pani z j. polskiego często powtarzała: Jak zrobisz dwa błędy ortograficzne, to żeby zdać, praca musi być na "piątkę"!

ekonet
31-12-2010, 10:34
Z ostatniej chwili, perełka: "skączył się".
Jak myślicie, co poeta miał na myśli?

Sendilkelm
31-12-2010, 10:58
Z innego forum :)


Ścieszki dzwiękowe z filmu Księżyc w nowiu

ekonet
31-12-2010, 11:03
A, to wiem - to są ścieżki, które cieszą. ;)

Boryszuk
31-12-2010, 11:15
A, to wiem - to są ścieżki, które cieszą. ;)

czyli ścieżki-śmieszki :)

Bielik
31-12-2010, 15:11
"Sukces Polaków w Afganistanie, zlikwidowali fabrykę talibów" uwielbiam RSS Gazety.

Shreku
31-12-2010, 15:26
Nawet nie wiem jak policzyć ile błędów tu popełniono...
Eeee tam:mrgreen:
Ja mam tak w opisie i nie zamierzam zmieniać.
http://lexopedia.pl/index.php/U%C4%87

Wydaję mi się,że można spotkać na naszym forum bardziej rażące błędy np:"Kto pomorze" niż bicie piany z "Uć":mrgreen:

Zink
01-01-2011, 17:21
Dzisiejszy mistrz (z innego forum):

Niewłancza się wogule

Zink
05-01-2011, 20:18
I kolejny, tym razem stąd:

(...) powinien wyleźdź

Boryszuk
17-01-2011, 10:06
Ostanio zdjołem (...) zobaczyć własnie rużnice

Mnie to aż zabolało.

notic
23-01-2011, 01:12
Wreście rozsądny post!

Jak ta lala.

c-man
29-01-2011, 01:49
Z kąt można wziąć takie rzeczy?

Można. W mój kąt być też słownik.

Greg77
05-02-2011, 15:22
paskuctwo - taka paskude znalazlem:D

GeparD
05-02-2011, 22:45
dlugo szukac nie musiales ;)

mOSAd
06-02-2011, 13:28
Na jedynce leice zasłoniły twarz kumotra, a kumoszki to tylko czubek głowy widać.
Nieładnie tak Leice coś zasłaniać!


PS. Chodziło o lejce oczywiście.

Zink
10-02-2011, 14:22
Obrazkowy :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/906/bprzegieciebystorm74.jpg)

Psychotrop
10-02-2011, 14:26
Obrazkowy :)


łooo matko :D
powinni zatrudnić Ekoneta :)

photoaction
10-02-2011, 14:28
mistrzostwo świata..

dziś byłem w moim dziekanacie zeby złożyć zaświadczenie dot praktyk.
Pani która mi wypisywała dzienniczek zamiast public relations wpisała : publikrelataion... rączki mi opadły. takie sekretarki szkoły zatrudniają..

Azazel85
13-02-2011, 02:44
Wątek o "pżeżywaniu (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2278417#post2278417)" :)

Oczywiście wypowiedzi na temat: zero :)

ekonet
13-02-2011, 14:24
łooo matko :D
powinni zatrudnić Ekoneta :)
Gdzieś kiedyś widziałem zdjęcie paragonu z artykułem "pędrajw". ;)

marciing
13-02-2011, 16:20
witam mam pytanie chce kupic dobry tele i raczej jestem zdecydowany na 70 -200 f/2.8 VR II ale chcialem spytac fachowcow lub moze poziadaczy tego obiektywu jak on sprawdza sie z d 90. chodzi o matryce DX i kompatywilnosc z tym obiektywem no i inne zaleznosci o ktorych nie mam pojecia. Czy to dobry wybor a moze macie jakies inne propozycie co do wybory teleobiektywu do d 90?

:D

The Structorr
13-02-2011, 16:45
Czemu "poziadaczy" nie pokolorowałeś?

marciing
13-02-2011, 17:16
Czemu "poziadaczy" nie pokolorowałeś?

bo kompatywilnosc jest ciekawsza ;) tam powiedzmy że mogła być literówka a w kompatywilnosci już nie ma o tym mowy ;)

Rafał_Sz
13-02-2011, 22:12
Z allegro: (1450804831)

"Witam mam do zaoferowania zegarek festina zegarek jest pszywieziony z zagranicy w 100% sprawny nie wiem czy mam o tym wspominać ale na szybce jest taki prawie nie widzoczny odłamek szybki prawie go nie widać tszeba sie dobrze pszyjżeć po zatym wszystko jest ok."

:)

FHR
23-02-2011, 23:21
Przyzwoita cena, mój ma rok a dalem 6200 i nie żałóję ani jednej złotówki, nawet wystajaca soczewka mi nie przeszkadza:)

Na słownik też nie ma co żałować.

Photoartbox
25-02-2011, 09:41
ludzie przeżywają, że kupili małpkę za 1000 zł i nie oszczy w jednym rogu

Widocznie trzeba troche doplacic, zeby szczala we wszystkich rogach ;) :D

FHR
27-02-2011, 20:26
za pierwszym razem serwis wymienił "Pyte główną"

:lol:

ekonet
28-02-2011, 01:58
za pierwszym razem serwis wymienił "Pyte główną"

:lol:
Bywa gorzej: "pyta gówna" :)

markB
28-02-2011, 02:24
Gorzej to będzie jak gówno odpowie.

ekonet
28-02-2011, 02:29
Gorzej to będzie jak gówno odpowie.
I nastąpi zwrot do nadawcy.

FHR
01-03-2011, 23:16
ale nadal nie pozwole sobie wciskac kitu i mam awers do ludzi ktorzy staraja sie byc madrzejsi od kury. :)

Ciekawe, czy ma też rewers.

ekonet
12-03-2011, 12:00
Nowe spojrzenie na sprawy narodowościowe na forum:
użydkownik (znalezione w PW).
:)

wer
12-03-2011, 12:52
Nie z forum, stare, ale bardzo mocne. Onegdaj Teleexpress relacjonował powódź w Toruniu. Padło tam takie zdanie: "Od świata jest odciętych kilka rodzin, dotarł do nich nasz reporter".

ekonet
12-03-2011, 13:00
To ja mam lepsze - parę dni temu widziałem w gazecie lokalnej artykuł reklamowy pt. "Na ratunek zaćmie". :)

Anja_G
12-03-2011, 13:06
Mam i ja:
"Prosimy wszystkich mieszkańców, którym upływa termin ważności, o systematyczne zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego..."

ku6i
13-03-2011, 21:53
Mam i ja:
"Prosimy wszystkich mieszkańców, którym upływa termin ważności, o systematyczne zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego..."

Będą ich odświeżać? Jak kiełbasę z Constaru! :D

Władca Pixeli
18-03-2011, 04:51
Prezydent Bronisław Komorowski, składając wpis kondolencyjny w japońskiej ambasadzie, popełnił dwa błędy ortograficzne - twierdzą reporterzy 24...
W zdaniu tym prezydent popełnił jednak dwa błędy ortograficzne, pisząc "bulu" i "nadzieji" - twierdzą internauci i dziennikarze, wytykając Komorowskiemu "szkolne pomyłki". :mrgreen:

bognik
18-03-2011, 13:38
Prezydent Bronisław Komorowski, składając wpis kondolencyjny w japońskiej ambasadzie, popełnił dwa błędy ortograficzne - twierdzą reporterzy 24...
W zdaniu tym prezydent popełnił jednak dwa błędy ortograficzne, pisząc "bulu" i "nadzieji" - twierdzą internauci i dziennikarze, wytykając Komorowskiemu "szkolne pomyłki". :mrgreen:

http://m.onet.pl/_m/8c5a5bea4cbcde43a745edbb0e0e410e,18,1.jpg

;)

wer
28-03-2011, 20:58
Z artykułu na onet:

Niektórzy kibice po spotkaniu wyrazili swoje niezadowolenie ze stosunków piłkarza z publicznością.

http://biznes.interia.pl/news/wielka-gwiazda-swiatowej-pilki-oszustem-podatkowym,1616365

Greg77
30-03-2011, 23:11
Jest facet z babką, od 30 lat żyją w tzw. konkubinacie.
Któregoś dnia on mówi do niej:
- Kochanie, wyjdziesz za mnie...?
- Tak!
- ...ze śmiećmi?

Wklejam calosc, dla mnie to nie wyglada dobrze;)

ekonet
01-04-2011, 00:49
- ...ze śmiećmi?

Wklejam calosc, dla mnie to nie wyglada dobrze;)
Dosyć często spotykana forma. Może tworzona przez analogię do odmiany słowa "dzieci"?

Greg77
01-04-2011, 04:41
Dosyć często spotykana forma. Może tworzona przez analogię do odmiany słowa "dzieci"?

Ale nieprawidlowa, tego jestem pewien;)

A kolejny rodzynek tutaj:

kelnerka to nie obsługa dźwiga

Psychotrop
01-04-2011, 09:30
A kolejny rodzynek tutaj:

kelnerka to nie obsługa dźwiga

i obsługa i także dźwiga :)

i jeszcze jedno:
"Jeszce wczoraj amerykańskie media podawały informacje o siedemdziesięciu osobach przygniecionych dachem zwalonej konstrukcji. Informację tę, zdemontowali organizatorzy pokazów, tłumacząc, że nic takiego nie miało miejsca"
źródło (http://lotniczapolska.pl/Sztorm-nawiedzil-Sun%27n-Fun,18692)

Sendilkelm
01-04-2011, 09:56
Ostatnio siedząc w kawiarni usłyszałem tak:
"Zapraszam koktajl" :)

Wiem, że nie jest to błąd, bo może powiedziała przecinek lub kropkę, ale zabrzmiało to właśnie tak jak napisałem.

woytec60
07-04-2011, 05:44
Wież , przez chwilę też tak pomyślałem ;-):lol:

Ciekawe, czy miało być wiesz (Wiesz co, przez chwilę też tak pomyślałem) czy wierz ("Wierz mi, przez chwilę też tak pomyślałem)? ;)

ekonet
12-04-2011, 20:34
Jakiś misiek (na gazeta.pl) próbował sklecić poemat okolicznościowy:

"Dookoła topnieje śnieg. W stróżkach spływa woda. Wszędzie kałuże i błoto.
[...] rok temu miejsce to wyglądało jak dzikie wysypisko śmieci. A chata ulepiona z drewnianych płyt wyglądała jeszcze bardziej obskurnie niż teraz. Do koła były porozrzucane zużyte opony"

Ale poezja z błędami ortograficznymi wygląda raczej żałośnie. ;)

wer
12-04-2011, 22:08
Zużyte opony pasują do koła :)

ekonet
13-04-2011, 10:13
Zużyte opony pasują do koła :)
Ale mnie przede wszystkim przeraziły te dozorczynie, w których spływa woda. ;)

mOSAd
13-04-2011, 12:54
Ale mnie przede wszystkim przeraziły te dozorczynie, w których spływa woda. ;)
A nuż w żarliwych stróżkach chyżo smużący się żur spływa strużkami żartobliwie?
A znużony nóż rzuca się z chrzęszczącym charkotem na rzężącą żagiew z rzadkimi żabimi rzęsami?

Sendilkelm
15-04-2011, 11:09
Z komentarzy na ibood.pl

kbojko, nie ten model, inne parametry, w tamtym maż dłuższą gwarancję więc jakby co dobra alternatywa

wer
16-04-2011, 11:52
Mąż z gwarancją? Ale te kobiety teraz są wymagające.

bognik
18-04-2011, 15:33
Komentarz z nk: ,,Andzia co maż taką mine uśmiech córka ma 1 komunie cież sie pozdrawiam" ...

fruchu
20-04-2011, 16:09
Z forum globtroter.pl ;-)

"Dziedobry,

Wlasnie przyjechalem do singapur na rok i chetnie bym sie spotkal z Polakami, w NTU lub w na miescie, (zpujscie na moj watek). Do zobaczenia.
Dziekuje"

Anja_G
20-04-2011, 22:55
Z forum globtroter.pl ;-)

"Dziedobry,

Wlasnie przyjechalem do singapur na rok i chetnie bym sie spotkal z Polakami, w NTU lub w na miescie, (zpujscie na moj watek). Do zobaczenia.
Dziekuje"

Raczej cała wypowiedź się prosi o czerwone barwy...

--------

Do pożarcia dla Ekoneta - artystyczne obważanki z telefonu. ;) Smacznego!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img714.imageshack.us/i/obwaanki.jpg/)

krokus66
20-04-2011, 23:27
Mąż z gwarancją? Ale te kobiety teraz są wymagające.

Co autor miał na myśli?

Bardziej mnie interesuje o jakim modelu mówią i czego dotyczą te parametry. Czego dotyczy gwarancja, aczkolwiek wiemy, że jest dłuższa i jest dobrą alternatywą.

Na moje wyczucie jest to rozmowa dwóch kobiet.

Psychotrop
21-04-2011, 00:02
Do pożarcia dla Ekoneta - artystyczne obważanki z telefonu. ;) Smacznego!


oooo
maupa była w Krakowie i nie zadzwoniła ;>

swider
21-04-2011, 00:05
A co Ty myślisz, że krakowskie obważanki tylko w Krakowie sprzedają? :D ;)

Psychotrop
21-04-2011, 00:09
no tak
w Krakowie byłoby napisane tylko "obważanki" :D

swider
21-04-2011, 00:13
No -- właśnie. :D

Anja_G
21-04-2011, 10:07
oooo
maupa była w Krakowie i nie zadzwoniła ;>

Faktycznie jakaś maupa.


no tak
w Krakowie byłoby napisane tylko "obważanki" :D

W Krakowie kiedyś widziałam "świerze obwarzanki" - następną razą uwiecznię. ;)

FHR
24-04-2011, 16:29
Z naszego forum... :)


WAŻNE!
Pomiędzy 28 czerwca a 4 kwietnia wyjeżdżam na majówkę i nie będzie mnie w kraju. Powinienem mieć jednak dostęp do internetu więc na ewentualne zapytania będę mógł odpisywać.

woytec60
24-04-2011, 20:01
No co?
Wyjeżdża chłopak na ponad osiem miesięcy to poinformować na forum o tym trzeba ;)

qzior
03-05-2011, 06:47
Mature zdawalem 10 lat temu. Juz byli dysortograficy, dyslektycy i ja wsrod nich bylem. Co ciekawe na maturze schorzenie zniknelo i do dzis jakos nie daje mi sie we znaki. Kwestia samokontroli.
Niestety internet ze swymi popularnymi forami, tudziez komentarzami newsow uwstecznia mlodych ludzi w tym wzgledzie.

Coś w tym jest ...
Tego nie znalazłem na forum, ale pierwszy post zaczynał się od 3 błędów w 4 literowcu. Ciekawostka, do dziś niedościgniona to taki oto wyraz > rzułf = żółw. Ucznia 2 klasy gimnazjum ... mocne!

ku6i
17-05-2011, 07:20
Ze slajdów podesłanych przez prowadzącego:

rozstrzepienia pokładów

Bielik
17-05-2011, 13:58
"Skradziono cennego araba. Trwają poszukiwania" kocham RSS Gazety.

ebstein
20-05-2011, 21:27
Przepraszam Kolegę którego zacytowałem, ale rozłożył mnie na łopatki.

w lali więcej oleju zeby migawka dłuzej wytrzymała
:-D

Bielik
26-05-2011, 10:56
"pod innym kątem bym to zrobił, bardziej aufass niż w ten sposób"

en face? :D

bognik
27-05-2011, 13:52
Centrum Filmowe ATV GROUP szuka:chłopców i dziewczynek w wieku3 -9 l do opakowania trampoliny.

:D

Rafał_Sz
31-05-2011, 18:45
To moje jak do tond najlepsze szkło więc dbałem o nie wyjątkowo.:D

FHR
01-07-2011, 19:11
Bardzo dobre Az sie prosi zeby to na kliszy uwietrznic

:lol:

grajnert
26-07-2011, 12:35
Z bloga pewnego banku
[ciach] A dla ...... należy powiedzieć gutbay

Zink
28-07-2011, 11:30
Z komentarzy do pewnej strony: "... suma sumarów... " :D
(chodziło o summa summarum oczywiście)

mOSAd
07-09-2011, 01:35
Chair and make-up:

Krzesło i makijaż ??

Samo H i CH w języku obcym też mogą być znaczącym błędem.

ekonet
16-09-2011, 18:08
Właśnie oglądam w lokalnej telewizji audycję "Wrocław się!" - i radośnie szczebioczące dziewczę z mikrofonem próbowało wypożyczyć Wrocławski Rower Miejski, zwracając się do gościa odpowiedzialnego za działanie automatu wypożyczającego rowery: "czy mógłby pan mi, jako zupełnemu NUWORYSZOWI, pomóc?" Domyślam się, że chciała powiedzieć pewnie "nowicjuszowi", ale wyszło komicznie. A nie była to audycja na żywo. ;)

Boryszuk
03-10-2011, 21:44
Nasze własne, forumowe.

O ironio!


czlowiek uczy sie na swoich blednach.

mOSAd
03-10-2011, 23:44
Mam pytanie - z kąt takie kostiumy?
Umysł matematyczny.

FHR
03-10-2011, 23:55
Nasze własne, forumowe.

O ironio!

O kurcze, ale rarytas! :lol:

ku6i
04-10-2011, 18:12
Panowie serwisanci mnie przerażają


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/1738/img201110041801141.jpg)

Boryszuk
04-10-2011, 18:17
Panowie serwisanci mnie przerażają


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/1738/img201110041801141.jpg)

Moze chodzilo im o Hotspotkiewicza tylko sie nie zmiescilo? :D

ku6i
04-10-2011, 20:54
Borsuku, chyba wiem gdzie mieszkam ;) A może to chodziło o jakiegoś "Kiewicza"? Ale żeby na potwierdzeniu przyjęcia sprzętu do serwisu prezentować swoje prezentacje seksualne?

pinio
06-10-2011, 15:09
Na jednej ze stron portalu: "zatłitowali niezawodni dziennikarze".

Muszę przyznać, że chwilę się zastanawiałem zanim załapałem o co chodzi :)

FHR
20-10-2011, 10:17
Przecierałem oczy ze zdumienia, aż musiałem zrobić zdjęcie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img52.imageshack.us/img52/1906/tmf1321.jpg)

Psychotrop
20-10-2011, 15:39
Przecierałem oczy ze zdumienia, aż musiałem zrobić zdjęcie :)


ale o co ci chodzi ? :)
przecież to taki "dynks" do ustawiania temperatury w sądzie :)

FHR
20-10-2011, 16:20
ale o co ci chodzi ? :)
przecież to taki "dynks" do ustawiania temperatury w sądzie :)

Aaa, to o to chodzi, sorry, nie pomyślałem ;)

Boryszuk
29-10-2011, 13:30
Fotograf-akrobata? ;)


Robienie zdjęć za czołem

thorcik
30-10-2011, 09:03
Fotograf-akrobata? ;)

Chyba patolog-fotograf ;oP

bognik
01-11-2011, 16:59
Z naszego forum:


Witam jest to moj pierwszy wpis na forum, a temat wybralem z racji tego ze dzieki niemu po przejrzeniu niekturych waszych prac zamowilem heliosa 44M-4 2/58 (bodrzet ograniczony , a możliwości spore tego obiektywu :] )

Bodrzet? :D

ekonet
01-11-2011, 18:08
Bodrzet? :D
A "niekturych" to przegapiłaś...? ;)

bognik
01-11-2011, 19:58
No co Ty. Po prostu tego drugiego nie mogłam przez jakiś czas rozszyfrować :D

pilon
01-11-2011, 20:04
Bodrzet mnie natchnął, nazwę tak pierwszego syna :) Bodrzet, prawie jak Bogart :)

Psychotrop
01-11-2011, 21:41
ew. Bożydar ;)

mOSAd
05-11-2011, 00:39
Na 2 maż dziwny rozkład GO
To chyba tryb rozkazujący, w którym fotograf pieszczotliwie namawia obiektyw do ukazania unikalnych właściwości optycznych.

ebstein
09-11-2011, 17:15
Tu cały zestaw:
http://www.widelec.pl/widelec/1,111648,10616475,60_smiesznych_promocji_z_hiperma rketow_i_sklepow.html

karolt
10-11-2011, 14:04
Co Wy wiecie o ortografii...
wshut -> wschód
(autentyk)

Badyl81
10-11-2011, 16:05
Bodrzet mnie natchnął, nazwę tak pierwszego syna :) Bodrzet, prawie jak Bogart :)

Albo Borat :D

docxxx
10-11-2011, 20:24
Tu cały zestaw:


Zestaw zawsze jest caly :P

A kartka papieru cofa sie do tylu :P

ebstein
11-11-2011, 02:30
Zestaw zawsze jest caly :P

A kartka papieru cofa sie do tylu :P

ebstein: [płonie ze wstydu]

manfred
11-11-2011, 10:53
Coraz ich mniej...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/5950/dsc8199n.jpg)

Rycerz
11-11-2011, 11:00
:-P

Rafał_Sz
11-11-2011, 12:08
Nie wycieraj ekranu na sucho bo się niszczy, hej!

;)

jo44
14-11-2011, 00:05
Świeżutkie z forum:
"Ponieważ jako że przesiadam się dopiero co na Nikona też mam dylemat odnośnie wyboru puszki :/"

FHR
24-11-2011, 00:46
Te japońskie czy chińskie dostaniesz w każdej herbaciarni ( rozejrzyj się po pułkach na pewno są).

Piechoty czy artylerii?

pinio
24-11-2011, 19:11
Idealem by byl aparat z matryca, ktora daje sporo szczeglow z duzym zakresem tonalnym i sporymi szumami przy ISO-640/800 zwyzsz, ktore sa powtarzalne przy takich samych waronkach oswietleniowych nawet przy mocnym doswietleniu.

...

thorcik
24-11-2011, 19:17
...

Masakra, dopiero za trzecim podejściem zrozumiałem.

FHR
27-11-2011, 01:57
prawdziwi meszczysni nie kryja emocji.

mOSAd
27-11-2011, 21:46
Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić pracy bez szerokiego kontaJa też lubię mieć coś w zanadrzu (w banku).

jo44
30-11-2011, 11:10
Nie zajmuje się zdjęciami profesjonalnie przez długi czas robiłem i robię nadal zdjęcia zenitami jak 202 i XP cyfrę kopiłem 3 lata temu ( Nikona D40 ) gdyż jest wydajniejszy mowie to pod katem ilościowym karta a klisza dokupiłem przejście z mocowania M42 na mocowanie Nikona by móc korzystać z posiadanych obiektywów od Zenita nagrywanie filmów to dodatkowa pierdółka w aparacie od tego mam kamerę full-HD jestem użytkownikiem domowym jak można tak rzec robię zdjęcia dla siebie nie jakoś profesjonalnie moje pytanie jak dobrze stwierdzono było nie kompletne wiec je uzupełnię chce kupić aparat chce nadal używać obiektywów od Zenita stać mnie na aparat z przedziału D5100-D90 z obiektywem 18-105 nie zależy mi na kręceniu filmów przeczytałem wiele wątków i opinii testów itp. i D90 przeważa zwłaszcza ze ma lepsze i szybsze dojście do funkcji czego zaczelo mi brakować w D40 z pewnym czasem D5100 ma matryce od D7000 jeżeli dobrze pamiętam, jest mniejszy co nie ma znaczenia większa ilość Mpx. nie ma AF, głównie mi chodzi o korzystanie z obiektywów od Zenita bo mam ich trochę

wiec który się lepiej nada do tego
Piękne!?

Psychotrop
30-11-2011, 11:24
aż korci, żeby wyedytować ten post i powstawiać przecinki i kropki w trochu innych miejscach :D

Boryszuk
30-11-2011, 14:29
Co Wy chcecie? Gość ma płuca wielkości Mazowsza!

thorcik
30-11-2011, 17:38
Co Wy chcecie? Gość ma płuca wielkości Mazowsza!

Ja chyba mam kiepskie, nawet przeczytać nie dałem rady ;o)

pilon
04-12-2011, 19:20
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/d91279ad011624f45522611c1e473e32-1.jpg
źródło (http://img.wiocha.pl/images/d/9/d91279ad011624f45522611c1e473e32.jpg)

:D

nem
05-12-2011, 19:40
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/d91279ad011624f45522611c1e473e32-1.jpg
źródło (http://img.wiocha.pl/images/d/9/d91279ad011624f45522611c1e473e32.jpg)

:D


Jezus Maria O_O

FHR
11-12-2011, 12:30
tu jest dobre poruwnanie,tylko ze w jenzyku rosyjskim

-_-

Zink
15-12-2011, 15:42
Mam dokładnie takie samo wrażenie i życzę powodzenia z D 7000 tym wszystkim którzy tak pięknie teoretyzują w temacie D7000 a nie mieli tego aparatu nawet w ręku który ma jednak kilka poważnych wad i tyle.
Zapraszamy tylko osoby, które nie mają wad w ręku :D

bognik
19-12-2011, 00:32
Nowość:
wójek :D

pilon
22-12-2011, 15:15
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wszechpolska.pl/uimages/services/wszechpolska/i18n/pl_PL//201112/1323122745_by_Doknic.jpg?1323122745)

Huh ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/1324396472_by_matlin_500-1.jpg?1324396473
źródło (http://wyciagamykarteczki.pl//uimages/services/karteczki/i18n/pl_PL//201112/1324396472_by_matlin_500.jpg?1324396473)

"Gdy nam owca szablon wzięła" :D

Rafał_Sz
26-12-2011, 13:43
2.Nieznaczne slady urzytkoowania ,stan oceniam na 5- Z naszej giełdy...

Rafał_Sz
04-01-2012, 14:13
;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/files/285628549-kurtura.jpg)

Sendilkelm
31-01-2012, 16:50
Z prywatnej wiadomości gdzieś w internecie...

ałtograf

ekonet
31-01-2012, 21:49
A kto wie, co to jest "bułazerja"? :)

Rafał_Sz
31-01-2012, 21:51
A kto wie, co to jest "bułazerja"? :)
Wczesnogierkowskie odpicowanie przedpokoju drewnem lub złośliwe określenie nart przez "parapeciarzy". :)

shaolin
31-01-2012, 21:52
To Grzegorz Rasiak.

ALF
31-01-2012, 21:53
A kto wie, co to jest "bułazerja"? :)
Jak to co? Bułka z mizerią ;)

ekonet
31-01-2012, 21:56
Rafał: 5, Marcin: 3+, Jacek: pała! ;)

Rafał_Sz
31-01-2012, 21:57
W rzyciu piontki niedostałem! :D

ALF
31-01-2012, 22:22
Rafał: 5, Marcin: 3+, Jacek: pała! ;)
Krzyś: 0 - za brak kreatywności ;)

fruchu
07-02-2012, 23:09
Krzyś: 0 - za brak kreatywności ;)

Pewnie ocenial wg klucza ;-)

ekonet
07-02-2012, 23:16
Pewnie ocenial wg klucza ;-)
A klucz od Gerdy. ;)

ALF
08-02-2012, 11:59
A klucz od Gerdy. ;)

A Gerda podpierniczyła klucz Kajowi, który ten zajumał królowej Śniegu ;)
I co z tego wynika? Eko należy do GTZ (Grupy Trzymającej Zimę) :grin:

grzehuu
08-02-2012, 14:38
hahaha

leżę i kwiczę - ze śmiechu

"rze tesz wcześniej teko temató nie fidziałem - jest miszczoski!!!"

HAHAHA

LUBIĘ TO!

ps. chyba sobie zmienię podpis w stopce na "błendach" hehe

Rycerz
04-03-2012, 01:01
z ogłoszenia na naszej giełdzie:
"Sprawny, celny i ostry.Egzęplaż "