Koledze chodziło o wykrywanie scen w programie do obróbki video. No ale w przypadku aparatu to wygląda zupełnie inaczej bo każde ujęcie to osobny plik, natomiast przy zgrywaniu materiału video z kamery DV mamy jeden lub też kilka ale ograniczone rozmiarami pojedynczego pliku (4gb w przypadku FAT32) czyli dosyć ogromne pliki w których znajdują się dziesiątki scen i może być ciężko ręcznie wychwycić początek i koniec każdej z nich.