Czy znacie może jakiś program, dzięki któremu pliki NEF (tj. wywołane w RAWie) można przekonwertować (lub zrobić kopie) do JPEG.
Kłopot z RAWami, poza czasochłonnością przy wywoływaniu większej liczby zdjęć, polega na tym, że gorzej z udostępnianiem tych plików innym. Jpeg mogę zawsze przesłać mejlem etc. i każdy na kompie odczyta. Z NEFami, wiadomo, gorzej.
Czytałem miesięcznik FOTO VIDEO, gdzie był długi artykuł pt. " Wszystko o RAWach", ale nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytanie.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami