Close

Strona 11 z 47 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 470
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    wybacz, ale wczesniejsze sformulowanie nie wskazywalo, w ktora strone mialo by byc odstawanie.
    ja zrozumialem, ze chodzilo na korzysc Nikona.
    Raczej oczywistym jest, że canonowskie cmosy szumiały sporo mniej niż ccd w nikonach.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Raczej oczywistym jest, że canonowskie cmosy szumiały sporo mniej niż ccd w nikonach.
    nie no, nie musisz mi tlumaczyc, czemu kupilem Canona
    w chwili obecnej w wyzszych czulosciach paleczke przejal Nikon.
    poki co nie na polce amatorskiej, ale mimo to Canon nie bardzo moze
    pozwolic, zeby ten stan rzeczy sie dlugo utrzymal. bo inaczej nie
    sprzeda swoich puszek z anoreksja

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie no, nie musisz mi tlumaczyc, czemu kupilem Canona
    no przestań ? Kupiłeś ze względu na wysokie iso ?
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  4. #104
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Jezeli ktos potrzebuje duzo mpx, lub potrzebuje ISO 100 do studia, to niestety, tylko Canon.
    zalezy do jakich powiekszen. d200 jako stara puszka i tak jest wystarczajaca w studio do formatu b2.
    do wiekszych i tak sie bierze sredni format. albo smarka III. w nikonie niestety nie ma takiej opcji.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    no przestań ? Kupiłeś ze względu na wysokie iso ?
    hehe... nie, kupilem dlatego, ze 10D, bedac w tej samej cenie co D70, sprawial w rece wrazenie
    aparatu, nie plastikowej zabawki, mial ISO 100, a przy ISO 400 nie szumial jak "dokola las"

    przy czym ISO 400, tak ogolnie, nie uwazam za wysokie czulosci. sorry, D70 nawet jak
    to byl szum szlachetny, bo filmowy

  6. #106

    Domyślnie

    Nie ma co, 40D to fajna pucha. Dobre wykonanie, świetna matryca i obecnie genialna cena.
    Tylko brać.
    Co będzie jak wejdzie 50D?
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Canon przez lata upychal ludziom fantastyczne matryce
    w, ladnie to ujmujac, nieprzebajerzonych puszkach
    sorry, ale jest to mit przez lata upychany użytkownikom CB ...
    Nie bardzo bowiem rozumiem, czym fantastyczna matryca 300D przewyższała D70?
    350D była lepsza od D50?
    a obecnie 40D w czym przewyższa D300?
    A przecież nie chodzi chyba tylko wyłącznie o szumy, bo poziom szumy nie jest kategorią, która by nadawała matrycy cudownej aury (inaczej musiałbyś przyznać, że obecna matryca D3/700 jest co najmniej boska ....)
    Nie zakładam, że powyższy skrót myślowy - jak mawiają na salonach - zbudowałeś w oparciu o analizę jpg-ów, bo jeśli chodzi o jakość obrazowania w RAW, to nie widać szczególnych różnic również pomiędzy D200/80, a 30D.
    Druga cześć tezy jest w pełni prawdziwa: puszki były MOCNO nieprzebajerzone ...

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF Zobacz posta
    sorry, ale jest to mit przez lata upychany użytkownikom CB ...
    Nie bardzo bowiem rozumiem, czym fantastyczna matryca 300D przewyższała D70?
    350D była lepsza od D50?
    a obecnie 40D w czym przewyższa D300?
    40D a D300? dwukrotnie nizsza cena.
    ale jesli mamy mowic o najblizszym cenowym odpowiedniku czyli D80, to chyba
    mozemy od razu skonczyc dyskusje o matrycach

    Cytat Zamieszczone przez RAF Zobacz posta
    A przecież nie chodzi chyba tylko wyłącznie o szumy, bo poziom szumy nie jest kategorią, która by nadawała matrycy cudownej aury (inaczej musiałbyś przyznać, że obecna matryca D3/700 jest co najmniej boska ....)
    bo jest boska i koparka opada. tyle, ze nie dla wszystkich, bo sa fotografowie, ktorzy potrzebuja niskich
    czulosci i duzej rozdzielczosci.

    Cytat Zamieszczone przez RAF Zobacz posta
    bo jeśli chodzi o jakość obrazowania w RAW, to nie widać szczególnych różnic również pomiędzy D200/80, a 30D.
    powiedzmy, ze mam na ten temat inna opinie. chociaz nie mowie tu o jakiejs kosmicznej roznicy.

    Cytat Zamieszczone przez RAF Zobacz posta
    Druga cześć tezy jest w pełni prawdziwa: puszki były MOCNO nieprzebajerzone ...
    tylko akurat ta czesc zalezy rowniez od tego na co sie akcent postawi. bo mozna tez
    powiedziec "mocno NIEPRZEBAJERZONE". wszystko zalezy od tego co kto potrzebuje

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF Zobacz posta
    sorry, ale jest to mit przez lata upychany użytkownikom CB ...
    Nie bardzo bowiem rozumiem, czym fantastyczna matryca 300D przewyższała D70?
    350D była lepsza od D50?
    a obecnie 40D w czym przewyższa D300?
    OK, masz racje. Ale ten mit wzial sie z czasow niepodzielnego krolowania od 2004 roku amatorskiej matrycy w 20D/30D, ktora przewyzszala wszystko, co konkurencja mogla zaproponowac. Dopiero teraz D300 zdolal osiagnac ten poziom, za cene kompromisu w postaci braku porzadnego ISO 100. Oraz z czasow niepodzielnego krolowania legendarnej matrycy 5D, dopiero teraz D700 zdolal osiagnac ten poziom.


    Cytat Zamieszczone przez RAF Zobacz posta
    bo jeśli chodzi o jakość obrazowania w RAW, to nie widać szczególnych różnic również pomiędzy D200/80, a 30D.
    To mialbyc dowcip, prawda?

    Cytat Zamieszczone przez RAF Zobacz posta
    Druga cześć tezy jest w pełni prawdziwa: puszki były MOCNO nieprzebajerzone ...
    30D za podobne pieniadze co D80 dawal jednak pare rzeczy wiecej, jak np. wstepne podnoszenie lustra, szybkostrzelnosc, wiekszy bufor... W D200 bylo, ale za znaczaco wieksze pieniadze, przy gorszej matrycy.
    Nikon F-501, Canon 30D

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    40D a D300? dwukrotnie nizsza cena.
    no to albo gadamy o matrycach, albo o cenach ... niższa cena jest tutaj akurat konsekwencją tego, że na tle D300 40D to licha puszka ...

    Cytat Zamieszczone przez pn
    To mialbyc dowcip, prawda?
    bynajmniej
    przy czym, albo bierzemy pod uwagę fachowe testy
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page29.asp
    albo obiegowe opinie ...

    Swego czasu namiętnie porównywałem obrazowanie z 300D (kolegi) i mojego D50 - poza różnicami w reprodukcji kolorów (kwestia gustu) , kolejna różnica brała się z tego, że kumpel używa równie legendarnego kita canona, ja natomiast 18-35. Cóż, i ta różnica nie była na korzyść Canona.

Strona 11 z 47 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •