Szukaj
nie moze. Canon to marka inzynierow i o ile zewnetrznie puszka moze byc spartanska
i niebajerancka (co tez ma swoja logike - ja tam sobie chwale) o tyle w srodku musi byc
bum-cyk. bez dobrej matrycy w tym 50D nie bedzie nic realnie sexy z punktu widzenia
zaawansowanych amatorow, ktorych opinia ma posrednio ksztaltowac sprzedaz
wydmuszek z linii xxx(x)D. Canon przez lata upychal ludziom fantastyczne matryce
w, ladnie to ujmujac, nieprzebajerzonych puszkach i jesli chce dalej sprzedawac
puszki amatorom to musi utrzymac ta zasade (bo xxxD wybajerzyc niespecjalnie moze).
Canon amatorski to sa wypasione skanery do megapikseli. tam gdzie wy, pod zoltym
sztandarem, jestescie kuszeni wybajerzonymi puszkami, tam przecietnemu "czerwonemu"
sprzedawana jest maszynka do robienia wypasionych pikseli.
przy zalozeniu autentycznosci te sample z 50D pozwalaja przypuszczac, ze Canon
wyciagnal z szuflady lepsza technologie matryc. a jesli tak, to wszelkie pomysly
o lepszych konstrukcyjnie i bardziej wybajerzonych puszkach xxxD i xxD mozna sobie
miedzy bajki wlozycczyli niejako poszedl sie kochac moj guzik MLU
![]()
akustyk.fc.pl albo tez bartrozanski@flickr
Obecne na rynku d300/d3/d700 powstały po ogłoszeniu przez nowy zarząd firmy, nowej strategii. Myśle że te aparaty dowodzą, że strategię tę wprowadzają w życie. nie sądzę żeby nowe władze były ślepe na poczynania konkurencji. Poza tym, niezależnie od tego co pokaże teraz canon, to mam wrażenie że d300/d700/d3 dają taki zapas możliwości, że spokojnie można na nich długo i szczęśliwie pracować praktycznie w każdych warunakch, otrzymując naprawdę dobry materiał
Akustyk, z ostateczną oceną jakości tego wysokiego iso, poczekajmy jednak na finaly produkt i zoaczmy jak wyglądają RAWy tego aparatu. Nie podniecajmy się jeszcze super technologiami...![]()
Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 24-08-2008 o 22:02
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Czas pokaże jak to będzie...
O ile matryca z D700/3 rzeczywiście jest świetna o tyle, ta z D300 nie jest jakaś rewelacyjna i wiele osób spodziewało się lepszego jej obrazowania na wyższych czułościach. Tak naprawde w tej kwestii Nikon tylko dorównał do szeregu (powiedzmy do matrycy np.z C40D). A to troche za mało chyba...
Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 24-08-2008 o 22:22
prz3mo; jest grupa osób która zawsze spodziewa się więcej niż dostaje. Najczęściej ta sama grupa widzi same zalety w konkurencyjnych produktach, nawet niedokońca je poznając. Ale ten problem leży najczęściej w tych osobach a nie w niedostatkach produktów.
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
akustyk.fc.pl albo tez bartrozanski@flickr
A jak ma obrazować, czy C40D obrazuje tak jak C5D? Miałem D80 mam D300 dla mnie obrazowanie tego ostatniego jest lepsze (specjalnie nie stopniuję tego przymiotnika). Odnoszę wrażenie, że oczekiwałeś tej matrycy w D90 - czy teraz to ma być matryca D700/D3 w amatorskim korpusie?
prz3mo; jest grupa osób która zawsze spodziewa się więcej niż dostaje. Najczęściej ta sama grupa widzi same zalety w konkurencyjnych produktach, nawet niedokońca je poznając. Ale ten problem leży najczęściej w tych osobach a nie w niedostatkach produktów![]()
Skontaktuj się z nami