Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    nołbadi? buuu... ;(
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  2. #12

    Domyślnie

    napisz co potrzebujesz w tym ACR osiagnac to zaraz sie zwleke do ACR i postaram sie krok po kroku napisac jesli oczywiscie bee umial
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  3. #13

    Domyślnie

    Nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem więc może mi pomożecie. Mam zdjęcia robione pod zachodzące słońce. Po wywołaniu dookoła słońca tworzy się bardzo brzydkie czasami kilku kolorowe halo. Gdyby ktoś mógł podrzucić jak to usunąć albo gdzie znaleźć rozwiązanie. Jeszcze raz powtrzam, że w necie ani na forum nie znalazłem niczego - być może formułuję niewłaściwe pytania.

  4. #14

    Domyślnie

    wrzuc przykladowe foto
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    napisz co potrzebujesz w tym ACR osiagnac to zaraz sie zwleke do ACR i postaram sie krok po kroku napisac jesli oczywiscie bee umial
    Problem w tym, że sam nie wiem A przynajmniej nie wiem jak to ogarnąć słowami
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  6. #16

    Domyślnie

    oj probuj nikt tu nie wymaga pisania wierszem
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  7. #17

    Domyślnie

    Wrzucę link do zdjęcia bo nie zmniejszałem go. Z tym, że to jest jpg ponieważ nie wiem jak wrzucić RAW na serwer Photobucket.

    http://i225.photobucket.com/albums/d...do/ZACHD_5.jpg

    To jest jeden z mocniejszych przykładów, ale na innych zdjęciach też to występuje tylko słabiej.

  8. #18

    Domyślnie

    nie wiem skad ta zolta, rozlana plama, moze przez zbyt dlugie trzymanie obiektywu w strone slonca?
    chyba dobrze byloby zastosowac jakis szary filtr polowkowy na obiektywie..

    mozna to usunac w photoshopie - oczywiscie z wypalona biala plama ciezko w ogole cokolwiek zrobic, najlepiej to chyba usunac i zmontowac samo slonce z innego zdjecia a tak.. hm na szybko zrobilem cos takiego: http://img393.imageshack.us/my.php?i...hd5srgbae0.jpg

    /ech, ucielo czesc wiadomosci/

    w kazdym razie, jesli zadowala cie ten efekt to sprawa jest prosta: rozlane zolte plamy usunalem stopniowo przez narzedzie "patch tool" (łatka), zas samo slonce zaznaczylem zaznaczeniem eliptycznym (wychodzac troche za jego obwod) z wtapianiem "10px" na ktore nalozylem filtr "gaussian blur" z ustawieniem ok. "5" i to wlasciwie wszystko - mam nadzieje, ze choc troche pomoglem
    Ostatnio edytowane przez pil ; 25-08-2008 o 21:12

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aumar Zobacz posta
    Nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem więc...
    Po wywołaniu dookoła słońca tworzy się bardzo brzydkie czasami kilku kolorowe halo...
    Aparat to D300 a szkiełko jakie?
    Z5, D80, G7X, mototrud.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Ja bym uzyl filtra i by bylo Ok , bez zadnego PSa
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •