Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie Odp: d100 jako dodatek do d60

    d 100, dużo lepiej wykonany niż d200, nic się nie odkleja i nic nie zacina, wytrzymalość migawki porównywalna z d200, (choć niektórzy sądzą, ze większa spotykałem modele po 120k bez rozbierania), zabezpieczony uszczelkami, mały deszczyk lub śnieg mu nie szkodzi, z 28dx działa w pełnym TTL, można stosować wszystkie obiektywy nikona, brak w exif danych o przebiegu, wolne usb i mały bufor, bardzo wygodna obsługa i proste meni, do iso 800 można uzywać spokojnie, dużo cichsza praca migawki niż w d200, to są moje opinie, a decyzja należy do ciebie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12

    Domyślnie Odp: d100 jako dodatek do d60

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    d 100, dużo lepiej wykonany niż d200...
    kocham takie posty
    Wielkość (tzn małość) LCD w D100 uniemozliwia ocenę wykonanej fotki, AWB tragedia. Jedyny plus to stary TTL.
    A może kup D2 ? tam tez TTL chodzi po staremu.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie Odp: d100 jako dodatek do d60

    choroba jeszcze nie wygrałem w totka jak wygram to kupie d3 a narazie to conajwyżej połowe d200 czyli d100

    zresztą narazie wyskoczyło mi co innego i temat chwilowo pozostawiam do namysłu sobie
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  4. #14

    Domyślnie Odp: d100 jako dodatek do d60

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    d 100, dużo lepiej wykonany niż d200, nic się nie odkleja i nic nie zacina, wytrzymalość migawki porównywalna z d200, (choć niektórzy sądzą, ze większa spotykałem modele po 120k bez rozbierania),
    jak ja kocham takie "wyrywki"
    Jacku - jak już cytujesz to wklej całą myśl, a nie wyrwane słówka - pisałem "NIC SIĘ NIE ODKLEJA I NIC NIE ZACINA" - nie napisałem słowa w tym wątku o wielkości wyświetlacza - proszę, bardzo proszę czytać dokładnie

    porównanie d100, wykonane ok 80 tyś klatek do d200 aktualnie ok 65 tyś klatek
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #15

    Domyślnie Odp: d100 jako dodatek do d60

    wyswietlacz itd to były moje dodatkowe uwagi pod kątem różnic body.
    Co do solidności wykonania - pod nią się ukrywa wiele więcej niż nie odklejające się gumy. Gumy sie odklejają w D2x-ach też i to znaczy, że te body są niesolidne?
    Mogłeś napisać - u mnie w D100 nie odklejają się gumy, w D200 tak. To by było OK. Twoje uogólnienie o wykonaniu obu body - nie.
    Gdyby d200 był z plastiku, to byś mógł tak uogólniać, ale wykonanie obu korpusów jest bardzo zbliżone.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie Odp: d100 jako dodatek do d60

    widzę, że kochasz się czepiać słówek, a więc jeszcze raz u mnie i u kilku moich znajomych nie wystąpiło odklejanie sie gumy, tak samo jak zacieranie się pokręteł nastawczych, jak i niepewne trzymanie się zatrzasku pokrywy baterii, dlatego moje stwierdzenie, ze solidność wykonania korpusu D100 made in Japan, jest wyższa niż D200, skoro dla ciebie to nie są wady ....? - to niech tak pozostanie, dla mnie jest to wtopa producenta, lub zejście z wykonaniem o jeden poziom niżej użytych materiałów, fakt cena d200 była też o połowę niższa niż d100, na czymś trzeba zaoszczędzić, elektronika masowa tanieje, mechanika niestety nie, co do wytrzymałości mechanicznej, dwa korpusy leciały mi na ziemię i dwa wytrzymały, więc tu nie mam żadnych minusów dla nich, kiedyś nagrywalna płyta kompaktowa kosztowała 7zł i na wszystkie udało się nagrać, teraz płyta kosztuje 70gr i co którąś trzeba wywalić, takie uroki postępu i masówki, i to samo dotyczy naszych aparatów, na czymś oszczędzają, więc nie ma się co zbytecznie podniecać metalową puszką - tylko obiektywnie stwierdzić, ze jakość wykonania (użytych elementów) spada, co do D2 to i w F4 tez odchodziła farba, dla mnie aparat jest TYLKO narzędziem pracy - więc obiektywnie widzę różnice pomiędzy nimi, fakt, ze teraz sprzedałem d100 i szykuję się do kupna następnego korpusu którym raczej będzie drugi d200 znając jego niedociągnięcia produkcyjne i tak robię to świadomie, za taką kwotę nic lepszego nie można się spodziewać
    ps: w R1 też się poodklejały gumy ( więc to chyba jakaś słabość Japończyków)
    ps 2 w d100 rozciągała się guma zatykająca gniazda, dlatego w d200 zrobiono już dwuczęściową i chwała im za to, ale tylko za to
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •