Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: canon 1000D

  1. #11

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek29 Zobacz posta
    Ciekawe jaką nowość zapoda teraz Nikon. Mógłby w końcu te D90
    Mógłby, jestem za!
    Kobieta z Sonnarem też może

  2. #12

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    hmm najbardziej mi się spodobał komentarz na którejś stronie, że ma tylko 7 pól AF
    kiedy nikon dojdzie do tego że 3 pola to trochę za mało

  3. #13

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Nie kumam sensu tej puszki, przecież już 450D to jest wydmuszka w porównaniu z takim D80 - prawda, generację nowsza wydmuszka, ale pod względem ergonomii i budowy to jednak bardziej przypomina D60.
    Canon robi konkurencję hybrydom?

    *edit* Wg specyfikacji nie jest wcale mniejszy od 400D/450D. Jeżeli nie będzie kosztował najwyżej 2/3 nowego 450D, to nie wiem jaki jest sens wprowadzania takiego odświeżonego 400D na rynek.
    Ostatnio edytowane przez PaRaGaS ; 10-06-2008 o 18:42
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  4. #14

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    Nie kumam sensu tej puszki, przecież już 450D to jest ...
    Ja tez nie. Czym w zasadzie różnią się te puszki. Myślałem, ze niżej niż 450D to juz sie nie da, a jednak

  5. #15

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Trzeba przyznać, że od czasów 20D i 1dmk2 sporo się zmieniło i teraz wszystkie nowe canony mają zarąbiście ostre JPGi. Po RAWach widać ze spora w tym zasługa bardzo delikatnego filtra AA. Trochę żałuję, że nikon uległ krytyce mory w d70 i w nowych modelach stosuje silniejsze (niż d70 i nowe modele canona) filtry AA.


    Ps. To taka mała refleksja po obejrzeniu pierwszych sampli z 1000D
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  6. #16

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Cytat Zamieszczone przez tzk Zobacz posta
    Ja tez nie. Czym w zasadzie różnią się te puszki. Myślałem, ze niżej niż 450D to juz sie nie da, a jednak
    Doczytałem - cena 200 ojro niższa w zamian za brak czujnika IR do pilota, ogumowanego uchwytu, spota i 2MP mniej, i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.
    Litości, przecież ta puszka nawet pozwala na montaż gripa z 450D!!
    Nie mogli zwyczajnie, demonstracyjnie obniżyć ceny 450D zamiast robić cyrku z nowym modelem?
    Zaraz zrobi się taki burdel jak na rynku aparatów kompaktowych, a księgowych i tak nie uda się przekonać, że tania lustrzanka dla masowego odbiorcy to JEST wykonalne.
    No i zastanawia mnie, co teraz zrobi Canon po uruchomieniu całej medialnej machiny dla promocji 450D.
    Gdzie tu miejsce dla kolejnej, prawie identycznej puszki?
    Ostatnio edytowane przez PaRaGaS ; 10-06-2008 o 19:01
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  7. #17

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Trochę żałuję, że nikon uległ krytyce mory w d70 i w nowych modelach stosuje silniejsze (niż d70 i nowe modele canona) filtry AA.
    a było sobie zostawić któregoś D2...
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  8. #18

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    a było sobie zostawić któregoś D2...
    hehehe... ja się szybko uczę każdego nowego narzędzia więc potrafię sobie radzić z plikami z d300 a nawet z d200
    MZ d2x w porównaniu z d300 przegrywa na tyle mocno, że nie myślę nad uzupełnieniem stadka o d2x/d2xs
    Co innego gdybym większość zdjęć robił na iso100...
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  9. #19

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Co innego gdybym większość zdjęć robił na iso100...
    no właśnie, ISO 100 z D2X/Xs to jest IMHO najlepszy obrazek z jakiegokolwiek Nikona cyfrowego - niestety tylko ISO100, chociaż wyżej tez nie jest tragicznie
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  10. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie Odp: canon 1000D

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    ...Nie kumam sensu tej puszki, przecież już 450D to jest wydmuszka .........
    To jest proste kumanie tylko Nam hobbystom cieżko to przychodzi
    Producenci sprzetu nie dbają o to aby Nam się żyło lepiej i abysmy mieli coraz lepsze i wygodniejsze aparaty, ani o to aby wszystko było proste i przejrzyste. Oni dbają o wyciaganie kasy z Nas i zarabianie milionków dolarków. Do tego są im potrzebne te różne cudeńka co wytwarzają. Im ich więcej, zróżnicowanych modeli tym latwiej łowi się klienta i kroi go z kasy Jak w przysłowiu w mentnej wodzie łatwiej rybe złapać. Im więcej modeli tym łatwiej pozyskiwać klienta, łatwiej go utrzymywać i więcej szumu i darmowej reklamy mają producenci chociażby na forach internetowych uskutecznianej przez różnych polecaczy tej czy tamtej marki. Zostając w klimacie niezroumienia poczynań producentów niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego D300 nie ma prawdziwego ISO 100 o ISO50 nie wspominając bo chciałbym aby było
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-06-2008 o 19:39

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •