Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jaki WB

  1. #1

    Domyślnie Jaki WB

    Pytanie od amatora do profi - jutro mam impreze w pełnym słońcu (mam nadzieje) Będę robił na dworze i doświetlał SB 600. Jaki WB ustawić? słońce czy lampa? a może jeszcze coś innego. Musze robić w JPG i nie będę miał czasu eksperymentować. Proszę bardziej doświadczonych o pomoc a nie równanie mnie z ziemią.

    Dziękuje i pozdrawiam.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  2. #2

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    PRE i zmierz
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Oki, to jeszcze jedno pytanie: Czasami to będzie pełne slońce, czasami będę stał w cieniu (ewenyualnie niebo zachmurzone), za każdym razem biała kartka czy jest jakiś złoty środek ?
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Cytat Zamieszczone przez Gacek80 Zobacz posta
    Oki, to jeszcze jedno pytanie: Czasami to będzie pełne slońce, czasami będę stał w cieniu, za każdym razem biała kartka czy jest jakiś złoty środek ?
    Nie ma - możesz korzystać wówczas z bardziej lub mniej zawodnego auto
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Auto
    Dobrze, że nie mamy D3

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Auto odpada, dzięki bardzo, jakoś dam rade.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  7. #7

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Osobiście bym poszedł w Auto, gdyż i tak 90% zdjęć robię w RAWach i w warunkach gdzie próby nastawu WB mijają się z celem. Ale jakby mi przyszło użyc jpega itd. to w Twojej sytuacji wybrałbym WB zorientowany na lampę (i ew. trochę ocieplony bo wydaje mi się że preset w D80 od lampy jest minimalnie za chłodny). Bo w końcu lampa będzie zawsze oświetlać główny "obiekt" i na jego poprawnych kolorach zależy najbardziej? Więc albo słońce zgra się z lampą jeśli chodzi o temperaturę i wszystko będzie OK, albo przynajmniej najważniejsza część będzie miała poprawne barwy. Gdy tylko zdecydujesz wyłączyć lampę, przeskakuj na Auto albo na preset "w cieniu"/"pochmurno".
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  8. #8

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    A ja praktycznie robie tylko w jpgach, i najczesciej uzywam WB auto. I nie mam problemow, raz na ruski rok wlacze PRE, ale A mnie raczej nie zawodzi, niezalezenie czy w D70 czy w D300.
    forum.niekojarze.pl

  9. #9

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Pewnie juz za pozno, ale ja bym polecal Auto i RAW + JPG, jesli wszystko bedzie ok masz gotowe JPG, a jesli kilka fotek bedzie trzeba poprawic bez problemu zrobisz to w RAWie.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  10. #10

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    robię na Auto w NEFach - rzadko muszę poprawiać WB w takje sytuacji - tzn słońce + doświetlanie lampą. aha puszka to D80

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •