Dzięki wszystkim, niestety auto WB odpada, za dużo pomarańczowego tła i twarze czasami wychodzą niebieskie. Będę kombinował na miejscu. Pozdrawiam.
Szukaj
Dzięki wszystkim, niestety auto WB odpada, za dużo pomarańczowego tła i twarze czasami wychodzą niebieskie. Będę kombinował na miejscu. Pozdrawiam.
NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |
W przypadku użycia lampy razem ze słońcem, nie powinieneś mieć duzych problemów. Słońce ustawiasz na mniej wiecej 5000K, lampę na około 5400K. Ja bym tutaj poszedł w kierunku 5000.
Jeśli lampa i pochmurno to ustaw 5500 i poeksperymentuj.
Warto pobawić się takimi ustawieniami - po jakimś czasie nabierzesz doświadczenia i intuicji. Bo rzadko jest tak, że idealnym ustawieniem jest słoneczko lub chmurka czy lampka.
No tak, ja mam D80![]()
Skontaktuj się z nami