Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Jaki WB

  1. #11

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Dzięki wszystkim, niestety auto WB odpada, za dużo pomarańczowego tła i twarze czasami wychodzą niebieskie. Będę kombinował na miejscu. Pozdrawiam.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    W przypadku użycia lampy razem ze słońcem, nie powinieneś mieć duzych problemów. Słońce ustawiasz na mniej wiecej 5000K, lampę na około 5400K. Ja bym tutaj poszedł w kierunku 5000.
    Jeśli lampa i pochmurno to ustaw 5500 i poeksperymentuj.
    Warto pobawić się takimi ustawieniami - po jakimś czasie nabierzesz doświadczenia i intuicji. Bo rzadko jest tak, że idealnym ustawieniem jest słoneczko lub chmurka czy lampka.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    A ja praktycznie robie tylko w jpgach, i najczesciej uzywam WB auto. I nie mam problemow, raz na ruski rok wlacze PRE, ale A mnie raczej nie zawodzi, niezalezenie czy w D70 czy w D300.
    To kolega nie pstrykał d50'siątką.
    NIKON D50\18-55 G ED\JUPITER 37A\JUPITER-9\HELIOS-44-2\MIR-1B\Słoik po delikatesowej Topca 325 CS

  4. #14

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    No tak, ja mam D80

  5. #15

    Domyślnie Odp: Jaki WB

    Cytat Zamieszczone przez TeamHANS Zobacz posta
    To kolega nie pstrykał d50'siątką.
    Znaczy d50 ma kiepskie auto? Bardzo często robiłem RAWy na auto i rzadko kiedy trzeba było wprowadzać poprawki przy wołaniu JPG.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •