Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: D80 Plamy

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luzaczek82 Zobacz posta
    grucha i powinno byc oki!
    Tylko jeżeli grucha nie pomoże (czasem się tak coś przyklei że nie chce odejść) to żebyś nie wpadł przypadkiem na cudowny pomysł wyczyszczenia tego np. patyczkiem kosmetycznym.

  2. #12

    Domyślnie

    Jak na f9 już je widać to muszą być całkiem spore. A z takimi gruszka sobie spokojnie poradzi. dmuchniesz parę razy i po kłopocie.
    A jak ładnie róż z bluzki przelazł na twarz modelki, zupełnie jakby pozowała na wstrzymanym oddechu
    nic...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    Ja Ci w imieniu modelki udzielę rady - skasuj to zdjęcie Bo jak ona to zobaczy i to w sieci ...
    A w temacie - użyj szukaj i "czyszczenie matrycy" lektura wątków pozwoli Ci też na uniknięcie błędów niektórych naszych kolegów forumowych .
    Wtam!
    Pozwolenie mam, mam. toż to żona moje jedyna
    Myślę że póki co to zostawie jak jest, a jak się coś więcej nazbiera i będzie uciążliwe to dopiero dmuchanko lub serwis.
    Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  4. #14

    Domyślnie

    To według Ciebie nie jest uciążliwe ?
    Przecież przedmuchanie tego gruchą to naprawdę żaden kłopot, a satysfakcja gwarantowana.
    Nikon

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NeXuS Zobacz posta
    Tylko jeżeli grucha nie pomoże (czasem się tak coś przyklei że nie chce odejść) to żebyś nie wpadł przypadkiem na cudowny pomysł wyczyszczenia tego np. patyczkiem kosmetycznym.
    Ja czyszczę w ten sposób i jest OK.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Nekosh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    Ja czyszczę w ten sposób i jest OK.
    Też czyszcze patyczkiem i nie narzekam
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"]Pozdrawiam Piotrek portfolio

  7. #17

    Domyślnie

    Mam doświadczenia z delikatną optyką z trochę innej dziedziny zainteresowań i generalnie wyznaję zasadę:
    Jak przyjdzie Ci na myśl aby czyścić optykę to usiądź w kąciku i posiedź trochę aż Ci przejdzie

    Oczywiście należy to traktować z lekkim przymrużeniem oka. Ale prawda jest taka, że czasami brak doświadczenia, świeży zakup który powinien być "idealny" składnia mniej doświadczonych użytkowników do działań które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc... Spotkałem się już z przypadkami osób, które w "gorączce" czyszczenia uszkodzili delikatne powłoki antyrefleksyjne i później był płacz...

    Oczywiście nie mówię tu o przedmuchiwaniu gruchą bo to podstawa i polecam tą metodę jak najbardziej! Ale już czyszczenie "inwazyjne" odradzam na początku... No chyba że jesteś doświadczony w tej dziedzinie i wiesz co robisz.

    Sam mam jakiś mały paproch na matrycy, który ujawnia się dopiero gdzieś przy f/18 ale na razie panikować nie będę mimo, że aparat mam od paru dni... A jak się pojawi następny to grucha w szufladzie już czeka...

    Pozdrawiam,

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nekosh Zobacz posta
    Też czyszcze patyczkiem i nie narzekam
    Wiem, wiem, ktoś się już chwalił na forum, że tak robi. Jak ktoś chce to proszę bardzo, ale ja jednak odradzam. Dlaczego? Bo miałem kiedyś takiego jednego uciążliwego paprocha, co gruszką nie chciał zejść, więc wpadłem na pomysł, że byle go dotknąć to puści. A że dysponuję mikroskopem stereoskopowym (o małych powiększeniach do 40x) to chciałem to zrobić precyzyjnie patrząc przez mikroskop. I wiecie co? Tylko dotknąłem matrycy patyczkiem kosmetycznym i postawiłem w ten sposób stempel z mikrobrudu. Jak to zobaczyłem aż mi się włosy zjeżyły, więc nie mówcie, że czyścicie, bo po prostu nie widzicie gołym okiem co tam się dzieje. A ten ślad po patyczku na zdjęciu był potem widoczny. Co ciekawe, gdy wcześniej robiłem próbę na zwykłym szkle, to takie ślady nie zostawały, zupełnie jakby powierzchnia matrycy nie była zupełnie gładka, tylko chwytała brud bardziej niż szkło.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NeXuS Zobacz posta
    Wiem, wiem, ktoś się już chwalił na forum, że tak robi. Jak ktoś chce to proszę bardzo, ale ja jednak odradzam. Dlaczego? Bo miałem kiedyś takiego jednego uciążliwego paprocha, co gruszką nie chciał zejść, więc wpadłem na pomysł, że byle go dotknąć to puści. A że dysponuję mikroskopem stereoskopowym (o małych powiększeniach do 40x) to chciałem to zrobić precyzyjnie patrząc przez mikroskop. I wiecie co? Tylko dotknąłem matrycy patyczkiem kosmetycznym i postawiłem w ten sposób stempel z mikrobrudu. Jak to zobaczyłem aż mi się włosy zjeżyły, więc nie mówcie, że czyścicie, bo po prostu nie widzicie gołym okiem co tam się dzieje. A ten ślad po patyczku na zdjęciu był potem widoczny. Co ciekawe, gdy wcześniej robiłem próbę na zwykłym szkle, to takie ślady nie zostawały, zupełnie jakby powierzchnia matrycy nie była zupełnie gładka, tylko chwytała brud bardziej niż szkło.
    Jakbyś samej matrycy dotknął, to faktycznie byłby problem większy :>
    Czyściłeś filtr.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    Jakbyś samej matrycy dotknął, to faktycznie byłby problem większy :>
    Czyściłeś filtr.
    Nieee, naprawdę? UV-kę to ja mam czystą....

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •