Warto zastanowic sie nad obiektywem ze stabilizacja, np. N 18-55 VR, N 16-85 VR.
Na poczatku przygody z N D40 musialem przyzwyczaic sie do kolorystyki. Sporadycznie mam kontakt z C 300D (+kit) i latwiej bylo przeprowadzic korekcje kolorow (pliki z aparatu JPG w obu przypadkach).
Ostatcznie moj N D40 jest ustawiony na NEFy a kolorki na Adobe RGB i jest mi z tym dobrze. Te ustawienia maja sie nijak do sytuacji ktora opisujesz wiec zwroc uwage na to czy JPGi w sRGB beda Tobie odpowiadac.
Szczegolow jest mnostwo - szczegolnie z N 17-55- ale wracajac na ziemie (powtorze sie, ze) warto dolozyc do VR, przyda sie szczegolnie od 35 mm w gore. Dopoki optyka bedzie tej samej marki co korpus, dopoty wszystko bedzie OK (tu oczywiscie z AF-S).
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami