Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: problem

  1. #1

    Domyślnie problem

    witam wszystkich!
    a wiec w najblizszym miesiącu chcalbym zakupic lustrzanke, mam 3000zł.
    na oku mam albo nikona d40x albo pentaxa k10d wiem ze roznica miedzy nimi jest ogromna,ale nie w tym rzecz.
    jeżeli kupiłbym d40x to z kitowym obiektywem 18-55 zostalo by mi jeszcze ponad 1000 zł i chcialbym kupic obiektyw 70-300 i w tym problem ze nie wiem jaki obiektyw czy tamron czy sigma czy nikkor będa mi działac.chodzi mi o to zeby działał AF bo dowiedzialem se ze jak kupie sigme 70-300 bede mogl tylko manualnie nastawiac ostrosc,jezeli kupowałbym nikkora 70-300 to tego bez vr bo on jest za drogI ,ale tez nie wiemczy będzie mi działał.
    Prosze o pomoc jaki obiektyw z AF 70-300 będzie mi dizałał w d40x .

  2. #2

    Domyślnie

    Do ceny D40x dołóż te wolne 1000 zł i kup D80. Moja rada. Zacznij od kita a potem sobie uzbierasz na co będziesz chciał.

    Tu masz listę obiektywów co współpracują z D40x
    http://nikon.org.pl/showthread.php?t=46612&page=2

    Czy mam jeszcze wyszukać Ci informacji na forum czy dasz radę resztę sam?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sbastek Zobacz posta
    witam wszystkich!
    a wiec w najblizszym miesiącu chcalbym zakupic lustrzanke, mam 3000zł.
    na oku mam albo nikona d40x albo pentaxa k10d wiem ze roznica miedzy nimi jest ogromna,ale nie w tym rzecz.
    jeżeli kupiłbym d40x to z kitowym obiektywem 18-55 zostalo by mi jeszcze ponad 1000 zł i chcialbym kupic obiektyw 70-300 i w tym problem ze nie wiem jaki obiektyw czy tamron czy sigma czy nikkor będa mi działac.chodzi mi o to zeby działał AF bo dowiedzialem se ze jak kupie sigme 70-300 bede mogl tylko manualnie nastawiac ostrosc,jezeli kupowałbym nikkora 70-300 to tego bez vr bo on jest za drogI ,ale tez nie wiemczy będzie mi działał.
    Prosze o pomoc jaki obiektyw z AF 70-300 będzie mi dizałał w d40x .
    A o takim dziale jak "OPTYKA" słyszał? Od nikona wszystko co ma w nazwie AF-S (to "S" jest tu kluczowe), będzie biegać. Obawiam się że 1K, to tylko 55-200 czy jakoś tak wyrwiesz.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Do ceny D40x dołóż te wolne 1000 zł i kup D80. Moja rada. Zacznij od kita a potem sobie uzbierasz na co będziesz chciał.

    Tu masz listę obiektywów co współpracują z D40x
    http://nikon.org.pl/showthread.php?t=46612&page=2

    Czy mam jeszcze wyszukać Ci informacji na forum czy dasz radę resztę sam?
    Wielkie dzieki za tą listę!
    Ps. tylko że najtańszy d80 z obiektywem 18-70 widizlem za 3350zł ,a najtańsze body 2499zł.
    ewentualnie kupilbym samo body i jakis obietyw do 400-500zł.
    a jak juz d80 to z jakim symbolem obiektywy bedą współpracowały z nim?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sbastek Zobacz posta
    Wielkie dzieki za tą listę!
    Ps. tylko że najtańszy d80 z obiektywem 18-70 widizlem za 3350zł ,a najtańsze body 2499zł.
    ewentualnie kupilbym samo body i jakis obietyw do 400-500zł.
    a jak juz d80 to z jakim symbolem obiektywy bedą współpracowały z nim?
    Praktycznie wszystkie AF (poza wyjątkami) od Tamrona przez Sigmę aż do Nikkora
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 14-01-2008 o 23:48
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Do ceny D40x dołóż te wolne 1000 zł i kup D80. Moja rada. Zacznij od kita a potem sobie uzbierasz na co będziesz chciał.

    Tu masz listę obiektywów co współpracują z D40x
    http://nikon.org.pl/showthread.php?t=46612&page=2

    Czy mam jeszcze wyszukać Ci informacji na forum czy dasz radę resztę sam?
    no ale teraz pojawaia sie nastepny dylemat. w cenie d80 mam k10d ktory ma stabilizacje,czyszczenie matrycy,uszelnienia,22bit przetwornik.wiem ze nie są to az tak niebedne funkcje no ale czyszczenie by sie przydało.duzy plus pentaxa z tymi manualnymi obiektywami.
    no ale wiadomo nikon to nikon

  7. #7

    Domyślnie

    To teraz wejdz na Allegro czy inną giełdę i zaplanuj szklarnię dla siebie.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sbastek Zobacz posta
    ...duzy plus pentaxa z tymi manualnymi obiektywami.
    A d40x jest zly, bo nie ma silnika napedu AF...
    Po drugie zobacz z laski swojej, ktorymi obiektywami manualnymi warto sie zainteresowac, jakie maja ogniskowe (do czego przydatne) i w jakiej sa cenie. Tak rozowo nie jest. Przestan wiec w ciemno wiezyc we wszystko, co ci napisza. Podobnie z czyszczeniem matrycy.
    Przejrzyj allegro i skapca. Od tego warto zaczac.
    D80 + 18-70 warto kupic. Kup na poczatek samo body, a obiektyw uzywany. Jest duzo taniej. Tele mozesz wtedy zapodac tamrona lub sigmy. Duzo drozej ci wtedy nie wyjdzie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    A d40x jest zly, bo nie ma silnika napedu AF...
    A czy nie uważasz, że tu chodzi raczej o pomiar światła, którego nie ma już ani D40 i D80? A nikon wypuszczając D40 zrobił manuale z obiektywów AF-D. Więc masz rację. D40x jest zły.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sbastek Zobacz posta
    (...) tylko że najtańszy d80 z obiektywem 18-70 widizlem za 3350zł (...)
    Uzbierałeś już te 3000 zł to powinieneś dać sobie rade z 350zł. MZ warto.
    TJD
    Z50 | N16-50/3.5-6.3 | V85/1.8 | V23/1.4 | FTZ [S17-50/2.8 | N50/1.8G AF-S | N35/1.8G AF-S] | M42 [Industar 61 L/Z]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •