Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Fuji S5 Pro - schiza ff/bf

    Hej

    Chciałbym kupić nowy aparat w styczniu, zmienić leciwą Minoltę na coś porządnego. Wybrałem Fuji S5. Za przemawia matryca i parę innych rzeczy... Ale tak czytam, patrzę itepe i widzę, że duuużo ludzi ma problem z jakimiś bf, ff - zwłaszcza ze szkłami, na których mi zależy, np. Tamronem 28-75 czy 17-50.

    Jak to tak naprawdę jest z tym wszystkim? Bo szczerze mówiąc kupowanie aparatu i słanie go do serwisu przy zakupie każdego nowego szkła nie podoba mi się ani trochę... Czy te Fuji naprawdę mają takie problemy z systemem AF? Niektórzy piszą, że to objawia się przy małych liczbach przysłony, inni, że non-stop a jeszcze inni, że to w ogole kaszanka i opisują horrory z serwisami. Jeśli tak jest naprawdę, to do doopy z takim sprzętem...

    Czy parę osób z S5 może opisać swoje doświadczenia z problemem, czy jest to problem iluzoryczny i nakręcany przez panikarzy takich jak ja? :D

    Teoretycznie mógłbym kupić D300, funduszy pewnie by starczyło. Tam ponoć można takie jazdy rozwiązywać samemu. Ale ja chcę tej matrycy, łojezu... A może D300 nie jest już tak daleko od Fuji w kwestii reprodukcji barw i zakresu tonalnego? Ja robię modę, portrety i akt, potrzeba mi jak największego zakresu EV...

    Dziękuję za pomoc... :) I wesołych ;)
    W
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  2. #2

    Domyślnie

    S5pro ma problemy z AF (bf/ff) jak każda inna cyfra. Mam s5pro, używam stałek nikona (24_wkrótce, 50, 85, 105, 180) z każdym AF wali w punkt Z zoomami niezależnych producentów już tak jest, trzeba szukać lub mieć szczęście i dobrze trafić.
    pozdrawiam
    Artur

  3. #3

    Domyślnie

    Czyżby więc można było przyjąć, że z firmowymi stałkami/zoomami problem nie występuje?
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  4. #4

    Domyślnie

    Choć S5 nie ma to wydaje mi się że to nie jego wina ale wina współpracy tamronów z różnymi body.Bo aby trafić dobrego ostrego tamrona bez bf lub ff trzeba mieć szczęście lub kupować u sprawdzonego sprzedawcy.Te szkła mają problemy z bf i ff ze wszystkimi puszkami nikonowskimi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hedgehog Zobacz posta
    Czyżby więc można było przyjąć, że z firmowymi stałkami/zoomami problem nie występuje?
    Pewnie występuje, ale zdecydowanie rzadziej, więc nie jest tak nagłaśniany (wyjątkiem dwupierścieniowy 80-200, który miał tendencję do BF na długim końcu przy małych odległościach, o czym kiedyś namiętnie dyskutowano).
    Powiem Ci tak, przez moje ręce przewinęło się trochę szkła i problem z bf/ff miałem właśnie z Tamronem 28-75

    Kupuj śmiało s5pro i dobierz sobie do niego szkła takie jak chcesz, tylko sprawdź je po prostu przed zakupem.
    Ostatnio edytowane przez artful ; 20-12-2007 o 14:17
    pozdrawiam
    Artur

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Lublin | Chodel
    Posty
    1 195

    Domyślnie

    a i moj kumpel ma 28-75 i bf
    przykre zaplacic 1ooo zl za szklo, ktore w pewien sposob nie dziala...

  7. #7

    Domyślnie

    temat 80-200 to jest nawet w instrukcji obslugi kazdej puszki nikona (D) opisany.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    temat 80-200 to jest nawet w instrukcji obslugi kazdej puszki nikona (D) opisany.
    żartujesz?
    pozdrawiam
    Artur

  9. #9

    Domyślnie

    Hej
    Na wstępie powiem iż jestem posiadaczem tej puszki od niedawna 2 mies. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że problemu nie ma. Uzywałem z 50-tką 1.8 i nikonowskim 28-105. Przy powiększeniu 15x21 nie widzę różnic w stosunku do analoga z tymi samymi obiektywami.
    Sęk w tym że trzeba robić w RAW bo jakość JPG jest niezadowalająca do portretu- nie taka plastyka (i to widać wyraźnie) A tak poza tym to również kwestia odpowiedniego wyostrzenia przy obróbce.
    Co do samej puszki to przyjmując że jest to D200 po przeróbkach Fuji to chyba jest to trochę straszenie z tym brakiem ostrości.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    temat 80-200 to jest nawet w instrukcji obslugi kazdej puszki nikona (D) opisany.
    To samo piszą o 35-70 i 28-85.
    Jacek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •