Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie OM System OM-3 Astro

    https://explore.omsystem.com/us/en/om-3-astro

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	439ae9c311bd74af3dac605fe5a26af501a44522-880x660.png
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	367,8 KB
ID:	93591

    OM SYSTEM OM-3 ASTRO to dedykowany aparat do astrofotografii. Zaprojektowany tak, by wykraczać poza fotografię dzienną - z precyzją rejestrując gwiazdy, galaktyki, czerwone mgławice oraz nocne pejzaże. Od rozświetlonych horyzontów po ciche, odległe obszary ciemnego nieba. Pozwala odkrywać wszechświat i własną kreatywność, dokądkolwiek zaprowadzi Cię noc.

    Najważniejsze cechy:
    • Filtr IR-cut zoptymalizowany pod rejestrację promieniowania Hα
    • Uszczelnienia korpusu zgodne z normą IP53
    • Odporność na mróz do –10 °C
    • Do 7,5 EV skuteczności 5-osiowej synchronizowanej stabilizacji obrazu
    • Przycisk Computational Photography
    • Programy użytkownika zoptymalizowane pod fotografię rozgwieżdżonego nieba
    • Wideo 4K oraz nagrywanie w orientacji pionowej
    • Starry Sky AF oraz tryb Live Composite
    • Tryb High Res Shot
    • Ładowanie przez USB-C
    • 20-megapikselowa, warstwowa matryca BSI Live MOS


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	om-3-astro-specs.png
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	161,2 KB
ID:	93592
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  2. #2

    Domyślnie

    czytałem na optycznych. Jak dla mnie, genialne jest to, że robi stacki w korpusie, bez zabawy w eksporty i zewnętrzne programy. Choć zastanawiam się, czy jak ktoś ogarnia temat, to i tak nie wolałby tego robić ręcznie? Może dlatego to "astro" jest tylko na 3 gwiazdki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyk Zobacz posta
    .....genialne jest to, że robi stacki w korpusie, bez zabawy w eksporty i zewnętrzne programy. Choć zastanawiam się, czy jak ktoś ogarnia temat, to i tak nie wolałby tego robić ręcznie? Może dlatego to "astro" jest tylko na 3 gwiazdki
    tam chyba nie chodzi o stacki astro, gdzie normalnie stackuje sie kilkadziesiat lub kilkaset ujęć. Na takie coś tam nie ma mocy obliczeniowej.
    Oni mam piszą o trybie high-res, czyli coś co w Nikonie chyba się nazywa pixel shift.

    Swoją drogą ciekaw jestem jak to może działać na montażu paralaktycznym.
    Na statywie, długie naświetlanie połączone z obrotem nieba rozwala ten algorytm "stackowania".
    Myślę że mało osób wykorzysta high-res na montażu paralaktycznytm bo to dramatycznie by wydłużyło zbieranie materiału. do stackowania.

  4. #4

    Domyślnie

    Ludzie, miejcie litość, OM (MFT ogólnie) i astrofotografia? To jak reklamować wannę jako transatlantycki liniowiec pasażerki
    A o trybie high res do Astro możesz zapomnieć, próbowałem OM-1 kilka razy, nie da się nawet księżycowi zrobić zdjęcia bo aparat wyświetla komunikat że obiekt zbytnio się porusza.
    Marcin
    Sony / Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    spokojnie, nie musisz się nad nikim litować. mój post był bardziej pytaniem niż stwierdzeniem czy zachwytem...
    Mam zestaw z montażem paralaktycznym i wiem jak się takie coś używa.

    Tym bardziej mnie dziwi że optyczni opisują high res jako funkcję przydatną w astro.
    No chyba że ktoś z nich próbował i się okazało że można.
    Ja mam duże wątpliwości jak się zgra prowadzenie z ruchami matrycy a potem jeszcze ze stackowaniem tegoż.
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 10-02-2026 o 23:19

  6. #6

    Domyślnie

    No więc ja właśnie o tym. Nie odebrałem Twojego wpisu jako zachwytów, tylko też dał mi do myślenia.
    Nie rozumiem jak można reklamować wydajny IBIS oraz tryb high-res jako przydatny do astrofotografii (możę czegoś nie wiem?!), a z drugiej strony, jeżeli ktoś tak jak ty, używa montażu paralaktycznego, to mniejszy rozmiar samego aparatu raczej nie jest dla takiej osoby priorytetem.
    Do tego cena, za którą można kupić FF w chyba każdym systemie.
    Czyżby to koniec OM?
    Marcin
    Sony / Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No więc ja właśnie o tym. Nie odebrałem Twojego wpisu jako zachwytów, tylko też dał mi do myślenia.
    Nie rozumiem jak można reklamować wydajny IBIS oraz tryb high-res jako przydatny do astrofotografii (możę czegoś nie wiem?!), a z drugiej strony, jeżeli ktoś tak jak ty, używa montażu paralaktycznego, to mniejszy rozmiar samego aparatu raczej nie jest dla takiej osoby priorytetem.
    Do tego cena, za którą można kupić FF w chyba każdym systemie.
    Czyżby to koniec OM?
    Trudno się nie zgodzić.
    MFT do astrofoto ? jakieś żarty. Cena OM-3 7.5K zł
    Przecież FF są nawet tańsze, przykładowo Panasonic S5D (świetna matryca) - około 3.5 k zł, A7 III, Z6 itp które jakością zdjęć rozjeżdżają MFT.
    Jeśli Panasonic S5D kosztuje okolo 3.5 k to patrząc to co „wypluwa” MFT np. taki OM-3 to powinien kosztować około kilkaset złotych .

    Do astrofoto to jak najlepszy sensor czyli aparat Full Frame , lub droższe „zabawki” po kilkanaście kzł. dedykowane kamery do astro (też oparte na przetwornikach Full Frame) no i montaże paralaktyczne itd.

    OM na obecnym rynku raczej się długo nie utrzyma.
    Panasonic zrobił dobry ruch w stronę FF, a ostatnio jeszcze Viltrox wstąpił LMA.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 11-02-2026 o 02:04

  8. #8

    Domyślnie

    Ciekawe co pierwsze padnie - Pentax czy OM Systems (no generalnie m4/3)
    Nikon Z6III | Viltrox 20/2.8 AIR | Nikkor Z 35/1.4 | Viltrox 85/2 EVO | Nikkor Z 24-105/4-7.1
    Moja galeria: https://flickr.com/photos/maciej_k/

  9. #9

    Domyślnie

    Wielu z nas "przerabiało" ten system i jak widzę podchodzi zachowawczo do takich pomysłów.
    Problem w tym, że mówić/pisać można wszystko. A głupota powtarzana odpowiednio długo staje się prawdą.
    Korzystając z tego doskonałego mechanizmu zawsze można kogoś nabrać.

  10. #10

    Domyślnie

    Odpowiednik wiatraków w energetyce.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] + astro
    By marcin255 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2020, 23:06
  2. [ Krajobraz ] Astro
    By fantasywings in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 22:16
  3. Astro
    By mill in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 16:03
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  5. Astro, co i jak?
    By Damiankck in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 00:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •