Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    pisałem - nie pociągnę drugiego kabla. Zbyt dużo pier... się z odsuwaniem mebli itp. A chyba nie mam wolnego gniazdka
    Takiego switcha mniejszego nie ma ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Toto może być przyklejone gdzieś do mebla? Czy lepiej ściana ?
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 19-12-2023 o 13:45

  2. #12

    Domyślnie

    Taki switch to po prostu rozbudowany gałęziacz na potrzeby dyskusji.
    Możesz go zainstalowac w dowolnym miejscu, gdzie rozgałęziasz sieć.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  3. #13

    Domyślnie

    Jeden kabelek ma tam wejść do switcha od routera, a pozostałe możesz sobie poprowadzić nawet na dach.
    Te małe tp-linki są tak malutkie, że schowasz za szafą i zapomnisz, no chyba, że się zapali, to sobie przypomnisz

    Kiedyś jak kładłem kable pod Sieć osiedlową, prezes z oszczędnosci kazał podłączać na 2 parach, czyli z kabla można było zrobić 2 połączenia z 100 Mbit na 10 Mbit
    Ależ to była jazda bez trzymanki, pod słupami linii wysokiego napięcia nawet się montowało
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #14

    Domyślnie

    No dobrze - choć włączone prawie 4W/24h mnie denerwują niezmiernie.
    To faktycznie jest plug and play czy bardziej plug and pray ?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    pisałem - nie pociągnę drugiego kabla. Zbyt dużo pier... się z odsuwaniem mebli itp. A chyba nie mam wolnego gniazdka
    Takiego switcha mniejszego nie ma ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Toto może być przyklejone gdzieś do mebla? Czy lepiej ściana ?
    Może być przyklejony do blatu stołu, stać za szafką lub leżeć gdzieś schowany koło kabli, dosłownie byle gdzie,musi mieć tylko dostęp do zasilania.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  6. #16

    Domyślnie

    Plug i zapomnij, do czasu aż zapłonie Nie wymaga żadnej obsługi
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Te małe tp-linki są tak malutkie, że schowasz za szafą i zapomnisz, no chyba, że się zapali, to sobie przypomnisz
    Nie strasz? to chyba lepiej na ścienie to dolepić.

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Kiedyś jak kładłem kable pod Sieć osiedlową, prezes z oszczędnosci kazał podłączać na 2 parach, czyli z kabla można było zrobić 2 połączenia z 100 Mbit na 10 Mbit
    Ależ to była jazda bez trzymanki, pod słupami linii wysokiego napięcia nawet się montowało
    yyyy eeee? uuu? eyyyyeuuu?

  8. #18

    Domyślnie

    No, podsumowując da się nawet bez splitera, ale szkoda czasu i nerwów, taka sieć pracować będzie bez full duplexu w mniejszej prędkości.
    Switch jak koledzy piszą jest dobrym wyjsciem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Nie strasz? to chyba lepiej na ścienie to dolepić.
    Jak każda elektronika z zasilaczem, może się stopić / zapalić, więc z dala od drewna proponuję przezornie
    Nie to żebym straszył. Przez 25 lat zabawy tylko 5 urządzeń się zjarało żywym ogniem.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Jak każda elektronika z zasilaczem, może się stopić / zapalić, więc z dala od drewna proponuję przezornie
    Nie to żebym straszył. Przez 25 lat zabawy tylko 5 urządzeń się zjarało żywym ogniem.
    Z tego też powodu poleciłem kupić wersję najpierw tą większą wersję z metalową obudową, żeby spał spokojnie zero plastikowych obudów chociaż ruter pewnie ma plastkowy i działa
    Te mniejsze też mozna kupić "metalowe" ale ta z allegro 5tka chyba ma plastikową obudowę. Tak naprawdę to wsio ryba, w domu to nie ma szansy się spracować na dwóch urządzeniach.

    Przy okazji podłączyłbym streamer kablem rj45 jeśli teraz na wifi jest, będzie bardziej koszernie i stabilnie
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 19-12-2023 o 14:28
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  10. #20

    Domyślnie

    A powiedzcie mi dlaczego wifi na USB miałoby nie działać?
    Faktem jest że wyląduje w szufladzie tam gdzie płyta główna, ale router jest w odległości ok 4m bez ścian pomiędzy urządzeniami.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. adapter sieciowy plc
    By locos in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:10
  2. NAS - Dysk sieciowy
    By .:Gerard:. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 15:16
  3. Dysk sieciowy.
    By swider in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 22:38
  4. DP-GPS N2 + 10 pin 'Y' splitter
    By wilk325 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 09:48
  5. Zasilacz sieciowy do D-70
    By aonline in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-04-2005, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •