No i na zdjęciach do Nikona jest podpięty.![]()
Szukaj
No i na zdjęciach do Nikona jest podpięty.![]()
"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
"Don Kichote to zły człowiek był..."
Jutro prezentacja 2 nowych szkiełek Sigmy. Jeśli się okaże, że będą też na N/Z... świat się kończy... xD
To wszystko prawda. Można zamawiać to szkło za 1399 Euro.
Tylko że wersja na Sony kosztuje 1099 euro.
Dziękuję Nikonie.![]()
Nie ma za co:
Czyli te 1399 jurków na dzień-dobry to nie tak źle.Launch prices:
- E-mount (April 2021): €1,499
- X-mount (September 2022): €1,599.
Tylko pytanie, czy z czasem spadnie.
PS. Ceny w PL ~5.3k dla Sony E, 7.1k dla Fuji X. WTF?
Ostatnio edytowane przez OjTam ; 05-10-2023 o 00:26
A czy wersje pod Sony i Fuji też mają port usb-c do aktualizacji softu? Pamiętam, że 70-300 ma tylko w wersji dla Nikon Z :P
Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev
Ostatnio edytowane przez OjTam ; 05-10-2023 o 00:48
Myśle, że Nikon jako firma udzielająca licencji ma wgląd do tego co licencjonuje i ktoś uznał, że drugie tele (krótsze, ciemniejsze, być może bez telekonwertera) to nie problem, a kasę za licencje miło przytulić.
To nie jest nowa konstrukcja Tamrona niewykluczone, że ktoś sprawdził, że to sprzęt dobry ale jednak N180-600 lepszy i im to nie koliduje, a podnosi atrakcyjność systemu jako całości bo jest wybór.
Ale na początku obiektyw kosztował znacznie więcej. Ja kupiłem za ok 900 ojro, ale to było wiele miesięcy po premierze. Z resztą u Tamrona często szkła mocno tanieją po kilku miesiącach do roku.
Do tego czasu Tamrony z bagnetem Nikona też już mogą potanieć.
Nie ma potrzeby, bo np. w sony aktualizację tampona można przeprowadzić bezpośrednio z aparatki.
Może jednak uznali, że to nie do końca aż tak podobne szkło. Inny zakres, wysuwający się tubus, bardziej kompaktowy, trochę ciemniejszy, nie wiem czy zadziała z TC.
Ej, nawet Tamron na prędce nie skleci nowego szkła tylko po to by na chwilę odciążyć innego producenta. Nie przesadzajmyA 50-400 to bardziej premium szkło. I nowsze. Może chcą jeszcze odczekać.
Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-10-2023 o 08:01
Jasne, opcja jest.
Marzyciel...
Miał się pokazać fajny Viltrox na Z, i już zniknął z planu produkcyjnego.
To są "cuda".
Mam nadzieję, ale nie za bardzo w to wierzę. Może jakieś 100 euro potanieje.
Jest parę szkieł na rynku chyba od T na bagnet E i Z.
I dystans cenowy się nie zmniejsza, mimo że od premiery trochę czasu minęło.
Zobaczymy.
Skontaktuj się z nami