Close

Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 232
  1. #71

    Domyślnie

    No i na zdjęciach do Nikona jest podpięty.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #72

    Domyślnie

    Jutro prezentacja 2 nowych szkiełek Sigmy. Jeśli się okaże, że będą też na N/Z... świat się kończy... xD
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #73

    Domyślnie

    To wszystko prawda. Można zamawiać to szkło za 1399 Euro.
    Tylko że wersja na Sony kosztuje 1099 euro.
    Dziękuję Nikonie.

  4. #74

    Domyślnie

    Nie ma za co:
    Launch prices:

    - E-mount (April 2021): €1,499
    - X-mount (September 2022): €1,599.
    Czyli te 1399 jurków na dzień-dobry to nie tak źle.
    Tylko pytanie, czy z czasem spadnie.

    PS. Ceny w PL ~5.3k dla Sony E, 7.1k dla Fuji X. WTF?
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 05-10-2023 o 00:26
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie ma za co:


    Czyli te 1399 jurków na dzień-dobry to nie tak źle.
    Tylko pytanie, czy z czasem spadnie.
    Może stówkę.....

    Można zrobić interes życia. Kupuje trzy szkła z bagnetem E. Zostaje mi w kieszeni ca. 1000 Euro. Sprzedaję zetkę. Kupuje paskudne S.
    I po kolejnych dwóch, trzech szkłach wychodzę na swoje.
    I jeszcze w premii lepszy AF.

  6. #76

    Domyślnie

    A czy wersje pod Sony i Fuji też mają port usb-c do aktualizacji softu? Pamiętam, że 70-300 ma tylko w wersji dla Nikon Z :P
    Fotograficzny lajkonik, na co dzień webdev

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Można zrobić interes życia. Kupuje trzy szkła z bagnetem E. Zostaje mi w kieszeni ca. 1000 Euro. Sprzedaję zetkę. Kupuje paskudne S.
    I po kolejnych dwóch, trzech szkłach wychodzę na swoje.
    I jeszcze w premii lepszy AF.
    Czyli jakaś opcja jest.


    Pierwszy Tammi ze stopką dla N/Z. Może ktoś z N weźmie go w łapy, doda 2 do 2 i też zaczną robić ARCA dla tele-szkieł...


    No i gdzie, do cholery, 11-20 i 17-70/2.8?
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 05-10-2023 o 00:48
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No i niedopuszczanie producentów niezależnych w przypadku podobieństwa do obiektywu systemowego poszło się paść...
    Chyba że Nikon ma takie problemy z 180-600, że stwierdzili, iż lepiej dopuścić Tamrona, niż stracić klientów dla konkurencji...

    Szczerze mówiąc, bardziej bym się spodziewał 50-400 niż tego...
    Myśle, że Nikon jako firma udzielająca licencji ma wgląd do tego co licencjonuje i ktoś uznał, że drugie tele (krótsze, ciemniejsze, być może bez telekonwertera) to nie problem, a kasę za licencje miło przytulić.

    To nie jest nowa konstrukcja Tamrona niewykluczone, że ktoś sprawdził, że to sprzęt dobry ale jednak N180-600 lepszy i im to nie koliduje, a podnosi atrakcyjność systemu jako całości bo jest wybór.

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    To wszystko prawda. Można zamawiać to szkło za 1399 Euro.
    Tylko że wersja na Sony kosztuje 1099 euro.
    Dziękuję Nikonie.
    Ale na początku obiektyw kosztował znacznie więcej. Ja kupiłem za ok 900 ojro, ale to było wiele miesięcy po premierze. Z resztą u Tamrona często szkła mocno tanieją po kilku miesiącach do roku.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Można zrobić interes życia. Kupuje trzy szkła z bagnetem E. Zostaje mi w kieszeni ca. 1000 Euro. Sprzedaję zetkę. Kupuje paskudne S.
    I po kolejnych dwóch, trzech szkłach wychodzę na swoje.
    I jeszcze w premii lepszy AF.
    Do tego czasu Tamrony z bagnetem Nikona też już mogą potanieć.

    Cytat Zamieszczone przez joint Zobacz posta
    A czy wersje pod Sony i Fuji też mają port usb-c do aktualizacji softu? Pamiętam, że 70-300 ma tylko w wersji dla Nikon Z :P
    Nie ma potrzeby, bo np. w sony aktualizację tampona można przeprowadzić bezpośrednio z aparatki.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No i niedopuszczanie producentów niezależnych w przypadku podobieństwa do obiektywu systemowego poszło się paść...
    Może jednak uznali, że to nie do końca aż tak podobne szkło. Inny zakres, wysuwający się tubus, bardziej kompaktowy, trochę ciemniejszy, nie wiem czy zadziała z TC.
    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Chyba że Nikon ma takie problemy z 180-600, że stwierdzili, iż lepiej dopuścić Tamrona, niż stracić klientów dla konkurencji...Szczerze mówiąc, bardziej bym się spodziewał 50-400 niż tego...
    Ej, nawet Tamron na prędce nie skleci nowego szkła tylko po to by na chwilę odciążyć innego producenta. Nie przesadzajmy A 50-400 to bardziej premium szkło. I nowsze. Może chcą jeszcze odczekać.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-10-2023 o 08:01

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Czyli jakaś opcja jest.
    Jasne, opcja jest.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta

    Pierwszy Tammi ze stopką dla N/Z. Może ktoś z N weźmie go w łapy, doda 2 do 2 i też zaczną robić ARCA dla tele-szkieł...

    No i gdzie, do cholery, 11-20 i 17-70/2.8?

    Marzyciel...

    Miał się pokazać fajny Viltrox na Z, i już zniknął z planu produkcyjnego.
    To są "cuda".




    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ale na początku obiektyw kosztował znacznie więcej. Ja kupiłem za ok 900 ojro, ale to było wiele miesięcy po premierze. Z resztą u Tamrona często szkła mocno tanieją po kilku miesiącach do roku.

    Do tego czasu Tamrony z bagnetem Nikona też już mogą potanieć.

    Mam nadzieję, ale nie za bardzo w to wierzę. Może jakieś 100 euro potanieje.
    Jest parę szkieł na rynku chyba od T na bagnet E i Z.
    I dystans cenowy się nie zmniejsza, mimo że od premiery trochę czasu minęło.
    Zobaczymy.

Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Coolpix S4 jaka maksymalnie karta wchodzi?
    By tabar1983 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 14:34
  2. Sigma DP2 - wchodzi na rynek
    By Calme in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 17:47
  3. LOWEPRO DRYZONE ile w nie wchodzi?
    By Chango in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:54
  4. torby,plecaki- zdjęcia co w nie wchodzi
    By cichy70 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 17:49
  5. Obiektyw Ai cięzko wchodzi
    By superkomornik in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •