Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Statyw do D200

  1. #1

    Domyślnie Statyw do D200

    Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
    Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?

  2. #2

    Domyślnie

    Przeszukaj forum i upewnij się, że słuszny

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof61 Zobacz posta
    Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
    Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?
    Smiało możesz brać ten statyw Manfrotto 055XPROB. Dostałem go w prezencie wraz z głowica kulową Manfrotto 322RC2. I jestem z tego zestawu bardzo zadowolony szczególnie jak mam robić zdjęcia teleobiektywem Solidna i przedewszystkim lekka konstrukcja
    De czy'sta + szkliwo

  4. #4

    Domyślnie

    do D200 to tylko jakis Gitzo innego nie wypada
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    do D200 to tylko jakis Gitzo innego nie wypada
    Ale na początek Manfrotto wystarczy Gitzo zostawmy dla D300 lub D3
    De czy'sta + szkliwo

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb81 Zobacz posta
    Ale na początek Manfrotto wystarczy Gitzo zostawmy dla D300 lub D3
    do D300 i D3 to podlaczenie statywu mogloby swiadczyc o pewnej niemocy wlasciciela
    ja bym sie zastanowil wogole nad statywem w tym przypadku
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  7. #7

    Domyślnie

    Ale po są takie zabawki jak statyw, by ich używać bez wzgledu czy posiada się D40 czy D300
    De czy'sta + szkliwo

  8. #8
    fotofachowcy.pl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof61 Zobacz posta
    Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
    Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?
    055 XPro B do D200 to jak najbardziej słuszny wybór, ale jako głowicę poleciłbym Ci model 808 RC4. Ma większą płytkę niż 804 RC2, więc większą powierzchnię nośną, a co za tym idzie, po prostu zapewnia większą stabilność. D200 z gripem to kawał aparatu, a jeżeli w przyszłości chciałbyś jeszcze do niego przypiąć coś większego niż 70-300, to przy 804-ce mogą już być problemy ze stabilnością.

    W skrócie plusy i minusy 808 w porównaniu do 804 wyglądają tak:

    + dużo solidniejsza i masywniejsza konstrukcja = lepsza stabilność
    - większa waga
    - wyższa cena

    Jeśli te minusy Ci nie przeszkadzają, to polecam 808-kę.

  9. #9

    Smile

    Dziękuję kolegom za dobre rady. Widzę, że co do statywu to mój wybór był poprawny.
    Jeśli chodzi o głowicę to przyjmuję sugestię dotyczącą zakupu Manfrotto 808 RC4, aby w przyszłości nie wracać do tego tematu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof61 Zobacz posta
    Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
    Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?

    imho spokojnie do takiego kompletu wystarczy 190tka która jest jednak sporo lżejsza
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •