Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?
Szukaj
Przymierzam się do zakupu nowego statywu i głowicy do D200 z gripem i Nikor 70-300.
Mój faworyt to Manfrotto 055XPROB oraz Manfrotto 804 RC2. Czy to jest słuszny wybór?
Przeszukaj forum i upewnij się, że słuszny![]()
De czy'sta + szkliwo
do D200 to tylko jakis Gitzo innego nie wypada![]()
![]()
Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie
Ale po są takie zabawki jak statyw, by ich używać bez wzgledu czy posiada się D40 czy D300![]()
De czy'sta + szkliwo
055 XPro B do D200 to jak najbardziej słuszny wybór, ale jako głowicę poleciłbym Ci model 808 RC4. Ma większą płytkę niż 804 RC2, więc większą powierzchnię nośną, a co za tym idzie, po prostu zapewnia większą stabilność. D200 z gripem to kawał aparatu, a jeżeli w przyszłości chciałbyś jeszcze do niego przypiąć coś większego niż 70-300, to przy 804-ce mogą już być problemy ze stabilnością.
W skrócie plusy i minusy 808 w porównaniu do 804 wyglądają tak:
+ dużo solidniejsza i masywniejsza konstrukcja = lepsza stabilność
- większa waga
- wyższa cena
Jeśli te minusy Ci nie przeszkadzają, to polecam 808-kę.
Dziękuję kolegom za dobre rady. Widzę, że co do statywu to mój wybór był poprawny.
Jeśli chodzi o głowicę to przyjmuję sugestię dotyczącą zakupu Manfrotto 808 RC4, aby w przyszłości nie wracać do tego tematu.
Skontaktuj się z nami